W naszej szkole

 • 19 października 2020r. - uroczyste zasadzenie drzewa.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Człowiek jest odpowiedzialny za owocowanie ziemi

  Kardynał Stefan Wyszyński

  W dniu 19 października 2020 roku, z inicjatywy Pana Dyrektora Szkoły mgr. Leszka Samcika na terenie parku naszej Szkoły Podstawowej w Łubkach został posadzony młody dąb  w miejsce usuniętego  drzewa, które zagrażało bezpieczeństwu uczniów. 

  Na uroczystość zostali zaproszeni goście: 

  Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski

  Zastępca Wójta Gminy Wojciechów Tomasz Zielonka

  Podinspektor Anna Jamróz

  Konserwator Tomasz Chomicki

  Wojewódzki Konserwator Zabytków dr Dariusz Kopciowski

  Redaktor Kuriera Lubelskiego Agnieszka Antoń-Jucha 

  Autorki i Pomysłodawczynie konkursu Kształtowanie Tożsamości Krajobrazu :

  Pani Marianna Król

  Pani dr  Jadwiga Michalczyk

   

  Pan Dyrektor przywitał przybyłych na uroczystość Księdza Marka Jaworskiego, Pana Wójta dr. Artura Markowskiego. Panią Annę Jamróz oraz Pana Tomasza Chomickiego.

   Pani dr Jadwiga Michalczyk przesłała list, który został odczytany zebranym.

  dr Jadwiga Michalczyk

  emerytowany nauczyciel akademicki

  Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

   

   

  Wielce Szanowny Pan

  Leszek Samcik

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubkach

   

  Wielce Szanowny Panie Dyrektorze!

   

  Jednym z wyróżników Szkoły Podstawowej w Łubkach były dęby rosnące przed budynkiem, które swą majestatycznością ogłaszały wszem i wobec doniosłość tego miejsca. Niezłomne siły przyrody sprawiły, że w przestrzeni szkoły jednego z nich zabrakło. Unaoczniła się deformacja miejsca, ale i pobudził się emocjonalny stan braku. Ten stan poruszył społeczność i zmobilizował do działań, których efektem staje się posadzenie nowego dębu. Teraz jest on małą sadzonką i nie dorównuje monumentalności swego poprzednika. Budzi jednak nadzieję przyszłej okazałości. Staje się symbolem i siłą jednoczącą do działań na rzecz dobra.

  Wszystko to wpisuje się w działania Szkoły, prowadzone przed laty, pod hasłem: „Kształtujemy tożsamość krajobrazu”. Hasło to Szkoła, którą Pan kieruje, dopełnione zostało słowami zaczerpniętymi z mądrości Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego „Człowiek jest odpowiedzialny za owocowanie ziemi”. Cieszę się, że prawdę tę uwiecznia – rękami, sercem i umysłem Pana Dyrektora wraz ze społecznością szkolną – Szkoła Podstawowa w Łubkach.

  Dziękuję bardzo za zaproszenie mnie na tę doniosłą uroczystość i włączenie do grona uczestników. Z niezależnych ode mnie powodów nie mogę wziąć w niej bezpośredniego udziału. Prosząc o wyrozumiałość, łączę się myślą i sercem z Uczestnikami tego wydarzenia. Gratuluję wielkiego dzieła i życzę, by działania dla wspólnego dobra nadal były owocne oraz przyniosły wiele satysfakcji. Niech DOBRO zwycięża! Niech cały świat wie, że w MAŁYCH ŁUBKACH dzieją się WIELKIE RZECZY! I niech tak zawsze będzie!

   

  Z wyrazami głębokiego szacunku

   

  Jadwiga Michalczyk

  Lublin, 12 października 2020 r.

   

  Uroczystemu zasadzeniu drzewa towarzyszyła piękna pogoda i słowa piosenki „ Pamiętajcie o ogrodach”. Pod sadzonką drzewa umieszczono też kapsułę pamięci, mówiącą o licznych działaniach Pana Dyrektora Leszka Samcika i społeczności szkolnej na rzecz kształtowania tożsamości krajobrazu i troski o otoczenie szkoły.

  To ważne wydarzenie zostało upamiętnione przez zamontowanie i wmurowanie  tablicy z wygrawerowanym napisem: " Człowiek jest odpowiedzialny za owocowanie ziemi" / ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński/.

  Pragniemy przy tej okazji serdecznie podziękować Panu Wójtowi dr. Arturowi Markowskiemu za hojne wsparcie tej inicjatywy i ufundowanie zakupu pamiątkowej płyty, która pozwoli przyszłym pokoleniom uświadomić potrzebę odpowiedzialniości za środowisko, w którym żyjemy.

   

   Dąb jest symbolem siły, szlachetności i długowieczności. Zieleń wokół szkoły  oddziałuje pozytywnie na zdrowie dzieci i młodzieży, ma korzystny wpływ na ich nastrój i emocje.  Uspokaja, dodaje pewności siebie, poprawia samopoczucie i regeneruje system nerwowy. Wśród zieleni stajemy się lepsi. Uczniowie przebywający na łonie natury odzyskują siły witalne, ale jednocześnie wyciszają się.  W parku przyszkolnym szczególnie ważną rolę odgrywają drzewa.  Pod rozłożystym dębem dzieci będą miały miejsce do rozważań, rozmyślań i refleksji.

   

  Niech ten dąb stanie się symbolem siły, wiary i nadziei w zwycięstwo dobra i miłości nad chaosem i niepokojem.

   

  W związku z zagrożeniem koronawirusem część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pp. Leszka Iwaniaka i Elżbiety Wącior została nagrana. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce przyrody i zdrowia, obiecali też pielęgnować i troszczyć się o zasadzone drzewo.

  dodała Elżbieta Wącior

 • Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek

  Szanowni Państwo,

  od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br. 

  Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Stacjonarnie pracują również szkoły w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

  Szczegóły dotyczące zmian w funkcjonowaniu szkół i placówek znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne

  Proszę o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

   

  Z poważaniem

  Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki 

  Załączniki:

  1. Zmiany w funkcjonowaniu szkół od 24 października br. - komunikat MEN
  2. Nowelizacja rozporządzenia z art. 30b ustawy Prawo oświatowe (22.10.2020)
 • Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla uczniów szkół podstawowych

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Quizie

  Regulamin i szczególowe informacje Regulamin_spis_powszechny.pdf

  Uczniu rozwiąż quiz (test wyboru) umieszczony na Formularzach Google pod adresem: https://forms.gle/nLGL45iJAsbU2Asq5.
  Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz google do 16 listopada 2020 r.

   

 • Życzenia w Dniu Komisji Edukacji Narodowej

  Szanowni Państwo,

  Dzień 14 października jest we współczesnej Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej, ale też jako dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy nauczycielom za ich pracę.

  Dziękując Państwu za to, że tacy jesteście, życzę przede wszystkim wytrwałości.

   Życzę, by znaczenie pracy, którą wykonujecie, stawało się coraz bardziej oczywiste dla wszystkich członków naszego społeczeństwa.

  Cieszmy się, że dane nam jest brać czynny udział w jednej z najważniejszych powinności, jaką może mieć człowiek w stosunku do drugiego człowieka – w przekazywaniu mu wiedzy i doświadczenia,

  w wychowywaniu go.

  Życzę wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym sukcesów w pracy, nieustającej aktywności i kreatywności.

  Leszek Samcik- dyrektor szkoły


  List Lubelskiego Kuratora Oświaty    List-LKO-DEN-2020.pdf


 • Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia

  Panu Dyrektorowi, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom obsługi.

  Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

  Niech podejmowany trud będzie dla Was zródłem satysfakcji i społecznego uznania.

  Samorząd Uczniowski

   

 • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

  Środa (14.10.2020) - Dzień wolny od zajęć edukacyjnych

 • Dzień przedszkolaka

  Jestem sobie przedszkolaczek,

  Jestem ważny – dużo znaczę!!!

   

  20 września już po raz siódmy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, uchwalony przez  Sejm RP. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

  Ze względu na to, że w tym roku wypadał on w niedzielę, to właśnie poniedziałek był dniem gdy dzieci z Oddziału Przedszkolnego naszej szkoły wesoło świętowały swoją uroczystość. Dzień ten wyglądał inaczej niż zawsze. Było niezwykle kolorowo, a to za sprawą balonów, kolorowych serpentyn oraz uśmiechniętych buziek dzieci. Od razu po pysznym śniadaniu rozpoczęła się zabawa, były tańce, ogromne bańki mydlane, wspólne zabawy muzyczno – ruchowe, zabawy z hustą KLANZA i zawody sportowe. Na koniec wielkiego świętowania każde dziecko otrzymało „Dyplom Przedszkolaka”. Po szczęśliwych buźkach przedszkolaków można było stwierdzić, że dzień ten należał do niezwykle radosnych i udanych.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

  Katarzyna Masiukiewicz

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego – wspólny list szefów MEN, MI i GIS

  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  uprzejmie informuję, że Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.

  Załącznikiem do listu są Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego. 

  List oraz wytyczne przekazuję w załączniku. Uprzejmie proszę o przekazanie ich rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa szkoły i placówki.

   

  Z wyrazami szacunku

  Anna Ostrowska

  Rzecznik Prasowy MEN 

  Załączniki:

 • Bezpieczny powrót do szkoły

  List ministra edukacji, pobierz list_men.pdf

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

   

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

   

  Zapraszamy Was serdecznie 1 września 2020 r. na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, które z uwagi na pandemię będzie zorganizowane inaczej niż dotychczas. 

  Spotkania uczniów z wychowawcami odbędą się w salach lekcyjnych według następującego harmonogramu:

   

  Godzina 9.00 

  Oddział przedszkolny młodszy   -    sala nr 2 ( sala gimnastyczna)

  Oddział przedszkolny starszy ,, 0” - sala nr 8

  klasa I - sala nr 5

  klasy II  i III - sala nr 10

  Godzina 10. 30

   klasy IV i V - sala nr 7

  klasy VI i VII - sala nr 2 ( sala gimnastyczna)

  klasa VIII - sala nr 3

   

  !  W spotkaniach  dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów klasy pierwszej dziecku może towarzyszyć jeden z  rodziców.   Na terenie szkoły rodziców obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką/przyłbicą.

  Uczniowie klas II -VIII do szkoły wchodzą bez rodziców/ opiekunów. 

  !   Przy wejściu do szkoły  należy zdezynfekować ręce,

  w części wspólnej (czyli na korytarzu) prosimy uczniów o zakrycie nosa maseczką/przyłbicą.

  Po wejściu do klasy maseczki/przyłbice będzie można zdjąć.

                                                                                            Do zobaczenia we wtorek - 1 września. 

 • Witajcie w szkole...

  Szanowni rodzice i nauczyciele, drodzy uczniowie!

  Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się w Szkole Podstawowej w Łubkach
  w dniu 01.09.2020 r. o godzinie 9:00.

  Po dwóch miesiącach upalnych wakacji spotkamy się ponownie w naszej szkole. Jednak z uwagi na wymogi sanitarne Nowy Rok Szkolny powitany zostanie w klasach na spotkaniu z wychowawcami, gdzie zostaniecie zapoznani z wieloma procedurami - narzędziami niezbędnymi do tego, aby od pierwszego dnia czuć się w szkole jak w domu.

  Cieszę się i z największą radością witam uczniów, którzy wracają z wypoczynku, zabawy, spotkań z koleżankami, kolegami, rodziną.

  Jestem pewien, że ten czas, oprócz intensywności, był też czasem relaksu, i że przystąpicie do nauki z chęcią, zapałem i zacięciem godnych młodych odkrywców.

  Pragnę też powitać najmłodszych – dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego i po raz pierwszy pierwszoklasistów, mogę zapewnić was, że po kilku dniach odnajdziecie się w naszej szkole jak we własnym domu. Możecie też liczyć na wsparcie zarówno ze strony innych uczniów, jak i nas nauczycieli.

  Każdy rok to duże wyzwanie, zarówno dla was, uczniów, jak i dla nas, pedagogów i rodziców.

  Już wkrótce wkroczycie do szkoły, rozpoczniecie pierwsze zajęcia, zapoznacie się z wymaganiami, obowiązkami, przywilejami i nowymi procedurami pozwalającymi na bezpieczny pobyt w szkole.

  Będziecie budować waszą przyszłość również na wiedzy i doświadczeniu, które my, dorośli, będziemy przekazywać wam najlepiej, jak potrafimy.

  Życzę nam wszystkim, aby rok szkolny 2020/2021 obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie. Niech uczniów nie opuszcza zapał do nauki, a nauczycielom towarzyszy pasja i zawodowa satysfakcja. Z kolei rodzicom życzę przede wszystkim jak najmniej stresu i jak najwięcej powodów do dumy.

   

  Leszek Samcik – dyrektor Szkoły

 • List Ministra Edukacji Narodowej do rodziców uczniów

  Szanowni Państwo,
  wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym 
  kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

  ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

  Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

   

  Z wyrazami szacunku
  Dariusz Piontkowski
  Minister Edukacji Narodowej

 • Prace konserwatorskie przy naszej szkole...

  Rozpoczęto wycinkę drzew i prace konserwatorskie przy drzewach w zabytkowym parku.

 • Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty

  Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty odbędzie się w piątek 31 lipca 2020r w godzinach od 9.00 - 10.00.

  Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do szkoły.

 • Pożegnanie klasy ósmej

 • Oświadczenie o korzystaniu dziecka z dowozu szkolnego

  Osoby, których dzieci będą korzystały z dowozu szkolnego w roku szkolnym 2020/2021, proszone są o pobranie oświadczenia ze strony szkoły, wypełnienie oraz dostarczenie go do sekretariatu szkoły do dnia 6 lipca 2020r. w godzinach od 9.00 - 12.00. 

  OSWIADCZENIE_O_KORZYSTANIU_DZIECKA_Z_DOWOZU_SZKOLNEGO.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć