STRONA GŁÓWNA
Aktualności
Pożegnania nadszedł czas...
Pomimo upału i żaru słonecznego, w podniosłej atmosferze zakończyliśmy rok szkolny i pożegnaliśmy uczniów klasy VIII. Najpierw odbyło się nabożeństwo w pobliskim kościele, gdzie Ksiądz Marek Jaworski podziękował Panu Bogu. Następnie po odśpiewaniu hymnu i powitaniu licznie zgromadzonych uczniów i rodziców przez Panią Dyrektor, na murawie pojawili się Damian i Czarek z klasy VII z niezwykle dynamicznym ukladem tanecznym. Potem był występ uczniów klas VII-VIII. Nadia Migdal zachwyciła zebranych swoim śpiewem, a utwory, które wybrzmiały, mówiły o rozstaniu, pożegnaniu, przyjaźni i tym, że koniec, to też początek czegoś nowego. Życzenia, upominki od koleżanek i kolegów z klasy VII, podziękowania oraz kwiaty dla Rodziców i Nauczycieli rozgrzały serca, wywołały łzy wzruszenia i zadumy nad tęsknotą, a także refleksję, że choć rozejdziemy się w różne strony świata, wspomnienie o nas przetrwa dłu
Tata też czyta
5Nasze świetliczaki włączyły się po raz kolejny w akcję #TataTeżCzyta. Pani pedagog A.Żydek zapraszała na zajęcia tatusiów, aby czytali przyniesioną z domu książkę. Spotkania dostarczały dzieciom wiele radości. W tym roku akcji towarzyszyło hasło przewodnie:,,Bo czytanie rozwija mózg,,". To inicjatywa, której celem jest zachęcanie ojców do efektywnego czytania dzieciom, budowania więzi oraz tworzenia pozytywnych wzorców czytelniczych . Świetliczaki mogły rozwijać wyobraźnię, ćwiczyć pamięć słuchową, poszerzać słownictwo. Wspólny czas z książką i tatą i książką to okazja do wyciszenia i zacieśnienia relacji między ojcem a dzieckiem.
Tydzień dla bezpieczeństwa
4Świetliczaki wzięły udział w corocznej ogólnopolskiej akcji MEN ,,Tydzień dla bezpieczeństwa".
Uczniowie pracowali na zdobycie swojego Wakacyjnego Paszportu Bezpieczeństwa pod okiem pani psycholog Agaty Drozdek. Aby otrzymać ten dokument, dzieci musiały wykazać się wiedzą w czterech kluczowych obszarach, zdobywając kolejne sprawności i udowadniając, że są gotowe na letnie przygody. Najpierw skupiliśmy się na klasycznych zasadach bezpiecznego wypoczynku, przypominając sobie zasady kąpieli, zachowanie podczas upałów czy właściwe reagowanie w trakcie burzy. Następnie poruszyliśmy temat dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Ponieważ wakacje to często czas spędzany przed ekranem, bardzo ważną częścią warsztatów było bezpieczeństwo w internecie. Dzieci dowiedziały się, jak chronić swoje dane osobowe, jak unikać zagrożeń w grach online oraz jak zachować zdrowy balans między światem cyfro
Sportowy poniedziałek
Ostatni poniedziałek ☀️ 22. 06. 2026 r. 🌞w tym roku szkolnym przebiegł na sportowo. Wszyscy obecni uczniowie mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych i świetnie się przy tym bawili. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się od Mistrzostw Szkoły w biegach przełajowych. Młodzi zawodnicy konkurowali ze sobą na różnych dystansach, odpowiednich do kategorii wiekowej. Przedszkolaki i uczniowie klas I – III mieli do pokonania trasę o długości 300 m, ich starsi koledzy z klas 4-6 i dziewczęta z klas 7-8 pokonywali odcinek o długości 600 m, natomiast chłopcy z klas 7- 8 walczyli ze sobą na dystansie 800 m. Po biegach i odpoczynku rozpoczęła się rywalizacja na stacjach, gdzie każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności i wykazać się w takich konkurencjach jak:
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026
