W naszej szkole

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zebranie z Rodzicami

  Dnia 4 lutego 2020r. (wtorek) o godz. 15.00, odbędzie się spotkanie z Rodzicami, podsumowujące wyniki nauczania i zachowania uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020. Serdecznie zapraszamy.

   

  Dyrektor szkoły

 • Spotkanie Noworoczno - Klędowe

       25 stycznia 2020 roku po raz drugi odbyło się w naszej Gminie Spotkanie Noworoczno - Kolędowe. Wzięli w niej udział mieszkańcy naszej Gminy oraz zaproszeni Goście. W programie spotkania było wiele przedstawień w wykonaniu uczniów szkół z terenu Gminy Wojciechów oraz występów twórców ludowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubkach zaprezentowali tradycyjne, ludowe przedstawienie słowno-muzyczne "Herody". Motywem przewodnim przedstawienia był nowotestamentowy opis zabójstwa wszystkich nowonarodzonych dzieci - rzeź niewiniątek, wydany przez króla Heroda. Rzeź ta miała na celu usunięcie potencjalnych następców tronu, czego obawiał się Herod.
       W  przedstawieniu wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły. Widowisko teatralne rozpoczęło się od wprowadzenia wykonanego przez nauczyciela muzyki, pana Leszka Iwaniaka  i twórcy ludowego, pana Andrzeja Kędzierskiego. Gra aktorska dzieci spotkała się z dużym zainteresowaniem i żywym odbiorem publiczności. Na podkreślenie zasługuje wysoki poziom przygotowania i zaprezentowania swoich ról przez dzieci. Ogromny wysiłek jaki młodzi aktorzy włożyli w przygotowanie i przedstawienie Herodów, został nagrodzony przez publiczność owacją na stojąco. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tak widowiskowego spektaklu, a zwłaszcza panu Leszkowi Iwaniakowi za przygotowanie i oprawę muzyczną składamy serdeczne podziękowania.

  Opracowanie - Aneta Zubrzycka

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 • Nie daj się wciągnąć...

 • Nowe drzwi – świąteczny prezent dla szkoły

                

              W dniu 17 grudnia 2019 r. w wejściu głównym naszej szkoły  za portykiem kolumnowym  pojawiły się nowe, wewnętrzne, letnie drzwi dwuskrzydłowe, które nie tylko zapewnią komfort funkcjonowania budynku, poprawią estetykę wnętrza, ale też utrzymają XIX - wieczny styl epoki.
             Sponsorami  inwestycji są sołectwa wsi Łubki i Łubki Szlachta, które przekazały na ten cel kwotę 
  6 000 złotych, zapewniając sobie tym samym ogromną wdzięczność społeczności Szkoły Podstawowej w Łubkach.
             Przekazane pieniądze stanowiły dla nas nie tylko bardzo istotną pomoc finansową, ale uświadomiły też fakt, że los naszej placówki, jej potrzeby nie są obojętne w lokalnym środowisku.

  Bardzo dziękujemy za ten miły gest.

             Projektem, rysunkiem i  uzgodnieniami z konserwatorem zabytków oprócz pana Dyrektora Leszka Samcika zajął się Pan Mariusz Głos - absolwent naszej szkoły, który w pełni profesjonalnie wywiązał się
  z powierzonego zadania. Wykonawcą projektu była firma stolarska Pana Mirosława Kulczyckiego z Piask.

             Stylowe drzwi będą pamiątką na następne sto lat istnienia naszego zabytkowego dworku. Mamy nadzieję, że staną się jaskółką zwiastująca kolejne niezbędne remonty  przywracające świetność i piękno naszej szkole.

   Efekty pracy przedstawiają zamieszczone zdjęcia.

  Elżbieta Wącior

  fot.spłubki

 • Wspaniałe stroiki, wspaniała atmosfera

      Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy wzięli udział w robieniu stroików na Kiermasz Bożonarodzeniowy w dniu 16 grudnia 2019 r. w naszej szkole.
  Dziękuję za obecność i za zaangażowanie. Czas minął nam bardzo szybko w miłej atmosferze.
  Gratuluję pomysłowości, precyzji i kreatywności.
   Współpraca była bardzo owocna, czego efektem są przepiękne stroiki.

  Zapraszam do obejrzenia tych wspaniałych dzieł.

  Aneta Żydek

 • Wspomóż kiermasz - zrób stroik

 • Konkurs na ozdobę świąteczną

   

  Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową.
  Może to być: bombka, stroik lub inna forma według własnego pomysłu związana ze Świętami Bożego Narodzenia.

  Rękodzieło można oddawać w szkole do 18 grudnia  2019r.
  Wszystkie pracepo ocenie jury / uczniowie, rodzice, nauczyciele/ zostaną przekazane Radzie Rodziców na kiermasz, który odbędzie się w niedzielę 22 grudnia.
  Uzyskany dochód zasili koto Rady Rodziców.

  Zapraszamy do udziału. 

  Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców            

   

 • Mikołajkowy wyjazd do kina.

       W poniedziałek 9 grudnia odbył się mikołajkowy wyjazd z naszej szkoły do Cinema City w Lublinie na film pt. „Kraina Lodu 2". O godzinie  8:00, klasy 4-8 i nauczyciele zebrali się na przystanku w Łubkach. Gdy przyjechał autobus, wszyscy do niego wsiedliśmy i wyruszyliśmy w drogę. Podczas jazdy rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki, a niektórzy grali na telefonach. Po dojechaniu do Plazy zostało jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia filmu. Większość dziewczyn poszła na zakupy, a ci głodniejsi do McDonalda lub KFC. Gdy zbliżał się czas rozpoczęcia filmu, zakupiliśmy colę i popcorn, weszliśmy na salę kinową i usiedliśmy na swoich miejscach. Przez kilkanaście minut leciały reklamy różnych filmów. Następnie na ekranie pojawił się wyczekiwany przez wszystkich seans. Opowiadał on o losach  dwóch sióstr - Elsy i Anny, które wyruszyły do lasu w poszukiwaniu tajemniczego głosu. Po wyjściu z kina mieliśmy czas wolny dla siebie. O godzinie  13:00  wszyscy spotkaliśmy się w umówionym miejscu i udaliśmy się do autobusu. Do domu wróciliśmy o godzinie 14:00.

  Autor: Filip Wieczorek

 • Zbiórka książek dla dzieci

 • ,,101 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski” w pracach plastycznych naszych uczniów

  22 listopada 2019 r ., na zaproszenie Pani Moniki Szumery  - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłocinie, uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorem i opiekunem uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu, wręczeniu nagród i wyróżnień z okazji rozstrzygnięcia  konkursu plastycznego ,,101 rocznica odzyskania niepodległości  Polski”. W gronie laureatów konkursu znaleźli się uczniowie utalentowani z naszej szkoły, którzy w sposób twórczy potrafili przekazać przesłanie patriotyczne związane z tematem konkursu . Słowa uznania i podziękowania organizatorom i laureatom przekazał Pan Artur Markowski – Wójt Gminy Wojciechów, a także Prezes Stowarzyszenia ,,U źródeł Ciemięgi” Pan Krzysztof Górecki. Jury konkursu w zależności od przedziału wiekowego uczestników wyłoniło najlepsze prace i ich autorów.

  W I grupie wiekowej nagrodę otrzymał Łukasz Czerniec – uczeń klasy ,,0”,

  W II grupie wiekowej nagrodę otrzymała Aleksandra Kozak - uczennica kl.VII,

  Jury konkursu również wyróżniło prace plastyczne Julii Czerniec - uczennicy kl. V i  Patrycji Pietras - uczennicy kl. VII.

  Bardzo ładną pracę plastyczną wykonał Tomasz Kaznowski uczeń kl.VII za co otrzyma dyplom i gratulacje od Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łubkach.

  Bardzo miłe wrażenia z podsumowania konkursu dokumentują również dołączone zdjęcia.

  Leszek Samcik

 • Ślubowanie uczniów klasy I

       Dnia 12 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I. Przyszli pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z rozmaitymi zadaniami i zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Dzieci  poradziły sobie wspaniale, czym udowodniły, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Łubkach.  Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę a Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  wielkim ołówkiem dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści akt ślubowania przypięczętowali paluszkiem w kronice szkolnej a  Pan Dyrektor wręczył  im pamiątkowe dyplomy i znaczki ufundowane przez Radę Rodziców  Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Wójt Gminy Wojciechów dr A. Markowski, ks. M. Jaworski, p. Przewodnicząca Rady Rodziców E. Borowska -Socha.

  Dumni pierwszoklasiści zostali obdarowani  słodyczami i życzeniami od zaproszonych Gości, drobnymi upominkami od Pana Dyrektora Leszka Samcika, Przewodniczącej Rady Rodziców- Pani Eweliny Sochy, Samorządu Uczniowskiego i od nauczycieli- p. Moniki Kowalskiej i wychowawcy klasy.  Kolejny prezent -niespodzianka to świetny występ uczniów klasy  III przygotowany  przez Panią Elżbietę Rybę. Uczniowie klasy I otrzymali od starszych kolegów dobre rady oraz miłe upominki. Miłą i pełną emocji uroczystość zakończył wspaniały poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów klasy I.

      Dziękujemy także uczniom klasy VIII i VII za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości, szczególne podziękowania kierujemy do: Weroniki Żydek, Sandry Paproty, Kuby Jaroszyńskiego, Mateusza Sadziuka i Sebastiana Kołodzieja oraz Amelii Wieczorek i Filipa Wieczorka. Panu Leszkowi Iwaniakowi dziękujemy za oprawę muzyczną uroczystości.

  Renata Skowrońska

 • Wyjazd do teatru - 15 listopada

   

  ''Zamknijcie oczy. I wyobraźcie sobie miasteczko. Niewielkie, na pierwszy rzut oka zwyczajne. Ale zamieszkałe - obok ludzi - przez niecne koty i lisy, ptaki-lekarzy,gadające lalki, filozofujące świerszcze i niebieskookie wróżki. I samotnego Dżepetta, który tworzy drewnianego pajacyka. Pajacyka, który ożywa. Pinokia."/ cytat z ulotki reklamowej przedstawienia /

  Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie po raz kolejny przyjął życzliwie uczniów naszej szkoły, którzy mogli przenieść się w niezwykły świat sztuki pt. "Pinokio" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego.

  Spektakl zachwycił nas scenografią, grą aktorów, muzyką i efektami specjalnymi. Na lekcjach języka polskiego omówiliśmy przedstawienie, podzieliliśmy się wrażeniami, przypomnieliśmy zasady zachowania w teatrze. Postanowiliśmy częściej bywać w tym niezwykłym miejscu, gdzie nic nie jest prawdziwe i gdzie wszystko jest prawdziwe.

  Ola Kozak z klasy VII podzieliła się swoją relacją:

  15 listopada udaliśmy się  do Teatru im. Osterwy w Lublinie na spektakl pod tytułem ,,Pinokio’’. W wycieczce brali udział uczniowie z klas III - VIII. Jazda autokarem do Lublina minęła szybko i bardzo radośnie podczas wspólnych rozmów. Gdy dotarliśmy na miejsce, zostawiliśmy kurtki i plecaki w szatni, po czym poszliśmy po bilety. Mieliśmy miejsca na drugim balkonie, mimo tego widok na scenę był bardzo dobry.  Spektakl bardziej podobał mi się w drugim akcie, gdzie pojawiło się wiele ciekawych scen, jak np. cudowny sterowany rekin pływający po scenie, tańczące osły, czy też rady pieńka.  Najbardziej przypadła mi do gustu rola wróżki, policjanta oraz księdza, którzy w zabawny sposób świetnie odegrali swoją kwestię. Po skończeniu przedstawienia zeszliśmy po kurtki. W szatni był wielki tłok.  Kiedy udało nam się dostać do wyjścia, wsiedliśmy do autokaru, który czekał na nas obok teatru. Wracając zajechaliśmy do McDonalda. W pełni najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów. Wycieczka podobała mi się i mam nadzieję, że niedługo pojedziemy na kolejną.

  Elżbieta Wącior

 • Święto Niepodległości w naszej szkole

  "Niepodległa, niepokorna,

  Zawsze była, będzie, jest.

  Uskrzydlona bielą Orła,

  Bije rytmem naszych serc.

  Niepodległa, niepokorna,

  Już nie zniknie nigdy z map,

  Bo jest nasza, bo jest wolna,

  Bo na imię Polska, Polska ma."

   W dniu 8 listopada świętowaliśmy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas III i IV pod kierunkiem p. Elżbiety Ryby i p. Elżbiety Wącior przedstawili koleje losu naszego kraju w drodze do niepodległości. Wiersze, piosenki i rekwizyty przybliżyły historię Polski, bohaterstwo żołnierzy i rolę marszałka Piłsudskiego w tamtym czasie.  Oddaliśmy hołd tym, którzy zginęli, abyśmy mogli cieszyć się wolnością.

   Około godziny 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy uroczyście nasz hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej. Odświętne stroje galowe podniosły rangę tego wydarzenia.

   Pan Dyrektor Leszek Samcik podkreślił potrzebę pielęgnowania i rozbudzania uczuć patriotycznych w naszych czasach. Zdobywanie wykształcenia, troska o kulturę ojczystego języka, szacunek wobec symboli narodowych, wzorowa postawa ucznia to wyznaczniki miłości do naszej Ojczyzny...

  Elżbieta Wącior

  Elżbieta Ryba

   

 • ,,Wrzesień 39" czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita

    Dnia 7 listopada 2019 r. o godzinie 8.00 odbył się w naszej szkole pokaz historyczny. Przygotowany został z okazji 80-tej rocznicy wybuchu wojny, a jego celem było przybliżenie odbiorcom losów pąństwa , narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczpospolitej. Prowadzony był przez grupę artystyczną Rekonstrukto. Pan przebrany za żołnierza opowiadał nam o kampanii wrześniowej, sytuacji międzynarodowej II RP, etosie żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Zaprezentowany został mundur i ekwipunek wojskowy wz 36 używany podczas kampanii wrześniowej. Zobaczyliśmy również różne rodzaje broni a mianowicie: M40, broń typu mauzer, CKM, maskę przeciw gazową typu ,,słoń" a także granaty : trzonkowy i odłamkowy. W plecaku znajdowały się: nóż- bagnet, menażka i manierka. Przy pasie przyczepione były 2 granaty. Zaprezentowano także dwa urządzenia-telefony, służące do komunikowania się żołnierzy. Chętni uczniowie wzięli także udział w musztrze, mogli  przymierzyć maski oraz potrzymać różny sprzęt bojowy. 

  Uważam, że pokazy były wesołą lekcją historii, w czasie której każdy się dobrze bawił i znalazł tam coś dla siebie.

  Dodała E. Ryba na podstawie sprawozdania napisanego przez ucz. kl. 8 Oliwię M.

   

 • Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada w województwie lubelskim

 • Wizyta zawodoznawcza w Hucie szkła

  22 października sześciolatki oraz uczniowie klas I-III spędzili czas w Hucie szkła Państwa Jargiło we Wronowie. Na początku spotkania pan Marek opowiedział o swojej przygodzie ze  szkłem i o narodzeniu się marzenia o własnej pracowni, którą wraz z małżonką Ewą założyli w 1997 roku we Wronowie. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili pracownię, zapoznali się z zawodem hutnika szkła, wysłuchali historii kiedy i jak powstaje szkło, zobaczyli jak powstają szklane naczynia. Każdy z uczestników wycieczki z pomocą p.Marka własnoręcznie wykonał szklany kwiatek. Uczniowie próbowali również własnych sił podczas grawerowania na szklanym placku. Własnoręcznie wykonane prace uczniowie mogli zabrać do domu. Po zajęciach teoretycznych i praktycznych nadszedł czas na ognisko z kiełbaską. Pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie wróciliśmy do szkoły o godzinie 13.30.

  Państwu Jargiło serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i zapoznanie nas z zawodem.

  Dodała: Jolanta Wieczorek

 • Pokaz Eko Mody

  21 października w naszej szkole odbył się „Pokaz Eko Mody”.  Chętni uczniowie mieli przygotować strój lub inną część garderoby z ekologicznych surowców wtórnych- papieru, folii lub innych tworzyw, które są w domu już niepotrzebne, nadają się do wyrzucenia i w nim się zaprezentować przed całą społecznością szkolną. Poziom wykonania dzieł przerósł nasze oczekiwania. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością, precyzją, dbałością o detale. Ich kreatywność pokazała, że z materiałów zbędnych można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Modele prezentowały swoje stroje jak najprawdziwsze gwiazdy, przechadzając się po wybiegu przy doskonałej muzyce i pozując do zdjęć. Ich kreacje choć z odpadów wyglądały świetnie. Były eleganckie i nowoczesne, budziły podziw, zachwyt, zarówno wśród grona pedagogicznego, rodziców jak i uczniów.

  W momencie oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu uczniowie posłuchali o recyklingu. Chętne osoby wzięły udział w segregowaniu przyniesionych odpadów takich jak: plastikowe butelki, kartony papierowe, folie, szklane butelki, wrzucając je do worków w odpowiednich kolorach zakładanych na specjalnie przeznaczony do tego celu stojak. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą i zaangażowaniem, chętnie brali w tym udział.

  Wybór najlepszych kreacji był bardzo trudny. Pan Dyrektor wraz z uczniami z SU z niespełna aż trzydziestu osób wybrali trzy, które zostały wyróżnione dyplomami i nagrodzone, były to:

  1.Julka Czerniec

  2.Ola Dybała

  3.Laura Czerniej

  Dla wszystkich pozostałych były także nagrody-niespodzianki, ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy rodzicom za obecność i współpracę w wykonaniu strojów pokazowych.

              Całość tego spotkania była praktyczną lekcją eko –wrażliwości a przy tym: -promowała ekologiczne postawy wśród dzieci,

  - uwrażliwiała na konieczność dbania o środowisko naturalne,

   -jednocześnie rozbudzała wyobraźnie i kreatywność,

  - pozwoliła budować pewność siebie, poczucie własnej wartości i  uczyła dystansu do siebie.

  Wszyscy w tym starciu okazali się zwycięzcami.

      

                                                                         Aneta Żydek-nauczyciel wspomagający

 • Bieg Ariański  -  Łubki 2019

   

     W dniu 18 października w Szkole Podstawowej w Łubkach odbyła się kolejna edycja Biegu Ariańskiego zorganizowana przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół z terenu Gminy Wojciechów i Stowarzyszenia ,, U Źródeł Ciemięgi” z Miłocina. 
  W imprezie uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

  Ponad 100 uczestników rywalizowało w duchu fair play o zwycięstwo. Dla niektórych była nim jak najlepsza lokata na mecie, a dla innych pokonanie własnych słabości i przekroczenie końcowej linii. 

       Zawodnicy startowali  na różnych dystansach z podziałem na  kategorie wiekowe:

  1. uczniowie klasy IV: chłopcy i dziewczęta - dystans – 400 m.;
  2. uczniowie klas V – VI : chłopcy i dziewczęta - dystans – 600 m.;
  3. uczniowie klas VII - VII : chłopcy – dystans 1000 m ., dziewczęta - dystans – 800 m.

      Trasa wyznaczona została na drodze asfaltowej w okolicach szkoły. Przepiękna jesienna pogoda i przyjazna atmosfera wśród zawodników sprzyjały rywalizacji. Zdobywcy czterech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach otrzymali w nagrodę puchary, które wręczał obecny podczas całych zawodów i dopingujący sportowców Wójt Gminy Wojciechów – dr Artur Markowski. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe znaczki.

     Miejsca naszych reprezentantów :

  Dziewczęta  kl. IV :

          1. Nikola  Barwiak - SP Łubki

          3. Weronika Majchrowska – SP Łubki

          4. Anna Borkowska - SP Łubki

  Chłopcy  kl. IV:

         3. Wiktor Celejewski - SP Łubki

  Dziewczęta  kl. V – VI  :

         3. Natalia Gałecka - SP Łubki

  Dziewczęta  kl.  VII - VIII :

        1. Amelia Wieczorek - SP Łubki

        2. Róża Wieczorek - SP Łubki

  Chłopcy  kl. VII – VIII:

         2. Filip Wieczorek - SP Łubki.

   

       Po zawodach na uczestników czekał poczęstunek w postaci ciepłej kiełbaski, słodyczy
   i kompotu przygotowany przez  niezawodnych  rodziców ze szkoły -  gospodarza zawodów.

       Sponsorem nagród  i kiełbaski było współorganizujące imprezę stowarzyszenie
   ,,U Źródeł Ciemięgi” z Miłocina. Prezes Stowarzyszenia p. Krzysztof Górecki zapewnił również dla wszystkich uczestników transport do Łubek i z powrotem.

     Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg imprezy: uczestnikom, opiekunom, rodzicom, sponsorowi oraz pani ratownik czuwającej nad zdrowiem naszych sportowców.

       Do zobaczenia za rok!

  Dorota Kołodziejczyk  - n-l  wych. fizycznego  

 • W świecie antycznej Grecji

   15 października 2019 roku w naszej szkole odbyły sie pokazy historyczne, w trakcie których uczniowie mieli możliwość odbycia podróży w czasie, po świecie pełnym przygód, legend i opowieści  z Hellady, czyli krainy greckich polis. Zajęcia były żywą lekcją historii, w czasie której prowadzący opowiedział o greckiej historii- pełnej wojen i wewnętrznych walk o władzę, kulturze- tworzącej antyczny świat oraz mitologii, w której bogowie funkcjonowali obok zwykłych śmiertelników i ingerowali w ich życiowe losy. Uczniowie poznali imiona najsłynniejszych bogów greckich oraz legendę o Minotaurze -synu króla Minosa uwięzionym na wyspie Krecie. Dowiedzieli się, o słynnych dziełach Homera ,,Iliada" i ,,Odyseja" i spisanych w nich opowieściach. Mieli możliwość spotkania sie oko w oko ze starożytnym wojownikiem - hoplitą oraz zobaczyli kolekcję replik broni. Poznali takie określenia jak: hoplon (tarcza), falanga (szyk bojowy), dora (włócznia), kopis (zakrzywiony miecz), karwasze, nagolennice oraz hełm typu korynckiego. Niektórzy mieli także okazję podjęcia  próby utrzymania jednej z broni-korbacza w ręce, co nie było łatwą sztuką. Uczestnicy spotkania poznali także  życie starożytnych Spartan i dowiedzieli sie na czym polegało wychowanie spartańskie. Odbyła  się też walka na miecze-pojedynek hoplity z udziałem chłopca, która w sposób zabawny i wesoły pokazywała jak kiedyś walczono. Na koniec była  seria pytań od widzów- każdy mógł zadać dodatkowe pytanie, aby dowiedzieć się jeszcze więcej i poszerzyć swoją wiedzę.

   Udział w pokazie historycznym był okazją nie tylko do zgłębienia wiedzy na temat historii starożytnej Grecji, ale także spędzeniem czasu w wesołej i przyjaznej atmosferze. Pokaz obfitował w liczne atrakcje dla słuchaczy, gdyż prowadzony był w formie interaktywnego udziału widzów i okraszony młodzieżowym humorem.

  E.Ryba

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć