W naszej szkole

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje szkolne

  Dnia 26 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje środowiskowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Celem tego Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludzkości, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

  I grupa - uczniowie klas I - IV;

  II grupa - uczniowie klas V - VIII.

  Zadanie uczniów było rozwiązanie testu, który składał się z 35 pytań i udzienie jednej poprawnej odpowiedzi na poszczególne pytania. W sumie rywalizowało ze sobą 18 osób. Walka o przejście do kolejnego etapu była bardzo wyrównana i dopiero w dogrywce, w II grupie udało wyłonić się zwycięzcę. Naszą szkołę na etapie gminnym będą reprezentowali następujący uczniowie: I grupa - Piotr Filipiak, klasa III; II grupa - Klaudia Tarka, klasa VIII. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy, zaś zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom".

  Aneta Zubrzycka

 • 21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zarówno pierwszoklasiści, jak również uczniowie klas starszych postanowili uczcić ten dzień pięknym czytaniem. Rozpoczęły się przygotowania do konkursu  czytania zarówno prostych tekstów, jak również tych wymagających wielu ćwiczeń. Na lekcjach utrwalane były zasady poprawnej pisowni i wzorowej wymowy, tak by  język był naszą wizytówką. Poznaliśmy wiele ciekawostek o języku polskim, rozwiązywaliśmy łamigłówki i szarady. Na korytarzu pojawiła się gazetka w biało-czerwonych barwach, gdzie można znaleźć przykłady poprawnych form językowych. Wiemy, że  mówi się  włączać, ten małż, sweter, w każdym razie itp.

    Ten dzień przypomina, że  język polski jest piękny, barwny i niezwykły, dlatego, że jest naszym językiem ojczystym, wyróżniającym spośród innych narodów. W nim wyrażają się pamięć, tożsamość, tradycja, historia i kultura. Rozwój słownictwa w ojczystym języku pomaga precyzyjnie wyrażać  emocje, przekonać innych do swoich racji, a w trudnych chwilach budować siłę moralną.

     Szanujmy go zatem, nie zaśmiecajmy, używajmy pięknej poprawnej polszczyzny i bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami. Niech posługiwanie się językiem narodowym w staranny sposób, znajomość jego zasad i historii stanowi dowód naszego patriotyzmu i przywiązania do Ojczyzny, którą wszyscy  bardzo kochamy.

  Elżbieta Wącior

 • Podsumowanie pierwszego semestru 2023/2024

 • "Moja zakładka do książki"

  Regulamin_konkursu.pdf

  Opiekun biblioteki szkolnej - p. Aneta Gąbka

 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024-2025

 • Marzec - miesiącem matematyki

  Aneta Zubrzycka

 • Konkurs matematyczny

  Regulamin konkursu 

  Zgoda uczestnika konkursu Kangur Matematyczny

  Szkolny koordynator konkursu - Aneta Zubrzycka

 • Puchacz Piotr - konkurs matematyczny dla uczniów klas I -III

  Opiekun konkursu - Renata Skowrońska, Elżbieta Ryba

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Urząd Gminy w Wojciechowie informuje o kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom". Osoby zainteresowane turniejem proszone są o zgłoszenie się do p. Anety Zubrzyckiej do dnia 15 lutego. Etap szkolny zostanie przeprowadzony w dniu 26 lutego. Proszę o zapoznanie się z poniższymi załącznikami.

  Regulamin-OTWP_2024_1_.pdf

  OTWP_RODO-2024_1_.pdf

  oswiadczenie-zobowiazanie-opiekuna_2024_1_.pdf

  Aneta Zubrzycka

 • W poszukiwaniu dalszej ścieżki edukacyjnej

  W dniu 16 lutego 2024r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach. Uczniowie wraz z opiekunem, zaprezentowali ofertę edukacyjną swojej szkoły, możliwości rozwoju swoich zainteresowań, formy kształcenia poza szkolnego (udział w projektach krajowych i zagranicznych), możliwości zdobywania wiadomości i umiejętności praktycznych poprzez udział w warsztatach praktycznych oraz dostęp do najnowszych technologii informacyjnej i maszyn rolniczej. Zaprosili naszych uczniów na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie sie już 7 marca o godz. 8.00, aby mogli samodzielnie przekonać się, dlaczego warto wybrać tę szkołę. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole.

  Aneta Zubrzycka

 • Walentynki

  Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień 14 luty stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, oczywiście z serduszkami. Każdy mógł przesłac życzenia wybranej osobie. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zostali obdarowani pieknymi kartkami. Swoich wielbicieli mieli również nauczyciele. 

   

  Aneta Żydek opiekun SU

 • Konkurs wielkanocny

 • Zapraszamy do udziału w akcji ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

   

  Drodzy Uczniowie i Rodzice!

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu:

  “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”


  Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

   

  Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

  Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

  „IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’

   

  TERMIN AKCJI:  4-6 marca 2024 r.

   

  MIEJSCE AKCJI: plac przy remizie OSP w Łubkach  ( za bramą)

  Obraz zawierający logo, symbol, Czcionka, Grafika

Opis wygenerowany automatyczniePARTNERZY AKCJI:

                                   

   

  OPERATOR AKCJI:

  GREEN OFFICE ECOLOGIC Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-074, ul. Trębacka 4

  KONTAKT TELEFONICZNY w godz. 8:00 - 16:00: +48 669-482-511 oraz 83 341 75 94 wew. 23;

  E-MAIL: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

   

  ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. 

  UWAGA! NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.

   

  Dodatkowe informacje: 

  rodzaje elektrośmieci

  film - Jak prawidłowo pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego.

   

  Zapraszamy do udziału. 

  D. Kołodziejczyk 

   

 • RUCH TO PRZYJEMNOŚĆ A NIE PRZYMUS

  „Ruch jest w stanie zastąpić każdy lek,

  ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”

  - Wojciech Oczko-

   

    Ruch to jedna z biologicznych potrzeb człowieka. Kształtuje organizm, wpływa pozytywnie na prawidłowy rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny. To właśnie poprzez ruch dziecko poznaje świat, zdobywa doświadczenie, kształtuje samodzielność, rozwija pamięć i uwagę. Prawidłowy rozwój ruchowy u dzieci skutkuje efektywnym przyswajaniem umiejętności szkolnych, ponieważ ruch, odbiór bodźców i ich przetwarzanie są ze sobą ściśle powiązane.

    Każda aktywność fizyczna pozwala rozładować nadmierną energię, doskonali zmysł równowagi, sprawia, że nasz organizm jest bardziej dotleniony. Podczas zabaw i gier zespołowych dzieci uczą się odpowiedzialności, wytrwałości w pokonywaniu trudności, doskonalą swoją kondycję a także uczą się samodzielności i zdrowej rywalizacji.

    Aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej a u dzieci przedszkolnych zaspokoić „głód ruchu” wykorzystajmy każdą wolną chwilę na gry i zabawy, które sprawią radość i zadowolenie. Motywujmy, chwalmy za najdrobniejsze sukcesy. Bądźmy dla dziecka przykładem - sami podejmujmy aktywność. Dążymy do tego, aby ruch był przyjemnością a nie przymusem.

    Lekcje wychowania fizycznego kształtują nawyk aktywności fizycznej i troski o zdrowie oraz wspierają prawidłowy rozwój dzieci.  Prowadząc zajęcia staramy się, aby były urozmaicone i atrakcyjne. Oprócz nauki wprowadzamy elementy zabawy, podczas której dzieci doskonalą zwinność i zręczność, wzmacniają mięśnie różnych części ciała, ćwiczą utrzymywanie prawidłowej postawy ciała używając różnorodnych przyborów. Podczas pokonywania toru przeszkód, gier zespołowych              i ćwiczeń indywidualnych uczą się zdrowej rywalizacji.

   

  J.Wieczorek

 • BAL KARNAWAŁOWY

   Trwa karnawał - czas radości i zabawy, balów i przyjęć. Na ten moment szczególnie czekają najmłodsi. Wtedy można przebierać się do woli. W naszej szkole zabawa karnawałowa miała miejsce 25 stycznia. Tego dnia sala gimnastyczna wyglądała zjawiskowo. Barwnie udekorowana z mnóstwem wesoło mrugających  światełek zachęcała do wspólnej zabawy, najpierw najmłodszych, a potem klasy starsze. Znane muzyczne hity porywały do tańca. Były taneczne korowody, kółeczka, węże, tańce w parach.  Zabawy z balonami, hula-hop czy „londyński most”- przygotowane przez Panie Kasię Masiukiewicz i Jolę Wieczorek wzbudzały wiele śmiechu i emocji.  Na parkiecie wirowały wróżki, elfy, księżniczki, biedroneczki, postacie z bajek i znanych filmów, sportowcy, policjanci. Niektórzy byli nie do poznania, wzbudzali podziw i zachwyt.  Taki bal to doskonała okazja do wykonania pamiątkowego zdjęcia w karnawałowym przebraniu. W trakcie zabawy był czas na pyszny i urozmaicony poczęstunek przygotowany przez Rodziców.  Dzieci odwiedził też  św. Mikołaj z workiem pełnym wspaniałych prezentów. Uśmiechy na twarzach naszych uczniów to najlepszy dowód na to, że zabawa była znakomita.

  Kolejny bal karnawałowy już za rok! Od poniedziałku zasłużone ferie zimowe!

   

  Wychowawcy oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 - 3

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  ,,Hej, babciu, hej dziadku, witamy was piosenką

  Wesołą i skoczną i bardzo uśmiechniętą.

  W piosence sto dźwięków, a każdy pięknie gra

   dla babci i dziadka dziś koncert na sto dwa…”

   

       Tak śpiewały dzieci obecne na uroczystości przygotowanej  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę i kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.  To właśnie Oni kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają o swoich przodkach. 21 i 22 stycznia to wyjątkowe daty w kalendarzu - święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń, łez, radości i ciepła pomimo styczniowego mrozu.

       19 stycznia na zaproszenie dzieci, do remizy OSP w Łubkach  przybyli licznie Babcie i Dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów.

       Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Irena Śmiech, która  powitała przybyłych Gości: Pana Wójta Artura Markowskiego, Babcie i Dziadków, Rodziców, uczniów i nauczycieli. Złożyła serdeczne życzenia i zaprosiła na program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków oraz klasy I-III pod czujnym okiem wychowawczyń: Katarzyny Masiukiewicz, Jolanty Wieczorek, Elżbiety Ryby i Renaty Skowrońskiej.

       Mali artyści z przejęciem recytowali wiersze, prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne ,,rozgrzewając Babcie i Dziadków bardziej niż słońce” jak deklamował jeden z uczniów. Na koniec występów składając życzenia ,,zdrówka i szczęścia dnia każdego, uśmiechu na ustach i wszystkiego najlepszego” stwierdzili, że bez  Dziadków smutno by było na świecie i po raz kolejny zapewnili, iż BARDZO, BARDZO ICH  KOCHAJĄ!           

       Goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i ze wzruszeniem odbierali  wszystkie słowa kierowane pod ich adresem, oklaskiwali i nagradzali brawami  każdą zaśpiewaną piosenkę. Po części artystycznej i gromkich brawach w stronę dzieci posypały się cukierki. Następnie Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani upominkami przygotowanymi własnoręcznie przez dzieci. Otrzymali także życzenia od Pana Wójta Artura Markowskiego.

       Na koniec  jeden z Dziadków, nie kryjąc wzruszenia w imieniu wszystkich obecnych,  podziękował dzieciom za pamięć, przygotowane przedstawienie i możliwość uczestnictwa w uroczystości.

       Ten wyjątkowy dzień był okazją do rozmów, wspólnego śpiewu, umacniania więzi rodzinnych oraz wspólnego spędzenia czasu z wnukami.

       Serdecznie dziękujemy naszym Gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta. Dziękujemy Rodzicom, którzy zadbali o przygotowanie sali i słodkiego poczęstunku oraz OSP w Łubkach za udostępnienie remizy dla tak licznej widowni.

       Mamy nadzieję, że ten dzień pełen radości i wzruszeń pozostanie jak najdłużej w naszej pamięci, a wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego - nie tylko w dniu ich święta.

   

   

  J.Wieczorek, E.Ryba, R. Skowrońska, K.Masiukiewicz

 • Orszak Trzech Króli w Wojciechowie

  W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2024 roku reprezentacja uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Łubkach wzięła udział w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Wojciechowie o godzinie 11.30. Następnie  wszyscy zebrani przystroili głowy w czerwone, niebieskie lub zielone korony i przemaszerowali za Trzema Mędrcami w Orszaku Trzech Króli przez Wojciechów śpiewając kolędy i pastorałki. Całą grupę kolędników ochraniały trzy wozy strażackie z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z Wojciechowa, Ignacowa i Łubek.

  Mimo niskiej temperatury w Orszaku Trzech Króli  zdecydowało się wziąć udział kilkaset osób.

  Na zakończenie Orszaku wszyscy chętni udali się do remizy w Wojciechowie na świąteczny koncert kolęd i pastorałek. Spotkanie otworzył Wójt Gminy Pan Artur Markowski, a koncert rozpoczęli uczniowie naszej Szkoły z klasy IV, V i VI  wykonaniem utworów ,,Jezusa Narodzonego wszyscy witajmy” i ,,My też pastuszkowie''. Radosne  śpiewy i poczęstunek przygotowany na tę okazję umilił wspólnie spędzone chwile i tradycyjne kolędowanie.

   

  Edyta Gospodarek

   

  Zdjęcia i filmy

  Jolanta Wieczorek

  Elżbieta Ryba

 • Jasełka w kościele parafialnym w Łubkach

        W dniu 6 stycznia 2024 roku na zaproszenie  księdza  kanonika Marka Jaworskiego, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie wystąpili w kościele parafialnym w Łubkach z inscenizacją przybliżającą historię narodzin Pana Jezusa.

         Jasełka łączące ze sobą tradycyjną formę z elementami współczesności wprowadziły wszystkich w zadumę oraz wywołały radość i uśmiech na twarzy widzów, a kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci wzruszyły uczestników do łez.

        Na zakończenie ksiądz proboszcz Marek Jaworski podziękował aktorom oraz reżyserom za występ. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami.

   

  J.Wieczorek, K. Masiukiewicz

 • ,,Akcja Skarpeta"-zakończona

  Bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w akcję zbierania skarpet. Wspieramy Fundację Daj Herbatę, która pomaga ludziom w kryzysie bezdomności.

  A.Żydek

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć