W naszej szkole

 • Święty Andrzeju daj mi znać, co się ze mną będzie dziać”

  Środa 23 listopada 2022r w naszej szkole przebiegała  pod  hasłem wróżb, zagadek, przepowiedni i zabawy. Można było poznać imię swojej sympatii przekuwając papierowe serce, czy przebić balona poznając swoją przyszłość, zakręcić butelką i usłyszeć  co nas czeka niebawem np. ciekawy wyjazd. Najmłodsi mogli usłyszeć czym będą zajmować się gdy dorosną czyli swój   zawód- losując z worka jakiś przedmiot i posłuchać  o jego symbolice. Katalog wróżb był bardzo zróżnicowany, a każdy  pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

  Dużą atrakcją okazała się loteria fantowa zorganizowana przez SU, w której każdy los był ważny. Uczniowie po zabawach tanecznych mogli także odwiedzić prowadzony przez SU sklepik pełen słodkich niespodzianek. Bardzo smakowały wszystkim przepyszne gofry przygotowane przez rodziców, z dżemem, nutellą czy pudrem. Dla każdego było coś dobrego.

              To był udany dzień. Pełen śmiechu i zabawy i z pewnością nikt nie wrócił do domu głodny.

  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się organizację tego dnia.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

  A.Żydek

 • Mistrz Szybkiego Liczenia

  Dnia 23 listopada odbył się finał konkursu matematycznego "Mistrz Szybkiego Liczenia".

  Celem konkursu było:

  - Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród uczniów.

  - Sprawdzenie i porównanie swoich umiejętności matematycznych z innymi uczestnikami konkursu.

  - Doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia.

  - Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap (klasowy), odbył się 18 listopada i wzięło w nim udział 29 uczniów klas IV-VIII. Zadaniem uczniów było udzielenie jednej, poprawnej odpowiedzi do zadań z arkusza konkursowego. Na rozwiązanie wszystkich przykładów uczniowie mieli: klasy IV-VI, max 20 min, klasy VII – VIII, max 15 min. Arkusz konkursowy zawierał 56 przykładów z zakresu tabliczki mnożenia. Do etapu szkolnego zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskali na etapie klasowym min 80% punktów możliwych do zdobycia. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 19 uczniów klas IV-VIII. Drugi etap (szkolny) konkursu odbył się 23 listopada. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI (10 osób), klasy VII-VIII (9 osób). Na drugim etapie arkusz konkursowy zawierał przykłady o wyższym stopniu trudności. W sumie uczniowie mieli rozwiązać 52 przykłady. O zajętym przez ucznia miejscu w danej kategorii klasowej, decydowała ilość poprawnych odpowiedzi oraz czas w jakim arkusz konkursowy został ukończony. Uczniowie, którzy zajęli najwyższe miejsca, otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Komitet Rodzicielski, za co serdecznie dziękujemy.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  kategoria klas IV-VI

  • I miejsce - Sylwia Michałek, klasa VI
  • II miejsce - Piotr Olech, klasa IV
  • III miejsce - Karolina Pietras, klasa VI

  kategoria klas VII-VIII

  • I miejsce - Dawid Olech, klasa VIII
  • II miejsce - Nikola Barwiak, klasa VII
  • III miejsce - Anna Borkowska, klasa VII 

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie "Mistrz Szybkiego Liczenia" bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  Opracowanie: Aneta Zubrzycka

 • Tydzień tolerancji

  ,,Z Tolerancją nam do twarzy”

              W dniach od 14 do 18 listopada  2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Tolerancji. W każdej klasie zostały przeprowadzone  przez pedagoga specjalnego p. A. Żydek zajęcia, których celem było kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacja odmienności innych, poszanowanie praw innych ludzi. To przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację bez względu na pochodzenie, kulturę, religię czy wygląd. Każdy ma prawo żyć ,,po swojemu” – dopóki nie krzywdzi innych . Powstało wiele prac plastycznych, które zostały zaprezentowane na gazetce. Uczniowie brali udział w dyskusjach, pogadankach, oglądali filmiki, prezentacje multimedialne przybliżające temat tygodnia, uczyli się wierszy i piosenek o tolerancji. Powstało wiele ciekawych prac: Księga Tolerancji wykonana przez uczniów kl. VIII, Drzewo Tolerancji – w kl. II i III, kolorowe balony na których uczniowie kl. I. odbili swoje dłonie na znak akceptacji,  serduszka zerówiaków, krzyżówka czy w wykonaniu przedszkolaków kula ziemska i różne dzieci wokół niej.

         Uczniowie przybliżyli sobie istotne wartości takie jak: wyrozumiałość, zrozumienie, szacunek, człowieczeństwo, pozytywne nastawienie czy cierpliwość, serdeczność. Posłuchali, że każdy człowiek ma różne cechy, zalety jak i wady,

  …każdy  z nas jest inny

  …każdego należy szanować

  …bo każdy jest wyjątkowy.

  Ten tydzień to okazja do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych.

  Zapraszam do galerii.

  A.Żydek

 • "Bezpieczny przejazd"

  Dnia 23 listopada 2022r. w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd", gościliśmy w naszej szkole przedstawiciel Straży Ochrony Kolei - panią inspektor Agnieszkę Majewską - Dzierbę oraz przedstawiciela Polskich Linii Kolejowych. Celem przeprowadzonej prelekcji wśród uczniów klas I-VIII oraz Przedszkolaków, było zapoznanie z zasadami prawidłowego i bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych. Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie poruszać się na dworcach kolejowych i w pociągach. Na co należy zwrócić uwagę, a jakich sytuacji unikać. Do kogo i w jaki sposób zwrócić się o pomoc w chwili zagrożenia. Najbardziej trafne i przemawiające do dzieci okazały się krótkie filmiki prezentowane podczas spotkania. Dotyczyły one niebezpiecznych zachowań zarówno pieszych, jak i kierowców znajdujących się na przejazdach kolejowych. Podczas prelekcji omówione zostały znaki (krzyż św. Andrzeja) oraz sygnały świetlne i dźwiękowe jakie możemy zobaczyć na przejazdach kolejowych. Bardzo dziękujemy za przekazanie cennych wiadomości. Dzięki takim osobom jak Wy, podróżowanie liniami kolejowymi, wiedząc że ktoś nad nami czuwa, będzie bezpieczne i przyjemne. 

  Opracowanie: Aneta Zubrzycka

 • Ślubowanie i pasowanie klasy I

       Ślubowanie i pasowanie klasy I to od lat niezwykle ważne wydarzenie w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Łubkach. W tym roku miało ono miejsce 24 listopada. Tego dnia już od rana          w szkole panowała podniosła  atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z niecierpliwością czekali na swój  występ.

        Wreszcie nadszedł dlugo wyczekiwany moment. W obecności zaproszonych gości, p. Dyrektora Leszka Samcika, rodziców, nauczycieli, dzieci z oddziału przedszkolnego, kl. „0” oraz kl. II-III, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. „Egzamin na ucznia” wypadł wzorowo, dzieci znają zasady ruchu drogowego, sprawnie liczą w zakresie 10, potrafią dzielić na sylaby i rozwiązywać zagadki, wiedzą co oznacza być wzorowym uczniem. Swoim występem udowodnili, że w pełni zasługują na przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Łubkach. Uczniowie zlożyli uroczystą przysięgę a Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Angelika Barwiak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści akt ślubowania przypieczętowali paluszkiem w kronice szkolnej a p. Dyrektor złożył uczniom życzenia i wręczył pamiątkowe dyplomy.

        Uczniowie klasy I i ich rodzice pamętali o podziękowaniu dla nauczycieli, którym wręczyli piękne bukiety kwiatów.  Dumni pierwszoklasiści zostali obdarowani życzeniami i słodkościami od  Samorządu Uczniowskiego z p. Anetą Żydek,  wspaniałymi upominkami od Rodziców.  Rada Rodziców reprezentowana przez p. Magdalenę Borowską -Stachyra rówież pamiętała o święcie dzieci i tradycyjnie ufundowała materiały potrzebne do oprawy uroczystości. Kolejny prezent- niespodzianka to świetny występ uczniów klas II-III przygotowany przez p. Elżbietę Rybę. Uczniowie klasy I otrzymali od starszych kolegów dobre rady oraz miłe upominki.Pełną emocji uroczystość zakończył wspaniały i pyszny poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów klasy I.

     Dziękujemy także uczniom klasy VI i VII za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości, szczególne podziękowania kierujemy do:  Angeliki Barwiak, Julii Grzegorczyk, Anny Harosz, Damiana Stachyry, Nikoli Barwiak.

          Panu Leszkowi Iwaniakowi dziękujemy za oprawę muzyczną uroczystości.  

          Wszystkim dziękuję za udział, zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości ślubiwania I klasy.

   

  Drodzy pierwszoklasiści!

  Życzę Wam, aby zdobywanie wiedzy było dla Was radością! Powodzenia!

   

  Wychowawczyni klasy I - Renata Skowrońska.

 • W świecie magii i iluzji- Cyrk Focus

   

    14 listopada 2022r. uczniowie naszej szkoły za sprawą cyrku Focus zostali zaproszoni do świata magii i iluzji. Jak na prawdziwy cyrk przystało był klaun Maniuś, pokazy iluzjonistyczne, żonglerka piłkami, maczugami, kołami. Cyrkowcy ubrani w barwne stroje, prezentowali wspaniałe i zabawne sztuczki. Rozbawili nas pokazami, do których angażowali publiczność- chętnych uczniów a nawet panią. Dużo emocji wzbudził pokaz legwana zielonego, sztuczka z królikiem czy jazda na miniaturowym rowerku. Program był bardzo ciekawy  a uczniowie  chętnie uczestniczyły w widowisku. To były niezapomniane  chwile!

   E. Ryba

   

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

                Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W listopadzie 1902 roku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to prezydent Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Towarzyszący prezydentowi myśliwi złapali małego misia i chcieli żeby prezydent do niego strzelił, jednak Roosevelt nie zgodził się na to i uratował niedźwiadka. O tym zdarzeniu dowiedział się rysownik Clifford Berryman, zrobił rysunek i umieścił go w "Washington Post", jednej z największych gazet USA. To właśnie ten rysunek stał się inspiracją dla Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta rozpoczął produkcję pluszowych misiów o nazwie Teddy.  Miś zyskał ogromną popularność. Dziś trudno wyobrazić sobie świata bez tej maskotki. Jest bohaterem wielu, bajek, kreskówek i książeczek dla dzieci. Najważniejszy jednak zawsze pozostanie pluszowy, mięciutki miś, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka do zasypiania.

                  25 listopada nasze przedszkolaki również uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Można było podziwiać misie małe i duże, białe, brązowe i kolorowe. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. Podczas zajęć dzieci poznały historię ich święta, a także historię związaną z niedźwiedziem Wojtkiem - misiem walczący w polskiej armii. Tańczyły przy muzyce, odgadywały zagadki dotyczące bajek, których pluszaki są głównymi bohaterami. Jak to zazwyczaj bywa na urodzinach tak i w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć dla jubilatów tortu i gromkiego sto lat, które zostało odśpiewane przez dzieci. Na zakończenie zajęć czekała na przedszkolaków niespodzianka w postaci foto budki w której każdy miał wykonane pamiątkowe zdjęcie. Dzień Pluszowego Misia był w naszym przedszkolu pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

  Jolanta Wieczorek

 • Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

 • ZAPROSZENIE NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

 • Konkurs na najciekawszą pracę plastyczną z Dynią w roli głównej rozstrzygnięty

              W konkursie wzięło udział 13 osób. Każda praca była bardzo interesująca, niepowtarzalna. Wszystkie przedszkolaki zasługują na WIELKIE BRAWA.

              Jurry w składzie: p. R. Skowrońska, p. E. Gospodarek, p. D. Kołodziejczyk miało nie lada problem z wyborem najciekawszych prac. Dnia 14 listopada Pan Dyrektor Leszek Samcik wraz z opiekunem SU p. Anetą Żydek wręczyli nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu.

  Oto lista zwycięzców:

  I miejsce –Zuzanna Kuropatwa

  II miejsce-Lilka Jarosińska, Martyna Pietrzak, Hanna Pietrzykowska

  III miejsce- Laura Czerniej, Anna Ostrowska, Antoni Gałecki

              Pozostałe osoby także otrzymały dyplomy za udział w konkursie i nagrody pocieszenia, a były to: Marysia Rosiecka, Nadia Stachyra, Amelka Skorek, Celestyna Cichańska, Amelka Cichańska, Milena Gałecka.

  Upominki zostały zakupione ze środków SU.

  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni, bo wszyscy okazali się zwycięzcami. Prace były przepiękne, pomysłowe, kreatywne. Dzieci wykorzystały różne faktury i materiały.  Wspólnie z rodzicami spędziły czas na wesołej zabawie, czego efektem są  te oto wspaniałe dzieła…

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć

  Aneta Żydek

 • Konkurs matematyczny

 • To nie była bajka, czyli Święto Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Łubkach

  ,,Dawno, dawno temu, dokładnie tu, gdzie teraz jesteśmy, było królestwo. I był król.  Królestwo było wspaniałe! Ziemia żyzna, lasy miodne, a rzeki czyste jak wiosenne niebo! I chociaż to nie była bajka, to zupełnie jak w bajce królestwo zniknęło.Cały kraj, nie taki znowu mały, żeby go można było przeoczyć, zniknął z mapy, jakby go dotknęła czarnoksięska różdżka."

   W ten sposób o utracie niepodległości, zaborach, tragicznych 123 latach niewoli opowiedzieli nam uczniowie klasy IV i ich młodsi koledzy z klasy II i III. Występy zostały uświetnione patriotycznymi piosenkami w wykonaniu artystów, także tych  najmłodszych - przedszkolaków, którzy śmiało i odważnie zaśpiewali m. in. takie piosenki jak: "Jestem mały Polak- przedszkolak", "Przybyli ułani pod okienko", czy "Szara Piechota".

  10 listopada podczas uroczystego apelu, poświęconego 104 rocznicy odzyskania niepodległości przenieśliśmy się w czasie do tych smutnych wydarzeń, gdy Polska zniknęła z mapy świata. Na szczęście wszystko skończyło  się szczęśliwie i słowa hymnu "Jeszcze Polska nie zginęła" wybrzmiały głośno i radośnie.                                                                                                           

  Dzień 11 listopada jest datą symboliczną, odnoszącą się do terminu zakończenia I wojny światowej poprzez zawarcie układu rozejmowego w Compiègne, pomiędzy Ententą i Cesarstwem Niemieckim. Związane jest to również z powrotem do Warszawy marszałka Józefa Piłsudskiego, który wcześniej przebywał w niewoli w Magdeburgu. Jedenasty  listopada to także symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary, zwycięstwa i naszego patriotyzmu.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu obchodów  Święta Odzyskania Niepodległości. Niech ten dzień, przez szacunek dla przeszłości - jak recytował jeden z uczniów- na zawsze dla Polaka pozostanie Dniem Niepodległości.

   

  E. Ryba i E. Wącior 

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. 

      Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do słuchania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

      Z uwagi na to, że w tym roku Dzień Postaci z Bajek przypada w sobotę przedszkolaki świętowały ten dzień 4 listopada. Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Następnie wszystkie dzieci wyruszyły na „Misję ratunkową do Krainy Bajek”. Znalazły się tam za pomocą „Bajkowego zaklęcia” – baaardzo trudnego do wypowiedzenia. Następnym zadaniem było dobranie odpowiednich kluczy do kłódek, aby otworzyć i przejść przez magiczne wrota. Kiedy już wszyscy znaleźli się w Bajkowej Krainie w zamkowych komnatach dzieci poszukiwały par bajkowych bohaterów, a w drużynach rycerskich starały się jak najszybciej pokonać kamienne schody i dotrzeć do wieży. Wszyscy zatańczyli bajkowy taniec. Nie zabrakło również bajkowych zagadek, zadania iście Kopciuszkowego czyli wybierania grochu, chętni mogli również spróbowąć swioch sił w doczepianiu włosów Roszpunce, ale z zasłoniętymi oczami, za to z podpowiedziami koleżanki czy kolegi. Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały rysunki bajkowych bohaterów, którymi ozdobili ramkę do wspólnych zdjęć.

      Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości.

  Katarzyna Masiukiewicz

  Jolanta Wieczorek

 • Weź udział w zbiórce fantów

 • Święto Zmarłych to czas zadumy, refleksji…

  Pamiętamy…

  Święto Zmarłych to czas zadumy, refleksji…

                  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ze swoim opiekunem p. A. Żydek przygotowali wiązanki, które zostały złożone przy pomniku ostatniego właściciela dworku w Łubkach- Mieczysława Dąbrowskiego na cmentarzu w Wojciechowie, a także miejscu, gdzie spoczęło serce tego  właściciela na terenie placu kościelnego w Łubkach.

                  Uczciliśmy w ten sposób pamięć o Wielkim Polaku, dzięki któremu uczymy się i pracujemy w zabytkowym budynku, gdzie teraz mieści się Szkoła Podstawowa w Łubkach.

    Ogromnie dziękujemy Radzie Rodziców za współpracę przy organizacji tego wydarzenia.

  A.Żydek

 • Dzień Dyni

        25 października w oddziałach przedszkolnych a także na zajęciach w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Dyni. O jej walorach smakowych opowiadała p. A. Żydek w nawiązaniu do promowania zdrowego odżywiania. A dzień wcześniej wszyscy mogli na obiad posmakować zupy krem zrobionej właśnie z dyni. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o dyni, posłuchały o  jej  właściwościach zdrowotnych o tym co można z niej przygotować itp. Nie zabrakło zabaw, wierszyków i piosenek z dynią w roli głównej. Bardzo zajmujące okazało się przenoszenie dyni z jednego miejsca      w drugie, oglądanie małych i dużych okazów, przeliczanie, klasyfikowanie pod różnymi względami.  Zainteresowaniem cieszyła się zabawa ,,Dyniowe Kręgle” , czy ,,Dyniowy slalom”. Najciekawsza była jednak zabawa badawcza, czyli- co dynia ma w środku. Miąższ z mnóstwem  pestek bardzo zainteresował przedszkolaków. Każdy mógł dotykać, wąchać, oglądać, szukać pestek… Było to doskonałą zabawą poprawiająca motorykę małą i koordynację oko-ręka, zabawą sensoryczną. Wiele tego dnia powstało prac plastycznych, były opaski, malowanie dyni folią bąbelkową, dynia z rolki po papierze, dynia z kropek… itp. Niektóre prace ozdobiły gazetkę na korytarzu. Na koniec wszyscy dostali  dyniowe medale zawiązywane na rękę.

                  To był udany dzień. Nie brakowało śmiechu i dobrego humoru. A dynia-niegdyś nazywana BANIĄ  niech na zawsze będzie królową jesieni. A ze względu na swoje właściwości zdrowotne zdrowa, smaczna i niezwykle wszechstronna przedstawicielka roślin z rodziny dyniowatych niech na stałe zagości na naszych stołach.

                  Dla przedszkolaków Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny  z dynią w roli głównej  Już niedługo ogłoszenie wyników…

  Zapraszam do galerii

   A.Żydek

 • Wycieczka zawodoznawcza uczniów klas VII i VIII

  W dniu 19 października uczniowie z klasy VII i VIII pod opieką nauczycieli J. Wieczorek i D. Kołodziejczyk uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do huty szkła we Wronowie. Jargiło Glass Studio to niewielka rodzinna firma znajdująca się zaledwie kilkanaście kilometrów od Łubek. Jest to przykład miejsca, gdzie wykonywana praca jest pasją, a w tworzenie szklanych form wkładane jest całe serce.

  Na początku spotkania właściciel huty, pan Marek, opowiedział nam o swojej przygodzie ze szkłem  i narodzeniu się marzenia o własnej pracowni, którą wraz z małżonką Ewą założyli w 1997 roku. Podczas wizyty uczniowie zwiedzili pracownię, zapoznali się  z zawodem hutnika, wysłuchali historii pojawienia się szkła oraz technologii jego powstawania, zobaczyli jak powstają dmuchane, ręcznie formowane naczynia. Każdy z uczestników z pomocą p. Marka własnoręcznie wykonał szklany kwiatek. Uczniowie próbowali również swoich sił podczas grawerowania na szklanym placku, a własnoręcznie wykonane prace mogli zabrać do domu. Zwieńczeniem warsztatów było ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą herbatką w towarzystwie właścicieli pracowni.

  Kolejnym punktem wyjazdu była Państwowa Straż Pożarna w Bełżycach. Dzięki życzliwości Panów Strażaków uczniowie zobaczyli  jak wygląda budynek od wewnątrz. Z bliska mieli możliwość obejrzenia wyposażenia jednostki: pojazdy, sprzęt pożarniczy oraz ubiór strażaka. Chętni mogli przymierzyć strój strażaka gotowego do akcji oraz wyposażenie niezbędne podczas akcji ratowniczej np. aparat ochronny układu oddechowego. W trakcie rozmowy ze strażakiem uczniowie dowiedzieli się, jakie szkoły oraz kursy należy ukończyć, aby móc wykonywać ten zawód.

  Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom PSP w Bełżycach za miłe i życzliwe spotkanie oraz za poświęcony czas.

   

  J. Wieczorek

 • Tydzień  Profilaktyki Zdrowia Psychicznego i Fizycznego

    W dniach 17-21.10. 2022r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego i Fizycznego. Tematem tegorocznego święta jest przesłanka ,,Uczyń zdrowie psychiczne   i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”. Aby przypomnieć uczniom jak ważne jest zdrowie psychiczne i w jaki sposób należy  o nie dbać na szkolnym korytarzu pojawiła się kilka dni wcześniej  gazetka z najważniejszymi informacjami. Na lekcjach wychowawczych i świetlicowych odbyły się  zajęcia prowadzone przez pedagoga specjalnego. Były pogadanki, prezentacje multimedialne, rozmowy o samopoczuciu, o emocjach, sposobach radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Przedszkolaki miały okazję posłuchać bajki terapeutycznej- bajki pomagajki, poruszającej kwestię uczuć i problemów, z którymi dzieci mogą spotkać  się  każdego dnia. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak ważne jest w życiu codziennym pozytywne nastawienie oraz traktowanie siebie z szacunkiem co pozwala wzmacniać poczucie własnej wartości, wyjście poza codzienne ograniczenia. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w przeprowadzanych zajęciach. Rozmawialiśmy  o efektywnej komunikacji, która :,,… jest podstawą do tworzenia zdrowych relacji. A pozytywne relacje to podwalina zdrowego samopoczucia  psychicznego. Pozwala nam rozwinąć skrzydła tak byśmy mogli skutecznie realizować swoje cele.” Istotne były tematy dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu,  zainteresowań i pasji uczniów.  W trakcie zajęć uczniowie aktywnie się angażowali, odgrywali scenki sytuacyjne, brali udział w dyskusjach na temat sposobów radzenia sobie ze stresem, wykonywali prace plastyczne. Dowiedzieli się jak istotne dla mózgu  jest ,,nudzenie się” i dlaczego warto się nudzić,                a także sen, relaks, odpoczynek. Bardzo fajnie się złożyło, że akurat w naszej szkole odbył się Bieg Ariański, była to kolejna okazja do pokonania własnych słabości, do  zadbania o zdrowie fizyczne, które jest integralną częścią naszego zdrowia psychicznego. W myśl znanego powiedzenia: ,, w zdrowym ciele, zdrowy duch”-sport i ruch nie tylko korzystnie wpływają na formę fizyczną, ale także i psychiczną. Podsumowaniem tygodniowych zajęć, stał się plakat-kolaż, który został zawieszony na gazetce na szkolnym korytarzu.

  Myślę, że zwiększanie świadomości  uczniów w zakresie  profilaktyki zdrowia psychicznego i fizycznego jest bardzo istotnym tematem, na którym czas pandemii wywarł bardzo niekorzystny ślad, dlatego też będziemy do niego wracać.

                                                                                                                  A.Żydek   pedagog specjalny

 • Konkurs -praca plastyczna z dynią

 • Wycieczka klas młodszych do Lublina

  20 października 2022 r. uczniowie klas I, II, III i klasy V udali się na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu była wizyta w Motylarnii i parku trampolin „Strefa Wysokich Lotów”.

  Mimo, że dość chłodny październikowy ranek nie zachęcał do wyjazdu, wszyscy byli w świetnych humorach i z niecierpliwością czekali na nowe atrakcje. Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły byli w Motylarnii. To niezwykłe miejsce nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie można podziwiać piękne, kolorowe motyle z Ameryki Południowej. Ogromną zaletą jest to, że dzieci mogły doświadczyć bezpośredniego kontaktu z egzotycznymi motylami, które fruwały wokół nich, przysiadały na dłoniach, ubraniach, głowach…. To niesamowite, niecodzienne przeżycie, które wywołało wiele pozytywnych emocji. Dzieci wysłuchały też informacji na temat rozwoju motyla. Miały okazję obejrzeć pod mikroskopem m.in. motyle skrzydła, odnóża. Były świadkami przeobrażania się poczwarki w dorosłego motyla. Podziwiały  różnej wielkości pięknie ubarwione motyle z całego świata umieszczone w gablotach, pokolorowały pamiątkowe, gipsowe motyle- magnesy. Po warsztatach  przyszedł czas na zabawę w sali pełnej kolorowych samochodzików, klocków, basenów z piłkami. Wizyta w Motylarnii to wspaniała, niezapomniana „ żywa” lekcja przyrody.

  Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w jednym z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Lublina- parku trampolin „ Strefa Wysokich Lotów”. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem trenera, dzieci korzystały z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, zjeżdżalni itp. Pobyt w parku trampolin pozwolił na aktywne spędzenie czasu. To doskonała okazja do rozwijania swoich sportowych pasji oraz świetna zabawa.

  Po sportowych atrakcjach tradycyjnie odwiedziliśmy Mc Donald.

  Dzieci jednomyślnie stwierdziły, że wycieczka była bardzo udana, pełna wrażeń- co odzwierciedla fotorelacja.  Zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone  bezpiecznie wróciły do domu.

  Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały- p. Elżbieta Ryba i p. Renata Skowrońska.

  R.Skowrońska - kierownik wycieczki

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć