W naszej szkole

 • Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS

    Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem ,, Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy".

  Szczegółowe informacje znajdują się po linkiem 

  https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/xi-konkurs-plastyczny-2021/

   

  Regulamin konkursu  

  https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/Dokumenty/wydarzenia_2021/XIkp_2021/XIkp_regulamin_2021.pdf

 • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to czas przepełniony radością, muzyką i zabawą. Tak też było 16 lutego, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do zabawy.

  Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać księżniczki, policjantów, rycerzy, Spider- Mana oraz Batmana.

  Przedszkolaki chętnie bawiły się przy rytmicznej i skocznej muzyce. Podczas balu nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie wzięli udział.

  Jak to bywa na balach tak też i u nas nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, za który serdecznie dziękujemy Rodzicom.

  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.  Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I

  Szkoła Podstawowa w Łubkach

  prowadzi zapisy

  do klasy I oraz oddziałów przedszkolnych

  na rok szkolny 2021/2022

   

  Zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie dziecka do:

  Klasy I

  • dzieci 7 - letnie, urodzone w 2014 r, które w roku szkolnym 2020/21 realizowały obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego
  • dzieci 6 - letnie, urodzone w roku 2015, pod warunkiem, że: realizowały poprzedniego roku obowiązek przygotowania przedszkolnego lub posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  Oddziałów przedszkolnych

  • dzieci 6-letnie, urodzone w 2015 roku
  • dzieci 5-letnie, urodzone w 2016 roku
  • dzieci 4-letnie, urodzone w 2017 roku
  • dzieci 3-letnie, urodzone w 2018 roku 

  Wnioski do pobrania:

  - w sekretariacie szkoły

  - u wychowawcy grupy

  - na stronie szkoły w Strefie Rodzica w zakładce REKRUTACJA

   

  Do każdej karty zgłoszenia dziecka prosimy pobrać również klauzulę informacyjną „RODO-Rekrutacja do szkoły”, zapoznać się oraz podpisaną złożyć z kartą zgłoszenia.

   

  Terminy składania wniosków - do 22 marca 2021 r.

    

 • Karnawałowe szaleństwo w klasach 1-3

     Karnawałzapusty – to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. Bale karnawałowe są  atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

  We wtorek 16 lutego  w ostatnim dniu karnawału uczniowie klas młodszych  bawili się przy dźwiękach  swojej ulubionej muzyki. Zabawa odbywała się  scenerii przygotowanej wcześniej przez uczniów, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uśmiechy, tańce, zabawy- tego jak na prawdziwy dziecięcy bal przystało, nie zabrakło. Najmłodsi nie zawiedli także w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, Spiderman`ów, czarodziejek, myszek czy  cyganek. Zabawa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej i przyjaznej  atmosferze, tak bardzo potrzebnej w obecnych czasach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości uczniom, a to było głównym celem tego balu. Zabawę uprzyjemnił słodki poczęstunek przygotowany przez dzieci.
     Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów i zakup słodyczy.

   

  Dodała : Elżbieta Ryba

 • Wyniki konkursu walentynkowego

  Dzień świętego Walentego

  Jest  wspaniały dla każdego

  W  tym dniu wszyscy to doznają,

  Są kochani  i kochają !

   

  Magia miłości i potrzeba poczucia akceptacji i bliskości to uczucia bardzo dobrze znane  każdemu z nas. Spotykamy je w życiu codziennym, przeżywamy wraz z bohaterami filmowymi na ekranie lub śledząc losy zakochanych na stronicach książek.

  Zakochane pary z literatury lub filmów to temat konkursu walentynkowego ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.  Autorów kartek walentynkowych zainspirowali  min.  Piękna i Bestia, Shrek i Fiona,  Zakochany Kundel , Kaczor Donald z ukochaną Daisy, Kopciuszek  oraz Tadeusz i Zosia.

  Prace oceniono w trzech kategoriach wiekowych.

  Zwycięzcy  poszczególnych kategorii:

   

  Przedszkole – Aleksandra Górska.

  Kl. I- IV  -      Lena Żurawicz

  Kl. V- VIII – Julia Czerniec, Nikola Barwiak.

   

  Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim  pozostałym uczestnikom  dziękujemy za udział w konkursie.

  W galerii można obejrzeć prace zwycięskie oraz wyróżnione .  


 • Nakrętki dla NINKI

                  Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej ,,Nakrętki dla Ninki”. Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie zarówno uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Cieszymy się że okoliczne sklepy także przystąpiły do akcji. Właściciele i pracownicy sklepów informowali  robiących zakupy mieszkańców o losach Ninki, zapraszając do przynoszenia korków.  Pierwsze pełne worki nakrętek zostały już zawiezione i wrzucone do specjalnego pojemnika w kształcie serca ustawionego w pobliżu Kuźni w Wojciechowie.

  Akcja się jeszcze nie kończy. Choć czasu jest coraz mniej.

    Potrzeba aż 9.5 mln zł na lek ratujący życie dziewczynki.

     Otwórzmy swoje serce i zbierajmy dalej

     Wspólnymi siłami możemy zmienić los Ninki

                  Korki można zostawiać w specjalnie przygotowanych pudełkach przy wejściu głównym  do naszej szkoły oraz pobliskich sklepach (Sklep Spożywczo-przemysłowy ,,Nasz Sklep” oraz  Sklep Spożywczo-przemysłowy Jolanta Majchrzak ,,Aro”) a my przekażemy je dalej.

  Zapraszamy do galerii.   A. Żydek, J. Wieczorek

 • Ślubowanie I klasy

      4 lutego 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy 1. Był to dzień, na który pierwszoklasiści wyczekiwali kilka miesięcy z uwagi na zaistniałą sytuację związaną ze zdalnym nauczaniem. Od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie  klasy I oraz 0 i II-III pod opieką wychowawców oraz pana Leszka Iwaniaka, który zadbał o oprawę muzyczną, przygotowywali się do występu, który rozpoczął się o godz. 9.00.

  Pan Dyrektor Leszek Samcik, serdecznie powitał obecnych na uroczystości i odśpiewany został hymn państwowy, który wprowadził podniosłą atmosferę. Następnie pierwszaki zaprezentowały to, czego się już nauczyły i pokazały, że zasłużyły  na miano ucznia. Ich wiersze przeplatane były piosenkami, które były wspomagane przez uczniów z oddziału zerowego.  Życzenia wytrwałości w dalszej nauce, radości na każdy dzień roku i samych piątek w szkole złożyli im starsi koledzy i koleżanki z kl. 2 przygotowani pod kierunkiem pani Renaty Skowrońskiej. Ich występ został zakończony pięknym wykonaniem dwóch piosenek, które wprowadziły nas w zimowy nastrój.                                                                                                                                       Potem  po przemówieniu pana Dyrektora nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów – akt ślubowania. Pierwszacy w  niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani wychowawczyni Elżbieta Ryba dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk pana Dyrektora uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.
    Po wpisie do kroniki było mnóstwo życzeń i prezentów, m.in. od  Wychowawcy, Rodziców i uczniów klasy II i 0. Dyplomy, birety i kokardy zostały zakupione przez Radę Rodziców.
    Rodzice również pamiętali o święcie. Chociaż nie mogli brać  udziału w uroczystości, zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla wszystkich dzieci w postaci czekolad i soczków, oraz słodkich ciasteczek. Nauczyciele otrzymali także w dowód wdzięczności piękne bukiety kwiatów.
    Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

   

   

  dodała : Elżbieta Ryba

 • Zapraszamy do udziału w akcji ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

    Drodzy Uczniowie i Rodzice !!!

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

  Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

  W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma  bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! 

  Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.  

   

  ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

   

   Termin Akcji:          10- 11 luty 2021 r,  

                              ( 12.  02 planowany jest odbiór przez firmę)

  Miejsce Akcji:     plac przy remizie OSP w Łubkach 

                             ( przy ogrodzeniu  między bramą  a wjazdem do  garażu )

                   

  Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.  

  Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

  Kontakt telefoniczny: 502-171-293 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

  e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

  ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.  

  NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK 

  Informacja_na_edziennik_i_strone_internetowa.docx

  Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1)_(1).pdf

  https://youtu.be/k7XoAPrhqu4   - jak prawidłowo pozbyć się zużytego sprzetu elektronicznego - film

  ZAPRASZAMY  DO UDZIAŁU 

  Koordynator akcji - Samorząd Uczniowski 

   

 • Od 1 lutego najmłodsze dzieci uczą się stacjonarnie, uczniowie pozostałych klas mają nadal naukę zdalną

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA


  Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. 

  21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

  W kalendarzu uroczystości szkolnych już od wielu lat, wpisany jest Dzień Babci i Dziadka.
  Uroczystość ta przygotowywana jest przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tak było również i w tym roku. Przedszkolaki przygotowali niespodziankę dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Mali artyści z oddziałów przedszkolnych, z przejęciem odtwarzali swoje role przedstawiając inscenizację D.Gellner „ Dziadek, stołek i rosołek”.
  Ze względu na pandemię niestety nie mogliśmy zaprosić gości do szkoły, ale całe przedstawienie zarejestrowała nasza kamera.  Dzięki temu, w dobie pandemii, nasze wspaniałe Babcie i Dziadkowie będą mogli podziwiać swoje ukochane wnuki.

  Zapraszamy do obejrzenia filmu.

  J.Wieczorek

  K. Masiukiewicz

 • Konkurs Walentynkowy

  Konkurs na oryginalną kartkę Walentynkową!

  Wszyscy zapewne słyszeliśmy o parach zakochanych z literatury, bajek czy też filmów. Znamy Romeo i Julię opisanych przez Williama Szekspira, lub pary z bajek Disneya.

   

  Zaprezentujcie innym swoją ulubioną parę zakochanych bohaterów!

   

  Regulamin Konkursu:

  1. Należy zaprojektować kartkę walentynkową, przedstawiającą waszą ulubioną parę literacką, lub filmową / bajkową   Technika wykonania prac dowolna, format A4. 
  2. Następnie należy wysłać zdjęcie pracy na adres  su.splubki@gmail.com
  3. Termin nadsyłania prac do 11 lutego.
  4. Prace bedą oceniane w kategoriach: przedszkole, klasy 1-4 i klasy 5-8.
  5. Wyniki zostaną opublikowane 14 lutego na stronie szkoły, a nagrody za miejsca 1-3 zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

   

  Konkurs jest organizowany przez Samorząd szkolny.

  Fundatorem nagród będzie Rada Rodziców.

  Zapraszamy do udziału i życzymy miłej zabawy

 • RAZEM MOŻEMY WIELE - akcja charytatywna

  "Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą".

  Adam Asnyk

  Nie wyrzucaj nakrętek - pomóż chorej dziewczynce, a przy okazji zadbaj o czystość środowiska naturalnego.

  Korki można wrzucać do pojemnika, który stoi przy naszej szkole. 

   

  Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej                                   

   A. Żydek, J. Wieczorek

 • Powrót uczniów klas I- III do szkoły - informacje dla rodziców

  Drodzy Rodzice,

  w związku z przywróceniem zajęć stacjonarnych dla dzieci z  klas I -III informujemy, że uczniowie dojeżdżający będą mogli korzystać z dowozów. 

  Odjazdy z przystanków do szkoły  będą odbywać się w takich godzinach  jak przed zawieszeniem zajęć. 

  Odwóz po zajęciach przedstawia się nastepująco:

  poniedziałek  i wtorek  - godz. 13.40

  środa, czwartek i piątek  -  ok. godz. 12.40

   

  Uczniowie oczekujący na odwóz będą mieć zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej. 

   

  Szczegółowych informacji udzielają wychowawcy klas. 

   

 • Uczniowie klas I - III wracają do szkoły

 • Ferie z Polskim Radiem – audycje i słuchowiska dla dzieci i młodzieży

 • Ferie zimowe 4 - 17.01.2021r.

  W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych. 

  Ferie z TVP

  Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

  Więcej informacji: www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

  Akcja „Ferie bez nudy”

  Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. 

  Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

  Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.

  źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ferie-2021

   

 • Pastorałki w wykonaniu naszych uczniów

  Pastorałka wykonana przez uczniów klasy II i III Szkoły Podstawowej w Łubkach w 2020. Muzyka Arka Noego

   

   

  Opracował: Łukasz Gnaś

 • Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć