W naszej szkole

 • Wycieczka do Warszawy.

                      We wtorek o godzinie 6:30 zebraliśmy się na przystanku w Łubkach. Był chłodny i ciemny poranek, ale każdy z nas był podekscytowany. Czekaliśmy już tylko na przewodnika i autokar. Przed godziną 7:00 wyruszyliśmy w drogę do stolicy, po prawie trzech godzinach jazdy (z jednym postojem), dojechaliśmy do Warszawy. Pierwszą atrakcją tego dnia był wjazd windą na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki. Widok z góry był zniewalający, mimo lekkiej mgły ujrzeliśmy panoramę metropolii.  Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i zjechaliśmy na dół, żeby spacerkiem powędrować  do teatru Capitol na spektakl pod tytułem  ,,Kongo”. Zanim dotarliśmy na miejsce, przeszliśmy alejkami Ogrodu Saskiego poznając kilka  informacji z jego historii.

                   Po dotarciu do docelowego miejsca, dostaliśmy bilety i zajęliśmy miejsca na widowni. O godzinie 12:30 aktorzy wyszli na scenę. Obejrzeliśmy  multimedialny musical, którego tematem przewodnim są problemy współczesnej młodzieży. Inscenizacja pokazała nam relacje międzyludzkie, które są coraz bardziej powierzchowne i sztuczne między innymi przez media społecznościowe i presję bycia perfekcyjnym, a hejt ma niszczące działanie.  Aktorzy przekazali, że bycie sobą to najlepsze co możemy dla siebie zrobić, nie musimy się dla kogoś zmieniać, by tylko ta osoba nas polubiła, pozostańmy sobą. Nie musimy dopasowywać się do grupy bo różnorodność to szansa na nasz rozwój. Powinniśmy pokonywać swoje lęki i podążać za marzeniami nie patrząc, co mówią nam inni, to my sami powinniśmy wierzyć w siebie najbardziej. Mimo to relacje międzyludzkie są niezwykle ważne, przykro jest być człowiekiem samotnym, którego każdy ignoruje bo ma inny kolor skóry lub pochodzi z biednej rodziny.

            Spektakl bardzo mi się podobał, był niezwykle ciekawy i wiele nas nauczył. Po opuszczeniu teatru odbyliśmy bardzo długi spacer. Zwiedziliśmy Starówkę, Basztę rycerską,  kolumnę Zygmunta III Wazy,  pomnik Małego Powstańca, pomnik Syrenki która króluje na rynku Starego Miasta. Widzieliśmy także Arsenał o którym opowiedział nam pan przewodnik, wspomniał też o historii  Alka, Rudego i Zośki czyli głównych bohaterów powieści „Kamienie na Szaniec”, którzy w walce o odbicie Rudego wykazali się niezwykłym męstwem i odwagą w akcji pod Arsenałem.

                    Po długim zwiedzaniu kupiliśmy pamiątki i wyruszyliśmy w stronę Lubelszczyzny, która przywitała nas mroźną zimą. Śmiało mogę stwierdzić, że była to jedna z ciekawszych wycieczek na jakich byłam, mimo trudnych warunków atmosferycznych bardzo mi się podobało i z pewnością będę w pamięci wracać do tamtych miejsc.

                                                                                                                    Klaudia Tarka

   

 • Ekolodzy z naszej szkoły w działaniu.

  W dniu 30.11.2023r. w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu ekologicznego zorganizowanego przez Fundację Inicjatyw Menedżerskich w Lublinie we współpracy z ZZOK w Bełżycach.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, placówki uczestniczące w konkursie nagrodzono za udział, poza tym wyłoniono i nagrodzono laureatów w każdej z trzech kategorii:

   

   ,, Moje ekologiczne przedszkole ,, - plakat

   ,, Moja mała ekologiczna ojczyzna,, dla klas 1-3 – makieta

  ,, Jestem EKO bądź i TY,, dla klas 4-8 - film

   

  Uczniowie z naszej szkoły przygotowali prace we wszystkich kategoriach. Pomimo braku miejsc na podium jesteśmy dumni z naszych utalentowanych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac oraz filmu konkursowego.

  film ,, Jestem EKO - bądź i Ty!"

 • Najpiękniejszy pierniczek-konkurs świąteczny

  Miesiąc grudzień to czas, kiedy w niemal kazdej kuchni unosi się zapach pierników, cynamonu, pomarańczy i innych bożonarodzeniowych smakołyków.Chcielibyśmy wykorzystać te magiczne chwile i zachęcić Was do udziału w naszym szkolnym konkursie.

  A. Żydek

 • Andrzejki w naszej szkole

  30 listopada obyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Po obiedzie  dla klas młodszych została zorganizowana dyskoteka, na której nasi najmłodsi bawili się wyśmienicie. Nie mogło zabraknąć również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości, czy jaki zawód wybiorą, jak będzie miał na imię ich wybranek/czy wybranka, i wiele wiele innych ciekawostek. Samorząd Uczniowski przygotował  sklepik gdzie każdy mógł kupić sobie mufinki, ciasteczka, owoce i inne przepyszne przekąski. Dla klas starszych zabawa trwała od godz. 15.00-do 18.00 Uczniowie bawili sie znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.

  Andrzejki to lekcja o szacunku do tradycji i obrzędów ludowych, ale także  lekcja klasowej  międzyklasowej integracji. Radości i uśmiechu było wiele. Wszystko udało się wspaniale.

  A.Żydek opiekun SU

 • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  ,,Niech uśmiech na Twojej twarzy zagości,

  Bo dzisiaj jest Dzień Życzliwości"

  21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie ubrali się na kolor żółty. Na korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka, a nim drzewo życzliwości. Każdy mógł  przyczepić na nim  serduszko z  miłymi i życzliwymi słowami, pozdrowieniami, czy zamieścić  złote myśli. Uczniowie mogli także zerwać ,,zrywkę" i podarować taką karteczkę koledze, koleżance. Pani pedagog specjalny  A. Żydek przeprowadziła pogadanki w klasach na temat znaczenia życzliwości w naszym życiu. Należy podkreślać jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi -wróci do nas ze zdwojoną siłą.  Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie. Dziś nie zabrakło komplementów, laurek, miłych gestów, zabaw i  prac plastycznych. Na koniec dnia każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

  Życzmy sobie  nawzajem by taki Dzień Życzliwości był codziennie.

   

                                ,,Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy.''

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  A. Żydek

 • Zebranie z rodzicami

  Dnia 23 listopada 2023 roku (czwartek), o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Łubkach, odbędzie się zebranie z Rodzicami.

   

  Serdecznie zapraszamy

 • KIERMASZ KSIĄŻEK

 • ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

  Ślubuję być dobrym Polakiem,

   dbać o dobre imię  swojej klasy i szkoły.

   Będę uczyć się w szkole  jak kochać Ojczyznę,

   jak dla niej pracować  kiedy urosnę.

   Będę się starał swym zachowaniem,

   sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

   

    Tradycją naszej szkoły jest, że w listopadzie najmłodsi uczniowie   przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest Pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Wszyscy z niecierpliwością czekali  na ten dzień, który wzbudzał wiele emocji zarówno wśród uczniów, rodziców jak i nauczycieli.

    Ślubowanie pierwszoklasistów odbyło się 16 listopada 2023r. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski, Ksiądz Proboszcz Marek Jaworski, Przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Gorgol oraz Rodzice pierwszoklasistów. Ponadto w uroczystości wzięli udział uczniowie klasy 2 i 3, sześciolatki z oddziału przedszkolnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Po powitaniu gości  rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas 1-3, przygotowana przez panie: Elżbietę Rybę - wychowawcę klasy 1 i Renatę Skowrońską - wychowawcę kl. 2 i 3.

  Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności teatralne, recytatorskie, wokalne i taneczne. Był to egzamin, który zdali doskonale, jak stwierdziła Pani Dyrektor Irena Śmiech.

   Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania, które nastąpiło po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz pasowanie na uczniów, którego symbolicznym piórem dokonała pani Dyrektor.  W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Łubkach.      Wszyscy uczniowie, w pięknych biretach na głowach, otrzymali pamiątkowe dyplomy wręczone przez Pana Wójta. Pasowanie zostało przypieczętowane wpisem do kroniki szkolnej. Nie zabrakło też życzeń i upominków od Rodziców w postaci kolorowych kuferków wypełnionych słodyczami, uczniów klasy 2 i 3, zerówki oraz Samorządu Uczniowskiego. Rada Rodziców zaś ufundowała dyplomy, czapki, kokardy i teczki na świadectwa.

   Pani Dyrektor, składając uczniom życzenia, wręczyła im piękną edukacyjną książeczkę Justyny Bednarek pt.,,Wnuczka antykwariusza", która jest zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania. Zaprosiła także Rodziców, Dziadków i Opiekunów do wspólnego czytania z dziećmi  i czerpania z niego jak najwięcej  radości, rozbudzania wrażliwości na drugiego człowieka i rozwijania niekończącej sie pasji poznawania świata.

   Wychowawczyni, gratulując swoim podopiecznym, wręczyła im obrazkowe Słowniczki Ortograficzne, życząc by spełniały się ich wszystkie marzenia, by w drodze do ich realizacji korzystali  z mądrości, wsparcia najbliższych, wiedzy i otwartości!

   Pan Wójt Artur Markowski także złożył pierwszoklasistom gorące gratulacje w tym, jakże ważnym dla nich dniu. Podziękował  za zaprezentowanie dużych umiejetności artystycznych, życząc  wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu nowych umiejetności, takich jak czytanie, pisanie i liczenie, a także by szkoła, była   drugim domem, a nauka wielką radosną przygodą. Pan Wójt podziękował Pani Dyrektor, Nauczycielom, Wychowawcy i Rodzicom za zaproszenie na uroczystość ślubowania i wręczył dzieciom słodkie upominki.

  Po życzeniach nastąpił  moment podziękowań  dla Nauczycieli ze strony Rodziców. W dowód wdzięczności,  dzieci wręczyły Pani Dyrektor, obecnym Gościom i Nauczycielom piękne bukiety kwiatów. Pod koniec spotkania pełnoprawni już Uczniowie I klasy, z całego serca, głośno wołając, podziękowały Rodzicom za wszystko, co  im zawdzięczają. 

   Na zakończenie  Pani Dyrektor Irena Śmiech złożyła podziękowania wszystkim, a zwłaszcza  Nauczycielom, Wychowawcom i Rodzicom za zorganizowanie pięknej uroczystości. W  przygotowaniach bardzo pomogły też Panie Jola i Kasia z oddziału przedszkolnego,  za co  również serdecznie  dziękujemy.

    Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

   Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

   

  Elżbieta Ryba

 • Podziękowania Pana Prezydenta Andrzeja Dudy

  Z radością i satysfakcją przyjęliśmy podziękowania, jakie wpłynęły na ręce Pani Dyrektor Ireny Śmiech od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, za udział naszej szkoły w akcji Narodowego Czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Do listu dołączony został okolicznościowy egzemplarz powieści.

  Zgodnie z intencją Pana Prezydenta przypomniał się wspólnie spędzony czas, a także fakt, że jesteśmy silnie związani z dziełami, które od pokoleń kształtują wyobraźnię Polaków. Klasyka rodzinnej literatury wspaniale odzwierciedla naszą polską duszę i historię naszego narodu.

  Cieszymy się, że  zaangażowanie społeczności Szkoły Podstawowej w Łubkach w tę patriotyczną akcję zostało docenione, a biblioteka wzbogaciła się o unikatową pozycję książki "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

  Elżbieta Wącior

 • Pod jedną flagą wszyscy jesteśmy...

   

  Pod jedną flagą jesteśmy wszyscy

  Pod jednym znakiem.

  Niech nas połączy, by tworzył jedność

  Polak z Polakiem.

   

   11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.

     Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.

     11 listopada przypada Święto Niepodległości, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. Zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r. – a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

     W tym roku przypadła już 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

    10 listopada, w przeddzień najpiękniejszego Święta obchodzonego przez Polskę, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Ksiądz Marek Jaworski, Wójt Artur Markowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Gorgol mogli obejrzeć niezwykłą lekcję historii. Na scenie pojawiły się bowiem Duchy Polskości XVIII, XIX i XX wieku, by przenieść nas w czasy i miejsca związane z walką Polaków o wolność i niepodległość. Prowadzący przypomnieli rolę symboli narodowych: flagi, godła i hymnu, a także wprowadzili w trudną przeszłość naszego narodu.

    Najmłodsi uczniowie w ciekawej i barwnej aranżacji muzycznej oddali walkę Polski z zaborcami i nasze zwycięstwo. W niezwykle podniosłym nastroju przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do Hymnu", polegającej na odśpiewaniu ,,Mazurka Dąbrowskiego". Przystrojeni w biało-czerwone kotyliony, z szacunkiem uczciliśmy naszą Ojczyznę.

     Wybrzmiały też w wykonaniu uczniów klas I-III pieśni patriotyczne, a inscenizacja uświadomiła nam, że Polska, to nie tylko podniosłe momenty i wspominanie bohaterów narodowych, ale  troska o jej wolność, także dzisiaj, przez naukę i pracę, umiłowanie języka ojczystego, wywieszanie flagi i poszanowanie świąt narodowych. W klasach zawisły piękne gazetki patriotyczne, a na zajęciach poruszono ważne tematy zwiazane z hasłem POLSKA i NIEPODLEGŁOŚĆ.

     Pan Wójt Artur Markowski podziękował za piękny i wzruszający występ i podkreślił, że wolność nie jest dana raz na zawsze i powinniśmy troszczyć się o dobro Ojczyzny.

    Pani Dyrektor Irena Śmiech podkreśliła rolę młodego pokolenia w kształtowaniu tożsamości narodowej, że powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

    Piękną lekcję historii przygotowała Pani Elżbieta Ryba, oprawę muzyczną i układy choreograficzne tańców najmłodszych, Panie Jolanta Wieczorek i Renata Skowrońska.

   

  Elżbieta Wącior, Elżbieta Ryba

   

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu na LAMPION Z DYNI

        Dnia 6 listopada rozstrzygnięty został konkurs na LAMPION DYNIOWY – NIE HALLOWEENOWY.

      Do konkursu zgłoszonych zostało aż 21 lampionów z dyni. Pomysłowość rodzin była ogromna, dlatego też cała społeczność naszej szkoły miała nie lada problem, aby oddać swój głos tylko na 3 wybrane prace. W wyniku głosowania wyłoniono 5 lampionów, które otrzymały największą liczbę głosów, a ich twórcy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy – podziękowanie za udział w konkursie oraz drobne upominki.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  I miejsce – Szymon Czerniec

  II miejsce – Zofia i Hanna Gorgol

  III miejsce – Alicja, Klaudia i Patrycja Tarka

  IV miejsce – Łukasz Czerniec

  V miejsce – Piotr Olech

       Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w stworzenie tych pięknych lampionów.

       Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

   

  Katarzyna Masiukiewicz

 • ,,Akcja Skarpeta"

  Idą święta. Niedługo nadejdzie też zima. To ciężki czas dla osób w kryzysie bezdomności. Bezdomność to nie wybór, a życie pisze różne scenariusze. W nawiązaniu do obchodzonego niedawno Międzynarodowego  Dnia Walki z Ubóstwem zachęcamy społeczność naszej szkoły  do włączenia się w akcję  organizowaną przez Fundację Daj Herbatę. Przez cały listopad zbieramy skarpety męskie i damskie od rozmiaru 38 i więcej-oprócz rozmiarów dziecięcych. Mogą być nowe, ale także i te mało używane w bardzo dobrym stanie. (Prosimy zanosić je do p. A. Żydek).

  Damy im drugie życie. 

  Każdy ma prawo do godnego życia. Pomóżmy tym, którzy nas potrzebują...

  Zebrane dary zostana przesłane pocztą na adres fundacji. Z góry dziękuję za właczenie się w akcję.

  A.Żydek

 • Kartka urodzinowa dla Jakuba

  Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy włączyli się w akcję ,,Kartka urodzinowa dla Jakuba". Udało się zebrać 36 kartek. Wszystkie piękne. Wyjatkowe. Każda inna. Jedne rysowane kredkami, inne malowane flamastrami, drukowane. O Jakubie wiedzieliśmy że jest w spektrum autyzmu, lubi samoloty, poznaje i fascynuje się  literkami i oczekuje 10-tych urodzin, a mieszka 650 km od nas... Tak daleko... A udało nam się zrobić dla niego urodzinowy prezent.

  Mama Kuby przesłała podziękowania za tą urodzinową niespodziankę. Chłopiec był bardzo zadowolony.  Wszystkie kartki się podobały. Bo wszystkie zrobione z miłości. To taki dar serca od Nas- dla Jakuba  na jego 10-te urodzinki.

   Jak niewiele potrzeba, aby sprawić radość innym. Razem możemy więcej.

  Dziekuję za zaangażowanie.

  Aneta Żydek

 • Pamiętamy...

  ...nie umiera ten,

  kto trwa w pamięci żywych..."

   Święto zmarłych...

  Uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Ireną Śmiech odwiedzili cmentarz w Wojciechowie.  Przy pomniku ostatniego właściciela dworku w Łubkach -Mieczysława Dąbrowskiego zapalili znicze i postawili kwiaty. Przedszkolaki z p. A.Żydek odwiedziły miejsce na terenie placu kościelnego w Łubkach, gdzie  w piaskowym kurhanie spoczęło serce właściciela tych dóbr. Posłuchały też miejscowej legendy o zacnym dziedzicu.

  Uczciliśmy w ten sposób pamięć o Wielkim Polaku, dzięki któremu dzisiaj możemy uczyć się i pracować w zabytkowym budynku. Ma on  wygląd dworku i mieści się w nim  Szkoła Podstawowa w Łubkach.

  Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za zaangażowanie i współpracę.

  Dodała A. Żydek

 • Dyniowe Święto

  Dzień Dyni-królowej jesieni.

  ,,Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam"- słowami tej rymowanki rozpoczęliśmy wielkie ,,Święto Dyni" 30 października. Dzieci  z oddziałów przedszkolnych tego dnia przyniosły różnego rodzaju dynie, co pozwoliło nam stworzyć wspaniałą dekorację. Była okazja do oglądania, porównywania jej pod względem koloru, kształtu czy ciężaru. Przedszkolaki z p. Anetą Żydek brały udział w konkurencjach sportowych jak turlanie dyni, slalom, tory przeszkód. Mogły sprawdzić jakie skarby ukryte są w jej wnętrzu. Obejrzały także film edukacyjny pt.,,Kazio i dzień dyni", z którego dowiedziały się o jej właściwościach zdrowotnych,  a także o potrawach jakie można z niej przyrządzić. Na koniec każdy mógł zrobić pracę plastyczną z tym pomarańczowym warzywem w roli głównej.

  Także w  klasach I-III  31 października przeprowadzone zostały zajęcia związane z tematem dyni. Uczniowie klas I-III oglądali z p. Elżbietą Rybą m.in. film edukacyjny pt.,,Dynia", a następnie wykonywali różne zadania i karty pracy. Na zajęciach plastycznych  uczniowie z klas II-III zaprojektowali znaczek pocztowy z dynią w roli głównej.

  Dynia to królowa jesieni. Zachęcamy wszystkich do bliższego jej  poznania i smakowania. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Jest  lekkostrawna i niskokaloryczna. Zawiera mnóstwo witamin, Jest też piękną dekoracją w naszym domu.

  A. Żydek

 • Konkurs! Rusz głową!!

  Zrób lampion dyniowy - nie halloweenowy!!!

 • Jesień w świetlicy

  Jesiennie już wokół nas

   

  ,,Kto powiedział, że jesień jest smutna,

  że ma kolor szarego płótna, 

  że jej prawie nie widać we mgle?

  Kto to wszystko powiedział?

  Ja nie!

  Dla mnie jesień to pora wesoła, 

  roześmiana i gwarna jak szkoła!

  Lśniąca skórką kasztana na trawie,

  w odlot ptaka wpatrzona ciekawie..."

  M. Głogowski

  Mamy już jesień. To piękna pora roku. Piękne barwy jesienne sprawiają, że zachwycamy się urodą otaczającego nas świata. Dzieci zbierają kolorowe liście, kasztany, żołędzie, a czas w naszej świetlicy spędzamy wykonując prace plastyczne inspirowane tą piękną porą roku. Spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu i nie mamy ,,czasu" na nudę.

  O tym jak ważne jest nasze samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne, o tym czym jest stres i jak sobie z nim radzić opowiadała pedagog specjalny  p. A. Żydek. Uczniowie posłuchali jak ważnym aspektem jest dobry sen, unikanie używek, zdrowe żywieniowe nawyki. Promując zdrowy styl życia dzieci przygotowały pyszną owocową sałatkę. Pani padagog zwróciła uwagę na bardzo istotną kwestię jaką jest umiejetność rozmawiania i nazywania emocji w sytuacjach, kiedy żle się uczniowie czują. Ważne, by pomówić o tym z zaufaną osobą dorosłą, w szkole z pedagogiem, psychologiem, wychowawcą. Stawiajmy na pozytywne relacje bo są one podwaliną zdrowego samopoczucia psychicznego i pozwalaja nam rozwinać skrzydła, tak abyśmy mogli skutecznie realizować swoje życiowe cele.

  A. Żydek

   

 • ,,Kapelusz Pani Jesieni"

  Rozstrzygnięcie konkursu ,, Kapelusz Pani Jesieni".

  Z przyjemnością informujemy, że konkurs ,,Kapelusz Pani Jesieni " został rozstrzygnięty. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać 16 wspaniałych kapeluszy. Komisja konkursowa w składzie pani Elżbieta Ryba, p. Aneta Żydek miała bardzo trudne zadanie z wybraniem tego jedynego, który byłby najpiękniejszy, gdyż poziom prac był bardzo wysoki, Wszystkie były zachwycające i każdy inny, jedyny w swoim rodzaju. Dlatego też wszyscy okazali się w tym konkursie zwycięzcami. Do pracy uczniowie wykorzystali dary Pani Jesieni. Były szyszki, orzechy, jarzębina, kasztany, różnego rodzaju liście, kwiaty, trawy itp. Pani Dyrektor Irena Śmiech wręczyła wszystkim uczestnikom  dyplomy, a od Samorządu Uczniowskiego małe upominki. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

  Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno pory roku, jaką jest jesień, a także wzmacnianie więzi rodzinnych, zadowolenia z dzieła wykonanego ze swoimi najbliższymi. Do tego konkursu zapraszaliśmy więc opiekunów, rodziców, rodzeństwo i innych członków rodziny. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o tym, kto brał udział przy powstawaniu kapeluszy, jak były podzielone prace. Miło było słuchać, że ten wspólnie spędzony czas upływał w wesołej atmosferze. 

  A oto nasi uczestnicy:

  1. Aleksandra i Julka Grzegorczyk

  2. Amelka Skorek

  3. Milena Gałecka

  4. Zosia i Hania Gorgol

  5. Hania Pietrzykowska

  6. Liliana Jarosińska

  7. Nadia i Lena i Łucja Migdal

  8. Alicja Masiukiewicz

  9. Zosia Szczęsna

  10. Nadia i Damian Stachyra

  11. Patrycja i Alicja i Klaudia Tarka

  12. Marysia Rosiecka

  13. Blanka i Czarek i Celestyna i Wiktoria i Amelka Cichańscy

  14. Szymon Czerniec

  15. Ania i Emilka Ostrowskie

  16. Dominik Kołodziejczyk


   Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za udział i zaangażowanie.

  A. Żydek


 • Kurs e-learningowy "Bezpiecznie na wsi mamy upadkom zapobiegamy"

 • Zbiórka książek

  Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę książek, książeczek nowych lub mało używanych. Mogą to być książki dla dzieci, powieści, książki kulinarne, przewodniki turystyczne, albumy. Prosimy przynosić je do pani Anety Żydek do końca pażdziernika. W miesiącu listopadzie odbędzie się kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony zostanie  na dalszą działalność SU.

  Drogi Uczniu jeśli masz w domu książki, z których nie korzystasz i chcesz się ich pozbyć-to przynieś  do Nas, my im damy drugie życie.

  Z góry dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

    A. Żydek

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć