W naszej szkole

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • SPOTKANIE OPŁATKOWE

     Dnia 20 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Łubkach odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście – Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski, Przewodniczący Rady Gminy Wojciechów pan Michał Sumiński oraz proboszcz parafii Łubki ksiądz Marek Jaworski.

     Spotkanie rozpoczęło powitanie przez Dyrektora Szkoły pana Leszka Samcika przybyłych gości oraz całej społeczności szkolnej. Następnie rozpoczęły się „Jasełka” w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz rodziców. Jasełka, łączące ze sobą tradycyjną formę z elementami współczesności, wywarły na wszystkich zgromadzonych ogromne wrażenie. Aktorzy, zarówno ci mali jak i dorośli, otrzymali gromkie brawa.

     Jak nakazuje tradycja, został odczytany fragment z Pisma Świętego opowiadający o narodzeniu Jezusa. Pan Dyrektor złożył świąteczne życzenia i wszyscy mogliśmy podzielić się opłatkiem.

     Słodki prezent dla dzieci oraz dobre wiadomości dla naszej szkoły przekazali przedstawiciele Gminy.

     Sptkanie zakończył pyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

   

  Katarzyna Masiukiewicz

  Jolanta Wieczorek

 • Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową.

     Ogłoszony przez nauczycieli oddziału przedszkolnego „Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową” przeznaczony był dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności, wrażliwości estetycznej oraz plastycznej, jak również stwarzanie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VIII.

       Zgromadzone prace zostały podzielone na trzy kategorie:  świąteczne wieńce, stroiki oraz bombki. W głosowaniu wzięła udział cała społeczność szkolna. Sponsorem nagród była Rada Rodziców, która postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Wykonane przez uczniów prace zostały przekazane Radzie Rodziców, która zorganizowała kiermasz ozdób świątecznych.

        W dniu 22 grudnia zostały rozdane przez Panią Izabelę Gorgol nagrody. Najwięcej głosów oddano na następujące prace:

  Najładniejszy wieniec:

  I miejsce - Klaudia Tarka kl. VII

  II miejsce – Stachyra Damian kl. VII

  III miejsce – Tarka Patrycja kl. IV

  Stroik:

  I miejsce – Czerniec Łukasz kl. III Adamczyk Lena kl. II

  II miejsce – Barwiak Nikola kl. VII

  III miejsce – Kaznowski Dominik oddział przedszkolny, Masiukiewicz Jan kl. II

  Bombka/ozdoba

  I miejsce – Gałecka Milena oddział przedszkolny

  II miejsce – Gorgol Zofia oddział przedszkolny

  III miejsce – Stachyra Nadia oddział przedszkolny

   

  Wszystkim dzieciom  serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność.

   

  Jolanta Wieczorek

 • Wesołych Świąt • "Wszyscy, Wszystkim ślą życzenia..."

  W okresie przedświątecznym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  szkoły w Łubkach odwiedzili instytucje współpracujące ze szkołą. Uczniowie złożyli życzenia oraz przekazali świąteczne stroiki w Urzędzie Gminy, Ośrodku Pomocy Społecznej, Banku Spółdzielczym, Gminnym Ośrodku Kultury. Wszystkim Pracownikom życzyli zdrowych i pogodnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz udanego Nowego Roku 2023.

  Ogromne podziękowania dla rodziców naszych uczniów za to, że im towarzyszyli zapewniając bezpieczny transport w tych trudnych pogodowych warunkach.

  A.Żydek - opiekun SU

 • Zbiórka charytatywna

      Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w zbiórkę żywności i środków czystości dla Podopiecznych Kuchni Brata Alberta oraz mieszkańców Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych. Środki zostały przekazane Bractwu. Każdego dnia do Kuchni Brata Alberta, która mieści się przy ul. Zielonej 3 w Lublinie przychodzi ok 300 osób, by zjeść często jedyny w ciągu dnia-gorący posiłek.

  Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób włączyć się do pomocy osobom zmagającym się z trudną sytuacja materialną czy kryzysem bezdomności.

  Wspólnie  możemy zdziałać więcej.

  Dziękujemy bardzo

  Aneta Żydek

   

 • Kreatywna świetlica

  Stała pod śniegiem panna zielona

  Nikt prócz zająca nie kochał jej.

  Nadeszły Święta i przyszła do nas

  Pachnący gościu prosimy wejdź!

  Czas przed Bożym Narodzeniem to szczególny czas dla każdego z nas. Uczniowie  w świetlicy szkolnej  wymieniali się informacjami na temat zwyczajów i tradycji obchodzonych świąt bożonarodzeniowych w ich domach. Wykonywali ozdoby świąteczne np. mikołaje, aniołki, papierowe choinki, cekinami ozdabiali bombki, kleili  kolorowe łańcuchy. Nie zapomnieli także o świątecznych kartkach z życzeniami dla najbliższych, które przed wigilią zostaną rozdane kolegom, koleżankom i nauczycielom. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, uczenia pastorałek, wierszyków, ubierania choinki.

                                                                Wszyscy czuli już świąteczny klimat, bo święta tuż, tuż…

  Życzymy  zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia  oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2023

  Zapraszam do obejrzenia prac uczniów

  Opracowanie: A.Żydek

 • Konkurs ,,Mój niepełnosprawny Przyjaciel”

  Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII

  Głównym celem konkursu  jest popularyzacja integracji społecznej zdrowych i niepełnosprawnych dzieci w nawiązaniu do obchodzonego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

  Cele szczegółowe:

  1.Kształtowanie pozytywnego wizerunku dzieci niepełnosprawnych

  2.Kształtowanie postaw akceptacji i szacunku wśród społeczeństwa

  3.Kształtowanie i rozwijanie świadomości społecznej w zakresie dostrzegania i rozumienia problemów dzieci niepełnosprawnych

  4.Wskazanie sposobów pomocy niepełnosprawnym dzieciom

  5.Poszerzanie wiedzy  społeczności szkolnej o niepełnosprawności

  6.Pobudzanie wyobraźni plastycznej, kreatywności i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności jako uczestnika konkursu.

   

   Praca powinna być wykonana w formie plakatu prezentującego możliwości spędzania wolnego czasu z niepełnosprawną koleżanką czy niepełnosprawnym kolegą.

  Tematyka ma nawiązywać do hasła konkursu ,,Mój niepełnosprawny Przyjaciel”.

              Prace powinny być w formacie A3 lub A4, o dowolnej technice płaskiej (tylko nie przestrzennej). Komisja wybierze najciekawsze prace w kategoriach klasy 1-3, klasy 4-8.

  Pod uwagę będzie brana zgodność z tematem, pomysłowość, estetyka wykonania. Uczestnik będzie miał możliwość opowiedzenia o swojej pracy.

              Prace należy składać do pedagoga specjalnego  p. Anety Żydek w terminie do  9 stycznia 2023 r.

  Serdecznie zapraszam do udziału  A.Żydek

 • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  ,,Nie widzę - lecz czuję

  Nie słyszę - lecz obserwuję

  Nie chodzę - lecz myślę

  Nie wszystko rozumiem - lecz mam marzenia”

  3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób  Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W naszej szkole 2 grudnia pojawiła się gazetka na szkolnym korytarzu, dzięki której uczniowie mogli się zapoznać z prawami osób niepełnosprawnych. Pedagog specjalny  na zajęciach świetlicowych prowadziła pogadanki o rodzajach niepełnosprawności, o problemach z jakimi mierzą się na co dzień osoby niepełnosprawne oraz jakie są ich potrzeby. Uczniowie chętnie włączali się w dyskusje. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat niepełnosprawności, przybliżenie  problemów oraz obalenie licznych stereotypów. Prezentowane uczniom filmy pozwoliły na zwrócenie uwagi jak wiele jest barier architektonicznych- schody, barierki, krawężniki, brak podjazdów, niedostosowane windy, ograniczenia w dostępie do informacji itp., które mogą  utrudniać codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Młodsi uczniowie odgrywali scenki i mogli poczuć jak to jest być osobą niesłyszącą, niewidomą czy niepełnosprawną ruchowo. Rozmawialiśmy o tym co możemy zrobić, kiedy spotkamy osobę z jakąś niepełnosprawnością- jak się zachować, jak ważne są hasła: ZAUWAŻ, POMÓŻ, NIE OCENIAJ”. Zastanawialiśmy się, czego mogą potrzebować dzieci niepełnosprawne, jakie mogą mieć marzenia …?

                  …Czyż nie każdy chce być zdrowy, szczęśliwy, szanowany, akceptowany, samodzielny, dostawać prezenty, wyjeżdżać na wycieczki, mieć przyjaciół, hobby? –i osoby niepełnosprawne nie są tu wyjątkiem.

                                                    ,,Wszyscy jesteśmy równi i tak samo ważni”

  Pani A. Żydek zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w konkursie:

  ,,Mój niepełnosprawny Przyjaciel”

   podkreślając znaczenie działań na rzecz integracji społeczeństwa z osobami niepełnosprawnymi.

                                                                                                                                        A.Żydek pedagog specjalny

 • Ogniem i krzemieniem...

  ,,Ogniem i krzemieniem. O prapoczątkach ludzkości na naszych ziemiach.”

     Jest to tytuł spektaklu historycznego, zaprezentowanego  przez grupę edukacyjno-artystyczną ARCHEO, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych. Ta niecodzienna lekcja historii miała miejsce w dniu 6 grudnia 2023r -w mikołajki. Jak tytuł wskazuje tematyka dotyczyła najstarszych dziejów ze szczególnym uwzględnieniem życia codziennego epoki kamienia. Podczas spektaklu uczniowie mogli zapoznać się z metodami przetrwania w epoce zlodowacenia, pierwotnymi metodami rozpalania ognia, pradawną  bronią myśliwską, narzędziami z kamienia, poroża oraz kości. Dowiedzieli się jak wyglądał proces rozwoju i doskonalenia narzędzi. Poznali także dietę ludzi żyjących w tych czasach,  ich prehistoryczne stroje czy biżuterię. W trakcie pokazów uczniowie mogli wykazać się pomysłowością, inteligencją oraz praktycznymi umiejętnościami, zarówno poprzez udzielanie odpowiedzi na różne, czasami podchwytliwe  pytania, jak i niekonwencjonalne zadania manualne takie jak np. próby rozpalenia ognia czy wykonania broni z użyciem krzemienia.  Dzieci dowiedziały się także do czego współcześnie wykorzystywany jest krzemień. Wykonuje się z niego m. in. bardzo ostre skalpele wykorzystywane podczas operacji chirurgicznych. 

   Na zakończenie uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w prymitywnym szałasie wykonanym ze skór zwierząt, dotknąć i zapoznać się z narzędziami wykorzystywanymi w tamtym okresie czy  spróbować swoich sił podejmując próbę wskrzeszenia ognia.                                                                                       

  Ta żywa lekcja historii nie tylko dostarczyła nam wiedzy o bardzo odległych czasach, ale była też ciekawą i edukacyjną  zabawą w dniu  św. Mikołaja.

   

  Elżbieta Ryba                                                                                                                                                                                                             

   

 • Dzień Życzliwości w naszej szkole

   

  ,,Życzliwość to obyczaj nie tylko od święta

  Niech każdy człowiek o tym pamięta”

                  24 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Nie zabrakło uśmiechów, ciepłych wypowiedzi, gestów, pozytywnych emocji. Na korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka pełna życzliwych słów z pracami przedszkolaków. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto-ramce ze swoim kolegą, koleżanką, czy sprawić innym przyjemność obdarowując się  karteczkami z ciepłymi słowami, cytatami, przysłowiami o przyjaźni.  Były rozmowy na temat  czarodziejskich słów takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam i ich znaczenia w codziennym życiu. Wspominaliśmy o dobrych uczynkach, o tym jak można okazać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy drugiej osoby.

                  Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym nie tylko od święta, ale i na co dzień. Okazana innym serdeczność i wzajemne ciepło wraca do nas z nawiązką.

  ,,Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy”

                  Życzymy wszystkim więcej optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości.

  A.Żydek-zapraszam do galerii zdjęć

 • Święty Andrzeju daj mi znać, co się ze mną będzie dziać”

  Środa 23 listopada 2022r w naszej szkole przebiegała  pod  hasłem wróżb, zagadek, przepowiedni i zabawy. Można było poznać imię swojej sympatii przekuwając papierowe serce, czy przebić balona poznając swoją przyszłość, zakręcić butelką i usłyszeć  co nas czeka niebawem np. ciekawy wyjazd. Najmłodsi mogli usłyszeć czym będą zajmować się gdy dorosną czyli swój   zawód- losując z worka jakiś przedmiot i posłuchać  o jego symbolice. Katalog wróżb był bardzo zróżnicowany, a każdy  pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

  Dużą atrakcją okazała się loteria fantowa zorganizowana przez SU, w której każdy los był ważny. Uczniowie po zabawach tanecznych mogli także odwiedzić prowadzony przez SU sklepik pełen słodkich niespodzianek. Bardzo smakowały wszystkim przepyszne gofry przygotowane przez rodziców, z dżemem, nutellą czy pudrem. Dla każdego było coś dobrego.

              To był udany dzień. Pełen śmiechu i zabawy i z pewnością nikt nie wrócił do domu głodny.

  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się organizację tego dnia.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

  A.Żydek

 • Mistrz Szybkiego Liczenia

  Dnia 23 listopada odbył się finał konkursu matematycznego "Mistrz Szybkiego Liczenia".

  Celem konkursu było:

  - Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród uczniów.

  - Sprawdzenie i porównanie swoich umiejętności matematycznych z innymi uczestnikami konkursu.

  - Doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia.

  - Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap (klasowy), odbył się 18 listopada i wzięło w nim udział 29 uczniów klas IV-VIII. Zadaniem uczniów było udzielenie jednej, poprawnej odpowiedzi do zadań z arkusza konkursowego. Na rozwiązanie wszystkich przykładów uczniowie mieli: klasy IV-VI, max 20 min, klasy VII – VIII, max 15 min. Arkusz konkursowy zawierał 56 przykładów z zakresu tabliczki mnożenia. Do etapu szkolnego zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskali na etapie klasowym min 80% punktów możliwych do zdobycia. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 19 uczniów klas IV-VIII. Drugi etap (szkolny) konkursu odbył się 23 listopada. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI (10 osób), klasy VII-VIII (9 osób). Na drugim etapie arkusz konkursowy zawierał przykłady o wyższym stopniu trudności. W sumie uczniowie mieli rozwiązać 52 przykłady. O zajętym przez ucznia miejscu w danej kategorii klasowej, decydowała ilość poprawnych odpowiedzi oraz czas w jakim arkusz konkursowy został ukończony. Uczniowie, którzy zajęli najwyższe miejsca, otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Komitet Rodzicielski, za co serdecznie dziękujemy.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  kategoria klas IV-VI

  • I miejsce - Sylwia Michałek, klasa VI
  • II miejsce - Piotr Olech, klasa IV
  • III miejsce - Karolina Pietras, klasa VI

  kategoria klas VII-VIII

  • I miejsce - Dawid Olech, klasa VIII
  • II miejsce - Nikola Barwiak, klasa VII
  • III miejsce - Anna Borkowska, klasa VII 

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie "Mistrz Szybkiego Liczenia" bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  Opracowanie: Aneta Zubrzycka

 • Tydzień tolerancji

  ,,Z Tolerancją nam do twarzy”

              W dniach od 14 do 18 listopada  2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Tolerancji. W każdej klasie zostały przeprowadzone  przez pedagoga specjalnego p. A. Żydek zajęcia, których celem było kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacja odmienności innych, poszanowanie praw innych ludzi. To przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację bez względu na pochodzenie, kulturę, religię czy wygląd. Każdy ma prawo żyć ,,po swojemu” – dopóki nie krzywdzi innych . Powstało wiele prac plastycznych, które zostały zaprezentowane na gazetce. Uczniowie brali udział w dyskusjach, pogadankach, oglądali filmiki, prezentacje multimedialne przybliżające temat tygodnia, uczyli się wierszy i piosenek o tolerancji. Powstało wiele ciekawych prac: Księga Tolerancji wykonana przez uczniów kl. VIII, Drzewo Tolerancji – w kl. II i III, kolorowe balony na których uczniowie kl. I. odbili swoje dłonie na znak akceptacji,  serduszka zerówiaków, krzyżówka czy w wykonaniu przedszkolaków kula ziemska i różne dzieci wokół niej.

         Uczniowie przybliżyli sobie istotne wartości takie jak: wyrozumiałość, zrozumienie, szacunek, człowieczeństwo, pozytywne nastawienie czy cierpliwość, serdeczność. Posłuchali, że każdy człowiek ma różne cechy, zalety jak i wady,

  …każdy  z nas jest inny

  …każdego należy szanować

  …bo każdy jest wyjątkowy.

  Ten tydzień to okazja do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych.

  Zapraszam do galerii.

  A.Żydek

 • "Bezpieczny przejazd"

  Dnia 23 listopada 2022r. w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd", gościliśmy w naszej szkole przedstawiciel Straży Ochrony Kolei - panią inspektor Agnieszkę Majewską - Dzierbę oraz przedstawiciela Polskich Linii Kolejowych. Celem przeprowadzonej prelekcji wśród uczniów klas I-VIII oraz Przedszkolaków, było zapoznanie z zasadami prawidłowego i bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych. Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie poruszać się na dworcach kolejowych i w pociągach. Na co należy zwrócić uwagę, a jakich sytuacji unikać. Do kogo i w jaki sposób zwrócić się o pomoc w chwili zagrożenia. Najbardziej trafne i przemawiające do dzieci okazały się krótkie filmiki prezentowane podczas spotkania. Dotyczyły one niebezpiecznych zachowań zarówno pieszych, jak i kierowców znajdujących się na przejazdach kolejowych. Podczas prelekcji omówione zostały znaki (krzyż św. Andrzeja) oraz sygnały świetlne i dźwiękowe jakie możemy zobaczyć na przejazdach kolejowych. Bardzo dziękujemy za przekazanie cennych wiadomości. Dzięki takim osobom jak Wy, podróżowanie liniami kolejowymi, wiedząc że ktoś nad nami czuwa, będzie bezpieczne i przyjemne. 

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie w ramach akcji "Kierunek - Bezpieczeństwo" zorganizowanego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II, realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Wspólnie stworzyli makietę, która przedstawiała miasteczko Peronowo.

  Opracowanie: Aneta Zubrzycka

 • Ślubowanie i pasowanie klasy I

       Ślubowanie i pasowanie klasy I to od lat niezwykle ważne wydarzenie w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Łubkach. W tym roku miało ono miejsce 24 listopada. Tego dnia już od rana          w szkole panowała podniosła  atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z niecierpliwością czekali na swój  występ.

        Wreszcie nadszedł dlugo wyczekiwany moment. W obecności zaproszonych gości, p. Dyrektora Leszka Samcika, rodziców, nauczycieli, dzieci z oddziału przedszkolnego, kl. „0” oraz kl. II-III, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. „Egzamin na ucznia” wypadł wzorowo, dzieci znają zasady ruchu drogowego, sprawnie liczą w zakresie 10, potrafią dzielić na sylaby i rozwiązywać zagadki, wiedzą co oznacza być wzorowym uczniem. Swoim występem udowodnili, że w pełni zasługują na przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Łubkach. Uczniowie zlożyli uroczystą przysięgę a Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Angelika Barwiak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści akt ślubowania przypieczętowali paluszkiem w kronice szkolnej a p. Dyrektor złożył uczniom życzenia i wręczył pamiątkowe dyplomy.

        Uczniowie klasy I i ich rodzice pamętali o podziękowaniu dla nauczycieli, którym wręczyli piękne bukiety kwiatów.  Dumni pierwszoklasiści zostali obdarowani życzeniami i słodkościami od  Samorządu Uczniowskiego z p. Anetą Żydek,  wspaniałymi upominkami od Rodziców.  Rada Rodziców reprezentowana przez p. Magdalenę Borowską -Stachyra rówież pamiętała o święcie dzieci i tradycyjnie ufundowała materiały potrzebne do oprawy uroczystości. Kolejny prezent- niespodzianka to świetny występ uczniów klas II-III przygotowany przez p. Elżbietę Rybę. Uczniowie klasy I otrzymali od starszych kolegów dobre rady oraz miłe upominki.Pełną emocji uroczystość zakończył wspaniały i pyszny poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów klasy I.

     Dziękujemy także uczniom klasy VI i VII za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości, szczególne podziękowania kierujemy do:  Angeliki Barwiak, Julii Grzegorczyk, Anny Harosz, Damiana Stachyry, Nikoli Barwiak.

          Panu Leszkowi Iwaniakowi dziękujemy za oprawę muzyczną uroczystości.  

          Wszystkim dziękuję za udział, zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości ślubiwania I klasy.

   

  Drodzy pierwszoklasiści!

  Życzę Wam, aby zdobywanie wiedzy było dla Was radością! Powodzenia!

   

  Wychowawczyni klasy I - Renata Skowrońska.

 • W świecie magii i iluzji- Cyrk Focus

   

    14 listopada 2022r. uczniowie naszej szkoły za sprawą cyrku Focus zostali zaproszoni do świata magii i iluzji. Jak na prawdziwy cyrk przystało był klaun Maniuś, pokazy iluzjonistyczne, żonglerka piłkami, maczugami, kołami. Cyrkowcy ubrani w barwne stroje, prezentowali wspaniałe i zabawne sztuczki. Rozbawili nas pokazami, do których angażowali publiczność- chętnych uczniów a nawet panią. Dużo emocji wzbudził pokaz legwana zielonego, sztuczka z królikiem czy jazda na miniaturowym rowerku. Program był bardzo ciekawy  a uczniowie  chętnie uczestniczyły w widowisku. To były niezapomniane  chwile!

   E. Ryba

   

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

                Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W listopadzie 1902 roku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to prezydent Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Towarzyszący prezydentowi myśliwi złapali małego misia i chcieli żeby prezydent do niego strzelił, jednak Roosevelt nie zgodził się na to i uratował niedźwiadka. O tym zdarzeniu dowiedział się rysownik Clifford Berryman, zrobił rysunek i umieścił go w "Washington Post", jednej z największych gazet USA. To właśnie ten rysunek stał się inspiracją dla Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta rozpoczął produkcję pluszowych misiów o nazwie Teddy.  Miś zyskał ogromną popularność. Dziś trudno wyobrazić sobie świata bez tej maskotki. Jest bohaterem wielu, bajek, kreskówek i książeczek dla dzieci. Najważniejszy jednak zawsze pozostanie pluszowy, mięciutki miś, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka do zasypiania.

                  25 listopada nasze przedszkolaki również uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Można było podziwiać misie małe i duże, białe, brązowe i kolorowe. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. Podczas zajęć dzieci poznały historię ich święta, a także historię związaną z niedźwiedziem Wojtkiem - misiem walczący w polskiej armii. Tańczyły przy muzyce, odgadywały zagadki dotyczące bajek, których pluszaki są głównymi bohaterami. Jak to zazwyczaj bywa na urodzinach tak i w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć dla jubilatów tortu i gromkiego sto lat, które zostało odśpiewane przez dzieci. Na zakończenie zajęć czekała na przedszkolaków niespodzianka w postaci foto budki w której każdy miał wykonane pamiątkowe zdjęcie. Dzień Pluszowego Misia był w naszym przedszkolu pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

  Jolanta Wieczorek

 • Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

 • ZAPROSZENIE NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć