W naszej szkole

 • Spotkanie z podróżnikiem: „ Egipt-kraina nad wielkim Nilem”.

  24 maja 2024 roku w naszej szkole gościł podróżnik, pan Mateusz Chołody. Pan Mateusz przybliża dzieciom i młodzieży          w różnych placówkach edukacyjnych ciekawe zakątki świata, które odwiedził.

     Uczniowie mieli okazję obejrzeć interesującą, momentami zabawną i zaskakującą prezentację multimedialną pt. „ Egipt- kraina nad wielkim Nilem”. To prezentacja przedstawiająca ten kraj  od czasów starożytnych aż po współczesność. W swojej niezwykle barwnej, pełnej emocji i humoru opowieści Podróżnik Mateusz wykorzystał prywatne zdjęcia i filmy. Całość wzbogacił pokaz kolorowych strojów i ozdób egipskich, do którego prowadzący zaangażował słuchaczy poprzez udział w krótkich scenkach.  Przez chwilę chłopcy mogli poczuć się jak wszechmocni faraonowie a dziewczynki jak królowe Egiptu. Podróżnik przekazał wiele ciekawych informacji  dotyczących tego kraju m.in. ukształtowania powierzchni, klimatu, historii powstania państwa, słynnych piramid, zwykłego życia prostych mieszkańców i potężnych faraonów. Chętni uczniowie obliczali też odległość dzielącą Polskę i Egipt, wirtualnie mogli zobaczyć wnętrze piramidy, usłyszeć  kilka legend wyjaśniających np. brak nosa u Sfinksa, poznać nazwy dań kuchni egipskiej czy też zobaczyć i usłyszeć jak wygląda życie ich rówieśników.

     Spotkanie było ciekawą i niezwykłą lekcją historii, geografii, religii. Może stać się inspiracją   do podróżowania, poszerzania swoich horyzontów i nauki języków obcych. Ta nietypowa lekcja znalazła spore uznanie wśród uczniów, zwłaszcza młodszych. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z podróżnikiem, który zabierze nas w podróż do Argentyny.

   

   

  R. Skowrońska

 • 43 Mały Konkurs Recytatorski

  Porażka jest sukcesem, jeśli jesteśmy w stanie się z niej czegoś nauczyć.

                                                                                                            Malcolm Forbes

   

     22 maja w Osiedlowym Domu Kultury na Czechowie w Lublinie odbył się 43 Mały  Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie z klasy V: Patrycja Tarka, Lena Kazanowska i Piotr Olech. Mimo tego, że nie było zbyt wiele czasu na przygotowanie interpretacji i pamięciowe opanowanie tekstów, nasi recytatorzy dali radę i pokonali tremę, występując w gronie 50 uczestników. Mieli też możliwość wysłuchania pięknych wystąpień koleżanek i kolegów z innych szkół, którzy prezentowali utwory różnych poetów i fragmenty prozy.

     Lenka, Patrycja i Piotr zdobyli nowe doświadczenia, występując na dużej scenie, co było nie lada wyzwaniem. Dyplomy za udział w tym wydarzeniu, satysfakcja z możliwości reprezentowania Szkoły Podstawowej w Łubkach, szóstki z języka polskiego to nie są jedyne korzyści. Najważniejsza jest ambicja pokonywania trudności, chęć podejmowania wyzwań i rozwijanie talentów.

    Dziękujemy Panu Zbigniewowi Olechowi za zapewnienie dowozu, a Pani Edycie Gospodarek za wsparcie recytatorów na miejscu występu.

  Elżbieta Wącior

 • Egzamin ósmoklasisty 2024r

  Wtorek, 14 maja to pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty, który już wkrótce zakończy ich kolejny etap edukacyjny. Egzamin ósmoklasisty będzie odbywał się w dniach 14 - 16 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z harmonogramem.

  • wtorek, 14 maja – język polski, godz. 9:00, czas trwania: 120 minut,
  • środa, 15 maja – matematyka, godz. 9:00, czas trwania: 100 minut,
  • czwartek, 16 maja – język obcy nowożytny, godz. 9:00, czas trwania: 90 minut.

  Uczniowie, którzy korzystają z dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o 50%.

  Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia!!!

  Aneta Zubrzycka

 • Egzamin tuż tuż...

  Nocne powtórki z języka polskiego trwają. Uczniowie klasy VIII spotykają się w szkole, by wspólnie powtarzać materiał przed egzaminem. Atmosfera wieczoru wcale nie przeszkadza w utrwalaniu wiedzy, wręcz przeciwnie.

  Wkrótce podzielimy się wrażeniami z naszych wyjątkowych zajęć.

  Elżbieta Wącior

 • 3 MAJA- WAŻNY DZIEŃ DLA POLSKI

      3  Maja to ważny dzień dla Polski. Tego dnia 233 lata temu w 1791r został uchwalony najważniejszy dokument w państwie - konstytucja. Jest to akt prawny, który określa ustrój państwa, a także wolność, prawa i obowiązki obywateli. Polacy jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie (po Amerykanach) uchwali  konstytucję, które niosła duże zmiany: wprowadziła trójpodział władzy, zniosła liberum veto i wolną elekcję.

    Do powstania Konstytucji 3 maja przyczynił się między innymi król Polski Stanisław August Poniatowski. Głównymi autorami  byli zaś : Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki i Stanisław Małachowski. Wprowadzony dokument gwarantował każdemu mieszkańcowi Polski wiele wolności – jak wolność słowa i wiary. Zmiany wprowadzone w Konstytucji 3 maja miały ułatwić podejmowanie decyzji w państwie. Powstanie tego dokumentu wpływało na uporządkowanie prawa i utrudnienie Rosji, Austrii i Prusom dalszej ingerencji.

     Za panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego doszło do trzech rozbiorów ziem Polski. Miały one miejsce w latach 1772, 1793 oraz 1795. W ten sposób w 1795 roku nasz kraj zniknął z mapy Europy na ponad 100 lat.

  Wprowadzenie Konstytucji 3 maja było dowodem na to, że Polacy w trudnych sytuacjach, potrafią się bardzo szybko jednoczyć. Między innymi to było powodem do wprowadzenia tego święta.

     Święto zostało przywrócone po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Jednak oficjalne obchody nie odbywały się w okresie komunizmu w latach 1946-1989. Od 1990 roku wprowadzono w Polsce oficjalne uroczystości Państwowe.

  W Polsce aktualnie obowiązuje Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku.

     W związku z nadchodzącymi świętami majowymi w naszej szkole jak co roku, podjęto różne akcje i  działania, aby przybliżyć dzieciom  istotę i znaczenie m.in. n. konstytucji, symboli narodowych i patriotyzmu.

  Na  zajęciach uczniowie  zarówno młodsi  jak i starsi dowiedzieli się,  jakie święta obchodzimy w maju, poznali  ich historie i tradycje z nimi związane.

  Wspólnie tworzyli Kodeks Młodego Patrioty, który zna historię Polski,  dba o dobre imię swojej Ojczyzny,  zna i śpiewa hymn,  dba o poprawność języka, szanuję innych ludzi, dba o środowisko oraz pomaga innym. Układali kontury Polski z puzzli, rysowali i wyklejali flagę, wykonywali  wykreślanki,  zagrali w majowe 5 sekund, memory, wzięli udział w teście uważności  oraz klasowych quizach.

  W klasach i na korytarzu zawisły okolicznościowe gazetki.

    Po wykonaniu wszystkich zadań byli gotowi na majówkę!

   

  ,,Nie pytajmy, co może zrobić dla nas ojczyzna. Pytajmy, co my możemy dla niej uczynić.”

   

                                                                                                               John Fitzgerald Kennedy

  E.Ryba

 • Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik

  W dniu 26 kwietnia w Centrum Kultury Gminy Jabłonna, odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik. Po raz pierwszy przystąpiły do niego dwie solistki z naszej szkoły: w kategorii wiekowej 6-8 lat Nadia Stachyra oraz w kategorii wiekowej 11-13 lat Nadia Migdal. Dla dziewczynek było to ważne wydarzenie - pokazały, że potrafią przezwyciężyć tremę i przed publicznością zaprezentować swoje zdolności wokalne.                                                                Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców.

  Z nieskrywaną dumą informujemy, że w Przeglądzie Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej            III miejsce zajęła Nadia Stachyra z oddziału przedszkolnego.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

  J. Wieczorek

 • Tydzień dla Ziemi- działania w naszej szkole.

  W dniach 22- 26 kwietnia realizowaliśmy różne przedsięwzięcia poświęcone naszej planecie. W tych dniach odbyły się na lekcjach min. pogadanki na tematy poświęcone dbaniu o naszą Ziemię, przygotowanie plakatów zachęcających do udziału w działaniach na rzecz naszego środowiska, projektowanie koszulek propagujących hasła dotyczące ochrony przyrody i środowiska, część artystyczna przybliżająca problemy z jakimi boryka się przyroda. Uczniowie naszej szkoły wyruszyli również na wiosenne porządki,  przyłączając się w ten sposób do akcji * Wiosenne Sprzątanie Gminy z ZZOKiem.*  Uczestnicy zostali zaopatrzeni w rękawiczki,  i worki dostarczone przez Urząd Gminy w Wojciechowie i wymaszerowali w teren. Okolice szkoły sprzątali młodsi uczniowie ze swoimi wychowawcami, starsi zaś w asyście opiekunów  oczyścili ze śmieci okolice rzeki, drogi   i przystanku  w Łubkach oraz pobliskiego lasu.

  Cieszymy się, że swoimi działaniami mogliśmy  podnieść świadomość ekologiczną uczestników oraz oczyścić nasze najbliższe otoczenie ze wszechobecnych śmieci .Podsumowując całą akcję zwracamy się z apelem do społeczności,, Nie pozwalaj na to, żeby dzieci sprzątały Twoje śmieci!".

  D. Kołodziejczyk

   

  26 kwietnia odbył sie apel na temat zagrożeń naszej planety, na którym nasi uczniowie  promowali postawy ekologiczne. Z tej okazji wszyscy przyszli do szkoły ubrani w kolory zieleni. Nie zabrakło piosenek i wierszyków. Klasy młodsze na zajęciach świetlicowych mogły wykonać zabawkę z różnych materiałów, niepotrzebnych ,,śmieci". Kolejnym z działań było sadzenie rośliń- kwiatków bratków. Dzieci mogły zabrać kwiatki do domu, by wysadzić je w swoich ogródkach, Jak wiemy rośliny są nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim produkują tlen oraz oczyszczają i nawilżają powietrze, którym oddychamy. Tydzień Ziemi już się skończył, ale zapamiętajmy, że o  naszą planetę musimy dbać cały rok. 

  Zapraszamy do  galerii zdjęć.

  Aneta Żydek

 • GMINNY FESTIWAL TAŃCA - WESOŁE PLĄSY

  20 kwietnia 2024r. pięcio i sześciolatki z  oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Gminnym Festiwalu Tańca WESOŁE PLĄSY,  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie. Celem festiwalu była integracja środowisk przedszkolnych z Gminy Wojciechów oraz popularyzacja różnych form ruchowo- tanecznych.        Podczas imprezy mieliśmy okazję podziwiać występy 7 grup przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkolaki z naszej szkoły przygotowane przez panie: K. Masiukiewicz i J. Wieczorek zaprezentowały układ taneczny do piosenki You're The One That I Want (From “Grease”).                                                                                                                                                    Wszystkie grupy przedszkolne zostały nagrodzone brawami, medalami oraz innymi upominkami.

  Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i wspólną zabawę.

 • ,,I śmiech niekiedy może być nauką..."

            ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

                                                                                        Wisława Szymborska

  "I śmiech niekiedy może być nauką...", pod takim hasłem 11 kwietnia 2024r. odbył się dziesiąty - jubileuszowy Konkurs "W Królestwie Słowa i Obrazu", zorganizowany przez Szkołę Podstawową  im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.

    W bibliotece szkolnej zebrali się przedstawiciele uczniów szkół podstawowych z Gminy Wojciechów. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrane przez siebie fragmenty utworów literackich skupione wokół przewodniego tematu, a ponad 40 prac plastycznych  zawisło  na towarzyszącej konkursowi wystawie.

  Laureaci konkursu plastycznego w kategorii klas 1-3:

  Lena Adamczyk  kl. 3 – MISTRZ OBRAZU

  Lena Migdal kl. 1 – WYRÓŻNIENIE

  Kl.4-6

  Nadia Migdal  kl. 6 - WICEMISTRZ OBRAZU

  W konkursie czytelniczym z klas 1-3 wzięli udział:

  Jan Masiukiewicz kl.3 - WYRÓŻNIENIE,

  Aleksandra Grzegorczyk kl. 2- WYRÓŻNIENIE,

  Alicja Masiukiewicz kl.1

  Amelia Skorek kl.1

  Szymon Barwiak kl.2

  Lena Adamczyk kl.3

   

  Klasy 4-6 reprezentowali:

  Lena Kazanowska kl.5- WICEMISTRZ  SŁOWA

  Lena Żurawicz kl.5 - WYRÓŻNIENIE,

  Łukasz Czerniec kl. 4,

  Patrycja Tarka kl.5

  Piotr Olech, kl.5

  Hanna Gorgol kl.5

   

    Uczniowie zostali przygotowani do konkursu pod kierunkiem pań: Renaty Skowrońskiej, Elżbiety Ryby i Elżbiety Wącior.

    Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepszych z tych najlepszych.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Laureaci oraz  uczniowie wyróżnieni wrócili do domu z nagrodami rzeczowymi, których fundatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury oraz Urząd  Gminy w Wojciechowie.

  Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i wspaniałe występy, Organizatorom za zaproszenie, a Rodzicom za zaangażowanie i  pomoc w transporcie dzieci.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

   

  E.Ryba

 • Wycieczka do Lublina

       9 kwietnia 2024 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Lublina.

       Pierwszym miejscem jakie odwiedzili był Park trampolin i rozrywki Lublin - Strefa Wysokich LotówSkorzystaliśmy tam z mnóstwa atrakcji, m.in.: z trampolin o różnych wymiarach, ogromnej kosmicznej sali zabaw, zjeżdżalni, tuneli, tyrolki, gier interaktywnych oraz ścianek wspinaczkowych z auto-asekuracją.

       Następnie udaliśmy się do Restauracja McDonald’s aby nabrać sił po szaleństwie na trampolinach.

      Ostatnim punktem na liście atrakcji była Opera Lubelska. Tam obejrzeliśmy przedstawienie pt.  „Kot w butachna podstawie bajki Jana Brzechwy. Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci. Młodziutka publiczność śledziła nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek - wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot... łapie myszy w królestwie. Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka. W sceniczną akcję włączona została również dziecięca publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, byli zachwyceni przedstawieniem.

     Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do domów. I już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu na wycieczkę 😉

   

  K.Masiukiewicz

 • KIERMASZ KSIĄŻEK

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Dyrekcji

  Wszystkim Nauczycielom

  Pracownikom szkoły

  Uczniom i ich Rodzinom

  Życzymy 

  radosnego, wiosennego nastroju

  serdecznych spotkań w gronie rodziny

  oraz

  Wesołego Alleluja

   

  Samorząd Uczniowski

 • Konkurs pięknego czytania

  Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

                                                                                                             Wisława Szymborska

   

   

  27 marca jest Dniem Teatru, W naszej szkole z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs pięknego czytania, w którym wzięli udział uczniowie klas I-VIII, a nawet przedszkola.

  W skład jury weszły p. Dyrektor Irena Śmiech, p. Dorota Kołodziejczyk i p. Aneta Zubrzycka. Prowadzeniem zajęli się uczniowie klasy VIII. Przy ocenie brano pod uwagę prawidłową dykcję, płynność i bezbłędność, odpowiednią intonację. Spośród uczestników wyłoniono laureatów:

  Klasy I - III:         I miejsce - Alicja Masiukiewicz, klasa I

                            II miejsce - Aleksandra Grzegorczyk, klasa II

                           III miejsce - Jan Masiukiewicz, klasa III

  Klasy IV - VIII:    I miejsce - Klaudia Tarka, klasa VIII

                            II miejsce - Patrycja Tarka, klasa V

                           III miejsce - Łukasz Czerniec, klasa IV

  Nagrodami były książki, kolorowe zajączki, słodycze i dyplomy.

  Chcemy także wyróżnić Hanię Pietrzykowską z przedszkola, która dołączyła do konkursu jako najmłodsza jego  uczestniczka. Hania pięknie przeczytała  tekst, za co otrzymała  swój pierwszy dyplom.

  Zwycięzcom gratulujemy, dziękujemy też wszystkim uczestnikom za udział, przygotowanie i pokonanie tremy.

   

  Aneta Gąbka, Elżbieta Wącior

   

 • Przez Krzyż do Zmartwychwstania

       Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew „Alleluja” oznajmią nam, że nadeszły święta – Wielkanoc. Dnia 26 marca odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji zbliżającej się Wielkanocy. W montażu słowno-muzycznym, uczniowie klasy ósmej przedstawili, jak według zapisu Ewangelii, wyglądało najważniejsze wydarzenie dla chrześcijan. Recytując wiersze oraz Balladę o Krzyżu, podkreślili jaki znaczenie ma Krzyż w życiu każdego człowieka. Występ został wzbogacony pięknym śpiewem w wykonaniu uczniów klasy: piątej, ósmej oraz oddziału przedszkolnego. Dzieci z przedszkola przypomniały również o tym, co powinna zawierać idealna święconka. Po występach dzieci, głos zabrała pani Dyrektor - Irena Śmiech oraz Wójt Gminy Wojciechów - Artur Markowski składając wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Następnie wszyscy udali się do klas, aby podzielić się symbolicznie jajkiem – znakiem nowego życia.

       Rozstrzygnięty został także konkurs, na wykonanie przez uczniów krzyża przestrzennego, dowolną techniką i z różnych materiałów. Nagrodzone zostały krzyże wykonane przez: Piotra i Bartka Filipiaków, Nikolę Barwiak, Klaudię Tarkę i Damiana Stachyrę. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie apelu z okazji zbliżającej się Wielkanocy.

  Łukasz Gnaś, Jolanta Wieczorek, Aneta Zubrzycka

 • Zakończył się I etap rekrutacji na rok szkolny 2024/2025

 • Rozstrzygnięcie konkursu

  Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny podsumowujący Tydzień Mózgu: ,,Jak się relaksujesz w wolnym czasie" został rozstrzygnięty. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom jak racjonalnie zarządzać  czasem po powrocie ze szkoły do domu. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda praca była niezwykle piękna i niepowtarzalna. A co najistotniejsze - samodzielna. Po naradzie z 22 przyjętych prac wybrano 3, po jednej  z każdej kategorii wiekowej.

  I miejsce Oddziały przedszkolne - Ania Ostrowska (praca nr 9)

  I miejsce kl.1-3- Piotr Filipiak (praca nr 14)

  I miejsce kl. 4-8- Blanka Cichańska (praca nr 20)

  Chętne osoby mogły opowiedzieć co przedstawia ich praca,co robią w wolnym czasie. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki zakupione z funduszy RR i SU.

  Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

   

  Aneta Żydek

 • 21 marca – Pierwszy dzień Wiosny!!!

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III czekali na ten dzień z niecierpliwością, ponieważ w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne, kolorowe stroje i dekoracje.

  Przedszkolaki przywitały pierwszy dzień wiosny w nietypowy sposób. Wszystko zaczęło się od tajemniczego listu, którego nadawcą okazała się Pani Wiosna. Poprosiła dzieci o wykonanie zaproponowanych przez nią wiosennych zadań. W zamian dzieci otrzymały prezent – pudło, w którym znajdowały się ubrania. Dzieci z radością ubierały otrzymane stroje i choć na chwilę mogły „zamienić się” w panią Wiosnę i miesiąc Marzec. Dzieci z zerówki wykonały piękne portrety Pani Wiosny a także zasiały owies. Nie zabrakło też wspólnego wykonania Marzanny, spaceru w pobliżu szkoły oraz tradycyjnego spalenia zimowej kukły.

  W klasie pierwszej także nie było typowych lekcji. Tematyka zajęć dotyczyła WIOSNY. Pierwszaki wykonały piękne czapeczki. Były zabawy, wycinanki, kolorowanki matematyczne, krzyżówka, układanie gigantycznych puzzli oraz wiosenny spacer.

  Klasa II i III powitanie wiosny zaczęła od spaceru po najbliższej okolicy. „Tropiciele” przyrody podzieleni na grupy mieli rozpoznać 3 owady, znaleźć 4 różne drzewa, które zaczęły wypuszczać pączki, znaleźć coś miękkiego, białego, zielonego, coś co przypomina ślad zwierzęcia. Po spacerze dzieci dzieliły się ciekawymi spostrzeżeniami, radośnie śpiewały wiosenne piosenki, uczyły się tańca, wspólnie wykonały patchworkowy plakat, każdy samodzielnie pokolorował i skleił ,,przebiśniegową panienkę”. Nie zabrakło też zagadek i wiosennego quizu. 

   

  To był wesoły dzień!

 • Targi Edukacyjne

  Dnia 22 marca uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą wzięli udział w Targach Edukacyjnych w Lublinie. Od kilku lat, Targi Edukacyjne cieszą się dużym powodzeniem wśród młodzieży, gdyż w jednym miejscu, na poszczególnych stoiskach reklamują się szkoły zarówno ponadpodstawowe, jak i uczelnie wyższe.  Uczniowie, zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną szkół publicznych, jak i prywatnych. Mieli możliwość porozmawiać z nauczycielami, jak i uczniami danych szkół, a także uczestniczyć w warsztatach praktycznych.

  Aneta Zubrzycka

 • Tydzień Mózgu w naszej szkole

  W dniach 11-15 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Tydzień Mózgu. Na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy o Mózgu i jego działaniu. Uczniowie odkrywali niezwykłą moc fantastycznego, genialnego i oryginalnego ,,naszego komputera". Był czas na gry i  zabawy, różnego rodzaju logiczne zagadki, rebusy, krzyżówki, matematyczne łamigłówki, a także przerwy ciszy na relaks. Na szkolnym korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka. Mogliśmy pouczyć się nowego języka -norweskiego, z którym zapoznał nas Damian Stachyra uczeń kl. 8, co bardzo uczniom sie spodobało. Dzieci  dowiedziały sie też jak ważne jest prawidłowe odżywianie i co  jest ,,bombą energetyczną" dla mózu i jak istotna jest aktywność fizyczna.

  Podsumowaniem  naszych tygodniowych zajęć jest konkurs,, Jak się relaksujesz się w wolnym czasie"- czyli co lekkiego i przyjemnego będzie doskonałym podarunkiem dla mózgu na koniec ciężkiego dnia nauki.....

  To był bardzo aktywny świetlicowy tydzień. Nie zabrakło żartów, śmiechu, jak i robienia nowych rzeczy. A to przecież nasz mózg lubi.

  Zapraszamy do galerii .

  Aneta Żydek

 • Kangur Matematyczny 2024

  W dniu 21 marca 2024 roku o godzinie 9.00, uczniowie naszej szkoły przystąpili do XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Nasi uczniowie przystąpili do konkursu w następujących kategoriach: Maluch – Piotr Filipiak (kl.III), Beniamin – Lena Kazanowska (kl.V), Piotr Olech (kl.V), Patrycja Tarka (kl.V), Patrycja Pietras (kl.VII), Anna Borkowska (kl.VIII) i Damian Stachyra (kl.VIII). Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. W kategorii Maluch, test zawierał 24 zadania, zaś w pozostałych kategoriach 30 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Na rozwiązanie całego testu uczniowie mieli 75 min. Wszyscy uczniowie za udział w tegorocznym Kangurze Matematycznym otrzymali Tangramy chińskie - logiczne układanki przestrzenne, które dostarczyły uczniom wielu wrażeń. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu matematyki.

  Aneta Zubrzycka

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć