W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.Podczas apelu został odśpiewany hymn państwowy, następnie Pani Dyrektor Irena Śmiech oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności Wójta Gminy Wojciechów Artura Markowskiego, księdza Marka Jaworskiego oraz tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Życzyła także wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki wiary we własne możliwości i zapału do pracy, rodzicom zaś cierpliwości i powodów do dumy ze swoich pociech. W podobnym tonie głos zabrał Pan Wojt Artur Markowski.
Mimo trwającego remontu i związanych z nim utrudnień, z zapałem wracamy do szkoły i pracy.
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, które odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godz. 9.00. Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny odbędzie się o godz. 8.00 w kościele parafialnym.
Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne
Poniżej zamieszone zostały wstępne godziny przywozu dzieci do szkoły. Więcej informacji o dowozach i odwozach dzieci przekażemy wkrótce.
Drodzy Rodzice i Opiekunowie - rok szkolny coraz bliżej!
Zapraszamy do zapoznania się z wyprawką szkolną dla klas 1-3.
21 czerwca 2024 roku to był kolejny dzień z życia szkoły, ale jakże inny w swej wymowie. Zamknął się etap życia uczniów klasy VIII związany z nauką w Szkole Podstawowej w Łubkach. Pożegnali się z nauczycielami i kolegami pięknym występem artystycznym, przygotownym pod kierunkiem Wychowawczyni klasy VIII - Anety Zubrzyckiej. Zawierał on obraz różnych sytuacji szkolnych przedstawiony w oprawie doskonale dobranych fragmentów piosenek i melodii. Wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło też chwil wzruszenia, szczególnie gdy słowa wdzięczności padły pod adresem rodziców. Uczniowie klasy VII również pożegnali swoich starszych kolegów na wesoło i wręczyli dyplomy z indywidualną dedykacją.
Pani Dyrektor Irena Śmiech zwróciła się do absolwentów z zapewnieniem, że opuszczają mury naszej placówki wyposażeni w poczucie własnej wartości, wiedzę i mądrość, które to będą mogli rozwijać w dalszym etapie edukacji w szkołach średnich. Życzyła też sukcesów i realizacji marzeń, aby nie tylko byli wartościowymi młodymi ludźmi, ale też nie wstydzili się bronić swoich przekonań i zawsze pamiętali o wpojonych ideałach, by rozwijać się, kształtować osobowość i nie zapominać o miejscach i ludziach, z którymi spędzili czas szkolny.
W podobnie ciepłych słowach Pan Wójt Artur Markowski zwrócił się do zebranych, złożył życzenia, pogratulował sukcesów i zapewnił o wsparciu wszelkich działań i inicjatyw, których nie brakuje w szkole w Łubkach.
Nadszedł czas na dyplomy, świadectwa, nagrody i upominki, a także pamiątkowe zdjęcia, miłe gesty i słowa.
Wszyscy zostali docenieni, zauważeni ze strony Pani Dyrektor i uslyszeli podziękowania za współpracę w mijającym roku szkolnym 2023/24: zarówno uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, Ksiądz Marek Jaworski, Wójt Artur Markowski. Radni Gminy, Rada Rodziców, mieszkańcy i przyjaciele naszej szkoły.
Nie tylko słońce rozświetlało wszystko dookoła, ale też radość, serdeczność i pogoda ducha. Wszak wakacji nadszedł czas.
Niech będzie on wypełniony wypoczynkiem, zabawą, ale też bezpieczeństwem, by wszyscy zdrowi i pełni zapału spotkali się we wrześniu.
Elżbieta Wącior
Dnia 17 czerwca odbył się w naszej szkole Bal Ósmoklasisty, który został zorganizowany przez Rodziców uczniów klasy ósmej. Tradycyjnie, jak przystało na wielkie bale, rozpoczął się polonezem. Uczniowie klasy ósmej i siódmej, trenowali go przez wiele tygodni pod okiem nauczycielki wychowania fizycznego pani Doroty Kołodziejczyk. Nie mogło zabraknąć imprezowych dekoracji z balonów oraz poczęstunku, za który bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom. Wszyscy prezentowali się bardzo elegancko. Po części oficjalnej, już na zupełnym luzie, młodzież bawiła się na dyskotece. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uczestniczyli w Balu Ósmoklasisty, bardzo dziękujemy.
Aneta Zubrzycka
Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek.
Dnia 19 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny - jedna ważniejszych uroczystości szkolnych. Pani Dyrektor Irena Śmiech w ciepłych słowach powitała wszystkich obecnych i zaprosiła do wspólnej zabawy i miłego świętowania.
Część artystyczna została przygotowana przez uczniów z oddziału przedszkolnego, klas I-III oraz IV-VI pod kierunkiem wychowawców. Najmłodsi recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, a następnie złożyli swoim Rodzicom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli upominki. Zebrani mogli też podziwiać wspaniałą grę aktorską starszych uczniów w przedstawieniu współczesnej wersji baśni o Kopciuszku, przeplatanym znanymi wszystkim przebojami. Pogoda i Goście dopisali. Po części artystycznej dzieci i ich Rodzice spędzali czas przy słodkościach, owocach, lodach i napojach w otoczeniu przyrody na świeżym powietrzu. Cień i wytchnienie od upału zapewniał nowo zakupiony namiot i krzesła, których fundatorem były Sołectwa okolicznych wsi oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Łubkach.
Wszystkim Kochanym Rodzicom życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności.
18 czerwca w naszej szkole odbył sie ,,Pokaz Talentów". Występy podzielone były na dwie kategorie wiekowe: przedszkole i klasy 1-3 oraz klasy 4-8. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach. Mogliśmy podziwiac talenty wokalne, recytatorskie, akrobatyczne, muzyczne, plastyczne, sportowe, a także ciekawe choreografie taneczne i wiele innych.
Uczestnicy:
Liliana Jarosińska i Milena Gałecka -śpiew
Alicja Masiukiewicz -śpiew
Hanna Pietrzykowska -śpiew
Nadia Stachyra- śpiew
Aleksandra Górska -śpiew
Amelia Skorek- śpiew
Piotr Filipiak i Mateusz Kaznowski -śpiew
Karol Twardowski- żarty
Hania Gorgol -rękodzieło
Nadia Migdal- śpiew
Kamil Kołodziej -żonglerka
Damian Ciechański -żonglerka
Blanka Cichańska-fragment autorskiego opwiadanie
Lena Kaznowska i Jowita Barwiak-taniec
Patrycja Tarka i Lena Żurawicz- taniec
Emil Twardowski-akrobatyka
Szymon Czerniec-recytacja
Uczniowie pokazali, że mają nie tylko zdolności, ale i odwagę by sie zaprezentować przed społecznością szkolną. Jurry w składzie Pani Aneta Zubrzycka, Julia Grzegorczyk, Nikola Barwiak, Anna Borkowska, Klaudia Tarka wyłoniło nastepujących laureatów:
Klasy młodsze:
I miejsce Alicja Masiukiewicz, Piotr Filipiak w duecie z Mateuszem Kaznowskim
II miejsce Hanna Pietrzykowska
IIi Nadia Stachyra
Wyróżnienia: Amelka Skorek, Karol Twardowski
Kategoria klas starszych:
I miejsce Lena Kaznowska i Jowita Barwiak
II miejsce Hanna Gorgol
III Patrycja Tarka i Lena Żurawicz
Wyróżnienie: Damian Ciechański
Występy były bardzo udane, wszyscy uczestnicy nagrodzeni gromkimi brawami i niespodziankami zakupionymi przez SU.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję, podczas której odkryjemy co tam w duszy gra naszych uczniów.
Aneta Żydek
13 czerwca 2024r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas starszych uczestniczyły w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Trzciankach koło Janowca. Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów staliśmy się częścią niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Do krain , utrzymanych w klimacie baśni dotarliśmy wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew oraz pachnących i kolorowych kwiatów. Zwiedziliśmy wszystkie magiczne krainy, po których oprowadzała nas Wróżka. Podczas wędrówki dzieci spotkały bohaterów Magicznych Ogrodów, tj. Krasnoludy czy Mordole. W programie wycieczki nie mogło również zabraknąć pływania tratwą oraz zabaw na drewnianych zamkach. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie zakupili pamiątki i zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.
W miesiącu czerwcu na naszej świetlicy gościliśmy Panią Magdalenę, plastyczkę, rzeźbiarkę. Pani Magda pokazała nam technikę rysowania węglem drzewnym na kartkach papieru. Sprawiło to dzieciom wiele radości oraz stworzyło okazję ku nowym przeżyciom estetycznym. Nikt nie bał się troszkę ubrudzić.
Pani Magda zaprezentowała też sposób ścierania obrazka -czy dodawania na pomalowanej kartce węglem- dodatkowych elementów wykorzystując kawałki plasteliny. Zajęcia bardzo sie dzieciom podobały. Prace wyszły bardzo ciekawe. Stworzyliśmy z nich wspaniałą gazetkę.
Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie za tak cenną lekcję. Wrażenia zostana z nami na długo.
Aneta Żydek
W dniu 14 czerwca reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Turnieju sportowym, zorganizowanym w Miłocinie. W zawodach rywalizowali reprezentanci z SP Miłocin, SP Palikije, SP Maszki, SP Wojciechów, SP Łubki i SP Ożarów. Uczniowie wzięli udział w wielu konkurencjach, takich jak przeciąganie liny, król strzelców w piłce nożnej, bieg na 60m, biegi długie – 600m, 800m i 1000m oraz sztafeta 5-osobowa. W każdej konkurencji nagrodzono zawodników pucharami za I, II i III miejsce.
Wyniki naszych uczniów:
Bieg długi -800 m
Nadia Migdal II m-ce
Sztafeta :
Dziewczęta : Nikola Ciechańska, Alicja Borkowska, Nadia Migdal, Angelika Barwiak, Nikola Barwiak – II m-ce
Chłopcy: Łukasz Czerniec, Cezary Cichański , szymon Czerniec, Bartłomiej Filipiak, Damian Stachyra – III m-ce
Bieg - 60 m
W kategorii kl. IV - VI
– Nadia Migdal – II m-ce
- Nikola Ciechańska – III – m-ce
- Damian Ciechański – III -m-ce
W kategorii kl. VII - VIII
- Weronika Majchrowska I- m-ce
-Damian Stachyra – II m-ce
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za serce włożone w rywalizację, która odbyła się w duchu fair -play.
D. Kołodziejczyk
Dzień Dziecka w naszej szkole był radosny, beztroski, przepełniony dobrą zabawą i aktywnością sportową.
Rozpoczęliśmy go apelem, podczas którego Pani Dyrektor Irena Śmiech złożyła bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia i zapoznała z programem Święta Dzieci.
7 czerwca nie brakowało rozrywki i uśmiechu na twarzach, zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Animatorzy z fundacji "Dwa Ognie" zapewnili wszystkim doskonałą zabawę i wiele atrakcji, takich jak: koło zadań, taniec z bańkami mydlanymi, przeciąganie liny, gry i zabawy zręcznościowe.
Po pełnych pozytywnych emocji konkurencjach i zawodach czekał na wszystkich pyszny poczęstunek, który przygotowali niezawodni Rodzice.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia, będącego odskocznią od obowiązków szkolnych.
Uśmiech na twarzach maluchów i starszych stanowił dowód, że była to bardzo udana impreza środowiskowa.
R. Skowrońska
Za nami udana wycieczka szkolna. W tym roku zwiedzaliśmy zabytki Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska, Pragi – stolicy Republiki Czeskiej oraz podziwialiśmy piękno przyrody na Wielkim Szczelińcu.-najwyższym szczycie Gór Stołowych,rezerwacie krajobrazowym na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.
Z Łubek wyruszyliśmy we wtorek 4 czerwca 2024 r. o godz. 5.00. W przygodzie uczestniczyli uczniowie klas II, IV- VIII z naszej szkoły pod opieką pań: Doroty Kołodziejczyk i Anety Zubrzyckiej oraz grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkach ze swoim opiekunem.
Z wyprawy wróciliśmy w czwartek – 6 czerwca przed północą pełni niezapomnianych wrażeń, zmęczeni i bardzo zadowoleni z udanego wyjazdu.
D. Kołodziejczyk, A.Zubrzycka
W kwietniu bieżącego roku odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci. Konkurs ogłoszony był pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Tematem konkursu było popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych, stanowiących merytoryczną treść projektu KRUS „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.
Konkurs był jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Cel konkursu kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich to promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Wydarzenie przebiegało pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – Agro Ubezpieczenia.
Zadaniem konkursowym dla dzieci było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym.
Z naszej szkoły zostały wysłane 3 prace plastyczne, które wykonali:
Amelia Cichańska - uczennica kl.1
Natan Klepka - uczeń kl.3 i
Blanka Cichańska - uczennica kl.8 ( zdobyła 3 miejsce ).
W dniu 6 czerwca 2024r. do naszej szkoły zawitały przedstawicielki Placówki Terenowej KRUS w Bełżycach. Pani Kierownik Karolina Skrzetuska-Turska wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu. Serdecznie za nie dziękujemy.
Gratulujemy Uczestnikom i Życzymy kolejnych sukcesów plastycznych!
I. Śmiech, E. Ryba,
W poniedziałek 3 czerwca gościliśmy w naszej szkole Panią Beatę, która opowiedziała nam wiele ciekawostek o życiu i zyczajach pszczół. Dzieci dowiedziały się np. jak zbierają pszczoły pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimę oraz jak powstaje miód. Wszyscy mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda ul, plastry miodu i obejrzeć akcesoria, których potrzebuje pszczelarz do swojej pracy: podkurzacz, specjalny kapelusz, strój, rękawice. Pani Beata zwróciła uwagę na bardzo odpowiedzialną pracę pszczelarza.
To miłe spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę pełnią pszczoły w przyrodzie, jak bardzo pracowitymi są owadami. Dużym powodzeniem cieszyła sie degustacja miodów z własnej pasieki przywiezionych przez Panią pszczelarz.. Każy miał ochotę na ,,małe co nieco"- jak mawiał najwiekszy smakosz miodów Kubuś Puchatek. Na koniec dzieci mogły ubrać roboczy strój pszczelarza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Bardzo dziękujemy Pani Beacie za tak cenną lekcję przyrody, która na długo zostanie w naszej pamięci.
Było wesoło i bardzo słodko.
Aneta Żydek