W naszej szkole

 • Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW

  CZY TO W SZKOLE, CZY TEŻ W DOMU

  CIĘŻKO PRACUJEMY, BO DO PIERWSZEJ KLASY OD WRZEŚNIA PÓJŚĆ CHCEMY.

  KAŻDEGO DNIA COŚ WYKONUJEMY I NASZYMI PRACAMI POCHWALIĆ SIĘ CHCEMY.

   

  Dodała: J. Wieczorek

 • Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

  Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

 • „Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

  Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od dziś, 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!

  Codziennie od poniedziałku do piątku

  Od dziś, każdego dnia od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny. Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli.

  Program „Wesoła Nauka”

  „Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący            Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.

  Program „Wielkie Dzieła Małych Rąk”

  „Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.

   

  Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

 • „Szkoła z TVP”- nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej

  Już dziś, 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy do oglądania!

  – Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu  podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

  Oferta edukacyjna – akcja „Szkoła z TVP”

 • Oświadczenie dodatkowy zasiłek opiekuńczy - wzór ZUS

 • Procedura organizacji nauki domowej

 • Zintegrowana Platforma Edukacyjna dostępna dla nauczycieli

  Uprzejmie informujemy, że kształcenie z wykorzystaniem technik na odległość, które ma ruszyć 25 marca br., będzie obejmowało m.in. naukę z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej dostępnej pod adresem epodreczniki.pl

  Szczegółowe informacje o platformie znajdują się w załączonym pliku.

  Do pracy z uczniami zostało udostępnionych na platformie MEN epodreczniki.pl około 30 tys. e-materiałów edukacyjnych. W ten sposób wszystkie e-podręczniki i inne e-zasoby edukacyjne, powstałe w ramach wcześniejszych projektów unijnych, przeniesiono na zintegrowaną platformę edukacyjną. Platforma umożliwia udostępnianie, ale także tworzenie e-zasobów.

  Edytor ZPE jest prostym w obsłudze narzędziem do tworzenia treści edukacyjnych przystosowanych do urządzeń mobilnych. Czytelny interfejs umożliwia tworzenia kompletnych e-materiałów bez udziału programistów.

  Platforma umożliwia tworzenie projektów w wieloosobowym zespole, nauczyciele posiadają możliwość tworzenia i edytowania grup uczniów, dodawania materiałów do poszczególnych grup, a uczniowie mają dostęp do przypisanych im w grupie materiałów edukacyjnych.

  Zintegrowana Platforma Edukacyjna.pdf

 • Webinarium dla nauczycieli o metodach pracy zdalnej z uczniami

  W imieniu Pani Marii Dworzyckiej, doradcy metodycznego nauczycieli języka polskiego LSCDN zapraszamy na kolejne spotkanie online, podczas którego zaprezentowane zostaną metody pracy zdalnej z uczniami, narzędzia, które mogą być przydatne w prowadzeniu tego typu zajęć. Webinarium odbędzie się w najbliższy poniedziałek 23 marca br. o godzinie 18.00. Jest bezpłatne i co najważniejsze, nie wychodzicie Państwo z domu.

  Warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest posiadanie konta Google (poczta gmail).

  Osoby zainteresowane webinarium, proszone są o kontakt: mdworzycka@lscdn.pl

  Szczegółowe informacje:

  https://www.lscdn.pl/pl/doradcy/11591,Webinarium-o-metodach-pracy-zdalnej-z-uczniami.html 

 • Przygotowanie do organizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

  inister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do dyrektorów informację w sprawie przygotowania szkół oraz placówek systemu oświaty do organizacji zajęć edukacyjnych i zajęć prowadzonych w ramach form pozaszkolnych kształcenia ustawicznego z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość. W najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania.

  Szczególowe informacje 

  https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-informacje-dla-dyrektorow

 • Wybór szkoły ponadpodstawowej -ważne informacje dla rodziców i uczniów

  Szanowni Państwo Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie,

  Przesyłamy Państwu prezentację przygotowaną przez panią Iwonę Lipiec konsultanta ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i doradcę zawodowego w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem szczególnie tych rodziców i uczniów, którzy stoją przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

  Wspieram, nie wybieram…

 • Komunikat Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji kształcenia na odległość

 • List MEN dotyczący postępowania rekrutacyjnego do publicznych placówek wychowania przedszkolnego i publicznych szkół podstawowych

 • Pasma edukacyjne - propozycje dla uczniów i nauczycieli

 • Dzieci uczą rodziców w domu

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę; przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

  W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek.

  Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem” przygotowanych w ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców w domu”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki informujemy, że 17 marca na naszym profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

  Materiały można pobrać pod adresem:

  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

   

 • Lekcje z internetu

  Lekcje z internetu - rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje


  Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych
  i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!


  Zgodnie z podstawą programową

  Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.

 • Apel Lubelskiego Kuratora Oświaty

 • Komunikat Dyrektora Szkoły

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć