W naszej szkole

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA


  Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. 

  21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

  W kalendarzu uroczystości szkolnych już od wielu lat, wpisany jest Dzień Babci i Dziadka.
  Uroczystość ta przygotowywana jest przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tak było również i w tym roku. Przedszkolaki przygotowali niespodziankę dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Mali artyści z oddziałów przedszkolnych, z przejęciem odtwarzali swoje role przedstawiając inscenizację D.Gellner „ Dziadek, stołek i rosołek”.
  Ze względu na pandemię niestety nie mogliśmy zaprosić gości do szkoły, ale całe przedstawienie zarejestrowała nasza kamera.  Dzięki temu, w dobie pandemii, nasze wspaniałe Babcie i Dziadkowie będą mogli podziwiać swoje ukochane wnuki.

  Zapraszamy do obejrzenia filmu.

  J.Wieczorek

  K. Masiukiewicz

 • Konkurs Walentynkowy

  Konkurs na oryginalną kartkę Walentynkową!

  Wszyscy zapewne słyszeliśmy o parach zakochanych z literatury, bajek czy też filmów. Znamy Romeo i Julię opisanych przez Williama Szekspira, lub pary z bajek Disneya.

   

  Zaprezentujcie innym swoją ulubioną parę zakochanych bohaterów!

   

  Regulamin Konkursu:

  1. Należy zaprojektować kartkę walentynkową, przedstawiającą waszą ulubioną parę literacką, lub filmową / bajkową   Technika wykonania prac dowolna, format A4. 
  2. Następnie należy wysłać zdjęcie pracy na adres  su.splubki@gmail.com
  3. Termin nadsyłania prac do 11 lutego.
  4. Prace bedą oceniane w kategoriach: przedszkole, klasy 1-4 i klasy 5-8.
  5. Wyniki zostaną opublikowane 14 lutego na stronie szkoły, a nagrody za miejsca 1-3 zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

   

  Konkurs jest organizowany przez Samorząd szkolny.

  Fundatorem nagród będzie Rada Rodziców.

  Zapraszamy do udziału i życzymy miłej zabawy

 • RAZEM MOŻEMY WIELE - akcja charytatywna

  "Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą".

  Adam Asnyk

  Nie wyrzucaj nakrętek - pomóż chorej dziewczynce, a przy okazji zadbaj o czystość środowiska naturalnego.

  Korki można wrzucać do pojemnika, który stoi przy naszej szkole. 

   

  Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej                                   

   A. Żydek, J. Wieczorek

 • Powrót uczniów klas I- III do szkoły - informacje dla rodziców

  Drodzy Rodzice,

  w związku z przywróceniem zajęć stacjonarnych dla dzieci z  klas I -III informujemy, że uczniowie dojeżdżający będą mogli korzystać z dowozów. 

  Odjazdy z przystanków do szkoły  będą odbywać się w takich godzinach  jak przed zawieszeniem zajęć. 

  Odwóz po zajęciach przedstawia się nastepująco:

  poniedziałek  i wtorek  - godz. 13.40

  środa, czwartek i piątek  -  ok. godz. 12.40

   

  Uczniowie oczekujący na odwóz będą mieć zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej. 

   

  Szczegółowych informacji udzielają wychowawcy klas. 

   

 • Uczniowie klas I - III wracają do szkoły

 • Ferie z Polskim Radiem – audycje i słuchowiska dla dzieci i młodzieży

 • Ferie zimowe 4 - 17.01.2021r.

  W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych. 

  Ferie z TVP

  Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

  Więcej informacji: www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

  Akcja „Ferie bez nudy”

  Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. 

  Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

  Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.

  źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ferie-2021

   

 • Pastorałki w wykonaniu naszych uczniów

  Pastorałka wykonana przez uczniów klasy II i III Szkoły Podstawowej w Łubkach w 2020. Muzyka Arka Noego

   

   

  Opracował: Łukasz Gnaś

 • Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego

 • Życzenia bożonarodzeniowe

  Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.

  Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

  a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem i szczęściem.

  Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia  

  życzy

  Dyrektor szkoły - Leszek Samcik 

   

 • Przedszkolaki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia

  Przedświąteczny tydzień był dla przedszkolaków czasem bardzo intensywnych przygotowań. Dzieci poznały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wykonywały tradycyjne ozdoby choinkowe i zawiesiły je na choince w sali. Przedszkolaki włączyły się do akcji „Razem na święta”. Przygotowały kartki świąteczne, które przekazały swoim bliskim. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie pierników z masy piernikowej oraz dekorowanie ich w wymyślony przez siebie sposób. Zwieńczeniem przygotowań było wykonanie przez przedszkolaki świątecznego stroika z papierową choinką, aniołkiem i żłobkiem. Nie zabrakło śpiewu tradycyjnych kolęd, jak i poznawania współczesnych pastorałek.  

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Dodała: K. Masiukiewicz

 • Magia Świąt Bożego Narodzenia

  Święta Bożego Narodzenia, to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. To czas szczególny, magiczny i długo wyczekiwany, zwłaszcza przez dzieci. Boże Narodzenie jest dla wszystkich radosnym przeżyciem. Magia tych świąt polega na niepowtarzalnej atmosferze, jaka towarzyszy nam podczas ubierania choinki, strojenia domów kolorowymi lampkami, pieczenia pachnących pierniczków, wspólnym kolędowaniu, i sprawianiu radości innym. Jest to niezapomniana chwila, która zdarza się tylko raz do roku i powinna być wypełniona miłością, bliskością oraz zrozumieniem. W tym roku, ze względu na panującą pandemię, Święta Bożego Narodzenia będą wyglądały zupełnie inaczej niż zwykle. Mimo wszystko, w naszym przedszkolu już czujemy świąteczną atmosferę. Przedszkolaki z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowują się na nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Ubrali już choinkę w różne świecidełka, wykonali stroiki i dekorację naścienną. Nie zabrakło również przepysznych pierniczków, śpiewu kolęd i pastorałek.

  W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji „Razem na Święta” organizowanej przez MEN, której celem było kształtowanie postaw empatycznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz włączenie ich do niesienia pomocy osobom starszym, samotnym, osobom z daleka od swoich najbliższych. Mimo zdalnego nauczania, w akcję włączyli się również uczniowie z wszystkich klas. Wykazali się oni dużą pomysłowością i kreatywnością. W ramach akcji „Razem na Święta”, uczniowie wykonali własnoręcznie kartki świąteczne, stroiki bożonarodzeniowe, bombki oraz choineczki wypełnione słodkościami. Wykonanymi własnoręcznie pracami, obdarują osoby starsze i samotne mieszkające w pobliżu ich domu. Mamy nadzieję, że prace wykonane przez dzieci, przyniosą Im radość i nie będą czuli się samotni, w tym szczególnym dniu, jakim jest Boże Narodzenie. 

  Przedszkolaki z naszej szkoły, choć jeszcze mali, mają wielkie serduszka. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przygotawały pod  opieką pani Katarzyny Masiukiewicz i pani Jolanty Wieczorek wiersze, pastorałki i życzenia bożonarodzeniowe do obejrzenia, których serdecznie zapraszają. 

  Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć w ramach akcji "Razem na Święta"

  Życzenia bożonarodzeniowe w wykonaniu przedszkolaków
 • Ferie zimowe

  W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Dziś, 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

 • Razem na Święta

  Razem na Święta to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji Razem na Święta powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

  Przykłady działań w ramach akcji Razem na Święta:

  - wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),  

  - samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliższej okolicy,   

  - przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,  

  - zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,  

  - zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,  

  - przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,  

  - wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

   

 • Podczas zdalnej nauki warto pamiętać i przestrzegać...

 • Zawieszenie zajęć w Przedszkolu do 30 listopada 2020r.

  Szanowni Państwo

   Na podstawie § 18 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r.
  w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i 
  niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r., poz. 1166 ze zm.) uprzejmie informuję o zawieszeniu zajęć w Przedszkolu w grupie realizującej zajęcia wychowania przedszkolnego oraz w grupie realizującej zajęcia edukacji przedszkolnej, na czas oznaczony tj.od dnia 23 listopada 2020r. do dnia 30 listopada 2020 r. ze względu na, wykrycie zakażenia koronawirusem u nauczyciela oddziału przedszkolnego.

  Ponadto informuję, że organ prowadzący – tj. Wójt Gminy Wojciechów w dniu 23 listopada 2020 r. wyraził zgodę na czasowe zawieszenie zajęć o czym poinformowano Państwowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. 

  W związku z zapytaniami rodziców informuję, że kwarantannie podlegają tylko te dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w dniu 20 listopada 2020r.

   Kwarantanną nie obejmuje się rodziców dzieci, a także domowników.

  Leszek Samcik – dyrektor szkoły .

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć