W naszej szkole

 • Magia Świąt Bożego Narodzenia

  Święta Bożego Narodzenia, to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. To czas szczególny, magiczny i długo wyczekiwany, zwłaszcza przez dzieci. Boże Narodzenie jest dla wszystkich radosnym przeżyciem. Magia tych świąt polega na niepowtarzalnej atmosferze, jaka towarzyszy nam podczas ubierania choinki, strojenia domów kolorowymi lampkami, pieczenia pachnących pierniczków, wspólnym kolędowaniu, i sprawianiu radości innym. Jest to niezapomniana chwila, która zdarza się tylko raz do roku i powinna być wypełniona miłością, bliskością oraz zrozumieniem. W tym roku, ze względu na panującą pandemię, Święta Bożego Narodzenia będą wyglądały zupełnie inaczej niż zwykle. Mimo wszystko, w naszym przedszkolu już czujemy świąteczną atmosferę. Przedszkolaki z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowują się na nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Ubrali już choinkę w różne świecidełka, wykonali stroiki i dekorację naścienną. Nie zabrakło również przepysznych pierniczków, śpiewu kolęd i pastorałek.

  W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji „Razem na Święta” organizowanej przez MEN, której celem było kształtowanie postaw empatycznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz włączenie ich do niesienia pomocy osobom starszym, samotnym, osobom z daleka od swoich najbliższych. Mimo zdalnego nauczania, w akcję włączyli się również uczniowie z wszystkich klas. Wykazali się oni dużą pomysłowością i kreatywnością. W ramach akcji „Razem na Święta”, uczniowie wykonali własnoręcznie kartki świąteczne, stroiki bożonarodzeniowe, bombki oraz choineczki wypełnione słodkościami. Wykonanymi własnoręcznie pracami, obdarują osoby starsze i samotne mieszkające w pobliżu ich domu. Mamy nadzieję, że prace wykonane przez dzieci, przyniosą Im radość i nie będą czuli się samotni, w tym szczególnym dniu, jakim jest Boże Narodzenie. 

  Przedszkolaki z naszej szkoły, choć jeszcze mali, mają wielkie serduszka. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przygotawały pod  opieką pani Katarzyny Masiukiewicz i pani Jolanty Wieczorek wiersze, pastorałki i życzenia bożonarodzeniowe do obejrzenia, których serdecznie zapraszają. 

  Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć w ramach akcji "Razem na Święta"

  Życzenia bożonarodzeniowe w wykonaniu przedszkolaków
 • Ferie zimowe

  W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Dziś, 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

 • Razem na Święta

  Razem na Święta to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji Razem na Święta powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

  Przykłady działań w ramach akcji Razem na Święta:

  - wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),  

  - samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliższej okolicy,   

  - przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,  

  - zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,  

  - zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,  

  - przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,  

  - wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

   

 • Podczas zdalnej nauki warto pamiętać i przestrzegać...

 • Zawieszenie zajęć w Przedszkolu do 30 listopada 2020r.

  Szanowni Państwo

   Na podstawie § 18 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r.
  w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i 
  niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r., poz. 1166 ze zm.) uprzejmie informuję o zawieszeniu zajęć w Przedszkolu w grupie realizującej zajęcia wychowania przedszkolnego oraz w grupie realizującej zajęcia edukacji przedszkolnej, na czas oznaczony tj.od dnia 23 listopada 2020r. do dnia 30 listopada 2020 r. ze względu na, wykrycie zakażenia koronawirusem u nauczyciela oddziału przedszkolnego.

  Ponadto informuję, że organ prowadzący – tj. Wójt Gminy Wojciechów w dniu 23 listopada 2020 r. wyraził zgodę na czasowe zawieszenie zajęć o czym poinformowano Państwowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. 

  W związku z zapytaniami rodziców informuję, że kwarantannie podlegają tylko te dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w dniu 20 listopada 2020r.

   Kwarantanną nie obejmuje się rodziców dzieci, a także domowników.

  Leszek Samcik – dyrektor szkoły .

 • Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej w Łubkach

  ,,Jest taka piękna kraina

  gdzie dzień się uśmiechem zaczyna

  kiedy staniemy tak naprzeciw siebie

  ty uśmiechniesz się do mnie

  a ja do Ciebie…’’

   

  21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nasze przedszkolaki razem ze swoimi paniami przyłączyły się do tego niezwykłego święta. Dzień rozpoczął się od powitania, przywitania na różne sposoby. Były tańce przy muzyce, śpiewanie piosenek, zabawy paluszkowe. Wszystkim dopisywał znakomity humor. Pani Anta Żydek zapoznała dzieci z gazetką na szkolnym korytarzu dotyczącą tego święta. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchali czym jest życzliwość, dlaczego warto być miłym i uczynnym każdego dnia. Chętnie brali udział w zabawie ,,Kłębek przyjaźni”, w czasie której starali się powiedzieć sobie nawzajem coś miłego.  

  Dzisiejszy dzień był tez wspaniałą okazją do tego, aby przypomnieć sobie ,,magiczne słowa”-proszę, dziękuję, przepraszam, których używanie świadczy o naszej kulturze i tym, że umiemy się ładnie zachować. Przedszkolaki złożyły swoim paniom i sobie nawzajem  obietnicę związaną z życzliwym zachowaniem. Wszyscy na znak poparcia odbijali na plakacie swój paluszek zamoczony w kolorowej plakatowej farbce. Należą teraz do Grupy Życzliwych Przedszkolaków. Na koniec przy wesołej muzyce dzieci własnoręcznie wykonały ordery życzliwości, które wręczały sobie nawzajem. Tego dnia oprócz mówienia miłych słów Panu Dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom szkoły dzieci rozdawały swój promienny uśmiech, który wprowadzał wszystkich w dobry nastrój.

  Taki dzień jak ten przypomina nam, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości  w stronę drugiego człowieka- nie tylko od święta. Bycie miłym, dobrym, życzliwym, pozdrawianie się, pomocna dłoń  ma moc uszczęśliwiania-nie tylko tego obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi-wróci do nas ze zdwojoną mocą.

   

  ,,Koleżanko i kolego

  Bądź życzliwy dla każdego

  Bo życzliwość się opłaca

  I w dobroci do nas wraca’’.

         Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.                                                                                                 

  Organizator:
  Aneta Żydek
   nauczyciel wspomagający

 • Ordery życzliwości uczniów 2 i 3 klasy

  Prace wykonane na technice. Prowadząca zajęcia: Jolanta Wieczorek

 • Wsparcie dla młodych ludzi w ich samodzielnej nauce.

  - List Przemysława Czarnka Ministera Edukacji i Nauki do przekazania nauczycielom, uczniom i rodzicom.

  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.

  Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem. 

  Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.

  Zachęcam Państwa do zapoznania się z cyklem „Techniki nauki”. Proszę również o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom. 

  Jestem przekonany, że nowy materiał edukacyjny TVP będzie wsparciem dla młodych ludzi w ich samodzielnej nauce.

   

  Z wyrazami szacunku
  Przemysław Czarnek
  Minister Edukacji i Nauki 

 • KRÓTKA LEKCJA HISTORII: 11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada 1918 r. - dzień, który kojarzy się Polakom z odzyskaniem przez Polskę niepodległości

   W 1918 r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i wybiło na niepodległość.

  Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Rosja pogrążyła się w zamęcie rewolucji i wojnie domowej, wielonarodowa monarchia austro-węgierska rozpadała się i chyliła ku upadkowi, a Niemcy uginały się pod naporem wojsk Ententy.

  Dla Polaków była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa.

  W dniu 28 października 1918 roku w Krakowie powstała Polska Komisja Likwidacyjna, która zaczęła przejmować władzę z rąk Austriaków na terenie Galicji i Śląska Cieszyńskiego. Przypieczętowaniem jej dzieła było w kilka dni później rozbrojenie załogi austriackiej przez członków konspiracyjnej Polskiej Organizacji Wojskowej oraz legionistów i młodzież.

  W dniu 1 listopada 1918 r. we Lwowie wybuchły walki polskiej ludności z Ukraińcami, którzy proklamowali powstanie Zachodnio-Ukraińskiej Republiki Ludowej.

  W nocy z 6 na 7 listopada powstał w Lublinie Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej pod kierownictwem Ignacego Daszyńskiego, w którego skład weszli przedstawiciele PPS, PPSD i PSL „Wyzwolenie”. Równocześnie podległe rządowi oddziały przystąpiły do rozbrajania wojsk okupacyjnych na Lubelszczyźnie i Kielecczyźnie.

  W tym właśnie czasie powrócił do kraju Józef Piłsudski, więziony od lipca 1917 roku przez Niemców. W dniu 10 listopada 1918 roku przybył on do Warszawy. Jego przyjazd wywołał entuzjazm ludność stolicy i masowe rozbrajanie okupantów na terenie całej Kongresówki.

  W dniu 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później przekazała mu całą władzę cywilną. Dzień wcześniej podporządkował mu się również Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej w Lublinie. Józef Piłsudski powołał nowy centralny rząd, który w dniu 21 listopada wydał manifest zapowiadający reformę rolną i nacjonalizację niektórych gałęzi przemysłu, uzależniając jednak ich przeprowadzenie od postanowień przyszłego Sejmu Ustawodawczego. Jednocześnie Józef Piłsudski wprowadził bardzo korzystne dla robotników warunki pracy i zapowiedział wybory parlamentarne.

  W dniu 22 listopada Józef Piłsudski ogłosił się Naczelnikiem Państwa i razem z premierem podpisał dekret o tymczasowych władzach Republiki Polskiej.

  O utrwalenie i utrzymanie dopiero co odzyskanej niepodległości przyszło narodowi polskiemu toczyć krwawe boje. W dniu 27 grudnia 1918 r. wybuchło powstanie wielkopolskie, które przywróciło Wielkopolskę do macierzy. W Galicji Wschodniej trwały zacięte walki z Ukraińcami, a na wschodnich kresach Polski oddziały samoobrony walczyły z bolszewikami. Ponadto trzeba było trzech powstań śląskich, by część Górnego Śląska znalazła się w granicach Polski.

  Przypieczętowaniem dzieła odrodzenia Rzeczypospolitej była Bitwa Warszawska, w której naród polski obronił odzyskaną niepodległość.

  Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym. Jednak dzień ten był już od 1919 roku obchodzony jako Święto Niepodległości. W okresie międzywojennym toczyły się spory odnośnie właściwej daty odrodzenie Rzeczypospolitej. Tragiczny okres II wojny światowej nie zniszczył polskiej pamięci o odzyskaniu niepodległości. Po II wojnie światowej władze Polski Ludowej usunęły Święto Niepodległości z kalendarza, ale nie z serc Polaków. Środowiska niepodległościowe nadal obchodziły kolejne rocznice 11 listopada 1918 roku. Dopiero w 1989 roku Sejm IX Kadencji przywrócił do kalendarza państwowego dzień 11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości. Pod tą nazwą święto odzyskania wolności i suwerenności państwa polskiego funkcjonuje do dzisiaj.

  Niech dzień 11 listopada, będzie dla nas okazją zadumy, patriotyzmu i odpowiedzialnością za losy Ojczyzny i naszych najbliższych. Kolejna już rocznica obchodzenia tego święta-przypadająca w tak trudnym dla nas okresie, zobowiązuje nas do szacunku wobec historii i odpowiedzialności za przyszłość i pomyślność Rzeczypospolitej. Wierzymy, że następne obchody Święta Niepodległości będą bardziej uroczyste i radosne.

   

  ,,Jeszcze Polska nie zginęła,  póki my żyjemy…”

   

  dodała: Elżbieta Ryba

   

  Źródło: wojsko-polskie.pl

 • Zawieszenie zajęć stacjonarnych przedłużone do 29 listopada. Nauka zdalna w klasach I-III

  Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian. Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

  Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne
  Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych

  i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.

  Stacjonarnie, tak jak do tej pory, pracować będą również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

  Dyrektorzy szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania.

  Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).

  Opieka w świetlicach szkolnych oraz praca nauczycieli
  Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

  Nauczyciele oraz inni pracownicy szkół i placówek oświatowych realizujący nauczanie zdalne będą mogli zostać oddelegowani do pracy w domu z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do realizowania zadań na terenie placówki. Rozwiązanie to przyczyni się do zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników na terenie placówki.

  Przypominamy również, że istniejące przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu

  i bezpieczeństwu uczniów.

  Wsparcie 500+ dla nauczycieli
  Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, nauczyciele będą mogli skorzystać z jednorazowego wsparcia finansowego w wysokości 500 zł. w zakresie poniesionych kosztów związanych

  z kształceniem na odległość.

  Szczegóły dotyczące wypłaty świadczenia zostaną podane wkrótce.

  Konsultacje dla zdających egzaminy
  W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach, do 5 osób.

  Olimpiady, turnieje i konkursy
  W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwia się przeprowadzenie olimpiad, turniejów  i konkursów na terenie szkoły.

  Poszczególne etapy tych zawodów odbywają się w różnych terminach, od września do czerwca. Tytuły laureata i finalisty olimpiady oraz turnieju, a także laureata konkursu nadają ich posiadaczom istotne uprawnienia, zarówno w systemie egzaminów zewnętrznych, jak i procesie rekrutacji.

  Kształcenie zawodowe
  Nauczanie zdalne w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe również zostaje przedłużone do 29 listopada br.

  W przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego, zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik.

  Dla uczniów ostatnich klas 4-letniego technikum, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej (styczeń-luty 2021 r.) będą zdawali końcowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, w okresie do 29 listopada br. możliwe będzie prowadzenie części zajęć praktycznych stacjonarnie. Zajęcia te będą realizowane w mniejszych grupach, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godz. w tygodniu.

  Wprowadzamy również możliwość przywrócenia części zajęć praktycznych dla słuchaczy ostatnich semestrów szkół policealnych, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej (styczeń-luty 2021 r.) będą zdawali końcowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie/egzamin zawodowy. Zajęcia byłyby realizowane w mniejszych grupach, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godz. w tygodniu.

  Pozostałe zajęcia praktyczne powinny zostać uzupełnione w późniejszym terminie.

  Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa. Mogą być one także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego.

  Do 29 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.

  źródło:  www.gov.pl/web/edukacja/przedluzenie-zawieszenia-zajec

 • 19 października 2020r. - uroczyste zasadzenie drzewa.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Człowiek jest odpowiedzialny za owocowanie ziemi

  Kardynał Stefan Wyszyński

  W dniu 19 października 2020 roku, z inicjatywy Pana Dyrektora Szkoły mgr. Leszka Samcika na terenie parku naszej Szkoły Podstawowej w Łubkach został posadzony młody dąb  w miejsce usuniętego  drzewa, które zagrażało bezpieczeństwu uczniów. 

  Na uroczystość zostali zaproszeni goście: 

  Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski

  Zastępca Wójta Gminy Wojciechów Tomasz Zielonka

  Podinspektor Anna Jamróz

  Konserwator Tomasz Chomicki

  Wojewódzki Konserwator Zabytków dr Dariusz Kopciowski

  Redaktor Kuriera Lubelskiego Agnieszka Antoń-Jucha 

  Autorki i Pomysłodawczynie konkursu Kształtowanie Tożsamości Krajobrazu :

  Pani Marianna Król

  Pani dr  Jadwiga Michalczyk

   

  Pan Dyrektor przywitał przybyłych na uroczystość Księdza Marka Jaworskiego, Pana Wójta dr. Artura Markowskiego. Panią Annę Jamróz oraz Pana Tomasza Chomickiego.

   Pani dr Jadwiga Michalczyk przesłała list, który został odczytany zebranym.

  dr Jadwiga Michalczyk

  emerytowany nauczyciel akademicki

  Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

   

   

  Wielce Szanowny Pan

  Leszek Samcik

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubkach

   

  Wielce Szanowny Panie Dyrektorze!

   

  Jednym z wyróżników Szkoły Podstawowej w Łubkach były dęby rosnące przed budynkiem, które swą majestatycznością ogłaszały wszem i wobec doniosłość tego miejsca. Niezłomne siły przyrody sprawiły, że w przestrzeni szkoły jednego z nich zabrakło. Unaoczniła się deformacja miejsca, ale i pobudził się emocjonalny stan braku. Ten stan poruszył społeczność i zmobilizował do działań, których efektem staje się posadzenie nowego dębu. Teraz jest on małą sadzonką i nie dorównuje monumentalności swego poprzednika. Budzi jednak nadzieję przyszłej okazałości. Staje się symbolem i siłą jednoczącą do działań na rzecz dobra.

  Wszystko to wpisuje się w działania Szkoły, prowadzone przed laty, pod hasłem: „Kształtujemy tożsamość krajobrazu”. Hasło to Szkoła, którą Pan kieruje, dopełnione zostało słowami zaczerpniętymi z mądrości Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego „Człowiek jest odpowiedzialny za owocowanie ziemi”. Cieszę się, że prawdę tę uwiecznia – rękami, sercem i umysłem Pana Dyrektora wraz ze społecznością szkolną – Szkoła Podstawowa w Łubkach.

  Dziękuję bardzo za zaproszenie mnie na tę doniosłą uroczystość i włączenie do grona uczestników. Z niezależnych ode mnie powodów nie mogę wziąć w niej bezpośredniego udziału. Prosząc o wyrozumiałość, łączę się myślą i sercem z Uczestnikami tego wydarzenia. Gratuluję wielkiego dzieła i życzę, by działania dla wspólnego dobra nadal były owocne oraz przyniosły wiele satysfakcji. Niech DOBRO zwycięża! Niech cały świat wie, że w MAŁYCH ŁUBKACH dzieją się WIELKIE RZECZY! I niech tak zawsze będzie!

   

  Z wyrazami głębokiego szacunku

   

  Jadwiga Michalczyk

  Lublin, 12 października 2020 r.

   

  Uroczystemu zasadzeniu drzewa towarzyszyła piękna pogoda i słowa piosenki „ Pamiętajcie o ogrodach”. Pod sadzonką drzewa umieszczono też kapsułę pamięci, mówiącą o licznych działaniach Pana Dyrektora Leszka Samcika i społeczności szkolnej na rzecz kształtowania tożsamości krajobrazu i troski o otoczenie szkoły.

  To ważne wydarzenie zostało upamiętnione przez zamontowanie i wmurowanie  tablicy z wygrawerowanym napisem: " Człowiek jest odpowiedzialny za owocowanie ziemi" / ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński/.

  Pragniemy przy tej okazji serdecznie podziękować Panu Wójtowi dr. Arturowi Markowskiemu za hojne wsparcie tej inicjatywy i ufundowanie zakupu pamiątkowej płyty, która pozwoli przyszłym pokoleniom uświadomić potrzebę odpowiedzialniości za środowisko, w którym żyjemy.

   

   Dąb jest symbolem siły, szlachetności i długowieczności. Zieleń wokół szkoły  oddziałuje pozytywnie na zdrowie dzieci i młodzieży, ma korzystny wpływ na ich nastrój i emocje.  Uspokaja, dodaje pewności siebie, poprawia samopoczucie i regeneruje system nerwowy. Wśród zieleni stajemy się lepsi. Uczniowie przebywający na łonie natury odzyskują siły witalne, ale jednocześnie wyciszają się.  W parku przyszkolnym szczególnie ważną rolę odgrywają drzewa.  Pod rozłożystym dębem dzieci będą miały miejsce do rozważań, rozmyślań i refleksji.

   

  Niech ten dąb stanie się symbolem siły, wiary i nadziei w zwycięstwo dobra i miłości nad chaosem i niepokojem.

   

  W związku z zagrożeniem koronawirusem część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pp. Leszka Iwaniaka i Elżbiety Wącior została nagrana. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce przyrody i zdrowia, obiecali też pielęgnować i troszczyć się o zasadzone drzewo.

  dodała Elżbieta Wącior

 • Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek

  Szanowni Państwo,

  od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br. 

  Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Stacjonarnie pracują również szkoły w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

  Szczegóły dotyczące zmian w funkcjonowaniu szkół i placówek znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne

  Proszę o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

   

  Z poważaniem

  Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki 

  Załączniki:

  1. Zmiany w funkcjonowaniu szkół od 24 października br. - komunikat MEN
  2. Nowelizacja rozporządzenia z art. 30b ustawy Prawo oświatowe (22.10.2020)
 • Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla uczniów szkół podstawowych

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Quizie

  Regulamin i szczególowe informacje Regulamin_spis_powszechny.pdf

  Uczniu rozwiąż quiz (test wyboru) umieszczony na Formularzach Google pod adresem: https://forms.gle/nLGL45iJAsbU2Asq5.
  Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz google do 16 listopada 2020 r.

   

 • Życzenia w Dniu Komisji Edukacji Narodowej

  Szanowni Państwo,

  Dzień 14 października jest we współczesnej Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej, ale też jako dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy nauczycielom za ich pracę.

  Dziękując Państwu za to, że tacy jesteście, życzę przede wszystkim wytrwałości.

   Życzę, by znaczenie pracy, którą wykonujecie, stawało się coraz bardziej oczywiste dla wszystkich członków naszego społeczeństwa.

  Cieszmy się, że dane nam jest brać czynny udział w jednej z najważniejszych powinności, jaką może mieć człowiek w stosunku do drugiego człowieka – w przekazywaniu mu wiedzy i doświadczenia,

  w wychowywaniu go.

  Życzę wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym sukcesów w pracy, nieustającej aktywności i kreatywności.

  Leszek Samcik- dyrektor szkoły


  List Lubelskiego Kuratora Oświaty    List-LKO-DEN-2020.pdf


 • Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia

  Panu Dyrektorowi, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom obsługi.

  Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

  Niech podejmowany trud będzie dla Was zródłem satysfakcji i społecznego uznania.

  Samorząd Uczniowski

   

 • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

  Środa (14.10.2020) - Dzień wolny od zajęć edukacyjnych

 • Dzień przedszkolaka

  Jestem sobie przedszkolaczek,

  Jestem ważny – dużo znaczę!!!

   

  20 września już po raz siódmy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, uchwalony przez  Sejm RP. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

  Ze względu na to, że w tym roku wypadał on w niedzielę, to właśnie poniedziałek był dniem gdy dzieci z Oddziału Przedszkolnego naszej szkoły wesoło świętowały swoją uroczystość. Dzień ten wyglądał inaczej niż zawsze. Było niezwykle kolorowo, a to za sprawą balonów, kolorowych serpentyn oraz uśmiechniętych buziek dzieci. Od razu po pysznym śniadaniu rozpoczęła się zabawa, były tańce, ogromne bańki mydlane, wspólne zabawy muzyczno – ruchowe, zabawy z hustą KLANZA i zawody sportowe. Na koniec wielkiego świętowania każde dziecko otrzymało „Dyplom Przedszkolaka”. Po szczęśliwych buźkach przedszkolaków można było stwierdzić, że dzień ten należał do niezwykle radosnych i udanych.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

  Katarzyna Masiukiewicz

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć