W naszej szkole

 • Konkurs na najciekawszą pracę plastyczną z Dynią w roli głównej rozstrzygnięty

              W konkursie wzięło udział 13 osób. Każda praca była bardzo interesująca, niepowtarzalna. Wszystkie przedszkolaki zasługują na WIELKIE BRAWA.

              Jurry w składzie: p. R. Skowrońska, p. E. Gospodarek, p. D. Kołodziejczyk miało nie lada problem z wyborem najciekawszych prac. Dnia 14 listopada Pan Dyrektor Leszek Samcik wraz z opiekunem SU p. Anetą Żydek wręczyli nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu.

  Oto lista zwycięzców:

  I miejsce –Zuzanna Kuropatwa

  II miejsce-Lilka Jarosińska, Martyna Pietrzak, Hanna Pietrzykowska

  III miejsce- Laura Czerniej, Anna Ostrowska, Antoni Gałecki

              Pozostałe osoby także otrzymały dyplomy za udział w konkursie i nagrody pocieszenia, a były to: Marysia Rosiecka, Nadia Stachyra, Amelka Skorek, Celestyna Cichańska, Amelka Cichańska, Milena Gałecka.

  Upominki zostały zakupione ze środków SU.

  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni, bo wszyscy okazali się zwycięzcami. Prace były przepiękne, pomysłowe, kreatywne. Dzieci wykorzystały różne faktury i materiały.  Wspólnie z rodzicami spędziły czas na wesołej zabawie, czego efektem są  te oto wspaniałe dzieła…

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć

  Aneta Żydek

 • Konkurs matematyczny

 • To nie była bajka, czyli Święto Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Łubkach

  ,,Dawno, dawno temu, dokładnie tu, gdzie teraz jesteśmy, było królestwo. I był król.  Królestwo było wspaniałe! Ziemia żyzna, lasy miodne, a rzeki czyste jak wiosenne niebo! I chociaż to nie była bajka, to zupełnie jak w bajce królestwo zniknęło.Cały kraj, nie taki znowu mały, żeby go można było przeoczyć, zniknął z mapy, jakby go dotknęła czarnoksięska różdżka."

   W ten sposób o utracie niepodległości, zaborach, tragicznych 123 latach niewoli opowiedzieli nam uczniowie klasy IV i ich młodsi koledzy z klasy II i III. Występy zostały uświetnione patriotycznymi piosenkami w wykonaniu artystów, także tych  najmłodszych - przedszkolaków, którzy śmiało i odważnie zaśpiewali m. in. takie piosenki jak: "Jestem mały Polak- przedszkolak", "Przybyli ułani pod okienko", czy "Szara Piechota".

  10 listopada podczas uroczystego apelu, poświęconego 104 rocznicy odzyskania niepodległości przenieśliśmy się w czasie do tych smutnych wydarzeń, gdy Polska zniknęła z mapy świata. Na szczęście wszystko skończyło  się szczęśliwie i słowa hymnu "Jeszcze Polska nie zginęła" wybrzmiały głośno i radośnie.                                                                                                           

  Dzień 11 listopada jest datą symboliczną, odnoszącą się do terminu zakończenia I wojny światowej poprzez zawarcie układu rozejmowego w Compiègne, pomiędzy Ententą i Cesarstwem Niemieckim. Związane jest to również z powrotem do Warszawy marszałka Józefa Piłsudskiego, który wcześniej przebywał w niewoli w Magdeburgu. Jedenasty  listopada to także symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary, zwycięstwa i naszego patriotyzmu.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu obchodów  Święta Odzyskania Niepodległości. Niech ten dzień, przez szacunek dla przeszłości - jak recytował jeden z uczniów- na zawsze dla Polaka pozostanie Dniem Niepodległości.

   

  E. Ryba i E. Wącior 

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. 

      Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do słuchania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

      Z uwagi na to, że w tym roku Dzień Postaci z Bajek przypada w sobotę przedszkolaki świętowały ten dzień 4 listopada. Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Następnie wszystkie dzieci wyruszyły na „Misję ratunkową do Krainy Bajek”. Znalazły się tam za pomocą „Bajkowego zaklęcia” – baaardzo trudnego do wypowiedzenia. Następnym zadaniem było dobranie odpowiednich kluczy do kłódek, aby otworzyć i przejść przez magiczne wrota. Kiedy już wszyscy znaleźli się w Bajkowej Krainie w zamkowych komnatach dzieci poszukiwały par bajkowych bohaterów, a w drużynach rycerskich starały się jak najszybciej pokonać kamienne schody i dotrzeć do wieży. Wszyscy zatańczyli bajkowy taniec. Nie zabrakło również bajkowych zagadek, zadania iście Kopciuszkowego czyli wybierania grochu, chętni mogli również spróbowąć swioch sił w doczepianiu włosów Roszpunce, ale z zasłoniętymi oczami, za to z podpowiedziami koleżanki czy kolegi. Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały rysunki bajkowych bohaterów, którymi ozdobili ramkę do wspólnych zdjęć.

      Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości.

  Katarzyna Masiukiewicz

  Jolanta Wieczorek

 • Weź udział w zbiórce fantów

 • Święto Zmarłych to czas zadumy, refleksji…

  Pamiętamy…

  Święto Zmarłych to czas zadumy, refleksji…

                  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ze swoim opiekunem p. A. Żydek przygotowali wiązanki, które zostały złożone przy pomniku ostatniego właściciela dworku w Łubkach- Mieczysława Dąbrowskiego na cmentarzu w Wojciechowie, a także miejscu, gdzie spoczęło serce tego  właściciela na terenie placu kościelnego w Łubkach.

                  Uczciliśmy w ten sposób pamięć o Wielkim Polaku, dzięki któremu uczymy się i pracujemy w zabytkowym budynku, gdzie teraz mieści się Szkoła Podstawowa w Łubkach.

    Ogromnie dziękujemy Radzie Rodziców za współpracę przy organizacji tego wydarzenia.

  A.Żydek

 • Dzień Dyni

        25 października w oddziałach przedszkolnych a także na zajęciach w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Dyni. O jej walorach smakowych opowiadała p. A. Żydek w nawiązaniu do promowania zdrowego odżywiania. A dzień wcześniej wszyscy mogli na obiad posmakować zupy krem zrobionej właśnie z dyni. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o dyni, posłuchały o  jej  właściwościach zdrowotnych o tym co można z niej przygotować itp. Nie zabrakło zabaw, wierszyków i piosenek z dynią w roli głównej. Bardzo zajmujące okazało się przenoszenie dyni z jednego miejsca      w drugie, oglądanie małych i dużych okazów, przeliczanie, klasyfikowanie pod różnymi względami.  Zainteresowaniem cieszyła się zabawa ,,Dyniowe Kręgle” , czy ,,Dyniowy slalom”. Najciekawsza była jednak zabawa badawcza, czyli- co dynia ma w środku. Miąższ z mnóstwem  pestek bardzo zainteresował przedszkolaków. Każdy mógł dotykać, wąchać, oglądać, szukać pestek… Było to doskonałą zabawą poprawiająca motorykę małą i koordynację oko-ręka, zabawą sensoryczną. Wiele tego dnia powstało prac plastycznych, były opaski, malowanie dyni folią bąbelkową, dynia z rolki po papierze, dynia z kropek… itp. Niektóre prace ozdobiły gazetkę na korytarzu. Na koniec wszyscy dostali  dyniowe medale zawiązywane na rękę.

                  To był udany dzień. Nie brakowało śmiechu i dobrego humoru. A dynia-niegdyś nazywana BANIĄ  niech na zawsze będzie królową jesieni. A ze względu na swoje właściwości zdrowotne zdrowa, smaczna i niezwykle wszechstronna przedstawicielka roślin z rodziny dyniowatych niech na stałe zagości na naszych stołach.

                  Dla przedszkolaków Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny  z dynią w roli głównej  Już niedługo ogłoszenie wyników…

  Zapraszam do galerii

   A.Żydek

 • Wycieczka zawodoznawcza uczniów klas VII i VIII

  W dniu 19 października uczniowie z klasy VII i VIII pod opieką nauczycieli J. Wieczorek i D. Kołodziejczyk uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do huty szkła we Wronowie. Jargiło Glass Studio to niewielka rodzinna firma znajdująca się zaledwie kilkanaście kilometrów od Łubek. Jest to przykład miejsca, gdzie wykonywana praca jest pasją, a w tworzenie szklanych form wkładane jest całe serce.

  Na początku spotkania właściciel huty, pan Marek, opowiedział nam o swojej przygodzie ze szkłem  i narodzeniu się marzenia o własnej pracowni, którą wraz z małżonką Ewą założyli w 1997 roku. Podczas wizyty uczniowie zwiedzili pracownię, zapoznali się  z zawodem hutnika, wysłuchali historii pojawienia się szkła oraz technologii jego powstawania, zobaczyli jak powstają dmuchane, ręcznie formowane naczynia. Każdy z uczestników z pomocą p. Marka własnoręcznie wykonał szklany kwiatek. Uczniowie próbowali również swoich sił podczas grawerowania na szklanym placku, a własnoręcznie wykonane prace mogli zabrać do domu. Zwieńczeniem warsztatów było ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą herbatką w towarzystwie właścicieli pracowni.

  Kolejnym punktem wyjazdu była Państwowa Straż Pożarna w Bełżycach. Dzięki życzliwości Panów Strażaków uczniowie zobaczyli  jak wygląda budynek od wewnątrz. Z bliska mieli możliwość obejrzenia wyposażenia jednostki: pojazdy, sprzęt pożarniczy oraz ubiór strażaka. Chętni mogli przymierzyć strój strażaka gotowego do akcji oraz wyposażenie niezbędne podczas akcji ratowniczej np. aparat ochronny układu oddechowego. W trakcie rozmowy ze strażakiem uczniowie dowiedzieli się, jakie szkoły oraz kursy należy ukończyć, aby móc wykonywać ten zawód.

  Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom PSP w Bełżycach za miłe i życzliwe spotkanie oraz za poświęcony czas.

   

  J. Wieczorek

 • Tydzień  Profilaktyki Zdrowia Psychicznego i Fizycznego

    W dniach 17-21.10. 2022r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego i Fizycznego. Tematem tegorocznego święta jest przesłanka ,,Uczyń zdrowie psychiczne   i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”. Aby przypomnieć uczniom jak ważne jest zdrowie psychiczne i w jaki sposób należy  o nie dbać na szkolnym korytarzu pojawiła się kilka dni wcześniej  gazetka z najważniejszymi informacjami. Na lekcjach wychowawczych i świetlicowych odbyły się  zajęcia prowadzone przez pedagoga specjalnego. Były pogadanki, prezentacje multimedialne, rozmowy o samopoczuciu, o emocjach, sposobach radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Przedszkolaki miały okazję posłuchać bajki terapeutycznej- bajki pomagajki, poruszającej kwestię uczuć i problemów, z którymi dzieci mogą spotkać  się  każdego dnia. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak ważne jest w życiu codziennym pozytywne nastawienie oraz traktowanie siebie z szacunkiem co pozwala wzmacniać poczucie własnej wartości, wyjście poza codzienne ograniczenia. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w przeprowadzanych zajęciach. Rozmawialiśmy  o efektywnej komunikacji, która :,,… jest podstawą do tworzenia zdrowych relacji. A pozytywne relacje to podwalina zdrowego samopoczucia  psychicznego. Pozwala nam rozwinąć skrzydła tak byśmy mogli skutecznie realizować swoje cele.” Istotne były tematy dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu,  zainteresowań i pasji uczniów.  W trakcie zajęć uczniowie aktywnie się angażowali, odgrywali scenki sytuacyjne, brali udział w dyskusjach na temat sposobów radzenia sobie ze stresem, wykonywali prace plastyczne. Dowiedzieli się jak istotne dla mózgu  jest ,,nudzenie się” i dlaczego warto się nudzić,                a także sen, relaks, odpoczynek. Bardzo fajnie się złożyło, że akurat w naszej szkole odbył się Bieg Ariański, była to kolejna okazja do pokonania własnych słabości, do  zadbania o zdrowie fizyczne, które jest integralną częścią naszego zdrowia psychicznego. W myśl znanego powiedzenia: ,, w zdrowym ciele, zdrowy duch”-sport i ruch nie tylko korzystnie wpływają na formę fizyczną, ale także i psychiczną. Podsumowaniem tygodniowych zajęć, stał się plakat-kolaż, który został zawieszony na gazetce na szkolnym korytarzu.

  Myślę, że zwiększanie świadomości  uczniów w zakresie  profilaktyki zdrowia psychicznego i fizycznego jest bardzo istotnym tematem, na którym czas pandemii wywarł bardzo niekorzystny ślad, dlatego też będziemy do niego wracać.

                                                                                                                  A.Żydek   pedagog specjalny

 • Konkurs -praca plastyczna z dynią

 • Wycieczka klas młodszych do Lublina

  20 października 2022 r. uczniowie klas I, II, III i klasy V udali się na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu była wizyta w Motylarnii i parku trampolin „Strefa Wysokich Lotów”.

  Mimo, że dość chłodny październikowy ranek nie zachęcał do wyjazdu, wszyscy byli w świetnych humorach i z niecierpliwością czekali na nowe atrakcje. Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły byli w Motylarnii. To niezwykłe miejsce nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie można podziwiać piękne, kolorowe motyle z Ameryki Południowej. Ogromną zaletą jest to, że dzieci mogły doświadczyć bezpośredniego kontaktu z egzotycznymi motylami, które fruwały wokół nich, przysiadały na dłoniach, ubraniach, głowach…. To niesamowite, niecodzienne przeżycie, które wywołało wiele pozytywnych emocji. Dzieci wysłuchały też informacji na temat rozwoju motyla. Miały okazję obejrzeć pod mikroskopem m.in. motyle skrzydła, odnóża. Były świadkami przeobrażania się poczwarki w dorosłego motyla. Podziwiały  różnej wielkości pięknie ubarwione motyle z całego świata umieszczone w gablotach, pokolorowały pamiątkowe, gipsowe motyle- magnesy. Po warsztatach  przyszedł czas na zabawę w sali pełnej kolorowych samochodzików, klocków, basenów z piłkami. Wizyta w Motylarnii to wspaniała, niezapomniana „ żywa” lekcja przyrody.

  Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w jednym z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Lublina- parku trampolin „ Strefa Wysokich Lotów”. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem trenera, dzieci korzystały z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, zjeżdżalni itp. Pobyt w parku trampolin pozwolił na aktywne spędzenie czasu. To doskonała okazja do rozwijania swoich sportowych pasji oraz świetna zabawa.

  Po sportowych atrakcjach tradycyjnie odwiedziliśmy Mc Donald.

  Dzieci jednomyślnie stwierdziły, że wycieczka była bardzo udana, pełna wrażeń- co odzwierciedla fotorelacja.  Zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone  bezpiecznie wróciły do domu.

  Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały- p. Elżbieta Ryba i p. Renata Skowrońska.

  R.Skowrońska - kierownik wycieczki

 • Bieg Ariański 2022

      W dniu 20 października po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 odbyła się kolejna edycja Biegu Ariańskiego zorganizowana przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół z terenu Gminy Wojciechów i Stowarzyszenia ,, U Źródeł Ciemięgi” z Miłocina.  W imprezie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z Miłocina, Palikij, Maszek i Łubek. W duchu fair play rywalizowało ok. 60 uczestników. Wszyscy osiągnęli sukces: dla niektórych była nim najlepsza lokata na mecie, a dla innych pokonanie własnych słabości i przekroczenie linii mety.       

       Zawodnicy startowali  na różnych dystansach z podziałem na  kategorie wiekowe:

  1. uczniowie klasy IV: chłopcy i dziewczęta - dystans – 400 m.;
  2. uczniowie klas V – VI : chłopcy i dziewczęta - dystans – 600 m.;
  3. uczniowie klas VII - VII : chłopcy – dystans 1000 m ., dziewczęta - dystans – 800 m.

      Trasa wyznaczona została na drodze asfaltowej w okolicach szkoły. Przepiękna jesienna pogoda i przyjazna atmosfera wśród zawodników sprzyjały rywalizacji. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach zostali nagrodzeni medalami, które wręczył Wójt Gminy Wojciechów – dr Artur Markowski.

    W reprezentacji naszej szkoły tylko dziewczętom z  kl. IV udało się zdobyć miejsca na podium:   

  1. Jowita Barwiak
  2. Lena Kaznowska
  3. Patrycja Tarka

  Pozostałym zawodnikom tym razem dopisało trochę mniej szczęścia.

  Po zawodach na uczestników czekał poczęstunek w postaci ciepłej kiełbaski, pysznych gofrów i kompotu przygotowany przez  niezawodnych  rodziców z naszej szkoły.

      Sponsorem nagród  i kiełbaski było współorganizujące imprezę stowarzyszenie
   ,,U Źródeł Ciemięgi” z Miłocina. Prezes Stowarzyszenia p. Krzysztof Górecki zapewnił również dla wszystkich uczestników transport do Łubek i z powrotem.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg imprezy: uczestnikom, opiekunom, rodzicom, sponsorowi oraz pani ratownik czuwającej nad zdrowiem naszych sportowców.

  Do zobaczenia za rok!

  Dorota Kołodziejczyk 

   

 • Dzień zdrowia psychicznego

  Pedagog specjalny: Aneta Żydek

 • Portret mojego nauczyciela

  Rozstrzygnięcie konkursu ,,Portret mojego nauczyciela”

                  Z przyjemnością informujemy, że konkurs ,,Portret mojego nauczyciela” został rozstrzygnięty. Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ wszyscy uczestnicy podeszli bardzo ambitnie do zadania.     Po długich naradach jury konkursowe złożone z nauczycieli m.in. .Pana Dyrektora Leszka Samcika, Pani Elżbiety Ryby, Pani Renaty Skowrońskiej wybrało z 17 prac plastycznych po trzy zwycięskie prace wdwóch kategoriach wiekowych. Wyłoniono następujących zwycięzców, którzy dostali nagrody:

          Z klas młodszych:

  I miejsce-Lena Adamczyk kl. II

  II miejsce –Szymon Barwiak kl. I

  III miejsce- Aleksandra Górska kl. II

        Z klas starszych:

  I miejsce- Piotr Olech kl. IV

  II miejsce- Szymon Czerniec kl. IV

  III miejsce –Patrycja Tarka kl. IV

                  Pozostali uczestnicy konkursu dostali słodkie upominki. Sponsorem nagród była Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy za sfinansowanie prezentów.  Prace naszych uczniów zostały wyeksponowane na gazetce na szkolnym korytarzu. Teraz każdy może podziwiać  wspaniałe portrety naszych nauczycieli pomysłowe i kolorowe,  rysowane ręką ucznia  i doszukiwać się podobieństw. Bo w każdym z obrazków kryję się jakaś tajemnica… Wszystkie wspaniałe i zaskakujące.

                                                Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników.

  Bardzo dziękujemy wszystkim  za aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

   Aneta Żydek

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski

  w imieniu wszystkich uczniów składa najserdeczniejsze życzenia

  Panu Dyrektorowi Leszkowi Samcikowi, Nauczycielom i Pracownikom

  Szkoły. Życzymy dużo zdrowia, wielu sukcesów zawodowych, dużo

  cierpliwości, pomyślności i niesłabnącego zapału. Dziękujemy za Waszą

  pracę, za pokazywanie nam jak ważne jest abyśmy każdego dnia rozwijali

  swoje umiejętności. Dziękujemy  za wszelkie rady, pochwały, które

  pozwalają nam wzrastać i stawać  się coraz lepszymi ludźmi.

  Samorząd Uczniowski

 • Święto Edukacji 2022

  Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia..

  Jak kwiatów wielobarwny bukiet

  Przyjmijcie je tak, jak ziemia ciepły deszcz.

  Niech zakwitną bukiety naszych serc!

   

  Te ciepłe słowa życzeń dla wszystkich Pracowników Szkoły Podstawowej w Łubkach z okazji Dnia Edukacji Narodowej wybrzmiały podczas uroczystości przygotowanej przez uczniów. Pan Dyrektor Leszek Samcik powitał zebranych i w swoim przemówieniu wyraził słowa wdzięczności wobec wszystkich, których praca przyczynia się do wychowania, nauczania, kształtowania postaw i charakterów naszych podopiecznych.Przedstawiciele Rady Rodziców również przybyli z dobrymi życzeniami z okazji Święta Edukacji.

  Nie tylko wiersze, piosenki i tańce wywoływały wzruszenie i radość, ale też scenka rodzajowa:" Z życia szkoły", w wykonaniu uczniów klas IV, VI, VII i VIII, rozbawiła wszystkich zebranych.

  Okazało się, że każdy z Pracowników szkoły ma w sobie coś charakterystycznego i zabawnego zarazem, co wiernie oddali uczniowie wcielający się w ich role. Rada pedagogiczna w  wykonaniu wychowanków pozwoliła z dystansem spojrzeć na szkolną rzeczywistość i rozbawiła wszystkich zebranych.

   Pan Wójt dr Artur Markowski, jak co roku pamiętał o nas i także wyraził słowa szacunku i uznania dla ciężkiej i odpowiedzialnej pracy pedagogów  oraz wszystkich, którzy czuwają nad wychowaniem młodedgo pokolenia.

  Na korytarzu szkolnym zawisły portrety nauczycieli, a ich autorzy zostali nagrodzeni słodkościami, ufundowanymi przez Radę Rodziców.

  To był bardzo miły dzień z życia naszej społeczności szkolnej. Dziękujemy Wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

  Elżbieta Wącior.

   

 • Akcja Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Polski Andrzeja Dudy w naszej szkole.

  W tym roku uczniowie klas IV - VIII pod kierunkiem polonistki przygotowali czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Tradycją już stał się występ przed budynkiem szkoły, w malowniczym otoczeniu przyrody , zapachu jesiennych liści i przy ogromnym zaangażowaniu uczniów. Przy akompaniamencie p. Leszka Iwaniaka wybrzmiały słowa Świtezianki, gdzie wiarołomstwo strzelca zostało surowo ukarane. Tekst ballady wyśpiewali uczniowie klasy VII.

  Kolejnym prezentowanym utworem była "Pani Twardowska", która przypomniała starą maksymę: "Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle."

  Dziewczynki i chłopcy z klasy IV wprowadzili nas w klimat grozy dzieła pt.: "Powrót taty".

  Uczciliśmy w ten sposób pamięć naszego Wieszcza narodowego, który w pewnym okresie życia też podjął się trudów nauczania, jako nauczyciel akademicki. Występ naszych uczniów spotkał się z dużym zainteresowaniem i apluzem, a gromkie brawa były najlepszą nagrodą.

  Dodała Elżbieta Wącior

   

 • KREATYWNA ŚWIETLICA: Dzień jabłka

  Jabłka jemy przez rok cały                      

  Czy są mrozy, czy upały.

  Nieraz trafią do szarlotki

  Lub z nich będzie kompot słodki.

  28 września na zajęciach w świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Na świecie jabłko jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej spożywanych owoców. Zawiera ono mnóstwo cennych  witamin oraz błonnika pokarmowego, dzięki czemu daje uczucie sytości więc nadaje się na przekąskę do szkolnej śniadaniówki.

              Na zajęciach oprócz pogadanek, dyskusji dzieci posłuchały wierszyka Jana Brzechwy: ,,Entliczek pentliczek”, były piosenki i ciekawostki na temat właściwości zdrowotnych jabłek. Nie zabrakło  różnego rodzaju prac  plastycznych, które ozdobiły szkolną gazetkę. Największym powodzeniem cieszyła się degustacja różnych odmian jabłek. Dzieci mogły porównać, która odmiana jest słodsza, bardziej soczysta, kwaśna, twarda itp. Jabłka najlepiej jeść całe, surowe i ze skórką.! A nie wszystkim to się udało. Uczniowie dowiedzieli się, że gryzienie i żucie jabłek stymuluje dziąsła i pobudza wydzielanie śliny, która działa przeciwbakteryjnie i przeciwpróchniczo.

              Mam nadzieję, że dzisiejsze zajęcia zachęciły dzieci do  sięgania  po tak zdrowy owoc- promujący zdrowy styl życia. Było wesoło, smacznie i zdrowo.

              Jabłko możemy śmiało nazwać super owocem.

  Zapraszam do galerii

  A. Żydek pedagog specjalny

 • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs: "Portret mojego nauczyciela"

  Tematem konkursu jest przedstawienie środkami artystycznymi postaci ludzkiej z uwzględnieniem cech indywidualnych

  Cele:

  - Rozbudzanie kreatywności, uzdolnień plastycznych dzieci.

  -Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej

  - Rozwijanie wrażliwości na piękno, różnorodność i urodę świata

  - Rozwijanie radości z tworzenia i odkrywania możliwości własnych ucznia

   

  Regulamin:

  1.W konkursie biorą uczniowie klas I-VIII. Zadaniem uczestników jest wykonanie JEDNEJ pracy     plastycznej  na zadany temat- portret wybranego nauczyciela

   

  2.Prace należy wykonać na kartce o formacie A4 z dowolnego materiału (papier, pióra, cekiny, koronki, itp.) dowolna techniką (rysowana, wyklejana, mieszana itp.)

   

  4.Każdą pracę należy podpisać na odwrocie

   

  5.Prace należy wykonać do 11 października br. i składać do p. Anety Żydek.

   

  6.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 października br., a 13 października br. wręczenie nagród.

   

  7. Prace oceniane będą w dwóch  kategoriach  I-III, IV-VIII. Jury składające  się z nauczycieli będzie brało pod uwagę przy ocenie prac:  wkład ucznia w estetykę i technikę wykonania  pracy, oryginalność

   

                                                Na wszystkich czekają nagrody.

   

                  Dodatkowo-chętne osoby będą mogły zaprezentować swoją pracę osobiście, a także                  opowiedzieć o narysowanym nauczycielu.  

   

  8.Sponsorami nagród jest Rada Rodziców

   

   

                Zapraszamy do udziału w konkursie

                                                                                                         Organizator: Samorząd Uczniowski

 • Wycieczka do Fabryki Bombek w Nowej Dębie

     Magia, zapach choinki i radość to słowa, które kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 2 i 3 już mieli okazję  poczuć odrobinę świątecznej atmosfery podczas wyjazdu do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. 22 września 2022 r. wspólnie z wychowawcą i z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie wyjechali  na wycieczkę turystyczno – edukacyjną do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zwiedzenie fabryki, poznanie historii jej powstania i oglądanie ozdób choinkowych na wystawach z różnych stron świata (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Dzieci miały możliwość zapoznania się z procesem  powstawania bombek, począwszy od szklanej rurki, aż do gotowego produktu. Cała produkcja odbywa się ręcznie. Dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu, lecz też ogromnej cierpliwości.  Zobaczyły także tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek oraz setki niesamowitych eksponatów w galeriach. W trakcie zwiedzania i podziwiania szerokiego asortymentu uczniowie wzięli udział w warsztatach i własnoręcznie ozdabiali bombki, które dostali w prezencie. Na koniec w sklepie mogły obejrzeć i zakupić sobie wybrane bombki.                                                                                                            Tegoroczne święta będą na pewno wyjątkowe, bowiem na wielu choinkach  zawiśnie własnoręcznie wykonana piękna kolorowa bombka oraz ta zakupiona podczas wyjazdu.                                                        Mamy nadzieję, że ten wyjazd na długo pozostanie w ich pamięci.

   

  dodała :Elżbieta Ryba

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć