W naszej szkole

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

   

      13 maja 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie odbyły się Eliminacje Gminne do 41 Małego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach:

  - uczniowie kl. I-III,

  - uczniowie kl. IV-VI oraz uczniowie kl. VII-VIII.

      Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować jeden wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce. Jury oceniało dobór            i interpretację utworu, warsztat a także ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

      Naszą szkołę reprezentowali: Jan Masiukiewicz z kl. I, Łukasz Czerniec z kl. II, Lena Kazanowska i Patrycja Tarka z kl. III oraz Julia Grzegorczyk z kl.VI i Julia Czerniec z kl. VII.

      Spośród 30 uczestników konkursu jury nagrodziło dwoje uczniów z naszej szkoły - Jasia Masiukiewicza za recytację wiersza „Jak tu ciemno” oraz Patrycję Tarka za prezentację utworu „Miss Stonoga”. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i pięknie ilustrowane książki oraz nominację do eliminacji rejonowych w Nałęczowie.

      Pozostali uczestnicy konkursu zdobyli pamiątkowe dyplomy. Do konkursu recytatorskiego uczniów przygotowały panie: Elżbieta Ryba, Elżbieta Wącior, Renata Skowrońska.

      20 maja 2022r. w Nałęczowie to kolejny dzień zmagań recytatorskich tym razem na szczeblu rejonowym. W konkursie brało udział 22 uczniów z klas I-VIII. Reprezentanci naszej szkoły to: Jan Masiukiewicz kl. I i Patrycja Tarka kl. III.

      Nasz uczeń odniósł kolejny sukces - jury nagrodziło wyróżnieniem występ – Jana Masiukiewicza z kl. I. Ogromne brawa dla Jasia! Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem i słodkim upominkiem.

      Zwycięzcom gratulujemy! Uczestnikom konkursów dziękujemy! Zachęcamy do udziału w konkursach, to świetna okazja do promowania swojego talentu.

  Dodała

  Renata Skowrońska

 • WHO - Światowy Dzień Zdrowia 2022

     Co roku 7 kwietnia na całym świecie organizowane są obchody Światowego Dnia Zdrowia.

     W tym roku hasło przewodnie brzmi: ”Nasza planeta, nasze zdrowie”.

    W naszej szkole w kwietniu organizowanych było szereg akcji, które promowały zdrowy tryb życia oraz zachęcały                   do podejmowania działań proekologicznych znacząco wpływających na stan środowiska.

     Uczniowie naszej szkoły mogli:

  - wykonać zdrowe, kolorowe wiosenne kanapki i zrelacjonować wszystko w formie foto;

  - doświadczyć sympatycznego ruchu w formie tańca - aktywna przerwa prowadzona przez uczniów klas II-III; cieszymy się,    że najmłodsze dzieci z tak wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tej formie przyjemnego spędzania czasu;

  - zadbać o naturalne środowisko poprzez aktywny udział w akcji „Sprzątanie gminy”, uczniowie klas I-VIII sprzątali  najbliższą okolicę - worki do segregacji śmieci, rękawiczki i kamizelki odblaskowe otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Wojciechowie;

  - założyć hodowlę ziół, kiełków, nowalijek, które stanowiły pyszne urozmaicenie drugiego śniadania; to była także świetna okazja do praktycznej lekcji przyrody;

  - pogłębić swoje wiadomości związane z hasłem ŚDZ poprzez m.in oglądanie prezentacji, filmów edukacyjnych, lekcji tematycznych;

  - podzielić się przepisami na ulubione, zdrowe i smaczne desery, pyszne śniadania czy dania obiadowe wzbogacone kolorową ilustracją wykonaną własnoręcznie lub komputerowo - klasy IV-VIII. Zebrane prace posłużyły do stworzenia szkolnej książki kucharskiej.

      Z inicjatywy nauczyciela geografii p. Elżbiety Kwiatkowskiej zostały także zakupione bratki do szkolnych gazonów - sponsorem były klasy starsze naszej szkoły.

      Wszystkim uczniom, wychowawcom klas, nauczycielom, dyrekcji i administracji szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

  Dodała

  Renata Skowrońska

 •    Wycieczka w Pieniny we wspomnieniach uczestników

                                                           

               W dniu 10.05.2022roku wyjechałem na wycieczkę szkolną w góry - Pieniny. Wycieczka była trzydniowa. Mieliśmy zaplanowane mnóstwo atrakcji . Pogoda była cudowna i udało się zrealizować cały plan.
                We wtorek musiałem wstać bardzo rano, ponieważ wyjazd był planowany o szóstej. Autokar był duży
  i bardzo nowoczesny.  Po sprawdzeniu pojazdu przez policję, wyruszyliśmy w drogę. Dotarcie na miejsce zajeło nam siedem godzin, w tym były trzy postoje na toaletę i posiłek. Pierwszą z atrakcji  był spacer wąwozem Homole. Widoki  zapierały dech w piersi. Po wejsciu na szczyt widać było góry i pastwiska owiec, dotarliśmy do polany, na której znajduje sie bacówka, tam  mogliśmy kupić pamiątki oraz oscypki, które uwielbiam. Póżniej pojechaliśmy do pijlnii wód mineralnych, mogliśmy tam skosztować różne smaki wody,min. słone, ale nie przypadły mi do gustu. Następnie było zakwaterowanie w pensjonacie Józefina w najdłuższej miejscowości
  w Polsce. Po małych potyczkach udało mi się zamieszkać z fajnymi kolegami. Po obiadokolacji długo rozmawialiśmy w pokoju, było bardzo miło i wesoło.
               W drugim dniu wycieczki, po śniadaniu autokar zawiózł nas do Krościenka, skąd wyruszyliśmy pieszo na szczyt pieniński -  Trzy Korony. Trasa była piękna, roślinność nieznana, nawet chciałem wziąć małą sadzonkę mamie, ale Pani powiedziała, że te rośliny są pod ochroną i nie wolno niczego zrywać. Szlak okazał się dużym wyzwaniem dla niektórych uczestników, którzy zapewne mało czasu spedzają na świeżym powietrzu. Ja na szczęście do takich nie należę, więc nawet  mnie nogi nie bolały. Na szczycie znajduje się platforma widokowa,
  z której było widać całą panoramę Pienin oraz Słowacje i rzekę Dunajec. Po zejściu z góry, zjedliśmy lody, nastepnie pojechaliśmy do  hotelu na obiadokolację i kiełbaski z grilla. Wydawało mi się, że w krzakach zobaczyliśmy padalca, taką małą beznogą jaszczurkę. I z takim widokiem w głowie udałem się do pokoju próbując jakoś zasnać. 
          Trzeciego dnia wyruszyliśmy na spływ Dunajcem. Trwał on około 3 godzin.  Nawet mam pamiątkowe zdjęcie z tego wydarzenia. Widziałem z tratwy górę- Wysoką Kaśkę, na której wczoraj byliśmy, wyglądała cudownie. Tratwa płyneła wolno, ale były momenty, że bujało nami na boki. Po  stronie słowackiej widać było wysepkę ułożoną z pięknych kolorowych głazów. Po zakończonym spływie poszliśmy na stragany, gdzie kupiłem sobie ciupagę,  góralską czapkę  i kilka upominków dla najbliższych. Nastepnie udaliśmy się na obiad
  i spakowaliśmy się do powrotu. Droga powrotna przebiegła dość szybko, udało nam się  też zajechać do Mc Donalda na przerwę w podróży i przekąski ( niezdrowe, ale na wycieczce wybaczalne...).
              To były cudowne trzy dni w moim życiu. Mimo małych problemów bawiłem się doskonale. Te chwile
  i widoki pozostaną w mojej głowie na zawsze. Bardzo bym chciał jeszcze kiedyś tam wrócić na przykład
  z rodzicami i bratem.     

                                                                                                                                                                Bartek z kl V

   

  ,, ... wycieczka bardzo mi się podobała. Nie znajduję takich słów, aby opisać jak pięknie tam było. Jestem pełna niesamowitych wrażeń."                                                                                                                          Nikola 

   

  ,, Nie oszukujmy się, było ciężko, ale warto, widok z gór był zniewalający"                                            Klaudia 

   

  ,, Moje wrażenia po wycieczce, która juz niestety minęła są niesamowite.Zapewne długo będę wspominała ten cudowny wyjazd w góry. Myślę, że nikt nie żałuje swojego wyboru. Polecam odwiedzić Pieniny."        Julia 

   

  Galeria zdjęć

   

  D. Kołodziejczyk

   

   

 • ,,Portret mojej mamy” - konkurs plastyczny

  ,,…A ja wolę moją mamę

  co ma włosy jak atrament,

  złote oczy jak mój miś,

  może się uśmiechnie dziś…”

                                     Majka Jeżowska

   

  Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs:

  ,,Portret mojej mamy”

   

  Konkurs skierowany jest do uczniów

  klas I-VIII i oddziałów przedszkolnych

   

  Cele konkursu:

  - kształtowanie szacunku dla mamy

  - wzmacnianie poczucia więzi rodzinnych

  - propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności twórczej

  - rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych dziecka.

   

  Regulamin konkursu:

  1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Podzielony na trzy kategorie wiekowe.

  2. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.

  3. Konkursowym zadaniem jest przedstawienie w ciekawej formie plastycznej Portretu swojej Mamy.

  4. Prace mają być wykonane dowolną techniką plastyczną w formacie A4 i A3.

  5. Autora prac należy podpisać na odwrocie kartki.

  6. Prace należy składać do 31 maja 2022r. do Pani Anety Żydek (oddział przedszkolny).

      Planowana data ogłoszenia wyników to 3 czerwca 2022r.

  7. Prace będą oceniane przez Jury składające się z nauczycieli, a oceniane według kryteriów:

  - zgodność pracy z tematem

  - kreatywność

  - walory artystyczne

  - samodzielność wykonania

  - estetyka wykonania

  9. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni.

  10. Sponsorem nagród jest Rada Rodziców. Poszukujemy także dodatkowo sponsorów wśród osób prywatnych.

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

   

  Wszystkich informacji udziela P. Aneta Żydek

  - opiekun Samorządu Uczniowskiego

 • Góra Grosza - podsumowanie

  Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Góra Grosza.

  To już  XXII edycja.

  Cel Góry Grosza

          ,,Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie”.

          Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  Korzyści z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji

  • Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

  • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.

  • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z pieczy zastępczej.

          Zebraliśmy w akcji  w tym roku 221.53 zł. Monety zostały przez SU posegregowane, policzone, zważone, odpowiednio zapakowane i przekazane Urzędowi Pocztowemu.

                    Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

   

  Dodała A. Żydek

 • Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie

  W dniu 7 maja 2022 roku, w parku przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim odbyło się podsumowanie drugiej edycji konkursu „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie”. W uroczystości uczestniczyli: pani Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty, pani Anna Pańczyk – Dyrektor Biura Poselskiego pani Beaty Mazurek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, pan Janusz Wawerski – doradca społeczny pana Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki, pani Ewelina Dolińska, Kierownik Filii w Chełmie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, pani Małgorzata Kiec, Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie, pan Szczepan Niebrzegowski, Starosta Powiatu Radzyńskiego,  pan Jerzy Rębek, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski, pan Sławomir Niedziela, Dyrektor PGE Dystrybucja Rejon Energetyczny Chełm, pani Bożena Płatek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim, pan Cezary Czarniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2  w Radzyniu Podlaskim.     Głównymi bohaterami uroczystości było dwunastu laureatów konkursu zorganizowanego w kategoriach literackiej i plastycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubelskiego, którzy odebrali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu, panią Beatę Mazurek i panią Teresę Misiuk oraz Honorowego Patrona Konkursu pana Jarosława Stawiarskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego. Upominki otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.            Uroczystości towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac plastycznych. Laureaci konkursu w kategorii literackiej zaprezentowali na scenie swoje wiersze.       Pomocy w organizacji konkursu udzieliła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim. Oprawę artystyczną przygotowali i przedstawili uczniowie z chóru działającego przy Szkole Podstawowej nr 2  w Radzyniu Podlaskim./Osoba wprowadzająca dokument:Kwieciński Arkadiusz/

   

  Laureatką wojewódzkiego konkursu "Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie" w kategorii literackiej została uczennica klasy VI Julia Grzegorczyk, która pod opieką p. Elżbiety Wącior napisała wiersz pt.: "Konstytucja 3 Maja". Jest to już kolejny sukces naszej szkoły, ponieważ w ubiegłorocznej edycji tytuł laureata w tej samej kategorii, otrzymała Aleksandra Kozak z klasy VIII.

  Fotorelacja z wręczenia nagród i podsumowania wyników konkursu w dniu 7 maja 2022r. w Radzyniu Podlaskim oddaje uroczysty i podniosły charakter tego wydarzenia.

  Niech sukces Julki, który jest radością i dumą naszej szkoły, będzie inspiracją do rozwijania pasji i talentów, jakie posiada każdy z nas. Dziękujemy też Julii Czerniec z klasy VII, która również napisała wiersz poświęcony Konstytucji 3 Maja i wzięła udział w konkursie.

  Gratulujemy!!!

  Zamieściła Elżbieta Wącior

 • AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA ŻONKILE

    19 kwietnia przypadała  kolejna  rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W tym roku również nasza szkoła po raz pierwszy  przystąpiła do tej akcji.

  Dlaczego żonkile?

   Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

   Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".

   Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.

   Hasło tegorocznej akcji brzmiało MIŁOŚĆ. Po zgłoszeniu szkoły do akcji nauczyciel historii wziął udział w cyklu konferencji , których celem było zapoznanie się z przebiegiem akcji w poszczególnych klasach. Nauczyciel zapoznał się z udostępnionymi materiałami, filmami, scenariuszami zajęć i  kartami pracy celem przygotowania się do przeprowadzenia zajęć. O możliwości realizacji różnorodnych  zajęć związanych z tą tematyką zostali poiformowani inni nauczyciele, którzy włączyli się do akcji. Na lekcjach, w zależności od wieku dzieci wprowadzano różne treści i elementy związane z powstaniem w getcie. Były to rozmowy, pokazy filmów, słuchowiska, karty pracy i własnoręcznie wykonane żonkile, które umieszczano potem na gazetce szkolnej, która zawisła na korytarzu. Każdy mógł podejść i zapoznać się z najważniejszymi wiadomościami dotyczącymi akcji.

   Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

   

  dodała:E. Ryba

 • W KRÓLESTWIE SŁOWA I OBRAZU  Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

  jaką sobie ludzkość wymyśliła.

  Wisława Szymborska

   

    29 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Wojciechowie odbyła się już kolejna edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Wojciechów: W królestwie słowa i obrazu. Konkurs pięknego czytania i plastyczny adresowany był do uczniów klas 1-3 i 4-6. Odbywał się pod hasłem ,,Zwierzęta małe i duże". Każdy chętny uczeń mógł wziąć udział w konkursie plastycznym i zilustrować wybrany przez siebie fragment utworu literackiego związany z tegorocznym hasłem, aby zaprezentować swoją twórczość szerszemu kręgowi odbiorców. Celem konkursu pięknego czytania było promowanie czytelnictwa, kultury słowa, rozwijanie wyobraźni i umiejętności własnej interpretacji a także wrażliwości estetycznej.

    W konkursie plastycznym sposród 130 prac z całej gminy, aż 3 uczniów z naszej szkoły zdobyło nagrody. Byli to: Jan Masiukiewicz z klasy 1, który otrzymał tytuł Wicemistrz Obrazu oraz Piort Filipiak z kl.1 i Justyna Szelągowska z klasy 3, którzy otrzymali wyróżnienia. Nagrodzeni zdobyli dyplomy i super nagrody. Pozostali uczniowie ( A. Borkowska, L. Żurawicz i Sz. Czerniec) otrzymali drobne upominki.

    W konkursie  pięknego czytania naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie : Lena Adamczyk i Jan Masiukiewicz z kl.1, Łukasz Czerniec z kl.2, Lena Kazanowska, Patrycja Tarka, Piotr Olech i Hania Gorgol z kl.3 oraz Julia Grzegorczyk, Klaudia Tarka i Anna Borkowska z kl.6. Tytuł Wicemistrza Słowa zdobyli Jan Masiukiewicz i Julia Grzegorczyk, natomiast wyróżnienia Lena Kazanowska, Patrycja Tarka oraz Klaudia Tarka.

    Uczniowie do konkursu  zostali przygotowani przez panie: Elżbietę Rybę, Renatę Skowrońską i Elżbietę Wącior. Nagrody ufundował i wręczał Wójt Gminy dr Artur Markowski.

    Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom. Wyrażamy też wdzięczność dla Organizatorów konkursu - Szkoły Podstawowej i Biblioteki w Wojciechowie.

   

  Nauczyciele - Bibliotekarze

   

 • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

  Przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością

  Dużo radości, pogody ducha

  Smacznej Święconki

  I mokrego Śmigusa Dyngusa

   

  Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu,

  Wszystkim Pracownikom Szkoły,

   Uczniom i Ich Rodzinom

   życzy

  Samorząd Uczniowski

   

 • Wielkanoc w przedszkolu

  Przedszkolaki wielkanocne piosenki śpiewają i najserdeczniejsze świąteczne życzenia przesyłają!!!

 • Konkurs Wielkanocny- podsumowanie i rozstrzygnięcie

    W dniu 12 kwietnia 2022r. na apelu szkolnym poświęconym Świętom Wielkanocnym nastąpiło podsumowanie  konkursu świątecznego:  

  ,, Najpiękniejsza palma, pisanka lub stroik wielkanocny”.

  W konkursie wzięło udział 32 uczestników ze wszystkich klas, którzy wykonali prawie 40 przepięknych prac.

  Celem konkursu  było:

  -rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;

  -rozwijanie wrażliwości estetycznej;

  -stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;

  - propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

  -  oraz kształtowanie umiejętności manualnych dzieci.

  Rozstrzygnięcie konkursu poprzez głosowanie na najpiękniejsze prace odbyło sie 1 kwietnia 2022 r przy współudziale całej społeczności szkolnej. Każdy mógł oddać 3 głosy, gdyż było 3 kategorie: pisanka, stroik i palma.

  Najwięcej głosów uzyskali:

  1. W kategorii pisanka:
  1. Anna Borkowska - praca nr19
  2. Damian Stachyra - praca nr 5
  3. Marysia Rosiecka praca nr 7

   

  1.  W kategorii pama:
  1. Łukasz Czerniec- praca nr 4
  2. Hania Pietrzykowska -praca nr 14
  3. Szymon Czerniec -praca nr  29

   

  1. W kategorii stroik:
  1. Andżelika Barwiak- praca nr  36
  2. Hania Gorgol- praca nr 33
  3. Jowita Barwiak - praca nr 34 i Antoni Celejewski- praca nr  8

  Wyróżnienia przyznano dla :

  Julii Grzegorczyk- praca nr 1,

  Julii Czerniec -praca nr 3

  Jana Masiukiewicza -praca nr 10

  Alicji Masiukiewicz- praca nr 17

  Wiktora Celejewskiego- praca nr 21

  Nadii Migdal- praca nr 22

  Andreja Weremczuka - praca nr 25

  Alicji Dębczak- praca nr 6

  Wszyscy uczestnicy otrzymali różnorodne i zrożnicowane nagrody zakupione i ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrody zostały wręczone przez Przewodniczącą RR panią Magdalenę Borowską-Stachyrę. Większość pozyskanych w konkursie prac wraz z innymi  dodatkowo wykonanymi przez innych ofiarodawców zostało sprzedanych na kiermaszu świątecznym pod kościołem.Uzyskane pieniądze zostały przeznaczone na Radę Rodziców i między innymi na  nagrody dla dzieci. Część prac została także zawieziona wraz z życzeniami świątecznymi do rożnych instytucji na terenie naszej Gminy.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział  i zaangażowanie w przeprowadzenie konkursu życząc 

  WESOŁYCH, ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

   

  Elżbieta Ryba

 • NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE

  Każdy z nas ma wpływ na to jak dziś i w przyszłości będzie wyglądała Ziemia.


                Chcesz zmienić świat – zacznij od siebie!

   

  Zacznij od prostych rzeczy:
  Oszczędzaj wodę!
  Segreguj odpady!
  Nie używaj plastikowych reklamówek!
  Wymień żarówki na świetlówki energooszczędne!
  Kupuj produkty ekologiczne, posiadające etykiety z „zielonym listkiem”!
  Nie marnuj jedzenia!

  Pamiętaj – tylko na zdrowej planecie mogą żyć zdrowi ludzie!

   

  Dodała

  R. Skowrońska

 • Dzień bez plecaka

  Koleżanko i kolego!!!

  Dzisiaj w szkole coś nowego

  ,,Dzień bez plecaka”

  Bo zamiast niego

  Przynieś ze sobą coś …nietypowego.

  W co spakujesz swoje rzeczy

  - książki, farby oraz kredki?

  Niech nie zabraknie pomysłów, wyobraźni

  I twórczej inwencji.

         

       1 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy ,,Dzień bez plecaka” ogłoszony przez Samorząd Szkolny. Pomysł został zaczerpnięty z mediów społecznościowych. Zwyczaj pochodzi z USA. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości trudnych warunków bytowych, a też problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Dzieci często muszą chodzić pieszo do szkół, pokonując długie trasy z reklamówkami, workami czy trzymając w rękach swoje rzeczy, gdyż nie stać ich na plecak.  Ten dzień to forma integracji i dobrej zabawy.

        Nasi uczniowie tego dnia mieli przynieść książki, zeszyty i szkolne przybory  nie w plecaku, ale w jego zamienniku. Zabawa polegała na tym, by korzystając ze swojej pomysłowości i kreatywności czymś ten plecak zastąpić. Naszym uczniom nie zabrakło fantazji i wyobraźni. Byli widziani ze sklepowymi koszykami, walizkami, pudełkami, wiadrami… Ich pomysły były rzeczywiście zaskakujące i wywoływały uśmiech na twarzach. Bardzo podobał się kij od szczotki a na nim zawiązany koc, czy wiadro z mopem, bądź drewniany tornister sprzed stu lat, który przyciągał uwagę swoją oryginalnością. Uczniowie, którzy coś ze sobą przynieśli zamiast plecaków byli zwolnieni z odpytywania.

          Dzisiaj gościliśmy także w szkole TVP Lublin, która nagrywała  świętowanie tego nietypowego dnia.

         W ten Prima Aprilisowy dzień kiedy za oknem pogoda spłatała figla i padał śnieg w naszej szkole było bardzo zabawnie. Uczniowie klasy ósmej prowadzili gry i zabawy  związane z wiosną, choć  za oknem było zimno i  biało, biało, biało…

  Jak mówi przysłowie ludowe:

   ,,Kwiecień, plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”.

       Mamy nadzieję, że ,,Dzień bez plecaka” wszystkim się podobał i ma szansę  na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń szkolnych obchodzonych w naszej szkole.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Opracowała A. Żydek

 • Na pomoc Ukrainie

       Bardzo dziękujemy za kolejne dary dla uchodźców z Ukrainy.  Artykuły zostały zawiezione do Urzędu Gminy                               w Wojciechowie.

       Dziękujemy za Wasze otwarte serca. Akcji nie przerywamy, zbieramy dalej.

                                                                                          Samorząd Uczniowski

                                                                                                      

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

  Dnia 1 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół w Wojciechowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej, miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. 

  Organizatorem OTWP jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy:

  ▪ Państwowej Straży Pożarnej,

  ▪ Ministerstwa Edukacji i Nauki,

  ▪ Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

  ▪ Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich FOŚiGW,

  ▪ Lasów Państwowych,

  ▪ jednostek samorządu terytorialnego,

  ▪ instytucji ubezpieczeniowych,

  ▪ innych instytucji, organizacji społecznych oraz fundacji.

   W eliminacjach gminnych wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Miłocina, Wojciechowa i Łubek. Turniej Przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych:

  I grupa - uczniowie klas I - IV,

  II grupa - uczniowie klas V- VIII.

  Każdy z uczestników miał za zadanie rozwiązać test, który składał się z 30 pytań. Po sprawdzeniu i ocenie wszystkich prac konkursowych został sporządzony protokół z przebiegu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

  Następnie, komisja w składzie:

  Tomasz Zielonka - Zastępca Wójta Gminy Wojciechów,

  Mariusz Majcher - Inspektor ds. społecznych, gospodarki komunalnej, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego oraz spraw wojskowych

  Jolanta Duda - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie,

  Monika Kowalska-Ternes - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie,

  Aneta Zubrzycka - Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Łubkach

  ogłosiła wyniki Turnieju i wręczyła dyplomy i nagrody:

  I miejsce, w kategorii wiekowej klasy I-IV, zajęła Nadia Migdal - uczennica klasy IV SP w Łubkach,

  I miejsce, w kategorii wiekowej klasy V-VIII, zajął Bartosz Jarosiński - uczeń klasy VIII SP w Łubkach,

  II miejsce, w kategorii wiekowej klasy V-VIII, zajęła uczennica ze SP w Miłocinie, 

  III miejsce, w kategorii wiekowej klasy V-VIII, zajął uczeń ze SP w Wojciechowie.

  Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie powiatowym. Dziękujemy również Organizatorom i Sponsorom za zorganizowanie i przeprowadzenie Turneju oraz za atrakcyjne nagrody i dyplomy.

  Aneta Zubrzycka

 • Warto być Polakiem

   

  1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.                                                                 
  Święto, jako wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, ustanowione zostało przez Sejm 3 lutego 2011 roku, dzięki inicjatywie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wieloletnie wysiłki podejmowane po odzyskaniu niepodległości przez rodziny Żołnierzy Wyklętych, stowarzyszenia patriotyczne i naukowe, środowiska kombatanckie, dziennikarzy i społeczników przyniosły efekty. Corocznie Instytut Pamięci Narodowej i inne stowarzyszenia organizują inicjatywy upamiętniające bohaterską oraz tragiczną historię Żołnierzy Wyklętych, którzy w powojennej konspiracji niepodległościowej byli najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy. Komuniści tępili Żołnierzy Wyklętych z wielką bezwzględnością. Uruchomili machinę propagandową dążącą do przedstawienia walczących o wolność Polski jako bandytów, czy wrogów Polski Ludowej.
   Z  okazji przypadającego święta  uczniowie klasy VIII zgłębiali  wiedzę na ten  temat oraz  wykonali gazetkę.  Ponadto 31 marca 2022 r. uczniowie klasy VII i VIII wyjechali do  Lublina  na spektakl historyczny pt.„Zapora.Nigdy się nie poddamy!”.Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego Aleksander Batorski, a  przedsięwzięcie  jest współfinansowane z programu Warto być Polakiem,  organizowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego.   

  Cele tego programu to :                                                                                                                                  

  • Pielęgnowanie polskości   
  • Ochrona dziedzictwa narodowego 
  • Przypomnienie ważnych wydarzeń i rocznic z historii Polski
  • Przywołanie postaci godnych do naśladowania  
  •  Pamięć o bohaterach poprzednich pokoleń, którzy dzięki swojej niezłomności zdali egzamin w godzinie próby  
  • Pokazanie tego co dobre i piękne w historii naszego kraju, z wyszczególnieniem tego, co dotyczy województwa lubelskiego. 

  ,,Zapora nigdy się nie poddamy!” to spektakl historyczny adresowany do młodzieży i w sposób przystępny opowiadający trudną historię dowódcy Zaporczyków, przedstawiający losy majora Hieronima Dekutowskiego pseudonim Zapora, który działał m.inn. na naszym terenie. Spektaklowy Zapora to  jeden z Żołnierzy Wyklętych, wielki patriota, zapomniany bohater, ale przede wszystkim człowiek z krwi i kości. Cichociemny – dowódca, komendant, „Stary”. Jego historia opowiadana jest wspomnieniami żołnierzy spisanymi przez dr Ewę Kurek. Podstawą dramaturgiczną są zmagania grupy aktorskiej pracującej nad nową premierą, właśnie tą, która jest grana przed widzami. Jest to zapis próby do spektaklu „Zapora. Nigdy się nie poddamy!”. Oszczędny w scenografii, wsparty multimediami, dramatyczny, nieraz komediowy - jak życie. Wydarzeniom scenicznym towarzyszy muzyka - współczesne, gitarowe aranżacje przedwojennych szlagierów i piosenek partyzanckich.       Wykorzystanie nowoczesnych środków wyrazu, bliskich młodemu odbiorcy, sprawia, że opowieść ucieka od oczywistej dydaktyki i moralizatorstwa.Spektakl jest żywy i trzyma widza w ciągłym napięciu.

  Jesteśmy przekonani, że dla  uczniów wizyta w teatrze była niezapomnianą lekcją historii.

                                             

   

   

  Dodała: Elżbieta Ryba

 • Dzień Osób z Zespołem Downa

           21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa zwany dniem Kolorowej Skarpetki.  Data nawiązuje do obecności dodatkowego trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubkach tego dnia założyli kolorowe nie pasujące do siebie skarpetki – nie do pary, które są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa.

           Akcja jest wyrazem tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób z dodatkowym chromosomem, symbolizuje niwelowanie barier i przezwyciężanie krzywdzących stereotypów. Tego dnia dzieci przedszkolne mogły zaprojektować własne niepasujące do siebie skarpetki, posłuchać pogadanki o osobach z ZD - ich potrzebach, marzeniach, starsi uczniowie w klasach wykonali plakaty o tolerancji, szacunku, akceptacji. Na korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka i zrobiono pamiątkowe zdjęcia  skarpetkom - nie do pary pokazując, że wszyscy jesteśmy różni, a ta ,,różność” czyni nas zawsze wyjątkowymi. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że solidaryzujemy się i integrujemy z osobami z Zespołem Downa  i ich rodzinami.

  Dodała: A. Żydek

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!!!

       W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Powitanie Wiosny rozpoczęliśmy od obejrzenia mini teatrzyku kukiełkowego „Przyjście Wiosny”. Następnie otrzymaliśmy tajemniczy list... Po jego przeczytaniu okazało się, że jego nadawcą była Wiosna. Zaproponowała przedszkolakom zabawę –  zadania i obiecała, że po ich wykonaniu dzieci otrzymają niespodziankę. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania, między innymi dopasowanie atrybutów do każdej z pór roku, kontynuowanie rozpoczętego rytmu z sylwet owadów czy kolorowanie wiosennego rysunku według podanego kodu.

       Zgodnie z obietnicą po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki otrzymały niespodziankę – pudełko. W jego wnętrzu znaleźliśmy koszyczek z baziami, wianuszek z krokusów, szal oraz kwiecistą sukienkę… Na zdjęciach poniżej zobaczycie w jaki sposób je wykorzystaliśmy 😉 Na pewno to był pierwszy dzień wiosny inny niż wszystkie!

   

  Dodała Katarzyna Masiukiewicz

 • Konkurs wielkanocny

 • Dla naszych kobiet...

  08.03.2022

  Najserdeczniejsze życzenia spełnienia wszystkich marzeń dla wszystkich kobiet,
  tych dużych i tych nieco mniejszych
  przesyła Leszek Samcik z męskim Gronem Pedagogicznym.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć