W naszej szkole

 • 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

     22 kwietnia obchodzone jest na całym globie święto naszej planety. Jego celem  jest promowanie harmonii z naturą, która wpływa na równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.

  Niech ten dzień skłoni nas do refleksji nad naszym zachowaniem:

  czy oszczędzam wodę?

  czy potrafię segregować odpady i robię to?

  czy  śmieci wyrzucam do kosza, a nie za siebie?

  czy umiem zachować się w lesie lub na obszarze chronionym?

  czy szanuję zwierzęta?

  co mogę zrobić dla mojego otoczenia?

     Szczególnie wymowne znaczenie ma ten dzień dzisiaj w czasie epidemii COVID-19, kiedy to ludzkość zmaga się z mikroskopijnym koronawirusem, spowolniła aktywność człowieka  a przyroda ma czas na regenerację. Niestety widoczne są również skutki działalności człowieka : płoną torfowiska w Biebrzańskim Parku Narodowym- gdzie  w płomieniach giną zwierzęta, topnieją lodowce na Grenlandii, zapowiada się susza...

   Dbajmy o przyrodę! Nasi uczniowie również wykazują swoje inicjatywy w trosce o Matkę Ziemię. Oto wiersz apel uczennicy klasy 5 oraz dyplomy uczennic z klasy 3, które wykazały się wiedzą w zakresie dbałości o przyrodę:

   

  WIERSZ NA DZIEŃ ZIEMI 

   

   

  Ziemio, Ziemio moja kochana,

  Chcę byś była przez wszystkich szanowana,

  Martwię się o Ciebie od samego rana.

  Pragnę byś była czysta i zdrowa,

  Zawsze uśmiechnięta i kolorowa.

  Nie chcemy śmieci, papierów i puszek,

  porozrzucanych wszędzie,

  Gdyż z tego fetor okropny będzie.

  Trzeba posprzątać taki bałagan,

  Napełnić worki i kontenery.

  Niech czyste będą łąki i lasy,

  Idźcie precz wszystkie brudasy!!!

  Chcę by las był piękny i zielony,

  By wokół było miło.

  Kiedy wszyscy się zbierzemy,

  tych śmieci się  pozbędziemy.

  Świat wtedy będzie znów czysty,

  cudny, barwny i przejrzysty.

  Masz go chronić i szanować.

  By porządek wszędzie zachować.

  Czyste rzeki i źródełka to jest dopiero radość wielka.

  Wtedy będzie nam się miło żyło,

  I z przyjemnością na spacer wychodziło.

  Gdy ktoś papierek na ziemię rzuci,

  Pamiętaj, aby mu uwagę zwrócić.

  Nie można przecież śmiecić i to wiedzą nawet dzieci.

  Kosze służą na odpadki, Pamiętajcie o tym dziadki!.

  Tak bym chciała żyć na świecie,

  W którym śmieci nie znajdziecie.

  Czy to w górach czy nad morzem

  cały kraj jest naszym domem.

  Tu mieszkamy i żyjemy

  więc wokół ładnie mieć pragniemy!.

   

  Julia Czerniec

   

  Dodała D. Kołodziejczyk 

   

 • Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

  Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
  które niesie odrodzenie duchowe,
  napełni wszystkich spokojem i wiarą,
  da siłę w pokonywaniu trudności
  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
  Wesołego Alleluja!

   

 • Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW

  CZY TO W SZKOLE, CZY TEŻ W DOMU

  CIĘŻKO PRACUJEMY, BO DO PIERWSZEJ KLASY OD WRZEŚNIA PÓJŚĆ CHCEMY.

  KAŻDEGO DNIA COŚ WYKONUJEMY I NASZYMI PRACAMI POCHWALIĆ SIĘ CHCEMY.

   

  Dodała: J. Wieczorek

 • Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

  Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

 • „Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

  Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od dziś, 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!

  Codziennie od poniedziałku do piątku

  Od dziś, każdego dnia od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny. Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli.

  Program „Wesoła Nauka”

  „Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący            Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.

  Program „Wielkie Dzieła Małych Rąk”

  „Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.

   

  Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

 • „Szkoła z TVP”- nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej

  Już dziś, 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy do oglądania!

  – Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu  podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

  Oferta edukacyjna – akcja „Szkoła z TVP”

 • Oświadczenie dodatkowy zasiłek opiekuńczy - wzór ZUS

 • Procedura organizacji nauki domowej

 • Zintegrowana Platforma Edukacyjna dostępna dla nauczycieli

  Uprzejmie informujemy, że kształcenie z wykorzystaniem technik na odległość, które ma ruszyć 25 marca br., będzie obejmowało m.in. naukę z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej dostępnej pod adresem epodreczniki.pl

  Szczegółowe informacje o platformie znajdują się w załączonym pliku.

  Do pracy z uczniami zostało udostępnionych na platformie MEN epodreczniki.pl około 30 tys. e-materiałów edukacyjnych. W ten sposób wszystkie e-podręczniki i inne e-zasoby edukacyjne, powstałe w ramach wcześniejszych projektów unijnych, przeniesiono na zintegrowaną platformę edukacyjną. Platforma umożliwia udostępnianie, ale także tworzenie e-zasobów.

  Edytor ZPE jest prostym w obsłudze narzędziem do tworzenia treści edukacyjnych przystosowanych do urządzeń mobilnych. Czytelny interfejs umożliwia tworzenia kompletnych e-materiałów bez udziału programistów.

  Platforma umożliwia tworzenie projektów w wieloosobowym zespole, nauczyciele posiadają możliwość tworzenia i edytowania grup uczniów, dodawania materiałów do poszczególnych grup, a uczniowie mają dostęp do przypisanych im w grupie materiałów edukacyjnych.

  Zintegrowana Platforma Edukacyjna.pdf

 • Webinarium dla nauczycieli o metodach pracy zdalnej z uczniami

  W imieniu Pani Marii Dworzyckiej, doradcy metodycznego nauczycieli języka polskiego LSCDN zapraszamy na kolejne spotkanie online, podczas którego zaprezentowane zostaną metody pracy zdalnej z uczniami, narzędzia, które mogą być przydatne w prowadzeniu tego typu zajęć. Webinarium odbędzie się w najbliższy poniedziałek 23 marca br. o godzinie 18.00. Jest bezpłatne i co najważniejsze, nie wychodzicie Państwo z domu.

  Warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest posiadanie konta Google (poczta gmail).

  Osoby zainteresowane webinarium, proszone są o kontakt: mdworzycka@lscdn.pl

  Szczegółowe informacje:

  https://www.lscdn.pl/pl/doradcy/11591,Webinarium-o-metodach-pracy-zdalnej-z-uczniami.html 

 • Przygotowanie do organizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

  inister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do dyrektorów informację w sprawie przygotowania szkół oraz placówek systemu oświaty do organizacji zajęć edukacyjnych i zajęć prowadzonych w ramach form pozaszkolnych kształcenia ustawicznego z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość. W najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania.

  Szczególowe informacje 

  https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-informacje-dla-dyrektorow

 • Wybór szkoły ponadpodstawowej -ważne informacje dla rodziców i uczniów

  Szanowni Państwo Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie,

  Przesyłamy Państwu prezentację przygotowaną przez panią Iwonę Lipiec konsultanta ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i doradcę zawodowego w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem szczególnie tych rodziców i uczniów, którzy stoją przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

  Wspieram, nie wybieram…

 • Komunikat Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji kształcenia na odległość

 • List MEN dotyczący postępowania rekrutacyjnego do publicznych placówek wychowania przedszkolnego i publicznych szkół podstawowych

 • Pasma edukacyjne - propozycje dla uczniów i nauczycieli

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć