W naszej szkole

 • Na pomoc Ukrainie

  Samorząd Uczniowski zaprasza społeczność szkolną do zbiórki darów rzeczowych dla mieszkańców Ukrainy przebywających na granicy polsko-ukraińskiej.

  Do naszej szkoły można przynosić dary, które następnie przekażemy do Urzędu Gminy w Wojciechowie.

  Zbieramy:

  - długoterminową żywność (herbata, kawa, słodycze, warzywa w puszkach, konserwy, makarony itp.);

  - kosmetyki i chemię (środki higieny tj.: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, płyny do prania itp.);

  - pampersy dla dzieci;

  - ręczniczki papierowe, chusteczki nawilżane;

  - koce, poduszki.

                                  Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

   

  Wszelkich informacji udziela p. A. Żydek opiekun SU.

                                                                                                       Samorząd Uczniowski

 • Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki

      Jak bardzo się lubimy możemy okazywać sobie cały rok, nie tylko z okazji Dnia Świętego Walentego. W naszej szkole ten szczególny dzień obchodziliśmy 11 lutego w przyjaznej, radosnej atmosferze. Wyrazem naszej wzajemnej sympatii były piękne walentynkowe kartki, którymi obdarowaliśmy też pracowników szkoły. Uczniowie klas młodszych rozwiązywali walentynkowe quizy, łączyli w pary „złamane” serca, tworzyli chmury wyrazowe z pięknymi słowami, układali interaktywne puzzle, kolorowali obrazki z walentynkowymi akcentami, bawili się w kodowanie. 

      Z okazji tego sympatycznego święta, klasa II i III życzy wszystkim radości, uśmiechu, przyjaźni i miłości!

  Dodała 

  Renata Skowrońska

 • 14 lutego - Dzień Świętego Walentego

      Piątek 11 lutego upłynął w naszej szkole w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Na głównym korytarzu  pojawiła się gazetka przybliżająca postać patrona, a także tradycje i symbolikę tego dnia.

     Na zajęciach świetlicowych uczniowie przez cały tydzień przygotowywali różnego rodzaju niespodzianki dla najbliższych. Były to walentynkowe liściki, laurki, przeplatane serduszka itp. Niektórzy redagowali wierszyki, rysowali obrazki wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Jak co roku Samorząd  Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Wszystkich laurek pilnował specjalnie przygotowany walentynkowy stworek, który razem z opiekunem SU odpowiednio posegregował  pocztę i rozdał wszystkim adresatom od przedszkola do kl. IV.  Nie brakowało radości, śmiechu, ale też i  zaskoczenia przy odczytywaniu liścików. Satysfakcję odczuwali też Ci, którzy je wysłali, kiedy widzieli radość na twarzach obdarowanych. Nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani walentynkowym słoikiem życzeń, a wszystkie  dzieci dodatkowo czerwonymi lizakami w kształcie serduszka.

     Życzymy wszystkim, aby wzajemne okazywanie sympatii było ważne nie tylko w Walentynki, ale każdego dnia.

   

  Dodała A. Żydek

 • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

      Karnawał to wyjątkowy okres w roku, na który przypada czas balów i zabaw. To również okazja by przeobrazić się w wymarzoną postać ze świata baśni czy też ulubionej książki. Taki bal przebierańców jest atrakcyjną, bardzo lubianą i wyczekiwaną przez dzieci formą rozrywki, dostarczającą wielu pozytywnych przeżyć, a zwłaszcza zadowolenia i radości.

     Tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu w dn.11 lutego 2022r. odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Wystrój sali w balony i serpentyna oraz skoczna muzyka wprowadziły najmłodszych w radosny nastrój i zachęcały do wspólnej zabawy. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje przepiękne stroje. Z wielką radością i ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach zorganizowanych przez wychowawczynie. Wspólna zabawa była okazją do integracji grupy, sprawiła radość i wywołała uśmiechy na twarzach dzieci, które nie zginęły nawet w wyniku zmęczenia.

    Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz poczęstunku.

  Wychowawczynie:

  Jolanta Wieczorek

  Katarzyna Masiukiewicz

 • Wyjątkowe spotkanie muzyczne

      W dniu 17 lutego 2022 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu muzycznym. Gościem tego wydarzenia był pan Leszek Iwaniak – muzyk, pedagog, multiinstrumentalista, członek „Kapeli Wojciechowskiej”. Spotkanie było okazją do zapoznania dzieci z tradycyjnymi instrumentami ludowymi, ich budową i brzmieniem, a były to instrumenty takie jak: harmonia, akordeon, bęben czy puzon basowy. Pan Leszek wyjaśniał dzieciom, co to jest muzyka ludowa, przy jakich okazjach tą muzyką można było najczęściej usłyszeć. Przedszkolaki obejrzały również film opowiadający o Kapeli Wojciechowskiej, której członkiem jest nasz gość. Dzieci słuchały wygrywanych przez pana Leszka melodii oraz akompaniowały do marsza granego na akordeonie.  Każdy chętny przedszkolak mógł sprawdzić swój talent muzyczny grając na bębnie czy akordeonie. Na zakończenie dzieci razem z Panem Leszkiem zatańczyły do melodii „Walca Wojciechowskiego”. Udział w spotkaniu dostarczył przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń.

      Dziękujemy serdecznie Panu Leszkowi za wprowadzenie dzieci w świat muzyki ludowej, melodii i rytmów,      a także przybliżenie dzieciom muzyki regionalnej.

   

  Dodała 

  Katarzyna Masiukiewicz

 • Propozycja na ferie

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

      8 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku  pod hasłem "Działajmy razem!"

      DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
  Internet to wspaniały wynalazek, skarbnica wiedzy, narzędzie komunikacji oraz rozrywki i zabawy, pozwala poznać ludzi  z całego świata, ułatwia naukę i pracę. W obecnych czasach globalna Sieć jest niezwykle potrzebna. Jednak najwspanialsze możliwości komputera i Internetu nie mogą nam przysłonić świadomości tego, że w Sieci możemy spotkać wiele zagrożeń. Konieczna jest zatem edukacja mająca na celu przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z Niej.

  W naszej szkole:

  - wychowawcy i nauczyciele przeprowadzą zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci, w klasach II-III będą to zajęcia w ramach  realizacji programu „ Lekcje z sieciakami”

  - przygotowaliśmy gazetkę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci adresowaną do uczniów i rodziców; nie przejdźcie obok niej obojętnie;

  - klasy młodsze przygotują też plakaty  „ (Nie)bezpieczeństwo w sieci”, które umieścimy na szkolnym korytarzu.

  Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dla

  - dzieci:

  https://www.youtube.com/watch?v=z1pNOilos3E

  - rodziców

  https://www.saferinternet.pl/menu/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/zostan-znajomym-swojego-dziecka.html

  Dodała

  Renata Skowrońska

   

 • Harmonogram przeprowadzenia i składania dokumentów do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łubkach opracowany na podstawie Zarządzenia N4/22 Wójta Gminy Wojciechów

 • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych


 • Informacja dla rodziców uczniów klas 8

  Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
  Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00.   
  Link do spotkania zostanie Państwu przesłany oddzielną wiadomością.

  Leszek Samcik

 • Czasowe zawieszenie zajęć w szkole

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Informacja dotycząca kwarantanny

  Warto wiedzieć, że kwarantannę liczymy od następnego dnia po kontakcie z osobą zakażoną.

  Rodziców uczniów i przedszkolaków z pewnością zainteresują zasady dotyczące dzieci. Kwarantanna dotyczy jedynie tych osób, które miały kontakt z osobą zakażoną, ale nie zachorowały. Najczęściej dzieje się tak wtedy, gdy w klasie jeden z uczniów uzyskuje pozytywny wynik testu na COVID-19. Wówczas pozostali uczniowie przechodzą na kwarantannę, której nie podlegają ich rodzice ani inni domownicy.

  W przypadku gdy uczeń, który miał kontakt z osobą zarażoną, również uzyska pozytywny wynik testu na koronawirusa, rozpoczyna się okres 10-dniowej izolacji domowej, której podlegają wszyscy domownicy. Są oni również zobowiązani do wykonania testu i podlegają kwarantannie, która trwa przez cały okres izolacji osoby zakażonej i dodatkowo siedem dni po jej zakończeniu.

  Z kwarantanny może zostać zwolniona osoba, która wprawdzie miała kontakt z zakażonym, ale uzyskała negatywny wynik testu i jest w pełni zaszczepiona.

 • KREATYWNA ŚWIETLICA

      21 stycznia obchodzimy Dzień Babci a 22 stycznia Dzień  Dziadka. Są to szczególne dni w roku, w których wszystkie wnuki wyrażają swoim Babciom i Dziadkom miłość, szacunek oraz wdzięczność za ich trud, opiekę,  oddanie, bezgraniczną miłość, a także dziękują za czas, który zawsze dziadkowie im poświęcają. Na zajęciach w świetlicy przez cały tydzień dzieci własnoręcznie przygotowywały różnorodne upominki takie jak: laurki, kwiaty, podkówki na szczęście, serduszka, ramki z życzeniami, które mogły zabrać dla swoich najbliższych. Wszystkie prace stanowiły małe dzieło sztuki. Przygotowywanie podarunków było świetną okazją dla uczniów do wykazania się kreatywnością. Dzieci uczestniczyły w rozmowach i pogadankach dotyczących roli jaka odgrywają dziadkowie  w ich życiu, śpiewały piosenki, słuchały opowiadań, ćwiczyły wierszyki. Podczas zajęć poprzez zabawę angażowały i ćwiczyły wiele zmysłów.

          Wszystkie te zajęcia miały na celu podnieść rangę Dnia Babci i Dziadka, podkreślić rolę dziadków w rodzinie, zwrócić szczególna uwagę dzieci na szacunek wobec osób starszych, chęć niesienia im pomocy w sytuacjach dnia codziennego, kształtować uczucia przywiązania do swojej rodziny, a także zacieśnić więzi rodzinne między najbliższymi członkami rodziny.

   

  Dodała A. Żydek

 • Dzień Babci i Dziadka

     W miesiąc styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

     Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

     Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce przedszkolaki przygotowały występ, który pragną zadedykować swoim Babciom i Dziadkom.

   

  Dodała K.Masiukiewicz

 • Informator o szkołach ponadpodstawowych

  Informator - link do strony

  źródło strony: https://www.kuratorium.lublin.pl/

 • Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Obsługi, Rodzice i Uczniowie.

   

  Życzę Wam, abyście spędzili Boże Narodzenie w serdecznej, rodzinnej atmosferze.

  Wigilijne potrawy niech będą smaczne, a prezenty – trafione.

  Niech nowy rok 2022 przyniesie Wam wszystko, co najlepsze: zdrowie, pogodę ducha, pomyślność a Wam drodzy uczniowie najlepiej same szóstki.

   

  Leszek Samcik

 • Boże Narodzenie

  Wiary, która może przenosić góry,

  Nadziei, która nigdy nie zgaśnie,

  Miłości, która jest światłem życia.

  Niech narodziny Chrystusa zwiastują dobrą nowinę!

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć