W naszej szkole

 • Grupa teatralna No Name

   

  23 POWIATOWY PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH – FESTIWALU NAJCIEKAWSZYCH WIDOWISK

   W dniu 19 marca 2024 roku uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w 23 Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Za  występ otrzymaliśmy  wyróżnienie. Dzieci pokazały humorystyczne przedstawienie Ewy Czyżyk "Kopciuszek XXI w." oparte na motywach baśni o Kopciuszku. Forma przedstawienia wymagała zaprezentowania różnorodnych umiejętności recytatorskich, aktorskich tanecznych i śpiewu. Było to nowe doświadczenie pracy w teatrze, zintegrowania muzyki z grą teatralną i tańcem, umiejętności reżyserii dźwięku, współpracy aktorów na scenie, zmiany scenografii i rekwizytów oraz prezentacji scenicznej w świetle. Jeden z uczniów był odpowiedzialny za muzykę i współpracował z reżyserem dźwięku i oświetlenia prezentowanych przedstawień. Obyło się bez wpadek i taka przygoda z muzą teatru sprawiła satysfakcję i radość uczestnikom. Uczniowie maja nadzieję zaprezentowania przedstawienia przed większym gronem widzów: nauczycieli, uczniów i rodziców w naszej szkole.

  Oto kilka refleksji uczestników:

  Lena:" Występ naszego zespołu teatralnego, śpiew oraz muzyka rozbawiły jurorów i publiczność."

  Piotr:" Przedstawienie było bardzo żywiołowe i dostarczyło wielu emocji. Zdobyłem nowe doświadczenie pracy na scenie w pełnym oświetleniu."

  Hania: "Miałam wrażenie, że występ trwał 5 minut."

  Kamil: "Jestem zadowolony z prezentacji naszej grupy teatralnej i wykonanej przeze mnie pracy."

  Patrycja: "Widownia kołysała się w rytm muzyki i śpiewała z nami."

  Na pewno warto było wziąć udział w tym wydarzeniu, odkryć, a także rozwinąć talenty, które drzemią w każdym z nas.

  Edyta Gospodarek

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny, rozstrzygnięty

  Dnia 15 marca 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Wojciechowie, odbył się etap gminny, Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom. Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Na etapie gminnym, rywalizowało ze sobą dziewięcioro uczniów, ze szkół z terenu Gminy Wojciechów. Naszą szkołę w grupie klas I-IV reprezentował Piotr Filipiak (kl. III), zaś w grupie klas V- VIII Klaudia Tarka (kl. VIII).  Rolę przewodniczącego jury pełnił jak co roku Pan Mariusz Majcher – inspektor, zaś nad prawidłowym przebiegiem czuwali: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojciechowie - Monika Kowalska-Ternes oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubkach - Irena Śmiech. Nasi uczniowie zajęli II miejsce w kategorii klas I-IV oraz 4 miejsce, w kategorii klas V-VIII. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorom zaś, dziękujemy za miłą atmosferę, poczęstunek i atrakcyjne nagrody.

  Aneta Zubrzycka

 • Piękno i wyobraźnia – rozstrzygnięcie konkursu na zakładkę do książki.

       12 marca poznaliśmy laureatów konkursu na najpiękniejszą zakładkę do książki, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną i samorząd uczniowski. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczniów, a także promowanie czytelnictwa. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zakładkę dowolną techniką plastyczną. Na konkurs wpłynęło mnóstwo pięknych i pomysłowych prac, co stanowiło nie lada wyzwanie dla jury.

     Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także upominki. Uroczystego wręczenia nagród dokonała Pani Dyrektor, która pogratulowała wszystkim pomysłowości i zaangażowania. Podkreśliła znaczenie czytelnictwa i zachęciła uczniów do dalszego rozwijania swoich talentów.

  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!


  Aneta Gąbka

 • Szkolne obchody Dnia Matematyki, Dzień Liczby Pi.

  W dniach 12-14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Data ta, nie została wybrana przypadkowo - nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3.14. Matematyka, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych uznawana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów w szkole. Niejednej  osobie spędza sen z oczu. Organizując Dzień Matematyki i Święto Liczby ᴨ, daliśmy uczniom naszej szkoły możliwość utrwalenia i poszerzenia wiedzy zdobytej na lekcjach w troszeczkę inny sposób. Uczniowie, poprzez aktywny udział w grach i zabawach matematycznych mogli przekonać się, że matematyka może być łatwa i przyjemna, a przede wszystkim użyteczna w życiu codziennym. Dzień Liczby ᴨ, świętowali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przygotowane zadania przez nauczycieli: Elżbietę Rybę, Renatę Skowrońską i Anetę Zubrzycką, dostosowane były do poszczególnych etapów edukacyjnych i możliwości dzieci. Uczniowie klas I-III układali puzzle, kolorowanki i wykreślanki w centrum których królowała Liczba Pi. Używając wydrukowanego rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi, projektowali miasto Pi zbudowane z kolorowych wieżowców o różnej wysokości zgodnie z kolejnością cyfr po przecinku. Uczniowie klas IV-VIII pracowali zespołowo, rozwiązując zadania na poszczególnych stacjach zadaniowych. Musieli wykazać się wiedzą, logicznym myśleniem oraz współpracą w grupie. Wśród zadań były m.in.  Pi-grafy, Pi-wykreślanki, Pi-sudoku, Pi-rebusy, komputerowy quiz wiedzy o Liczbie Pi, oraz zadanie praktyczne, które polegało na zmierzeniu obwodu poszczególnych przedmiotów, ich średnicy oraz obliczeniu ich ilorazu (wyznaczeniu Liczby Pi). Tworzyli również różne wyrazy, w których występowała sylaba Pi. Zarówno wiedza, jak i umiejętności praktyczne uczniów, zostały docenione przez nauczycieli w postaci dodatkowej oceny z matematyki. Uczniowie mogli  poszerzyć swoją wiedzę na temat Liczby Pi i związane z nią ciekawostki, czytając materiały znajdujące się na gazetce oraz oglądając prezentacje multimedialne. Podsumowaniem szkolnych obchodów Dnia Matematyki i Święta Liczby Pi, było rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie plakatu, którego głównym bohaterem była Liczba ᴨ. Zwycięzcami konkursu zostali:

  • kategoria klas I-III – Szymon Barwiak (kl.II),
  • kategoria klas IV-VI – Nadia Migdal (kl.VI),
  • kategoria klas VII-VIII – Nikola Barwiak (kl.VIII).

  Gratulujemy zwycięzcom, zaś wszystkim którzy zaangażowali się w szkolne obchody Dnia Matematyki i Dnia Liczby Pi, bardzo serdecznie dziękujemy.

  E. Ryba, R.Skowrońska, A. Zubrzycka

 • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Puchacz Piotr”

   

     

   

     Dnia 14 marca 2024r. w naszej szkole odbył się I etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”. Konkurs ten zorganizowany był dla uczniów klas I-III przez „MATHRIDERS”- ogólnopolską sieć Centrów Nauczania Matematyki z siedzibą w Warszawie.
  Celem konkursu jest:
  • rozwijanie zainteresowań uczniów i motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym,
  • popularyzacja matematyki oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi oraz logicznego myślenia,
  • pobudzanie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy      w praktyce,
  • pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki,
  • promowanie szkół i nauczycieli.


  Do I etapu– szkolnego przystąpiło 11 uczniów z klas I- III:

  -z klasy pierwszej 4 osoby

  - z klasy drugiej 3 osoby                                                         

  - z klasy trzeciej 4 osoby.

  Gratulujemy uczniom umiejętności oraz odwagi w podejmowaniu matematycznych wyzwań. Życzymy wysokich wyników!
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

   

  Renata Skowrońska, Elżbieta Ryba

 • LAUREATKA Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

      Z nieskrywaną dumą informujemy, że Natalia Kaznowska uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Łubkach            została laureatką  w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegamy pożarom” w grupie wiekowej – szkoły podstawowe  klasy V- VIII. Dzieło Natalii zdobyło uznanie i zostało dostrzeżone wśród ponad czterystu siedemdziesięciu nadesłanych prac. W dniu 13 marca 2024r. w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie Natalia odebrała dyplom i nagrodę .

  Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów

   

  Irena Śmiech

 • „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”

           W ramach „Zawodowego strzału w 10”  wspierając rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie on-line ze specjalistami, które odbędzie się dnia 14 marca 2024 r. (czwartek) o godz. 17.00.

  Link:

  https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YTRhYzA0YzUtNDY2Yi00ZDA4LTg3MzEtZWEwMWVlODQwZWZm%40thread.v2/0?context=%7B%22Tid%22%3A%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2C%22Oid%22%3A%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2C%22IsBroadcastMeeting%22%3Atrue%2C%22role%22%3A%22a%22%7D&btype=a&role=a

 • 8 marca-Święto Pań w naszej szkole

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Kobiet. Wszyscy Panowie ci mali i ci więksi sprawili, że każda z Pań poczuła się wyjątkowa. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Było mnóstwo życzeń i uśmiechów. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowowali część artystyczną dla wszystki Pań. Mogłiśmy podziwiać talenty aktorskie, wokalne i taneczne naszych uczniów.

  To był miły dzień. Wszystkim dopisywał doskonały humor, a uśmiech zadowolenia nie schodził z twarzy.

   

  Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych oraz uczy szacunku do kobiet.

   

  Aneta Żydek opiekun SU

   

 • KULINARNE WARSZTATY EDUKACYJNE - PROGRAM DLA SZKÓŁ

     Nasza szkoła uczestniczy w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Głównym celem projektu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

  W ramach programu w dniu 7.03.2024 r. uczniowie klas 1-3 i 4-5 uczestniczyli w warsztatach, których celem było promowanie postaw prozdrowotnych (warsztaty kulinarne) i proekologicznych ( zwrócenie uwagi na właściwą segregację odpadów).  W części kulinarnej uczestnicy poznali zalety zdrowej diety bogatej w warzywa, owoce i produkty mleczne i sposoby na ograniczanie przypraw w postaci soli i cukru. 

      Podczas warsztatów kulinarnych prowadząca przy aktywnym współudziale  dzieci przypomniała, jak wygląda  piramida zdrowego żywienia oraz zasady segregacji śmieci. Następnie uczestnicy spotkania wspólnie przygotowywali  zdrowy posiłek na drugie śniadanie - twarożek z ogórkiem, koperkiem, czosnkiem i jogurtem. Uczniowie z dużym zaangażowaniem mieszali składniki,  a następnie spożywali  przygotowaną  pastę za świeżym chlebem.  Następnie został przygotowany zdrowy zielony koktajl składający się z mleka, bananów, jabłek, marchewki i szpinaku. Okazało się, że przygotowane bez przypraw przysmaki są smaczne- twarożek bez soli jest słony, a koktajl bez dodatku dobrze znanego nam cukru jest słodki. Spostrzeżenie to pozwoliło na wyciągniecie wniosku, że dobierając składniki do przygotowywanych posiłków można zrezygnować z niezdrowych dodatków w postaci soli i cukru, co nie wpłynie na walory smakowe potrawy. 

     Zajęcia dostarczyły uczniom nowych wrażeń,  doświadczeń i zwróciły ich uwagę na ważną rolę zdrowego odżywiania, które ma wpływ na ich rozwój i szkolne osiągnięcia.

      Zachęcamy również Rodziców do  kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.

  E.Ryba, D. Kołodziejczyk

 • Dziewczęta to dla Was...

 • 8 marca Dzień Kobiet

  W dniu Święta Kobiet

  dużo zdrowia i słodkości,

  mało smutku oraz łez,

  siły i pomyślności

  oraz wszystkich marzeń spełnienia

  życzy

  wszystkim Paniom i dziewczętom

  Samorząd Uczniowski.

 • Podsumowanie Eliminacji Wojewódzkich – Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

  Wyróżnienie w dla Natalii Kaznowskiej ze SP w Łubkach.

   

   

         W październiku 2023 r. został ogłoszony Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny, którego celem było zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Organizatorem był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prace oceniane były w pięciu grupach wiekowych, etapowo, począwszy od eliminacji środowiskowych przez gminne, powiatowe, wojewódzkie, finał centralny.

          W dniu 13 lutego 2024 r. odbyło się podsumowanie Eliminacji Wojewódzkich - Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Na szczeblu wojewódzkim przesłano 470 prac plastycznych z terenu województwa, wykonanych różną techniką, z czego do oceny na szczeblu centralnym wybrano prace w poszczególnych grupach.

          Mamy przyjemność ogłosić, że uczennica kl. VII - Natalia Kaznowska pod kierunkiem p. Katarzyny Kalickiej, ze Szkoły Podstawowej w Łubkach - dyrektor Irena Śmiech (Gmina Wojciechów) - otrzymała wyróżnienie. Wręczenie nagród nastąpi      13 marca 2024 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

   

  Katarzyna Kalicka

   

 • 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ,,ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

   

  „W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…” – tymi słowami rozpoczyna się Preambuła Ustawy z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Dz.U. z 2011 r. Nr 32, poz. 160).

    Od kilku lat w naszej szkole odbywają się akcje, których celem  jest  upamiętnienie  tych, którzy po II wojnie światowej, z bronią w ręku, przeciwstawiali się narzuconej władzy komunistycznej.

  Kim byli „Żołnierze Wyklęci”?

  „Żołnierze Wyklęci” to żołnierze powojennego podziemia antykomunistycznego, którzy przeciwstawiali się narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Termin ten obejmuje niejednorodną grupę – od małych organizacji uczniowskich, przez podziemne drużyny harcerskie, lokalne grupy zbrojne, aż po ogólnopolskie organizacje polityczne i wojskowe. W propagandzie Polski Ludowej „Żołnierze Wyklęci” byli określani mianem „bandytów reakcyjnego podziemia” i „wrogów ludu”. 

  „Żołnierze Wyklęci” byli najliczniejszą w Europie antykomunistyczną konspiracją zbrojną. Działali na terenie całej Polski, w tym także na Kresach Wschodnich.

   W ramach uczczenia pamięci Niezłomnych  uczniowie klasy VIII wykonali prezentacje w formie plakatów  na temat  Żołnierzy Wyklętych, a  uczniowie klas 0-3, po obejrzeniu prezentacji stworzyli własne plakaty, które zostały wyeksponowane na gazetce na korytarzu szkolnym. Z dużym zainteresowaniem oglądali je  uczniowie pozostałych  klas.

  Zapraszamy także do obejrzenia prezentacji udostępnionej  przez Instytut Pamięci Narodowej.

  Materiał przedstawia najważniejsze informacje dotyczące polskiego antykomunistycznego podziemia po II wojnie światowej. Zawarte w nim zostały także sylwetki wybranych Żołnierzy Niezłomnych oraz informacje o poszukiwaniach ofiar reżimu komunistycznego prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej.

  Z okazji Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" warto przypomnieć  słowa rotmistrza Witolda Pileckiego, który przez całe swoje życie charakteryzował się niezłomną postawą.

  ,,Znalazłem w sobie radość wynikającą ze świadomości, że chcę walczyć”

  ,,Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać”

  ,,Obóz był probierzem, gdzie się sprawdzały charaktery. Jedni staczali się w moralne bagno. Inni szlifowali swe w charaktery jak kryształ. Rżnięto nas ostrymi narzędziami. Ciosy boleśnie wrzynały się w ciała, lecz w duszy znajdywały pole do przeorania...”

  ,,Dlatego więc piszę niniejszą petycję By sumą kar wszystkich - mnie tylko karano. Bo choćby mi przyszło postradać me życie Tak wolę – niż żyć wciąż a w sercu mieć ranę …”

  ,,Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem.”

  Pamiętajmy, że wolność to według większości z nas najważniejsza wartość w zyciu.

   

  Elżbieta Ryba

 • PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - sukcesy naszych przedszkolaków

    28 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach odbył się Powiatowy Konkurs recytatorski dla dzieci przedszkolnych „Dziecięce poezje”.

  Naszą szkołę reprezentowały :

  * z młodszej grupy przedszkolnej: Zosia Gorgol i Martynka Pietrzak - przygotowane pod kierunkiem pani Katarzyny Masiukiewicz oraz

  * z obowiązkowego przygotowania przedszkolnego: Nadia Stachyra przygotowana pod kierunkim pani Jolanty Wieczorek.

   Jury biorąc pod uwagę interpretację, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.

  Wśród nagrodzonych znalazły się Nasze Przedszkolaki:

  I miejsce (w kategorii wiekowej dzieci 6-letnich ) zajęła Nadia Stachyra za wiersz „Bosa osa”,

  III miejsce (w kategorii wiekowej dzieci 5-letnich ) zajęła Martynka Pietrzak za wiersz „Żaby na zakupach”.

  Dyplom za udział otrzymała Zosia Gorgol za wiersz „O pewnym Grzesiu”.

  Jesteśmy dumni!

  Dziękujemy opiekunom!

  Dzieciom i Rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

  Irena Śmiech

 • Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje szkolne

  Dnia 26 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje środowiskowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Celem tego Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludzkości, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

  I grupa - uczniowie klas I - IV;

  II grupa - uczniowie klas V - VIII.

  Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który składał się z 35 pytań i udzielenie jednej poprawnej odpowiedzi na poszczególne pytania. W sumie rywalizowało ze sobą 18 osób. Walka o przejście do kolejnego etapu była bardzo wyrównana i dopiero w dogrywce, w II grupie udało wyłonić się zwycięzcę. Naszą szkołę na etapie gminnym będą reprezentowali następujący uczniowie: I grupa - Piotr Filipiak, klasa III; II grupa - Klaudia Tarka, klasa VIII. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy, zaś zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom".

  Aneta Zubrzycka

 • 21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zarówno pierwszoklasiści, jak również uczniowie klas starszych postanowili uczcić ten dzień pięknym czytaniem. Rozpoczęły się przygotowania do konkursu  czytania zarówno prostych tekstów, jak również tych wymagających wielu ćwiczeń. Na lekcjach utrwalane były zasady poprawnej pisowni i wzorowej wymowy, tak by  język był naszą wizytówką. Poznaliśmy wiele ciekawostek o języku polskim, rozwiązywaliśmy łamigłówki i szarady. Na korytarzu pojawiła się gazetka w biało-czerwonych barwach, gdzie można znaleźć przykłady poprawnych form językowych. Wiemy, że  mówi się  włączać, ten małż, sweter, w każdym razie itp.

    Ten dzień przypomina, że  język polski jest piękny, barwny i niezwykły, dlatego, że jest naszym językiem ojczystym, wyróżniającym spośród innych narodów. W nim wyrażają się pamięć, tożsamość, tradycja, historia i kultura. Rozwój słownictwa w ojczystym języku pomaga precyzyjnie wyrażać  emocje, przekonać innych do swoich racji, a w trudnych chwilach budować siłę moralną.

     Szanujmy go zatem, nie zaśmiecajmy, używajmy pięknej poprawnej polszczyzny i bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami. Niech posługiwanie się językiem narodowym w staranny sposób, znajomość jego zasad i historii stanowi dowód naszego patriotyzmu i przywiązania do Ojczyzny, którą wszyscy  bardzo kochamy.

  Elżbieta Wącior

 • Podsumowanie pierwszego semestru 2023/2024

 • "Moja zakładka do książki"

  Regulamin_konkursu.pdf

  Opiekun biblioteki szkolnej - p. Aneta Gąbka

 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024-2025

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć