W naszej szkole

 • Rozwój dziecka

 • Szkoły Ponadpodstawowe Powiatu Lubelskiego

  Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2021/2022 szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski.

 • Z okazji Świąt Wielkiej Nocy...

  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy,

  wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji,

  rodzicom i uczniom

  życzę zdrowia i pogody ducha.

  Pomimo trudnej sytuacji i zagrożeń,

  niech te Święta Wielkanocne

  będą dla Państwa i Uczniów źródłem

  siły do dalszej pracy, radości,

  nadziei i optymizmu na cały rok.

   

  Leszek Samcik

   

 • Zdrowych i radosnych Świąt !!!

 • Koreczki dla Nineczki

   

  Kolejna duża ilość korków została uzbierana dla Ninki Słupskiej. Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji charytatywnej -nauczycielom, rodzicom, dzieciom, pracownikom naszej szkoły. Duża ilość korków została zbierana przez pobliskie sklepy zarówno w Łubkach jak i w Szczuczkach. Wielkie podziękowania dla ich właścicieli  za zaangażowanie, za współpracę, za informowanie mieszkańców miejscowości jak i gości robiących zakupy o  tej akcji. Worków pełnych koreczków było dużo. Zostały one zawiezione do Wojciechowa i wrzucone do przygotowanego na ten cel serduszka.

  Niech przyświeca nam nadzieja, że działania wszystkich ludzi zaangażowanych na świecie o złotym sercu pomogą małej Nineczce w powrocie do zdrowia.

  Aneta Żydek

 • Zwiastuny wiosny - konkurs plastyczny

 • ,,Wszyscy jesteśmy różni, ale TACY Sami”

   

  ,,Nie do pary jest tu tylko chromosom!!!’’

        Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki obchodzony jest 21 marca. W naszym przedszkolu  zrobiliśmy to dzień później. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka edukacyjna przybliżająca znaczenie i symbolikę tego dnia.

  Zespół Downa to wada genetyczna. Celem obchodów tego dnia jest uświadomienie  wszystkim ludziom, że osoby z Zespołem Downa maja takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji. Data obchodów jest symboliczna. Przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa-trisomia 21.

  Dwie różne skarpetki stały się symbolem tego dnia, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpetę. Kolorowe skarpety nie do pary- które należy założyć tego dnia-mają przypomnieć społeczeństwu, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności, zróżnicowania, niedopasowania i należy propagować ich prawa, wspierać je, integrować się z nimi, okazać solidarność tak, by zapewnić im należne miejsce w społeczeństwie. 21 marca to także pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który uosabia narodziny nowego życia i narodziny niezwykłych ludzi.

  Tego dnia nasze przedszkolaki posłuchały pogadanki na temat niepełnosprawności, tolerancji i akceptacji dla odmienności. Obejrzały także filmik edukacyjny, z którego dowiedziały się, że dzieci z Zespołem Downa są radosne, uśmiechnięte, mają marzenia, zainteresowania, upodobania, pragną naszej akceptacji i przyjaźni, bo przecież: ,,każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś..”, ,, a ilość chromosomów nie ma znaczenia, by spełniać swoje marzenia”.  Nie ma osób identycznych -różnorodność jest rzeczą naturalną.  Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach przygotowanych przez p. Anetę Żydek, ćwiczyły pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. Na koniec własnoręcznie i samodzielnie ozdabiały przygotowane szablony skarpetek, tak by były kolorowe, różne i nie pasujące do siebie. Jedni kolorowali, inni wyklejali kawałkami bibuły czy naklejkami. Tym sposobem nasi najmłodsi pokazali, że różni nas tak niewiele-jeden dodatkowy niepasujący chromosom -tak jak niepasująca do kompletu skarpetka. Ich prace zostały zawieszone na głównym korytarzu obok gazetki poświęconej Światowemu  Dniu Zespołu Downa.  Do domu otrzymali zakładki do książeczek z symbolami tego dnia, które mogli pokolorować razem ze swoimi najbliższymi.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

  Aneta Żydek

 • Kreatywna świetlica

   

  Świetlica szkolna to miejsce, gdzie dzieci spędzają czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Przebywają na niej uczniowie, którzy oczekują na rozpoczęcie zajęć,  na odbiór przez rodziców czy na przyjazd busa szkolnego. W naszej szkole świetlica działała od poniedziałku do piątku, godziny pracy dostosowane zostały do potrzeb oczekujących dzieci. Wychowawcy świetlicy pracują w oparciu  o zatwierdzony na początku roku szkolnego plan pracy świetlicy. Tematyka zajęć uwzględnia kalendarzowy układ roku oraz wynikające z niego święta i uroczystości. Zajęcia mają zarówno charakter indywidualny jak i  grupowy, odbywają się zgodnie z dziennym rozkładem zajęć, w sprzyjającej atmosferze. Przestrzegane są zalecenia  GIS. Dzieciom przebywającym w świetlicy proponowane są w różnorodne formy zajęć, takich jak np.: plastyczno-techniczne, czytelnicze, artystyczne,  dydaktyczne, sportowe, muzyczne itp.

  Zadania zajęć wychowawczo-dydaktycznych i opiekuńczych dotyczyły :

  -organizowania pomocy w nauce, odrabianie pracy domowej

  -zajęcia czytelnicze, które były wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji czytelniczych, zdobywania wiedzy oraz przekazywania wartości i norm społecznych

  -rozwijania logicznego myślenia, wyobraźni, poprzez różne gry planszowe (Pociągi, Kapitan Nauka, Goracy ziemniak…itp.) zagadki, krzyżówki, kalambury, sudoku itp.,

  -rozwijania koncentracji uwagi –anagramy, puzzle, układanki, przeplatanki,  zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne –klocki, zestaw majsterkowicza,

  -organizowanie zabaw ruchowych, sportowych  dając uczniom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu na sali gimnastycznej i na placu zabaw,  dbając o ich kondycję fizyczną,  pozwalały też odpocząć i zregenerować siły  po zajęciach lekcyjnych

  - organizowanie zajęć plastycznych rozwijających kreatywność- poprzez proponowanie różnego rodzaju wykonania prac plastycznych z wykorzystaniem ciekawych materiałów

  -kształtowanie kulturalnych nawyków życia społecznego- oglądanie filmów edukacyjnych, pogadanki

  -rozwijanie zainteresowań oraz zdolności uczniów

  - prace badawcze-eksperymenty

  -współdziałanie z rodzicami, z nauczycielami.

         Uczniowie mają czas na swobodne zabawy, zgodnie z zainteresowaniami, korzystają z gier edukacyjno-towarzyskich zgromadzonych w świetlicy. W pracy dużą uwagę zwraca się na kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej, nawiązywanie pozytywnych kontaktów interpersonalnych, umiejętności rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb, przekonań, uczuć oraz dostrzegania ich u innych, umiejętności panowania nad emocjami, jak też upowszechnianie zasad kultury osobistej, przestrzegania przyjętych zasad i norm zachowania się w świetlicy i na terenie szkoły.

                  Dzieci są bardzo aktywne, otwarte i szczere, a praca z nimi to wielka przyjemność. Nie obawiają się porażki, ćwiczą, poszukują i świetnie radzą sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Miło oglądać ich zadowolone twarze. Na głównym korytarzu w szkole powstała tablica, na której nasi twórcy chętnie zawieszają swoje wspaniałe dzieła.

   Zapraszam do oglądania zdjęć >>

  Opracowała Aneta Żydek

 • Wszystkiego najlepszego...

                                            Wszystkim Kobietom dużym i małym

                                     W dniu Święta Kobiet dużo zdrówka i radości,
                                               moc uśmiechu i słodkości.

   

                                     Leszek Samcik

 • Próbny egzamin ósmoklasisty

  Już wkrótce, odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty, który umożliwi uczniom sprawdzenie stopnia opanowania ich wiadomości i umiejętności. Dzięki takiej diagnozie, każdy uczeń, będzie miał możliwość uzupełnienia tych wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia.

  Egzamin próbny dla ósmoklasistów rozpocznie się 17 marca i zakończy 19 marca. Będzie przebiegał zgodnie z następującym harmonogramem.

   

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
 • Sympozjum Najmłodszych Matematyków

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym zorganizowanym w ramach Sympozjum Najmłodszych Matematyków przygotowując prace konkursowe pod kierunkiem nauczyciela matematyki. Organizatorem Sympozjum był Instytut Matematyki UMCS w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
  Cele sympozjum:

  - Propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych

  - Rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów

  - Zwiększenie motywacji do nauki matematyki

  - Nauka tworzenia własnych opracowań matematycznych

  - Doskonalenie sztuki prezentacji własnej pracy.

  Sympozjum, to wydarzenie, które składa z dwóch część. Pierwsza część, polega na stworzeniu przez uczniów gry matematycznej oraz opracowaniu do niej instrukcji i zadań do wykonania. Druga część Sympozjum, to matematyczne wydarzenie w Auli Informatyki UMCS w Lublinie, na której zaproszeni goście wygłaszają wykłady przeznaczone dla najmłodszych matematyków, a nagrodzeni lub wyróżnieni w Konkursie uczniowie, w zaprezentują swoje prace.  Ze względu na pandemię COVID-19, w tym roku zrezygnowano z drugiej części Sympozjum.

  Naszą szkołę, reprezentowały w Konkursie następujące osoby:

  1. Nikola Barwiak, kl.V
  2. Anna Borkowska, kl.V
  3. Julia Grzegorczyk, kl.V
  4. Klaudia Tarka, kl.V
  5. Julia Czerniec, kl.VI.

  Sukcesy naszych uczniów

  Wyróżnienie: Nikola Barwiak, Julia Grzegorczyk, Julia Czerniec.

  Gratulujemy zwycięzcom  i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Dziękujemy również Organizatorom za zorganizowanie Sympozjum oraz ufundowane nagrody i dyplomy.

  Opracowała: Aneta Zubrzycka

   

 • W Królestwie Słowa i Obrazu - wyniki konkursu

   

  Julia Czerniec - uczennica klasy VI, została laureatką konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. 

  Gratulujemy Julii i wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na zaproszenie do udziału w konkursie. Dziękujemy też Organizatorom za trud i zaangażowanie pomimo trudnej sytuacji epidemicznej.

  Wyróżnienia  za piękne czytanie otrzymały uczennice klasy V: Julia Grzegorczyk i Klaudia Tarka, którym życzymy dalszych sukcesów.

  Tytuł Wicemistrza Słowa oraz wyróżnienie za pracę plastyczną otrzymał też Łukasz Czerniec z klasy I.

     Bardzo cieszymy się z Waszych osiągnięć.

   

  Niech refleksje Julki przekonają pozostałych uczniów, że warto podejmować wyzwania i realizować swoje pasje.

   

  "W grudniu 2020 roku postanowiłam wziąć udział w konkursie „W Królestwie Słowa i Obrazu” organizowanym przez SP w Wojciechowie.

  Polegał on na tym, aby nagrać 2 - 3 minutowy filmik prezentujący dowolny ulubiony

  fragment książki i odesłać go na adres mailowy. Wybrałam powieść Astrid Lindgren

  „Bracia Lwie Serce”, którą właśnie omawialiśmy na języku polskim. Lektura ta bardzo mi się spodobała i utkwiła w moim sercu, dlatego też z niej postanowiłam skorzystać.

  Przygotowując się, czytałam kilkakrotnie, dostosowując intonację oraz płynność

  czytania odpowiednio do tekstu. Gdy zdecydowałam, że może tak pozostać nagrałam filmik

  i po konsultacjach z moją Panią polonistką wysłaliśmy nagranie.

  Długo czekaliśmy na werdykt tamtejszego jury. W końcu nadszedł ten dzień, gdy otrzymaliśmy

  wyniki konkursu.

  Moja radość nie miała końca, gdy usłyszałam, że to właśnie ja zostałam 

  Mistrzem Słowa. Otrzymałam dyplom oraz nagrody rzeczowe. Ogarnęło mnie wielkie szczęście

  i podekscytowanie, ale też długo nie mogłam uwierzyć w to, co się stało. Czułam się fantastycznie 

  i byłam z siebie dumna. Było to dla mnie cudowne przeżycie i długo będę pamiętała te emocje.

  Zachęcam wszystkich do udziału w konkursach, życząc każdemu sukcesów i realizacji swoich marzeń."

                                                                                                                                Julia Czerniec, klasa VI

  Dodała Elżbieta Wącior

 • Konkurs Kaligrafii w klasach 1-3

   

       Dnia 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego . Z tej okazji odbył się w naszej szkole KONKURS KALIGRAFII, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. W konkursie wzięło udział 13 chętnych uczniów  z klas 1-3. Zadaniem uczestników było przepisanie fragmentu wiersza - tekstu drukowanego. Podczas oceny uwzględniono właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu. Wszyscy uczestnicy Konkursu popisali się pięknym pismem. Niestety miejsca na podium są ograniczone .

  Oto wyniki konkursu:

  Klasa I

  • I miejsce  - Klasowy  Mistrz Kaligrafii - Łukasz Czerniec
  • II miejsce   - Wice Mistrz Kaligrafii- Alicja Borkowska

  Klasa II

  • I miejsce  - Klasowy  Mistrz Kaligrafii- Lena Kazanowska
  • II miejsce   - Wice Mistrz Kaligrafii- Piotr Olech
  • Wyróżnienie – Justyna Szelągowska

  Klasa III

  • I miejsce -  Klasowy  Mistrz Kaligrafii- Nadia Migdal

   

  Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania, bo…… każdy może zostać Mistrzem Kaligrafii .   

   

  Opracowała: Elżbieta Ryba

 • DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU

  Wszystkie dzieci fascynują się dinozaurami, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich zainteresowania i 26 lutego obchodzić Dzień Dinozaura. Zajęcia rozpoczęliśmy od zagadki wprowadzającej dzieci w tematykę dnia. Rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.  
  Dzieci opowiadały o otoczeniu i przyrodzie, jaka występowała na Ziemi za czasów dinozaurów.

  Oglądaliśmy dinozaury – zabawki, książeczki, albumy i plansze. Podsumowanie wszystkich informacji stanowił film edukacyjny dotyczący wyglądu, życia i nazw prehistorycznych zwierząt.  Następnie starsi uczniowie pomalowali wykonanego z surowców wtórnych dinozaura, a młodsze przedszkolaki wykonały swoje dinozaury z balonów. Dużo przeżyć i emocji dostarczyła zabawa w paleontologa. Za pomocą odpowiednich narzędzi uczniowie próbowali wydostać ukrytego w lodzie dinozaura. Tego dnia nie zabrakło również zabaw ruchowych i piosenek związanych z tematem przewodnim.

   

  Dodała: J. Wieczorek

 • Przedszkolaki świętują „Dzień kota”

  17 lutego to od kilkunastu już lat „Światowy Dzień Kota”. Jego celem jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

  Nasze przedszkolaki także kochają kociaki, dlatego z ogromnym entuzjazmem zaangażowały się w proponowane „kocie” gry i zabawy.

  Opracowała: Katarzyna Masiukiewicz

   

 • Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS

    Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem ,, Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy".

  Szczegółowe informacje znajdują się po linkiem 

  https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/xi-konkurs-plastyczny-2021/

   

  Regulamin konkursu  

  https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/Dokumenty/wydarzenia_2021/XIkp_2021/XIkp_regulamin_2021.pdf

 • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to czas przepełniony radością, muzyką i zabawą. Tak też było 16 lutego, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do zabawy.

  Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać księżniczki, policjantów, rycerzy, Spider- Mana oraz Batmana.

  Przedszkolaki chętnie bawiły się przy rytmicznej i skocznej muzyce. Podczas balu nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie wzięli udział.

  Jak to bywa na balach tak też i u nas nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, za który serdecznie dziękujemy Rodzicom.

  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.  Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I

  Szkoła Podstawowa w Łubkach

  prowadzi zapisy

  do klasy I oraz oddziałów przedszkolnych

  na rok szkolny 2021/2022

   

  Zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie dziecka do:

  Klasy I

  • dzieci 7 - letnie, urodzone w 2014 r, które w roku szkolnym 2020/21 realizowały obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego
  • dzieci 6 - letnie, urodzone w roku 2015, pod warunkiem, że: realizowały poprzedniego roku obowiązek przygotowania przedszkolnego lub posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  Oddziałów przedszkolnych

  • dzieci 6-letnie, urodzone w 2015 roku
  • dzieci 5-letnie, urodzone w 2016 roku
  • dzieci 4-letnie, urodzone w 2017 roku
  • dzieci 3-letnie, urodzone w 2018 roku 

  Wnioski do pobrania:

  - w sekretariacie szkoły

  - u wychowawcy grupy

  - na stronie szkoły w Strefie Rodzica w zakładce REKRUTACJA

   

  Do każdej karty zgłoszenia dziecka prosimy pobrać również klauzulę informacyjną „RODO-Rekrutacja do szkoły”, zapoznać się oraz podpisaną złożyć z kartą zgłoszenia.

   

  Terminy składania wniosków - do 22 marca 2021 r.

    

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć