W naszej szkole

  • Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Łubkach

     

    "Zawsze jest pora i widzieć i mówić prawdę" - Eliza Orzeszkowa

     

    Powyższe przesłanie towarzyszyło akcji Narodowego Czytania, do której przystąpiliśmy po raz kolejny od wielu lat w dniu 27 września 2023 r. o godzinie 18.00.

    Uczniowie klasy ósmej już na początku września zapoznali się ze scenariuszem i przystąpili do prób czytania tekstu. Ustalono datę występu, w sali zawisły litery i portret Elizy Orzeszkowej  starannie przypięte przez Panie Katarzynę Kalicką i Jolantę Wieczorek.

    Pani Dyrektor  Irena Śmiech zaproponowała, że może zrobimy przy tej okazji wieczornicę dla lokalnej społeczności, zaprosimy do szkoły gości i  mieszkańców okolicznych wsi.

    Pewnego dnia Panie Agnieszka Kołodziejczyk i Ania Tarka zaoferowały pomoc przy przygotowaniu dekoracji, wypożyczenie strojów z okresu powstania styczniowego, a nawet swój udział w czytaniu.   Prace nad spektaklem nabraly tempa i artystycznych rumieńców. Zaproszenia zostały dostarczone i z zapałem przystąpiono do licznych prób, na których ciągle rodziły się nowe pomysły, a rekwizytów i elementów wystroju ciągle przybywało.

    Sala udekorowana została niezwykle barwnie i w pełni oddawala klimat dworku w Korczynie. Dodatkowego uroku dodały prace Pana Darka Sadlaka, który przywiózł swoje drewniane lampy, zegary, lustra i inne wyroby.

    Nagranie z przebiegu uroczystości oddaje wprawdzie ostateczny efekt, ale na pewno nie odzwierciedla emocji, zaangażowania, współpracy, miłej atmosfery, jaka panowała nie tylko w czasie prób, ale też wtedy, gdy pojawili się licznie przybyli goście. Sala napełniła się po brzegi i po bardzo ciepłym powitaniu przez Panią Dyrektor wybrzmiały kolejne dialogi, sceny, opisy, słowa pieśni i melodia " Ty pójdziesz górą, a ja doliną " w wykonaniu Pani Katarzyny Masiukiewicz i Pana Leszka Iwaniaka. Dużo mądrych spostrzeżeń na temat mezaliansu przekazała Zdzisława Gadatliwa, a Pan Marek Krótki streścił powieść  Elizy Orzeszkowej w 111 słowach.

    Nie obyło się bez śmiechu, ale też wzruszeń i zachwytu, nawet bardzo młodej widowni. Po spektaklu wszyscy mogli skorzystać  z pysznego ciasta, kawy i herbaty, pooglądać rekwizyty, rękodzieła artystyczne, stroje i przede wszystkim podzielić się miłymi wrażeniami.

    Dziś już wiemy, że pomysł wieczornego spotkania z tejże okazji był bardzo dobry. Wpisy w kronice zawierają potwierdzenie, że było warto.

    Pani Dyrektor Irena Śmiech podziękowała wszystkim przybyłym: Pani Sekretarz Annie Pyź, Panu Michałowi Sumińskiemu - Przewodniczącemu Rady Gminy Wojciechów,  Radnym Jarosławowi Zubrzyckiemu i Dariuszowi Kołodziejczykowi, Pani Dyrektor Irenie Zubrzyckiej, Pani Helenie Rejmak, a także sąsiadom, przyjaciołom,  rodzicom i uczniom naszej szkoły.

    Kolejne Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Łubkach przeszło do historii, jako wydarzenie niezwykle podniosłe i uroczyste, które mogło takie być dzięki udanej współpracy rodziców, uczniów i nauczycieli. 

    Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli trud, talent, zaangażowanie i serce w to wyjątkowe przedsięwzięcie, zapewnili koloryt i oprawę, przynieśli kwiaty, ciasto, poświęcili swój czas na wspólne spotkanie, rozmowy, bo zawsze jest pora i widzieć  i   mówić prawdę.

    Wyrazy wdzięczności pragniemy też skierować do Pani Małgorzaty Olejnik ze Stowarzyszenia Historycznego Ćwieki ze Starościna za nieodpłatne użyczenie strojów oddających klimat powieści "Nad Niemnem". Liczymy na dalszą  współpracę z naszą szkołą.

    „Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna.”

    Franklin Delano Roosevelt
                                               

    Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, który przygotowała i opracowała Pani Aneta Zubrzycka.

    Elżbieta Wącior

  • Nasza szkoła gościła Radio Lublin

    Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji o nas i nie tylko... 25.09.2023 Magda Grydniewska „Bo to jest dwór” 

  • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

    Dnia 21 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Naszymi gośćmi byli: aspirant Cezary Jurak oraz starszy aspirant Wojciech Sito z Komisariatu Policji w Bełżycach.

    Spotkanie podzielone było na dwie części: dla klas młodszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz dla uczniów              klas IV - VIII.

    Najmłodsi,  bardzo aktywnie brali udział w rozmowie dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych oraz jak należy zachować się przed przejściem dla pieszych i bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Panowie Policjanci, przypomnieli również dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza jesienią, gdy widoczność zaczyna być niedostateczna. Funkcjonariusze policji, zwrócili także uwagę na konieczność jazdy młodszych dzieci w fotelikach, czy też na podstawkach z zapiętymi pasami. Wytłumaczyli,  jak należy zachowywać się, gdy zaczepi ich obca, nieznajoma osoba lub zaatakuje pies. Dzieci miały okazję poćwiczyć "pozycję bezpieczną" wcześniej zademonstrowaną przez jednego        z uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia policjanta. Uczniowie mieli okazję przymierzyć kajdanki oraz potrzymać pałkę. Spotkanie z Policjantami cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyło mnóstwo pytań zadawanych przez najmłodszych. W drugiej części spotkania  uczestniczyli uczniowie klas IV - VIII. Policjanci przypomnieli uczniom jak należy: bezpiecznie, od ilu lat, z jaką prędkością i jakimi środkami transportu poruszać się po drogach publicznych. W sposób jasny i zrozumiały przedstawili uczniom jakie grożą konsekwencje nie stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Prowadzący spotkanie zwrócili również uwagę,  na coraz częściej spotykaną agresję i przemoc    w środowisku szkolnym oraz Internecie. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle przepisów prawa oraz kto i kiedy ponosi odpowiedzialność, gdy dojdzie do przewinienia. Zostali również zapoznani z procedurami postępowania wobec sprawcy przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej. Podczas spotkania poruszony został temat szeroko rozumianych używek, przyczyn sięgania po środki odurzające wśród nastolatków oraz ich wpływu na organizm młodego człowieka. 

    Dziękujemy aspirantowi Cezaremu Jurakowi oraz starszemu aspirantowi Wojciechowi Sito za przeprowadzenie zajęć w naszej szkole. Mamy nadzieję, że przeprowadzona prelekcja przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów i wpłynie pozytywnie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

     

    J. Wieczorek

  • Kapelusz Pani Jesieni-konkurs

    Samorząd Uczniowski

    Zaprasza wszystkie dzieci

    wraz z rodzicami, opiekunami do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym:

    ,,Kapelusz Pani Jesieni”

      

                  Cele konkursu:

    -uwrażliwienie dzieci na piękno nadchodzącej pory roku

    -rozwijanie aktywności twórczej, kreatywności dzieci

    -kształtowanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej

    -rozbudzanie zainteresowań różnymi formami i technikami plastycznymi

    -odczuwanie satysfakcji, radości, zadowolenia z dzieła wykonanego ze swoimi najbliższymi i możliwości  eksponowania  go dla szerszego grona widzów

    -wzmacnianie więzi rodzinnych.

     

    Regulamin konkursu:

    -Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy członkowie rodziny

    -Zadaniem uczestników jest wykonanie kapelusza wykorzystując barwy jesienne w połączeniu z darami przyrody (np. jarzębina, liście, orzechy…itp.)

    -Praca ma mieć formę przestrzenną (czyli można go nałożyć na głowę, przenieść go w ręce), chętne osoby będą mogły się zaprezentować szerszej publiczności na pokazie.

    -Jedną pracę przestrzenną –kapelusz -dostarcza uczeń (rodzeństwo także jedną)

    -Do pracy należy dołączyć metryczkę z informacją o autorze

     

    -Prace należy dostarczyć do p. Anety Żydek w terminie-

                                   - od 9 do 12 października 2023r.

     

    Tylko w tym terminie dostarczone prace będą brane

    pod ocenę komisji.

     

    -Komisja będzie oceniać oryginalność, pomysłowość, technikę wykonania

    - Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie przewidziano nagrody, których sponsorem jest SU.

     

    Serdecznie zapraszamy

    Samorząd Uczniowski

     

    -

  • Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Łubkach

  • Dzień Przedszkolaka

        20 września to już od 10 lat dzień, w którym swoje święto obchodzą przedszkolaki z całej Polski. Również dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Łubkach uczciły ten wyjątkowy dzień. Każdy przedszkolak na tą okazję założył na siebie piękne ubranko. O godzinie 10.00 uroczyście Dzień Przedszkolaka otworzyła Pani Dyrektor, składając przedszkolakom życzenia z okazji ich święta. Tego dnia nie zabrakło wyjątkowych zabaw z kolorową chustą, tańców, szaleństwa z bańkami mydlanymi.  Rodzicom przedszkolaków dziękujemy za pyszny poczęstunek w postaci ciasteczek, soków i owoców.

    Katarzyna Masiukiewicz

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2023/2024

    12 września 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

    W skład zarządu SU weszli:

    Przewodnicząca SU Julia Grzegorczyk kl. VIII

    Zastępca Przewodniczącej Nikola Barwiak kl. VIII

    Skarbnik Klaudia Tarka kl. VIII

    Kronikarz Anna Borkowska kl VIII

    Pozostali kandydaci będą należeć do sekcji : dekoracyjnej, ekologicznej, organizacyjnej.

    Opiekunem SU wybrana została p.Aneta Żydek

    Nowej Radzie SU gratulujemy i życzymy realizacji wielu ciekawych pomysłów. Do współpracy zapraszamy całą społeczność szkolną.

                                                                                                                            Opiekun SU: A Żydek

     

  • Uwaga, salmonella

     

    Szanowni Państwo,

    Państwowy Inspektor Sanitarny w Lublinie w związku ze wzrostem zakażeń salmonellą wśród dzieci  
    na terenie Lublina i powiatu lubelskiego prosi o uwrażliwienie na przestrzeganie zasad higieny podczas przygotowywania posiłków, szczególnie z użyciem jaj wiejskich i zakupionych na targowisku.

    Podjęcie działań profilaktycznych  może przyczynić się do ograniczenia zakażeń salmonellą wśród najmłodszych, dla których jest ona szczególnie niebezpieczna.

    W załączeniu  materiały edukacyjne.

    salmonella_ulotka_2023.jpg.pdf

    salmonella_ulotka_1.jpg.pdf

    bezpieczenstwo_zywnosci_ulotka_3.jpg.pdf

    Więcej informacji na temat profilaktyki chorób zakaźnych znajduje się pod adresem

    https://www.facebook.com/psselublin/?locale=pl_PL

     

    D. Kołodziejczyk

     

     

  • DZIEŃ KROPKI

    15 września dzieci z zerówki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Na zajęciach dzieci poznały genezę święta. Z uwagą wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas bez względu na wiek ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, często potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy. Tego dnia motywem przewodnim zabaw i prac plastycznych była kropka.

     

    J.Wieczorek

  • Podziękowanie dla Sołectw

  • Propozycja ubezpieczenia dzieci

    Nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć w różnych miejscach: np. w przedszkolu, szkole, na szkolnej wycieczce czy podczas wyjścia z klasą do kina, na wakacjach, a nawet w domu. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę ubezpieczenia NNW PZU Edukacja.

    Teraz możesz łatwo ubezpieczyć swoje dziecko – aby to zrobić, kliknij w poniższy link. Znajdziesz w nim informacje o ubezpieczeniu. Szczegółowy zakres każdej z propozycji ubezpieczenia zamieściliśmy w załączniku.

    • Propozycja 1 – suma ubezpieczenia 12 000 zł, składka roczna 30 zł
    • Propozycja 2 – suma ubezpieczenia 15 000 zł, składka roczna 37 zł
    • Propozycja 3 – suma ubezpieczenia 20 000 zł, składka roczna 48 zł

    https://ubestrefa.pl/oferta/6s5ut8

    • Propozycja 4 – suma ubezpieczenia 30 000 zł, składka roczna 55 zł
    • Propozycja 5 – suma ubezpieczenia 50 000 zł, składka roczna 91 zł
    •  Propozycja 6 – suma ubezpieczenia 70 000 zł, składka roczna 121 zł

    https://ubestrefa.pl/oferta/hnwagv

    • Propozycja 7 – suma ubezpieczenia 100 000 zł, składka roczna 161 zł
    • Propozycja 8 – suma ubezpieczenia 150 000 zł, składka roczna 237 zł
    • Propozycja 9 – suma ubezpieczenia 200 000 zł, składka roczna 349 zł

    https://ubestrefa.pl/oferta/3x3l43

    Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie, uzupełnij formularz zgłoszenia.

    Gdy opłacisz składkę, otrzymasz certyfikat/polisę ubezpieczenia.

    NNW PZU Edukacja to ochrona:

    bez względu na miejsce – ubezpieczenie działa na całym świecie (z wyjątkiem usług assistance, które zapewniamy tylko w Polsce),

    bez względu na czas – ochrona działa 24 godziny na dobę przez cały okres ubezpieczenia.

    Ubezpieczenie obejmuje m.in.:

     złamania, zwichnięcia, oparzenia, odmrożenia, wstrząśnienie lub podejrzenia wstrząśnienia mózgu, pogryzienia, ukąszenia, porażenie prądem lub piorunem, zatrucia gazami i produktami chemicznymi,

     ciężkie choroby: m.in. cukrzycę typu 1, neuroboreliozę, wściekliznę i także sepsę,

     trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany poważnym uszkodzeniem ciała, krwotokiem śródczaszkowym lub zawałem serca,

     wypadki spowodowane uprawianiem sportów(rekreacyjnie, wyczynowo, zawodowo) – nawet tych wysokiego ryzyka,

     zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, a także zakupu ortez, szyn, gorsetów, aparatów słuchowych oraz odbudowy stomatologicznej zębów stałych,

     usługi assistance: pomoc medyczną, rehabilitacyjną i pielęgniarską, pomoc psychologa (nawet do 2000 zł) oraz korepetycje (do 1200 zł)...

    …a to jeszcze nie wszystko.

    Szczegółowy zakres ubezpieczenia zamieściliśmy w załączniku.

    Masz pytania? Chętnie na nie odpowiem

    Zbigniew Grabczak

    Doradca PZU

    tel.: 609526127

    Zakładem ubezpieczeń jest PZU SA. Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń, w tym definicje zdarzeń objętych ochroną, zakresu odpowiedzialności, wyłączeń i ograniczeń odpowiedzialności, znajdują się w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) NNW PZU Edukacja, dostępnych u naszych agentów, w naszych oddziałach i na pzu.pl. Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA), Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 9831, NIP: 526-025-10-49, kapitał zakładowy: 86 352 300 zł, wpłacony w całości, Rondo Ignacego Daszyńskiego 4, 00- 843 Warszawa, pzu.pl, infolinia: 801 102 102 (opłata zgodna z taryfą operatora). Wiadomość ta jest przeznaczona wyłącznie dla jej zamierzonego adresata i może zawierać informacje zastrzeżone oraz prawnie chronione.Jeśli przez pomyłkę otrzymali Państwo tę wiadomość, proszę poinformować nadawcę o tym fakcie i usunąć wiadomość wraz z załącznikami.

     
    Ulotka_NNW_Edukacja_DIGITAL_20230612_v2.pdf

  • Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty

    Inauguracja nowego roku szkolnego w naszej placówce miała podniosły i uroczysty charakter. Spotkanie w szkole poprzedziła msza święta odprawiona przez Proboszcza ks. kanonika Marka Jaworskiego, który modlił się z uczestnikami o bezpieczny i owocny nowy rok szkolny, obfitujący w radosne chwile i bogactwo nowych doświadczeń, podczas których można spotkać wszechobecnego Boga. Po raz pierwszy do całej społeczności szkolnej przemówienie powitalne wygłosiła nowa Pani Dyrektor Irena Śmiech. Zwróciła się do uczniów, nauczycieli i rodziców z serdecznymi życzeniami sukcesów, udanej współpracy, zrozumienia i wzajemnej życzliwości. Równie ciepłe słowa do zebranych wygłosił Pan Wójt Artur Markowski, a wspaniały bukiet kwiatów dla Pani Dyrektor był wyrazem szacunku i wsparcia na nowym etapie kariery zawodowej.

    Miłym akcentem był też występ Jasia, Mateusza i Łukasza, którzy słowami wierszy wspominali wakacje
    i przekonywali, że warto wracać do szkoły, kolegów, książek i nauki.

    Po spotkaniu z wychowawcami, w klasach odbyły się pierwsze  rozmowy i zapoznanie z planem lekcji.

    Życzmy sobie na początek wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, pokonywaniu własnych słabości, a przede wszystkim tego, by szkoła była dla wszystkich drugim domem, pełnym ciepła, zrozumienia i miłości.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  • Wyprawka 6-latka na rok szkolny 2023/2024

  • Wyprawka Młodszy Oddział Przedszkolny na rok szkolny 2023/2024

  • Wyprawka szkolna dla klas I-III na rok 2023/24

    Drodzy Rodzice !

    W związku z nadchodzącym Nowym Rokiem Szkolnym zamieszczamy Wyprawkę dla klas 1-3

     

  • Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego...

      

    Pod takim hasłem w dniu 23 czerwca społeczność naszej szkoły zakończyła rok 2022/2023. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło wzruszeń i słów podziękowania. Nie tylko Ósmoklasiści pożegnali się, aby wyruszyć w poszukiwaniu nowych dróg i ścieżek. Bohaterem tego szczególnego dnia był Pan Dyrektor Leszek Samcik, który po ponad 40 latach pracy jako nauczyciel plastyki, a 29 latach pełnienia funkcji Dyrektora placówki, zakończył pracę.

      To ważne wydarzenie uświetnili swoją obecnością: ksiądz Marek Jaworski, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie - Pan Marcin Rybicki, Wójt Gminy Wojciechów - Pan Artur Markowski, Rodzice, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie.

      Pan Dyrektor Leszek Samcik po raz ostatni powitał zebranych gości, podsumował miniony rok i wysłuchał wielu ciepłych,serdecznych słów, które skierowano pod jego adresem.

      Jako pierwsi wystąpili Uczniowie, którzy wyrazili swój szacunek i wdzięczność słowami wierszy, a także osobistymi refleksjami i piosenką. Nie dało się ukryć łez wzruszenia...

      Słowa uznania za pracę w szkole, profesjonalizm i zaangażowanie Pana Dyrektora Leszka Samcika przekazał Pan Wizytator Marcin Rybicki. Pan Artur Markowski równie ciepło i serdecznie wyraził się o współpracy i złożył Panu Dyrektorowi moc gorących życzeń.  Podniosłe, pełne szacunku i wdzięczności wypowiedzi padły z ust przedstawicieli Rady Rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkioły, w których imieniu głos zabrała Pani Elżbieta Ryba.

      Pan Dyrektor nie krył wzruszenia, gdy przedstawił swoje odczucia, wyrazy wdzięczności i sympatii wobec zebranych. Podziękował za serdeczność, dobroć, życzliwość i współpracę, przekazał pamiątkowe albumy i kosz słodyczy.

      Kolejnym podniosłym punktem była wizyta naszych Ósmoklasistów na Olimpie. Doskonale poradzili sobie z dylematami współczesnej edukacji, a Zeus, Hermes i Afrodyta pozazdrościli takiej szkoły i kadry, jaką można spotkać w Szkole Podstawowej w Łubkach. Pomimo nadciągającej burzy, emocje uroczyste i podniosłe nikogo nie opuszczały. Siódmoklasiści pożegnali swoich kolegów, wręczyli upominki i udzielili wielu mądrych wskazówek. Sukcesy zostały nagrodzone, trud i wysiłek minionego roku szkolnego przeszedł do historii. Pozostały zdjęcia, wpisy do kroniki, a przede wszystkim wspomnienia wspólnie przeżytych lat.

      Niech pozostaną we wdzięcznej pamięci.

     

     

  • Święto Sportu w naszej szkole

    W środę 21 czerwca 2023 r. odbyło się w naszej szkole Święto Sportu. Impreza miała na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej i sprzyjała integracji grupowej,  kształtowaniu zachowań prozdrowotnych, nabywaniu wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogaceniu przeżyć poprzez rywalizację.

    Chętni uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach biegach, rzutach do celu, skakaniu na skakance i w dal oraz rywalizacji drużynowej na torze przeszkód. Był również grill, słodycze, napoje i owoce.

    Uwieńczeniem zmagań uczniów w różnych dyscyplinach, było nagrodzenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach pucharami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale. Nagrody zawodnikom wręczyła pani Joanna Kaznowska –wiceprezes Stowarzyszenia ,, U źródeł Ciemięgi”  wspólnie z panem Leszkiem Samcikiem – dyrektorem naszej szkoły.

    To był piękny i słoneczny dzień spędzony na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach. 

    Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców.

    Poczęstunek i nagrody dla zawodników  w postaci pucharów, medali pamiątkowych i  plakietek ufundowało Stowarzyszenie ,, U źródeł Ciemięgi” z Miłocina, z którym owocnie współpracujemy od kilku lat.  Dziękujemy.

    Wielkie podziękowania składamy również Rodzicom za przygotowanie napojów i słodyczy ( regenerujących utratę energii) i obsługę grilla.

     

    Wyniki rywalizacji w poszczególnych konkurencjach:

     

    Mistrz szkoły w  rzutach do celu – Jakub  Adamczyk  ( przedszkole),

    Mistrz szkoły w rzutach do celu -  Jan Masiukiewicz ( kl. I- III),

    Mistrz szkoły  w rzutach do kosza – Maciej Kołodziejczyk  ( kl.  VII -VIII),

    Mistrz szkoły w rzutach do kosza  - Hanna Gorgol ( kl. IV-VI),

    Mistrz szkoły w rzutach w skoku w dal z miejsca -   Dominik Kołodziej (kl. VII – VIII)

    Mistrz szkoły w rzutach w skoku w dal z miejsca – Nadia Migdal  ( kl. IV – VI)

    Mistrz szkoły w rzutach w skokach na skakance -Dominik Kołodziej i Maciej Kołodziejczyk  (kl.VII – VIII).

    Mistrzowie Szkoły  w biegach:

    Przedszkole młodsze i starsze – bieg na 100 m:

    1. Laura Czerniej
    2. Amelia Skorek
    3. Liliana Jarosińska

     

    1. Jakub Dębczak
    2. Wiktor Marek
    3. Jakub Adamczyk

     

     Klasy I- III   - bieg na 200m:

    1. Alicja Borkowska
    2. Wiktoria Cichańska
    3. Aleksandra Górska

     

    1. Łukasz Czerniec
    2. Mateusz Kaznowski
    3. Dominik Barwiak

     

    Klasy IV - VI   - bieg na 600m:

     

    1. Angelika Barwiak
    2. Nadia Migdal
    3. Lena Kaznowska

     

    1.  Cezary Cichański
    2. Szymon Czerniec
    3. Piotr Barwiak

    Klasy VII- VIII   - bieg na 800m/ 1000 m:

    1. Nikola Barwiak
    2. Anna Borkowska
    3. Weronika Majchrowska

     

    1. Dominik Kołodziej
    2. Emil Twardowski
    3. Daniel Cichański

     

    Gratulujemy  zwycięzcom i wszystkim uczestnikom rywalizacji !!!

    Zachęcamy do aktywności fizycznej!!!

    D. Kołodziejczyk 

  • „LOS NASZ DLA WAS PRZESTROGĄ” - lekcja historii w Państwowym Muzeum na Majdanku w Lublinie

       W dniu 16 czerwca 20223r. uczniowie  kl. VII i VIII pod opieką pań: E. Ryby i E. Gospodarek brali udział w wycieczce  do Lublina, podczas której zwiedzali obóz zagłady na Majdanku. Głównym celem wyjazdu było zachęcenie młodzieży do odkrywania i pogłębiania wiedzy o historii II wojny światowej oraz przybliżenie losów ludzi więzionych w obozach koncentracyjnych. Pobyt rozpoczął się od zwiedzania nazistowskiego obozu na Majdanku. Z wielkim wzruszeniem , w zadumie przy  pochmurnej  pogodzie uczniowie szli słuchając opowieści  przewodnika.  Podczas  ponad dwugodzinnej lekcji historii uczestnicy przeszli szlakiem więźniów. Zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Swoim pobytem oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu.  Dla każdego z uczestników tego wyjazdu była to lekcja historii na żywo, historii, o której powinien wiedzieć każdy, kto chce nazywać siebie Polakiem i patriotą. Pobyt na Majdanku uświadomił wszystkim wagę miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyjemy w wolnym kraju. Niemiecki obóz w Lublinie, zwany potocznie Majdankiem, działał od października 1941 r. do lipca 1944 r. Oficjalnie pełnił funkcje obozu jenieckiego, a później koncentracyjnego. Wykorzystywany był, jako miejsce masowych egzekucji oraz jako obóz karny i obóz pracy. Na Majdanku odbywały się również egzekucje więźniów Zamku w Lublinie, w którym mieściło się więzienie niemieckiej policji i służby bezpieczeństwa.Obóz zajmuje powierzchnię ponad 90 ha.Do dzisiaj zachowało się jedynie 71 obiektów spośród 280 baraków, które zostały wybudowane. Pozostała część uległa zniszczeniu lub została rozebrana tuż po wojnie.                                                                                                               

     Mamy nadzieję, że pobyt w Muzeum na Majdanku pozostanie na długo w pamięci uczniów.    

                   

    Elżbieta Ryba                                                               

  • Przystanek Talentowo

     31 maja klasa VII razem z pedagogiem  specjalnym  p.A.Żydek uczestniczyła w  V Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Nałęczowskim Centrum Kultury. ,,Przystanek Talentowo" ma na celu zmianę postrzegania przez społeczeństwo osób z trudnościami            z dysfunkcjami. To przestrzeń do  zaprezentowania swoich talentów, a także forma terapii dla osób niepełnosprawnych. 

    Miałyśmy ogromną  okazję być widzami niebywałych konfrontacji teatralno-muzycznych. Artyści                 z niepełnosprawnością intelektualną, a także ich opiekunowie włożyli mnóstwo pracy i wysiłku, aby móc zaprezentować się  na scenie. Miejsce było przepełnione cudowną atmosferą, a nieprzeciętne talenty           i ogromne pokłady pozytywnej energii napełniły nas szczęściem. Artyści poprzez sztukę dostarczyli nam  mnóstwo przeżyć i emocji. Pokazali, że niepełnosprawność  nie przeszkadza spełniać marzeń, że ograniczenia są często tylko w naszej głowie, a słabość trzeba przekuć w siłę i próbować ...

    Ogromnie dziękujemy Pani Renacie Kruk za zaproszenie na to wydarzenie i Panu Wójtowi Arturowi Markowskiemu za udostępnienie nam busa, którym bezpiecznie dotarliśmy do celu.

    Aneta Żydek

      

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łubkach
    Łubki 58, 24-204 Wojciechów
  • 81 517 10 06

Galeria zdjęć