W naszej szkole

Szkoła w obiektywie

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa w Łubkach
Telefon: 81 517 10 06
Adres szkoły: Łubki 58, 24-204 Wojciechów
Poland
E-mail szkoły: lubki1830@op.pl

Aktualna data

Czwartek 09.02.2023

Dziennik elektroniczny


liczba odwiedzin: 97141

Warto zobaczyćWitamy na naszej stronie

Wiadomości

 • Dnia 20 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Łubkach odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście – Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski, Przewodniczący Rady Gminy Wojciechów pan Michał Sumiński oraz proboszcz parafii Łubki ksiądz Marek Jaworski.

  Spotkanie rozpoczęło powitanie przez Dyrektora Szkoły pana Leszka Samcika przybyłych gości oraz całej społeczności szkolnej. Następnie rozpoczęły się „Jasełka” w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz rodziców. Jasełka, łączące ze sobą tradycyjną formę z elementami współczesności, wywarły na wszystkich zgromadzonych ogromne wrażenie. Aktorzy, zarówno ci mali jak i dorośli, otrzymali gromkie brawa.

 • Ogłoszony przez nauczycieli oddziału przedszkolnego „Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową” przeznaczony był dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności, wrażliwości estetycznej oraz plastycznej, jak również stwarzanie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VIII.

  Zgromadzone prace zostały podzielone na trzy kategorie: świąteczne wieńce, stroiki oraz bombki. W głosowaniu wzięła udział cała społeczność szkolna. Sponsorem nagród była Rada Rodziców, która postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Wykonane przez uczniów prace zostały przekazane Radzie Rodziców, która zorganizowała kiermasz ozdób świątecznych.

 • W okresie przedświątecznym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego szkoły w Łubkach odwiedzili instytucje współpracujące ze szkołą. Uczniowie złożyli życzenia oraz przekazali świąteczne stroiki w Urzędzie Gminy, Ośrodku Pomocy Społecznej, Banku Spółdzielczym, Gminnym Ośrodku Kultury. Wszystkim Pracownikom życzyli zdrowych i pogodnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz udanego Nowego Roku 2023.

  Ogromne podziękowania dla rodziców naszych uczniów za to, że im towarzyszyli zapewniając bezpieczny transport w tych trudnych pogodowych warunkach.

 • Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w zbiórkę żywności i środków czystości dla Podopiecznych Kuchni Brata Alberta oraz mieszkańców Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych. Środki zostały przekazane Bractwu. Każdego dnia do Kuchni Brata Alberta, która mieści się przy ul. Zielonej 3 w Lublinie przychodzi ok 300 osób, by zjeść często jedyny w ciągu dnia-gorący posiłek.

  Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób włączyć się do pomocy osobom zmagającym się z trudną sytuacja materialną czy kryzysem bezdomności.

 • Stała pod śniegiem panna zielona

  Nikt prócz zająca nie kochał jej.

  Nadeszły Święta i przyszła do nas

  Pachnący gościu prosimy wejdź!

  Czas przed Bożym Narodzeniem to szczególny czas dla każdego z nas. Uczniowie w świetlicy szkolnej wymieniali się informacjami na temat zwyczajów i tradycji obchodzonych świąt bożonarodzeniowych w ich domach. Wykonywali ozdoby świąteczne np. mikołaje, aniołki, papierowe choinki, cekinami ozdabiali bombki, kleili kolorowe łańcuchy. Nie zapomnieli także o świątecznych kartkach z życzeniami dla najbliższych, które przed wigilią zostaną rozdane kolegom, koleżankom i nauczycielom. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, uczenia pastorałek, wierszyków, ubierania choinki.

 • Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII

  Głównym celem konkursu jest popularyzacja integracji społecznej zdrowych i niepełnosprawnych dzieci w nawiązaniu do obchodzonego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

  Cele szczegółowe:

  1.Kształtowanie pozytywnego wizerunku dzieci niepełnosprawnych

  2.Kształtowanie postaw akceptacji i szacunku wśród społeczeństwa

  3.Kształtowanie i rozwijanie świadomości społecznej w zakresie dostrzegania i rozumienia problemów dzieci niepełnosprawnych

  4.Wskazanie sposobów pomocy niepełnosprawnym dzieciom

 • ,,Nie widzę - lecz czuję

  Nie słyszę - lecz obserwuję

  Nie chodzę - lecz myślę

  Nie wszystko rozumiem - lecz mam marzenia”

  3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W naszej szkole 2 grudnia pojawiła się gazetka na szkolnym korytarzu, dzięki której uczniowie mogli się zapoznać z prawami osób niepełnosprawnych. Pedagog specjalny na zajęciach świetlicowych prowadziła pogadanki o rodzajach niepełnosprawności, o problemach z jakimi mierzą się na co dzień osoby niepełnosprawne oraz jakie są ich potrzeby. Uczniowie chętnie włączali się w dyskusje. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat niepełnosprawności, przybliżenie problemów oraz obalenie licznych stereotypów. Prezentowane uczniom filmy pozwoliły na zwrócenie uwagi jak wiele jest barier architektonicznych- schody, barierki, krawężniki, brak podjazdów, niedostosowane windy, ograniczenia w dostępie do informacji itp., które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Młodsi uczniowie odgrywali scenki i mogli poczuć jak to jest być osobą niesłyszącą, niewidomą czy niepełnosprawną ruchowo. Rozmawialiśmy o tym co możemy zrobić, kiedy spotkamy osobę z jakąś niepełnosprawnością- jak się zachować, jak ważne są hasła: ZAUWAŻ, POMÓŻ, NIE OCENIAJ”. Zastanawialiśmy się, czego mogą potrzebować dzieci niepełnosprawne, jakie mogą mieć marzenia …?

 • ,,Ogniem i krzemieniem. O prapoczątkach ludzkości na naszych ziemiach.”

  Jest to tytuł spektaklu historycznego, zaprezentowanego przez grupę edukacyjno-artystyczną ARCHEO, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych. Ta niecodzienna lekcja historii miała miejsce w dniu 6 grudnia 2023r -w mikołajki. Jak tytuł wskazuje tematyka dotyczyła najstarszych dziejów ze szczególnym uwzględnieniem życia codziennego epoki kamienia. Podczas spektaklu uczniowie mogli zapoznać się z metodami przetrwania w epoce zlodowacenia, pierwotnymi metodami rozpalania ognia, pradawną bronią myśliwską, narzędziami z kamienia, poroża oraz kości. Dowiedzieli się jak wyglądał proces rozwoju i doskonalenia narzędzi. Poznali także dietę ludzi żyjących w tych czasach, ich prehistoryczne stroje czy biżuterię. W trakcie pokazów uczniowie mogli wykazać się pomysłowością, inteligencją oraz praktycznymi umiejętnościami, zarówno poprzez udzielanie odpowiedzi na różne, czasami podchwytliwe pytania, jak i niekonwencjonalne zadania manualne takie jak np. próby rozpalenia ognia czy wykonania broni z użyciem krzemienia. Dzieci dowiedziały się także do czego współcześnie wykorzystywany jest krzemień. Wykonuje się z niego m. in. bardzo ostre skalpele wykorzystywane podczas operacji chirurgicznych.

 • ,,Życzliwość to obyczaj nie tylko od święta

  Niech każdy człowiek o tym pamięta”

  24 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Nie zabrakło uśmiechów, ciepłych wypowiedzi, gestów, pozytywnych emocji. Na korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka pełna życzliwych słów z pracami przedszkolaków. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto-ramce ze swoim kolegą, koleżanką, czy sprawić innym przyjemność obdarowując się karteczkami z ciepłymi słowami, cytatami, przysłowiami o przyjaźni. Były rozmowy na temat czarodziejskich słów takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam i ich znaczenia w codziennym życiu. Wspominaliśmy o dobrych uczynkach, o tym jak można okazać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy drugiej osoby.

 • Środa 23 listopada 2022r w naszej szkole przebiegała pod hasłem wróżb, zagadek, przepowiedni i zabawy. Można było poznać imię swojej sympatii przekuwając papierowe serce, czy przebić balona poznając swoją przyszłość, zakręcić butelką i usłyszeć co nas czeka niebawem np. ciekawy wyjazd. Najmłodsi mogli usłyszeć czym będą zajmować się gdy dorosną czyli swój zawód- losując z worka jakiś przedmiot i posłuchać o jego symbolice. Katalog wróżb był bardzo zróżnicowany, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

 • Dnia 23 listopada odbył się finał konkursu matematycznego "Mistrz Szybkiego Liczenia".

  Celem konkursu było:

  - Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród uczniów.

  - Sprawdzenie i porównanie swoich umiejętności matematycznych z innymi uczestnikami konkursu.

  - Doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia.

  - Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap (klasowy), odbył się 18 listopada i wzięło w nim udział 29 uczniów klas IV-VIII. Zadaniem uczniów było udzielenie jednej, poprawnej odpowiedzi do zadań z arkusza konkursowego. Na rozwiązanie wszystkich przykładów uczniowie mieli: klasy IV-VI, max 20 min, klasy VII – VIII, max 15 min. Arkusz konkursowy zawierał 56 przykładów z zakresu tabliczki mnożenia. Do etapu szkolnego zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskali na etapie klasowym min 80% punktów możliwych do zdobycia. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 19 uczniów klas IV-VIII. Drugi etap (szkolny) konkursu odbył się 23 listopada. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI (10 osób), klasy VII-VIII (9 osób). Na drugim etapie arkusz konkursowy zawierał przykłady o wyższym stopniu trudności. W sumie uczniowie mieli rozwiązać 52 przykłady. O zajętym przez ucznia miejscu w danej kategorii klasowej, decydowała ilość poprawnych odpowiedzi oraz czas w jakim arkusz konkursowy został ukończony. Uczniowie, którzy zajęli najwyższe miejsca, otrzymal

 • ,,Z Tolerancją nam do twarzy”

  W dniach od 14 do 18 listopada 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Tolerancji. W każdej klasie zostały przeprowadzone przez pedagoga specjalnego p. A. Żydek zajęcia, których celem było kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacja odmienności innych, poszanowanie praw innych ludzi. To przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację bez względu na pochodzenie, kulturę, religię czy wygląd. Każdy ma prawo żyć ,,po swojemu” – dopóki nie krzywdzi innych . Powstało wiele prac plastycznych, które zostały zaprezentowane na gazetce. Uczniowie brali udział w dyskusjach, pogadankach, oglądali filmiki, prezentacje multimedialne przybliżające temat tygodnia, uczyli się wierszy i piosenek o tolerancji. Powstało wiele ciekawych prac: Księga Tolerancji wykonana przez uczniów kl. VIII, Drzewo Tolerancji – w kl. II i III, kolorowe balony na których uczniowie kl. I. odbili swoje dłonie na znak akceptacji, serduszka zerówiaków, krzyżówka czy w wykonaniu przedszkolaków kula ziemska i różne dzieci wokół niej.

 • Dnia 23 listopada 2022r. w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd", gościliśmy w naszej szkole przedstawiciel Straży Ochrony Kolei - panią inspektor Agnieszkę Majewską - Dzierbę oraz przedstawiciela Polskich Linii Kolejowych. Celem przeprowadzonej prelekcji wśród uczniów klas I-VIII oraz Przedszkolaków, było zapoznanie z zasadami prawidłowego i bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych. Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie poruszać się na dworcach kolejowych i w pociągach. Na co należy zwrócić uwagę, a jakich sytuacji unikać. Do kogo i w jaki sposób zwrócić się o pomoc w chwili zagrożenia. Najbardziej trafne i przemawiające do dzieci okazały się krótkie filmiki prezentowane podczas spotkania. Dotyczyły one niebezpiecznych zachowań zarówno pieszych, jak i kierowców znajdujących się na przejazdach kolejowych. Podczas prelekcji omówione zostały znaki (krzyż św. Andrzeja) oraz sygnały świetlne i dźwiękowe jakie możemy zobaczyć na przejazdach kolejowych. Bardzo dziękujemy za przekazanie cennych wiadomości. Dzięki takim osobom jak Wy, podróżowanie liniami kolejowymi, wiedząc że ktoś nad nami czuwa, będzie bezpieczne i przyjemne.

 • Ślubowanie i pasowanie klasy I to od lat niezwykle ważne wydarzenie w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Łubkach. W tym roku miało ono miejsce 24 listopada. Tego dnia już od rana w szkole panowała podniosła atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z niecierpliwością czekali na swój występ.

  Wreszcie nadszedł dlugo wyczekiwany moment. W obecności zaproszonych gości, p. Dyrektora Leszka Samcika, rodziców, nauczycieli, dzieci z oddziału przedszkolnego, kl. „0” oraz kl. II-III, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. „Egzamin na ucznia” wypadł wzorowo, dzieci znają zasady ruchu drogowego, sprawnie liczą w zakresie 10, potrafią dzielić na sylaby i rozwiązywać zagadki, wiedzą co oznacza być wzorowym uczniem. Swoim występem udowodnili, że w pełni zasługują na przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Łubkach. Uczniowie zlożyli uroczystą przysięgę a Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Angelika Barwiak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści akt ślubowania przypieczętowali paluszkiem w kronice szkolnej a p. Dyrektor złożył uczniom życzenia i wręczył pamiątkowe dyplomy.

 • 14 listopada 2022r. uczniowie naszej szkoły za sprawą cyrku Focus zostali zaproszoni do świata magii i iluzji. Jak na prawdziwy cyrk przystało był klaun Maniuś, pokazy iluzjonistyczne, żonglerka piłkami, maczugami, kołami. Cyrkowcy ubrani w barwne stroje, prezentowali wspaniałe i zabawne sztuczki. Rozbawili nas pokazami, do których angażowali publiczność- chętnych uczniów a nawet panią. Dużo emocji wzbudził pokaz legwana zielonego, sztuczka z królikiem czy jazda na miniaturowym rowerku. Program był bardzo ciekawy a uczniowie chętnie uczestniczyły w widowisku. To były niezapomniane chwile!

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W listopadzie 1902 roku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to prezydent Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Towarzyszący prezydentowi myśliwi złapali małego misia i chcieli żeby prezydent do niego strzelił, jednak Roosevelt nie zgodził się na to i uratował niedźwiadka. O tym zdarzeniu dowiedział się rysownik Clifford Berryman, zrobił rysunek i umieścił go w "Washington Post", jednej z największych gazet USA. To właśnie ten rysunek stał się inspiracją dla Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta rozpoczął produkcję pluszowych misiów o nazwie Teddy. Miś zyskał ogromną popularność. Dziś trudno wyobrazić sobie świata bez tej maskotki. Jest bohaterem wielu, bajek, kreskówek i książeczek dla dzieci. Najważniejszy jednak zawsze pozostanie pluszowy, mięciutki miś, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka do zasypiania.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć