W naszej szkole

Szkoła w obiektywie

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa w Łubkach
Telefon: 81 517 10 06
Adres szkoły: Łubki 58, 24-204 Wojciechów
Poland
E-mail szkoły: lubki1830@op.pl

Aktualna data

Środa 28.02.2024

Dziennik elektroniczny


liczba odwiedzin: 275273

Warto zobaczyćWitamy na naszej stronie

Wiadomości

 • Dnia 26 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje środowiskowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Celem tego Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludzkości, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

  I grupa - uczniowie klas I - IV;

  II grupa - uczniowie klas V - VIII.

  Zadanie uczniów było rozwiązanie testu, który składał się z 35 pytań i udzienie jednej poprawnej odpowiedzi na poszczególne pytania. W sumie rywalizowało ze sobą 18 osób. Walka o przejście do kolejnego etapu była bardzo wyrównana i dopiero w dogrywce, w II grupie udało wyłonić się zwycięzcę. Naszą szkołę na etapie gminnym będą reprezentowali następujący uczniowie: I grupa - Piotr Filipiak, klasa III; II grupa - Klaudia Tarka, klasa VIII. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy, zaś zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom".

 • Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zarówno pierwszoklasiści, jak również uczniowie klas starszych postanowili uczcić ten dzień pięknym czytaniem. Rozpoczęły się przygotowania do konkursu czytania zarówno prostych tekstów, jak również tych wymagających wielu ćwiczeń. Na lekcjach utrwalane były zasady poprawnej pisowni i wzorowej wymowy, tak by język był naszą wizytówką. Poznaliśmy wiele ciekawostek o języku polskim, rozwiązywaliśmy łamigłówki i szarady. Na korytarzu pojawiła się gazetka w biało-czerwonych barwach, gdzie można znaleźć przykłady poprawnych form językowych. Wiemy, że mówi się włączać, ten małż, sweter, w każdym razie itp.

 • Regulamin_konkursu.pdf

  Opiekun biblioteki szkolnej - p. Aneta Gąbka

 • Opiekun konkursu - Renata Skowrońska, Elżbieta Ryba

 • Urząd Gminy w Wojciechowie informuje o kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom". Osoby zainteresowane turniejem proszone są o zgłoszenie się do p. Anety Zubrzyckiej do dnia 15 lutego. Etap szkolny zostanie przeprowadzony w dniu 26 lutego. Proszę o zapoznanie się z poniższymi załącznikami.

  Regulamin-OTWP_2024_1_.pdf

  OTWP_RODO-2024_1_.pdf

  oswiadczenie-zobowiazanie-opiekuna_2024_1_.pdf

  Aneta Zubrzycka

 • W dniu 16 lutego 2024r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach. Uczniowie wraz z opiekunem, zaprezentowali ofertę edukacyjną swojej szkoły, możliwości rozwoju swoich zainteresowań, formy kształcenia poza szkolnego (udział w projektach krajowych i zagranicznych), możliwości zdobywania wiadomości i umiejętności praktycznych poprzez udział w warsztatach praktycznych oraz dostęp do najnowszych technologii informacyjnej i maszyn rolniczej. Zaprosili naszych uczniów na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie sie już 7 marca o godz. 8.00, aby mogli samodzielnie przekonać się, dlaczego warto wybrać tę szkołę. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole.

 • Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień 14 luty stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, oczywiście z serduszkami. Każdy mógł przesłac życzenia wybranej osobie. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zostali obdarowani pieknymi kartkami. Swoich wielbicieli mieli również nauczyciele.

 • Drodzy Uczniowie i Rodzice!

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu:

  “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”


  Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

  Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

  Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

 • „Ruch jest w stanie zastąpić każdy lek,

  ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”

  - Wojciech Oczko-

  Ruch to jedna z biologicznych potrzeb człowieka. Kształtuje organizm, wpływa pozytywnie na prawidłowy rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny. To właśnie poprzez ruch dziecko poznaje świat, zdobywa doświadczenie, kształtuje samodzielność, rozwija pamięć i uwagę. Prawidłowy rozwój ruchowy u dzieci skutkuje efektywnym przyswajaniem umiejętności szkolnych, ponieważ ruch, odbiór bodźców i ich przetwarzanie są ze sobą ściśle powiązane.

 • Trwa karnawał - czas radości i zabawy, balów i przyjęć. Na ten moment szczególnie czekają najmłodsi. Wtedy można przebierać się do woli. W naszej szkole zabawa karnawałowa miała miejsce 25 stycznia. Tego dnia sala gimnastyczna wyglądała zjawiskowo. Barwnie udekorowana z mnóstwem wesoło mrugających światełek zachęcała do wspólnej zabawy, najpierw najmłodszych, a potem klasy starsze. Znane muzyczne hity porywały do tańca. Były taneczne korowody, kółeczka, węże, tańce w parach. Zabawy z balonami, hula-hop czy „londyński most”- przygotowane przez Panie Kasię Masiukiewicz i Jolę Wieczorek wzbudzały wiele śmiechu i emocji. Na parkiecie wirowały wróżki, elfy, księżniczki, biedroneczki, postacie z bajek i znanych filmów, sportowcy, policjanci. Niektórzy byli nie do poznania, wzbudzali podziw i zachwyt. Taki bal to doskonała okazja do wykonania pamiątkowego zdjęcia w karnawałowym przebraniu. W trakcie zabawy był czas na pyszny i urozmaicony poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Dzieci odwiedził też św. Mikołaj z workiem pełnym wspaniałych prezentów. Uśmiechy na twarzach naszych uczniów to najlepszy dowód na to, że zabawa była znakomita.

 • ,,Hej, babciu, hej dziadku, witamy was piosenką

  Wesołą i skoczną i bardzo uśmiechniętą.

  W piosence sto dźwięków, a każdy pięknie gra

  dla babci i dziadka dziś koncert na sto dwa…”

  Tak śpiewały dzieci obecne na uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę i kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. To właśnie Oni kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają o swoich przodkach. 21 i 22 stycznia to wyjątkowe daty w kalendarzu - święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń, łez, radości i ciepła pomimo styczniowego mrozu.

 • W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2024 roku reprezentacja uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Łubkach wzięła udział w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Wojciechowie o godzinie 11.30. Następnie wszyscy zebrani przystroili głowy w czerwone, niebieskie lub zielone korony i przemaszerowali za Trzema Mędrcami w Orszaku Trzech Króli przez Wojciechów śpiewając kolędy i pastorałki. Całą grupę kolędników ochraniały trzy wozy strażackie z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z Wojciechowa, Ignacowa i Łubek.

 • W dniu 6 stycznia 2024 roku na zaproszenie księdza kanonika Marka Jaworskiego, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie wystąpili w kościele parafialnym w Łubkach z inscenizacją przybliżającą historię narodzin Pana Jezusa.

  Jasełka łączące ze sobą tradycyjną formę z elementami współczesności wprowadziły wszystkich w zadumę oraz wywołały radość i uśmiech na twarzy widzów, a kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci wzruszyły uczestników do łez.

  Na zakończenie ksiądz proboszcz Marek Jaworski podziękował aktorom oraz reżyserom za występ. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć