W naszej szkole

Szkoła w obiektywie

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa w Łubkach
Telefon: 81 517 10 06
Adres szkoły: Łubki 58, 24-204 Wojciechów
Poland
E-mail szkoły: lubki1830@op.pl

Aktualna data

Czwartek 08.06.2023

Dziennik elektroniczny


liczba odwiedzin: 148652

Warto zobaczyćWitamy na naszej stronie

Wiadomości

 • 31 maja klasa VII razem z pedagogiem specjalnym p.A.Żydek uczestniczyła w V Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Nałęczowskim Centrum Kultury. ,,Przystanek Talentowo" ma na celu zmianę postrzegania przez społeczeństwo osób z trudnościami z dysfunkcjami. To przestrzeń do zaprezentowania swoich talentów, a także forma terapii dla osób niepełnosprawnych.

  Miałyśmy ogromną okazję być widzami niebywałych konfrontacji teatralno-muzycznych. Artyści z niepełnosprawnością intelektualną, a także ich opiekunowie włożyli mnóstwo pracy i wysiłku, aby móc zaprezentować się na scenie. Miejsce było przepełnione cudowną atmosferą, a nieprzeciętne talenty i ogromne pokłady pozytywnej energii napełniły nas szczęściem. Artyści poprzez sztukę dostarczyli nam mnóstwo przeżyć i emocji. Pokazali, że niepełnosprawność nie przeszkadza spełniać marzeń, że ograniczenia są często tylko w naszej głowie, a słabość trzeba przekuć w siłę i próbować ...

 • Ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyłączyły się do zbiórki dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. Brata Alberta w Lublinie. Zebrane słodycze, zabawki zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych Podopiecznych-dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

  Dzieląc się z innymi rozwijamy empatię i otwartośc na potrzeby drugiego człowieka. I to jest piękne.

  A.Żydek pedagog specjalny

 • W dniu 31 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w interaktywnym spotkaniu pt. „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne” przeprowadzonym przez grupę ,,Zaelektryzowani".

  Nietypowe zajęcia pomogły zrozumieć zawiłość zjawisk fizycznych, chemicznych czy przyrodniczych zachodzących w otaczającym nas świecie. W ramach tej ciekawej lekcji uczestnicy mogli obejrzeć eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieć się na czym polegają:

  - zabawy z ciekłym azotem,

  - rozkład termiczny perhydrolu,

 • ,,Wielkie czyny

  składają sie z drobnych uczynków..."

  (L.T.)

  19 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dobrych Uczynków czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pedagog specjalny p.A. Żydek przybliżyła znaczenie tego święta. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia drobnych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna ze złotymi myślami, hasłami, wierszami, zawierająca przykładową listę dobrych uczynków. Pedagog zachęcała do zrobienia klasowego słoika takich uczynków. Klasy młodsze moga go napełniać makaronem czy klockami. Dla klas troszkę starszych była propozycja w postaci karteczek z obrazkami a dla najstarszych karteczki z napisanym dobrym uczynkiem. Miejmy nadzieję, że szybko słoiki w poszczególnych klasach się napełnią..

 • Samorząd Uczniowski zaprasza społeczność naszej szkoły do włączenia się w zbiórkę darów dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie. Przeznaczona jest ona dla dzieci z najuboższych rodzin z okazji Dnia Dziecka.

  Zbieramy:

  -słodycze (ciastka, wafelki, batony, czekolady, cukierki, lizaki)

  -zabawki -nowe lub w idealnym stanie (oprócz pluszaków)

  -książeczki -nowe lub w idealnym stanie

  -artykuły szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farby, flamastry, długopisy, ołówki).

  Pamiętajmy, że takie działania uwrażliwiają dzieci na krzywdę innych, uczą empatii i pokazują w jaki sposób można pomagać osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej.

 • Dnia 16 maja br. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla przedszkoli pt.: „Wiosenne Drzewo”.

  W konkursie wzięły udział przedszkolaki ze wszystkich Oddziałów Przedszkolnych z terenu Gminy Wojciechów. Spośród 53 prac, które wpłynęły wszystkie spełniły wymogi formalne i zakwalifikowały się do konkursu. Jury w składzie p. Elżbieta Ryba, p. Jolanta Wieczorek oraz Aneta Zubrzycka miały bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Po długich dyskusjach komisja przyznała nagrody.

  W grupie wiekowej 3 – 4 latki

 • Za nami udana wycieczka do Małopolski, na którą wyruszyliśmy z Łubek w środę 10 maja 2023 r. o godz. 7.00. W przygodzie uczestniczyli uczniowie klas IV- VIII z naszej szkoły pod opieką pań: Doroty, Anety i Edyty oraz grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkach ze swoimi opiekunkami.

  Miejsca, które znalazły się na naszym wycieczkowym szlaku to:

  • Zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni,
  • Cmentarz na Pęksowym Brzysku w Zakopanem
  • Kamiland – muzeum z trofeami naszego wybitnego skoc
 • Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Akcję zapoczątkował w 2002 redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio", Andrzej Zalewski. Pierwsze obchody odbyły się 15 maja 2002 roku.

  W tym roku po raz pierwszy w obchody Święta Niezapominajki włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Łubkach. Przedszkolaki dowiedziały się kto był pomysłodawcą tego święta oraz jaka jest jego idea. Mogły z bliska przyjrzeć się tej roślince oraz poznać zapach niezapominajki. Dzieci wysłuchały „Bajki o Niezapominajce”, która miała na celu uświadomienie dzieciom konieczność dbania o nasze środowisko. Dowiedziały się również, dlaczego niezapominajka jest symbolem zakochanych, których czeka czasowe rozstanie. Przedszkolaki podczas quizu dzieliły działania na dobre i złe dla środowiska, a dla swoich najbliższych przygotowały kartki-niezapominajki. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Polskiej Niezapominajki na stałe wpiszą się w kalendarz świąt obchodzonych przez dzieci.

 • Powstanie styczniowe to największy w XIX w. polski zryw narodowy. Za datę jego rozpoczęcia przyjmujemy 22 stycznia 1863 r., gdy Komitet Centralny Narodowy wydał Manifest powołujący Tymczasowy Rząd Narodowy. Powstanie pochłonęło kilkadziesiąt tysięcy ofiar i odcisnęło ogromne piętno na dążenia niepodległościowe kolejnych pokoleń Polaków.

  W ramach obchodów 160 rocznicy wybuchu powstania uczniowie z naszej szkoły w dniu 15 maja 2023r mieli możliwość uczestnictwa w pokazach historycznych związanych z tym tematem. Prowadzący w przystępny sposób opowiedział dzieciom o przyczynach i przebiegu powstania.Wspomniał najbardziej zasłużone osoby. Opowiedział o najważniejszych bitwach i skutkach powstania oraz o historii odzyskania przez Polskę upragnioej wolności. Uczniowie poznali umundurowanie powstańców oraz broń, którą sie posługiwali. Dzieci na żywo uczestniczyły w lekcji. Mogły przymierzyć prezentowane stroje, dotknąć eksponatów, poczuć się żołnierzem- powstańcem. Pokazy były żywą lekcja historii, w której większość obecnych brała aktywny udział.

 • Ostatnie miesiące obfitowały w różne wydarzenia, w których uczniowie chętnie brali udział.

  Złożenie świątecznych życzeń

  Tuż przed Świętami Wielkanocnymi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z rodzicami i opiekunem udali się do instytucji współpracujących ze szkołą. Uczniowie złożyli życzenia: zdrowia, radości i wielu łask od zmartwychwstałego Pana Jezusa i przekazali świąteczne stroiki.

  Dzień Kolorowej Skarpetki

  Włączając się w obchody Dnia Osób z Zespołem Downa uczniowie założyli kolorowe niepasujace do siebie skarpetki. Pani A.Żydek przeprowadziła pogadanki majaca na celu podniesienie świadomości uczniów na temat trisomii 21 chromosomu. Nie zabrakło filmów, rozmów na temat różnorodności, prac plastycznych i pamiątkowych zdjęć różnych skarpetek.

 • Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Łubkach biorą udział w akcji #ZDROWOROSNA 2023.

  Inicjatorem tej akcji jest firma W.Legutko, która od lat dostarcza pasjonatom ogrodnictwa szeroki wachlarz nasion, cebulek kwiatowych oraz akcesoria ogrodnicze.

  Ideą akcji #ZDROWOROSNA, dedykowanej dzieciom, jest chęć przekonania najmłodszych do tego, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. To także doskonała inspiracja dla nauczycieli, by w kreatywny sposób kształtować u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do zdrowej żywności.

 • ​​Zapraszamy do przyłączenia się do akcji polegającej na zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego.

  Zbiórka trwa do 4 maja 2023 r. Odbiór zaplanowano 5 maja.

  Miejsce składowania odpadów to plac przy remizie OSP w Łubkach - prosimy o składowanie sprzętu przy ogrodzeniu, w ten sposób , aby nie blokować wyjazdów z remizy.

  Co można oddać? - wykaz elektrośmieci pod linkiem

  https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/rodzaje-elektrosmieci/

  Co się dzieje z tymi odpadami? Odpowiedź znajdziecie tutaj:

 • W czwartek uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wiosenne porządki przyłączając się w ten sposób do akcji * Wiosenne Sprzątanie Gminy z ZZOKiem.* Uczestnicy zostali zaopatrzeni w rękawiczki, kamizelki i worki dostarczone przez Urząd Gminy w Wojciechowie i wymaszerowali w teren. Okolice szkoły sprzątali młodsi uczniowie ze swoimi wychowawcami, starsi zaś w asyście opiekunów oczyścili ze śmieci okolice rzeki, drogi i przystanku w Łubkach.

  Pamiętając, że ,, Śmieci mniej, Ziemi lżej! ” cieszymy się, że mogliśmy ,,ulżyć” naszej planecie i podnieść świadomość ekologiczną uczestników.

 • Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły,

  Uczniom i ich Rodzicom

  Zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych,

  pełnych nadziei budzącej się do życia wiosny,

  Miłości,

  Radosnego, wiosennego nastroju,

  Pogody w sercu,

  Radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

  serdecznych spotkań w gronie rodziny

  oraz

  Wesołego Alleluja

  życzy

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.

 • Jak oszczędzać środowisko i szanować naszą planetę, po co segregować śmieci?

  Między innymi na takie pytania uzyskali odpowiedź uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki uczestnicząc dzisiaj - 3 kwietnia 2023 r. w warsztatach edukacji ekologicznej.

  Warsztaty poprowadziły panie Grażyna Joachimowicz z Fundacji Inicjatyw Menadżerskich oraz pani Ola Kwiatkowska z ZZOK w Bełżycach, które gościliśmy dzisiaj w naszej szkole.

  Refleksje uczestników po spotkaniu:

  • Warsztaty przypomniały nam w ja

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć