W naszej szkole

Szkoła w obiektywie

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa w Łubkach
Telefon: 81 517 10 06
Adres szkoły: Łubki 58, 24-204 Wojciechów
Poland
E-mail szkoły: lubki1830@op.pl

Aktualna data

Piątek 30.09.2022

Dziennik elektroniczny


liczba odwiedzin: 38092

Warto zobaczyćWitamy na naszej stronie

Wiadomości

 • Magia, zapach choinki i radość to słowa, które kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 2 i 3 już mieli okazję poczuć odrobinę świątecznej atmosfery podczas wyjazdu do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. 22 września 2022 r. wspólnie z wychowawcą i z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie wyjechali na wycieczkę turystyczno – edukacyjną do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zwiedzenie fabryki, poznanie historii jej powstania i oglądanie ozdób choinkowych na wystawach z różnych stron świata (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Dzieci miały możliwość zapoznania się z procesem powstawania bombek, począwszy od szklanej rurki, aż do gotowego produktu. Cała produkcja odbywa się ręcznie. Dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu, lecz też ogromnej cierpliwości. Zobaczyły także tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek oraz setki niesamowitych eksponatów w galeriach. W trakcie zwiedzania i podziwiania szerokiego asortymentu uczniowie wzięli udział w warsztatach i własnoręcznie ozdabiali bombki, które dostali w prezencie. Na koniec w sklepie mogły obejrzeć i zakupić sobie wybrane bombki. Tegoroczne święta będą na pewno wyjątkowe, bowiem na wielu choinkach zawiśnie własnoręcznie wykonana piękna kolorowa

 • W dniu 19 września odbyły się demokratyczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń otrzymał kartką do głosowania, na której miał postawić znak X przy nazwisku swojego faworyta. Po zliczeniu głosów przez komisję okazało się, że spośród zgłoszonych 13 kandydatów największą liczbę uzyskała Angelika Barwiak z kl. VII.

  Wielkie brawa dla Angeliki Barwiak Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

  na rok szkolny 2022/2023.

  W skład zarządu weszli:

  Zastępca: Dawid Olech z kl. VIII

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  ,,Pasja i wyobraźnia

  to najlepsi przyjaciele

  dnia kreatywności

  Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Ma na celu pobudzanie pomysłowości dzieci i zachęcanie do tworzenia.

  Społeczność naszej szkoły w Łubkach włączyła się w świętowanie Dnia Kropki. Zabawa rozpoczęła się od filmu ,,The Dot”, którego bohaterką była dziewczynka imieniem Vashti, która dzięki narysowanej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w siebie i swoje możliwości, odkrywając swój talent. Nie zabrakło także zabaw i gier, w których bohaterem była kropka. To ona miała przypominać wszystkim o talentach jakie dzieci mają, o tym jak je rozwijać i jak się nimi dzielić z innymi. Niektóre klasy wykonały drzewo talentów, na którym uczniowie w różnorodny sposób zaprezentowali swoje umiejętności. Wszystkie podejmowane w Dniu Kropki działania mają pomagać najmłodszym odkrywać talenty, zachęcać do tworzenia, poznawać ich mocne strony i je zaprezentować innym. Twórczości nie należy kryć przed światem.

 • 20 września Przedszkolaki z całej Polski mają swoje święto. Ustanowiony we wrześniu 2013 roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego oraz wzrost jego znaczenia w świadomości społecznej.

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole już po raz trzeci włączyły się w obchody tego dnia. Dołączyliśmy do wydarzenia organizowanego przez Przedszkole im. Misia Uszatka w Gryfinie „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Hasłem przewodnim tegorocznego dnia były „Dziecięce marzenia”. Podniosłego charakteru dzisiejszego dnia dodała obecność Pana Dyrektora Leszka Samcika, który złożył przedszkolakom życzenia z okazji ich święta. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Dziecięce marzenia”, czym oficjalnie rozpoczęły świętowanie. Przedszkolaki tańczyły do znanych i lubianych dziecięcych hitów.

 • Witaj szkoło! Witaj szkoło!
  Już wakacji minął czas
  Dzisiaj raźno i wesoło
  Powracamy do swych klas…

  1 września 2022r. w naszej szkole był dniem bardzo uroczystym, który rozpoczął się Mszą Św. o godz.8.00 w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzili się przed szkołą gdzie po długiej przerwie mogliśmy wszyscy razem zainaugurować nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pana Dyrektora Leszka Samcika, który serdecznie powitał Uczniów, Rodziców i Nauczycieli, a także naszych miłych gości: Ks. Marka Jaworskiego i Pana Wójta dr Artura Markowskiego, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Pan Dyrektor w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na rocznicę wybuchu II wojny światowej, wspominał także o trudnej sytuacji na Ukrainie, gdzie nadal toczą się walki. Pan Dyrektor wszystkim podziękował za obecność życząc dobrego i spokojnego roku szkolnego, pełnego sukcesów i radości.
  Następnie w krótkiej akademii przygotowanej przez p. A. Żydek wystąpili uczniowie z klas II-VIII, którzy wierszem i piosenką pożegnali wakacje, a powitali rok szkolny. Julia Czerniec z kl. VIII złożyła życzenia Panu Dyrektorowi, Radzie Pedagogicznej, Pracownikom Obsługi i Administracji, Rodzicom i Gościom życząc dużo cierpliwości, uśmiechów, zadowolenia oraz wielu sukcesów. Najmłodszym przedszkolakom, którzy przyszli do naszej szkoły raz pierwszy p. A. Żydek życzyła szybkiej adaptacji w grupie, nawiązywania znajomości i fajnej zabawy, a ich Rodzicom, ,,

 • Informujemy, że dla swojego bezpieczeństwa i ochrony życia NIE MOŻNA korzystać z boiska i jego urządzeń ze względu występujących tam usterek do czasu naprawy. Poinformujemy o możliwości korzystania jeżeli będzie taka możliwość.

 • Młodszy Oddział Przedszkolny 3, 4, 5-latki

  Rok szkolny 2022/2023

  Wyprawka Przedszkolaka:

  - obuwie na zmianę (do łatwego i samodzielnego założenia) + worek

  - komplet ubrań na zmianę (w podpisanej siateczce),

  - 1 pudełko chusteczek higienicznych,

  - 1 rolka ręcznika papierowego (dużego),

  - 1 op. chusteczek nawilżanych,

  Wyprawka plastyczna:

  - teczka z gumką (A4),

  - kredki ołówkowe GRUBE 12 kolorów,

  - plastelina 8 lub 12 kolorów,

  - garby akwarelowe 12 kolorów,

  - klej w sztyfcie (wykręcany) średni (15 g) 2 szt.,

 • Minął rok szkolny 2021/2022. Trudny rok, pełen wyzwań zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Pan Dyrektor Leszek Samcik podsumował sukcesy, wręczył nagrody i dyplomy. Popłynęły słowa pełne wdzięczności i zadumy nad przemijaniem, pojawiły się łzy wzruszenia i mądre rady na dalsze życie naszych Absolwentów.

  Wakacje rozpoczęte. Życzymy wszystkim udanego, bezpiecznego wypoczynku.

 • Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2021/2022, obędzie się w piątek 24 czerwca o godzinie 8.00 w kościele parafialnym.

  Po Mszy Św. zapraszamy do szkoły na uroczyste podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu oraz wręczenie świadectw na godzinę 9.00.

  Serdecznie zapraszamy

 • Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 15 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

  Przybyłych gości powitał Pan Dyrektor oraz złożył rodzicom najserdeczniejsze życzenia. Bogatą część artystyczną otworzył występ dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III, które zaprezentowały swoim rodzicom wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali wierszy i piosenek. Gościom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Uczniowie starszych klas zatańczyli i zaśpiewali dla Mam, a także odczytali swoje prace przygotowane na konkurs „Portret Mamy słowem malowany”. Na twarzach ukochanych Mamuś pojawiły się łzy wzruszenia i radości. Na zakończenie części artystycznej dzieci obdarowały swoich rodziców upominkami.

 • Dnia 8 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami oraz nauczycielami wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do Jurajskiego Kompleksu Turystycznego w Bałtowie. Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko. Było naprawdę warto bo atrakcje, które tam na nas czekały wynagrodziły długi czas podróży.

  Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od magicznego miejsca Sabatówki - Wioski Czarownic. To miejsce gdzie świętokrzyskie czarownice objęły swą władzę. Po przekroczeniu jej bramy przenieśliśmy się w świat wiedźm, czarownic i białej magii. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. W jego dolnej części zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Następnie odbyliśmy przejażdżkę po Zwierzyńcu Górnym amerykańskim "school busem". Podróżowaliśmy pomiędzy żyjącymi tam zwierzętami rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie, które mieliśmy okazję obserwować z bliska. Czuliśmy się wtedy jak na prawdziwym safari. Kolejnym miejscem do którego udaliśmy się był Jura Park. Wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Wędrując ścieżkami widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Następnie udaliśmy się na warsztaty mydlarskie. Podczas pobytu w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym nie mogło również zabraknąć czasu na Park Rozrywki, który zafascynował najmłodszych uczestników wycieczki.

 • W dniu 07.06.2022r. roku uczniowie z klas 1-4 pod opieką pań: E. Ryby, R. Skowrońskiej i K. Masiukiewicz udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy, celem której było wzbogacenie wiedzy na temat naszej stolicy, poznanie zabytków znajdujących się na Starym Mieście, wizyta na Zamku Królewskim oraz warsztaty w Manufakturze Słodyczy. Już w trakcie podróży uczniowie mieli możliwość usłyszeć od pana przewodnika różne ciekawe historie związane z Warszawą. Pierwszym punktem wycieczki były zajęcia w Manufakturze Cukierków. Na wejściu można było już podziwiać i kupować umieszczone na półkach różnego kształtu i koloru lizaki i cukierki. Wszyscy usiedli wygodnie na ławeczkach, żeby obejrzeć pokaz ręcznego wytwarzania lizaków. Następnie każdy uczeń podczas warsztatów własnoręcznie wykręcał swojego lizaka, który został zapakowany do domu. Na pożegnanie dzieci i opiekunowie dostali słodkie upominki. Pobyt w tym miejscu był pouczającą lekcją, gdyż wszyscy dowiedzieliśmy się z czego i w jaki sposób wytwarza się pyszne słodkości. Ponadto dzieci otrzymały Dyplomy Małego Cukiernika. Kolejnym punktem zwiedzania stolicy był spacer ulicami Starego Miasta i podziwianie różnych zabytków, m.innymi , Kolumny Zygmunta, Grobu Nieznanego Żołnierza, Barbakanu, Pomników Małego Powstańca, Jana Kilińskiego, Adama Mickiewicza, Syrenki Warszawskiej, gdzie dzieci mogły się chwilę zatrzymać i kupić pamiątki związane z Warszawą. Około godziny 14.00 mieliśmy przerwę na posiłek. Następnie udaliśmy się d

 • Rower to jedna z najpopularniejszych aktywności zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Największą korzyścią jaką daje nam regularna jazda na rowerze, to poprawa kondycji i stanu naszego zdrowia. Do 10 roku życia, dzieci powinny jeździć tylko pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy rowerem, należy:

  - uzyskać pisemną zgodę rodziców/prawnych opiekunów na wydanie karty rowerowej,

 • W konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski ,,Portret mojej mamy” wzięło udział 21 osób, w tym 5 osób z oddziałów przedszkolnych, 9 osób z klas 1-3, 7 osób z klas 4-8. Jury w składzie: Pani Aneta Żydek, Pani Jolanta Wieczorek, Pani Katarzyna Masiukiewicz miały trudne zadanie z wyborem najpiękniejszej pracy, gdyż wszystkie były wspaniałe. Każdy portret przedstawiał mamę taką, jaką widzi jej dziecko, tą …Jedyną…Najukochańszą…Najdroższą

  Wszystkie prace więc były przepiękne.

 • W dniu 1 czerwca reprezentacja uczniów z klas 4-8 naszej szkoły uczestniczyła w Turnieju Miast i Gmin zorganizowanym w Miłocinie przez Stowarzyszenie u Źródeł Ciemięgi. W pięciu konkurencjach rywalizowały ze sobą drużyny ze szkół podstawowych z Łubek, Miłocina i Palikij. Młodzi sportowcy zmagali się w sztafecie 5x200m, biegu długim - 600m, 800 m i 1000 m ( w zależności od kategorii wiekowej), biegu na 60 m, przeciąganiu liny przez mieszane drużyny 10 - osobowe oraz rozgrywkach meczowych piłki nożnej dla drużyn mieszanych ( 4 chłopców + 2 dziewczyny). Wysiłek włożony przez naszych uczniów w rywalizację przełożył się na ich sukcesy indywidualne lub w drużynie. Wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów:

 • „Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat.”

  Janusz Korczak

  Jak co roku najpiękniejsze święto w naszej szkole było pełne atrakcji i samych miłych, dobrych przeżyć. Pan Dyrektor powitał Dzieci i Rodziców oraz przedstawił szczegółowy harmonogram obchodów Dnia Dziecka, na który składały się liczne zabawy, niespodzianki i smakołyki przygotowane przez Rodziców.

  Już od rana unosił się zapach pieczonych kiełbasek i dymu z grilla, który obsługiwali niezastąpieni Tatusiowie.

  Na dużym boisku pojawiła się dmuchana zjeżdżalnia, do której szybko ustawiała się kolejka chętnych, zaś przed szkołą loteria fantowa kusiła barwnymi gadżetami. Maluchy z pomalowanymi buziami pełnymi szczęścia i uśmiechu czekały na kolejne atrakcje.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć