Nazwa szkoły: | Szkoła Podstawowa w Łubkach |
Telefon: | 81 517 10 06 |
Adres szkoły: | Łubki 58, 24-204 Wojciechów Poland |
E-mail szkoły: | lubki1830@op.pl |
20 września to już od 10 lat dzień, w którym swoje święto obchodzą przedszkolaki z całej Polski. Również dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Łubkach uczciły ten wyjątkowy dzień. Każdy przedszkolak na tą okazję założył na siebie piękne ubranko. O godzinie 10.00 uroczyście Dzień Przedszkolaka otworzyła Pani Dyrektor, składając przedszkolakom życzenia z okazji ich święta. Tego dnia nie zabrakło wyjątkowych zabaw z kolorową chustą, tańców, szaleństwa z bańkami mydlanymi. Rodzicom przedszkolaków dziękujemy za pyszny poczęstunek w postaci ciasteczek, soków i owoców.
12 września 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W skład zarządu SU weszli:
Przewodnicząca SU Julia Grzegorczyk kl. VIII
Zastępca Przewodniczącej Nikola Barwiak kl. VIII
Skarbnik Klaudia Tarka kl. VIII
Kronikarz Anna Borkowska kl VIII
Pozostali kandydaci będą należeć do sekcji : dekoracyjnej, ekologicznej, organizacyjnej.
Opiekunem SU wybrana została p.Aneta Żydek
Nowej Radzie SU gratulujemy i życzymy realizacji wielu ciekawych pomysłów. Do współpracy zapraszamy całą społeczność szkolną.
Szanowni Państwo,
Państwowy Inspektor Sanitarny w Lublinie w związku ze wzrostem zakażeń salmonellą wśród dzieci
na terenie Lublina i powiatu lubelskiego prosi o uwrażliwienie na przestrzeganie zasad higieny podczas przygotowywania posiłków, szczególnie z użyciem jaj wiejskich i zakupionych na targowisku.
Podjęcie działań profilaktycznych może przyczynić się do ograniczenia zakażeń salmonellą wśród najmłodszych, dla których jest ona szczególnie niebezpieczna.
W załączeniu materiały edukacyjne.
Dzień Kropki to święto kreatywności i zabawy. Stwarzamy działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony. Pobudzają pomysłowość i zachęcają uczniów do tworzenia. A tak bawiliśmy się w młodszym oddziale przedszkolnym oraz klasach 1-3.
Aneta Żydek
15 września dzieci z zerówki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Na zajęciach dzieci poznały genezę święta. Z uwagą wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas bez względu na wiek ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, często potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy. Tego dnia motywem przewodnim zabaw i prac plastycznych była kropka.
Nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć w różnych miejscach: np. w przedszkolu, szkole, na szkolnej wycieczce czy podczas wyjścia z klasą do kina, na wakacjach, a nawet w domu. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę ubezpieczenia NNW PZU Edukacja.
Teraz możesz łatwo ubezpieczyć swoje dziecko – aby to zrobić, kliknij w poniższy link. Znajdziesz w nim informacje o ubezpieczeniu. Szczegółowy zakres każdej z propozycji ubezpieczenia zamieściliśmy w załączniku.
Inauguracja nowego roku szkolnego w naszej placówce miała podniosły i uroczysty charakter. Spotkanie w szkole poprzedziła msza święta odprawiona przez Proboszcza ks. kanonika Marka Jaworskiego, który modlił się z uczestnikami o bezpieczny i owocny nowy rok szkolny, obfitujący w radosne chwile i bogactwo nowych doświadczeń, podczas których można spotkać wszechobecnego Boga. Po raz pierwszy do całej społeczności szkolnej przemówienie powitalne wygłosiła nowa Pani Dyrektor Irena Śmiech. Zwróciła się do uczniów, nauczycieli i rodziców z serdecznymi życzeniami sukcesów, udanej współpracy, zrozumienia i wzajemnej życzliwości. Równie ciepłe słowa do zebranych wygłosił Pan Wójt Artur Markowski, a wspaniały bukiet kwiatów dla Pani Dyrektor był wyrazem szacunku i wsparcia na nowym etapie kariery zawodowej.
Drodzy Rodzice !
W związku z nadchodzącym Nowym Rokiem Szkolnym zamieszczamy Wyprawkę dla klas 1-3
Pod takim hasłem w dniu 23 czerwca społeczność naszej szkoły zakończyła rok 2022/2023. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło wzruszeń i słów podziękowania. Nie tylko Ósmoklasiści pożegnali się, aby wyruszyć w poszukiwaniu nowych dróg i ścieżek. Bohaterem tego szczególnego dnia był Pan Dyrektor Leszek Samcik, który po ponad 40 latach pracy jako nauczyciel plastyki, a 29 latach pełnienia funkcji Dyrektora placówki, zakończył pracę.
To ważne wydarzenie uświetnili swoją obecnością: ksiądz Marek Jaworski, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie - Pan Marcin Rybicki, Wójt Gminy Wojciechów - Pan Artur Markowski, Rodzice, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie.
W środę 21 czerwca 2023 r. odbyło się w naszej szkole Święto Sportu. Impreza miała na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej i sprzyjała integracji grupowej, kształtowaniu zachowań prozdrowotnych, nabywaniu wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogaceniu przeżyć poprzez rywalizację.
Chętni uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach: biegach, rzutach do celu, skakaniu na skakance i w dal oraz rywalizacji drużynowej na torze przeszkód. Był również grill, słodycze, napoje i owoce.
W dniu 16 czerwca 20223r. uczniowie kl. VII i VIII pod opieką pań: E. Ryby i E. Gospodarek brali udział w wycieczce do Lublina, podczas której zwiedzali obóz zagłady na Majdanku. Głównym celem wyjazdu było zachęcenie młodzieży do odkrywania i pogłębiania wiedzy o historii II wojny światowej oraz przybliżenie losów ludzi więzionych w obozach koncentracyjnych. Pobyt rozpoczął się od zwiedzania nazistowskiego obozu na Majdanku. Z wielkim wzruszeniem , w zadumie przy pochmurnej pogodzie uczniowie szli słuchając opowieści przewodnika. Podczas ponad dwugodzinnej lekcji historii uczestnicy przeszli szlakiem więźniów. Zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Swoim pobytem oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu. Dla każdego z uczestników tego wyjazdu była to lekcja historii na żywo, historii, o której powinien wiedzieć każdy, kto chce nazywać siebie Polakiem i patriotą. Pobyt na Majdanku uświadomił wszystkim wagę miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyjemy w wolnym kraju. Niemiecki obóz w Lublinie, zwany potocznie Majdankiem, działał od października 1941 r. do lipca 1944 r. Oficjalnie pełnił funkcje obozu jenieckiego, a później koncentracyjnego. Wykorzystywany był, jako miejsce masowych egzekucji oraz jako obóz karny i obóz pracy. Na Majdanku odbywały się również egzekucje więźniów Zamku w Lublinie, w którym mieściło się wię
W dniu 7 czerwca 2023 r. odbył się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową pod nadzorem aspiranta Cezarego Juraka - Dzielnicowego Komisariatu Policji w Bełżycach. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, posiadać wiedzę na temat pomocy przedlekarskiej oraz znać podstawowe wyposażenie roweru. Warunkiem zaliczenia części teoretycznej było rozwiązanie przez uczniów na min. 80% testu egzaminacyjnego, składającego się z 22 pytań.
Dnia 6 czerwca br. w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbył się XV Przegląd Piosenki Przedszkolnej ”Przyroda w Piosence”.
Organizatorami Przeglądu były: Przedszkole Nr 1 im J. Korczaka, Miejski Dom Kultury oraz ZZOK w Bełżycach. Celem przeglądu jest integracja dzieci z różnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, wzbudzanie zainteresowania otaczającą przyrodą poprzez różnorodne formy ekspresji artystycznej, jak również promowanie talentów dziecięcych.
Wśród przedszkolaków z terenu naszego powiatu nie zabrakło również uczestnika ze Szkoły Podstawowej w Łubkach – nasz oddział przedszkolny reprezentowała Nadia Stachyra. Nadusia wystąpiła jako pierwsza i zaprezentowała piosenkę pt. „Wiosenny koncert” do słów i muzyki Jacka Rumińskiego. Pomimo lekkiej tremy, Nadia pięknie wykonała swoją piosenkę za co została nagrodzona gromkimi brawami.
31 maja klasa VII razem z pedagogiem specjalnym p.A.Żydek uczestniczyła w V Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Nałęczowskim Centrum Kultury. ,,Przystanek Talentowo" ma na celu zmianę postrzegania przez społeczeństwo osób z trudnościami z dysfunkcjami. To przestrzeń do zaprezentowania swoich talentów, a także forma terapii dla osób niepełnosprawnych.
Miałyśmy ogromną okazję być widzami niebywałych konfrontacji teatralno-muzycznych. Artyści z niepełnosprawnością intelektualną, a także ich opiekunowie włożyli mnóstwo pracy i wysiłku, aby móc zaprezentować się na scenie. Miejsce było przepełnione cudowną atmosferą, a nieprzeciętne talenty i ogromne pokłady pozytywnej energii napełniły nas szczęściem. Artyści poprzez sztukę dostarczyli nam mnóstwo przeżyć i emocji. Pokazali, że niepełnosprawność nie przeszkadza spełniać marzeń, że ograniczenia są często tylko w naszej głowie, a słabość trzeba przekuć w siłę i próbować ...