W naszej szkole

Szkoła w obiektywie

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa w Łubkach
Telefon: 81 517 10 06
Adres szkoły: Łubki 58, 24-204 Wojciechów
Poland
E-mail szkoły: lubki1830@op.pl

Aktualna data

Wtorek 18.06.2024

Dziennik elektroniczny


liczba odwiedzin: 336777

Warto zobaczyćWitamy na naszej stronie

Wiadomości

 • W dniu 14 czerwca reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Turnieju sportowym, zorganizowanym w Miłocinie. W zawodach rywalizowali reprezentanci z SP Miłocin, SP Palikije, SP Maszki, SP Wojciechów, SP Łubki i SP Ożarów. Uczniowie wzięli udział w wielu konkurencjach, takich jak przeciąganie liny, król strzelców w piłce nożnej, bieg na 60m, biegi długie – 600m, 800m i 1000m oraz sztafeta 5-osobowa. W każdej konkurencji nagrodzono zawodników pucharami za I, II i III miejsce.

  Wyniki naszych uczniów:

 • Dzień Dziecka w naszej szkole był radosny, beztroski, przepełniony dobrą zabawą i aktywnością sportową.

  Rozpoczęliśmy go apelem, podczas którego Pani Dyrektor Irena Śmiech złożyła bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia i zapoznała z programem Święta Dzieci.

  7 czerwca nie brakowało rozrywki i uśmiechu na twarzach, zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Animatorzy z fundacji "Dwa Ognie" zapewnili wszystkim doskonałą zabawę i wiele atrakcji, takich jak: koło zadań, taniec z bańkami mydlanymi, przeciąganie liny, gry i zabawy zręcznościowe.

 • Za nami udana wycieczka szkolna. W tym roku zwiedzaliśmy zabytki Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska, Pragi – stolicy Republiki Czeskiej oraz podziwialiśmy piękno przyrody na Wielkim Szczelińcu.-najwyższym szczycie Gór Stołowych,rezerwacie krajobrazowym na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.

  Z Łubek wyruszyliśmy we wtorek 4 czerwca 2024 r. o godz. 5.00. W przygodzie uczestniczyli uczniowie klas II, IV- VIII z naszej szkoły pod opieką pań: Doroty Kołodziejczyk i Anety Zubrzyckiej oraz grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkach ze swoim opiekunem.

 • W kwietniu bieżącego roku odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci. Konkurs ogłoszony był pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Tematem konkursu było popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych, stanowiących merytoryczną treść projektu KRUS „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

  Konkurs był jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Cel konkursu kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich to promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Wydarzenie przebiegało pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – Agro Ubezpieczenia.

 • W poniedziałek 3 czerwca gościliśmy w naszej szkole Panią Beatę, która opowiedziała nam wiele ciekawostek o życiu i zyczajach pszczół. Dzieci dowiedziały się np. jak zbierają pszczoły pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimę oraz jak powstaje miód. Wszyscy mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda ul, plastry miodu i obejrzeć akcesoria, których potrzebuje pszczelarz do swojej pracy: podkurzacz, specjalny kapelusz, strój, rękawice. Pani Beata zwróciła uwagę na bardzo odpowiedzialną pracę pszczelarza.

 • W dniu 28 maja 2024 r. odbył się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło pięcioro uczniów klasy czwartej. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Test egzaminacyjny zawierał 25 pytań, które dotyczyły m.in. ruchu pieszych i rowerzystów, znajomości znaków drogowych, umiejętności rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz pierwszej pomocy. Warunkiem zaliczenia części teoretycznej było rozwiązanie przez uczniów na min. 80% testu egzaminacyjnego. W części praktycznej, uczniowie musieli wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze, na przygotowanym torze jazdy z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego pod czujnym nadzorem komisji egaminacyjnej, w skład której wchodzili: aspirant Cezary Jurak - Dzielnicowy Komisariatu Policji w Bełżycach, pani Dyrektor Irena Śmiech i pani Aneta Zubrzycka - nauczyciel techniki. Wszyscy ukończyli egzamin na kartę rowerową pozytywnym wynikiem. Gratulujemy! Bardzo dziękujemy również naszemu Dzielnicowemu za poświęcony nam czas i cenne wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania i poruszania się po drodze.

 • 24 maja 2024 roku w naszej szkole gościł podróżnik, pan Mateusz Chołody. Pan Mateusz przybliża dzieciom i młodzieży w różnych placówkach edukacyjnych ciekawe zakątki świata, które odwiedził.

  Uczniowie mieli okazję obejrzeć interesującą, momentami zabawną i zaskakującą prezentację multimedialną pt. „ Egipt- kraina nad wielkim Nilem”. To prezentacja przedstawiająca ten kraj od czasów starożytnych aż po współczesność. W swojej niezwykle barwnej, pełnej emocji i humoru opowieści Podróżnik Mateusz wykorzystał prywatne zdjęcia i filmy. Całość wzbogacił pokaz kolorowych strojów i ozdób egipskich, do którego prowadzący zaangażował słuchaczy poprzez udział w krótkich scenkach. Przez chwilę chłopcy mogli poczuć się jak wszechmocni faraonowie a dziewczynki jak królowe Egiptu. Podróżnik przekazał wiele ciekawych informacji dotyczących tego kraju m.in. ukształtowania powierzchni, klimatu, historii powstania państwa, słynnych piramid, zwykłego życia prostych mieszkańców i potężnych faraonów. Chętni uczniowie obliczali też odległość dzielącą Polskę i Egipt, wirtualnie mogli zobaczyć wnętrze piramidy, usłyszeć kilka legend wyjaśniających np. brak nosa u Sfinksa, poznać nazwy dań kuchni egipskiej czy też zobaczyć i usłyszeć jak wygląda życie ich rówieśników.

 • Porażka jest sukcesem, jeśli jesteśmy w stanie się z niej czegoś nauczyć.

  Malcolm Forbes

  22 maja w Osiedlowym Domu Kultury na Czechowie w Lublinie odbył się 43 Mały Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie z klasy V: Patrycja Tarka, Lena Kazanowska i Piotr Olech. Mimo tego, że nie było zbyt wiele czasu na przygotowanie interpretacji i pamięciowe opanowanie tekstów, nasi recytatorzy dali radę i pokonali tremę, występując w gronie 50 uczestników. Mieli też możliwość wysłuchania pięknych wystąpień koleżanek i kolegów z innych szkół, którzy prezentowali utwory różnych poetów i fragmenty prozy.

 • Wtorek, 14 maja to pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty, który już wkrótce zakończy ich kolejny etap edukacyjny. Egzamin ósmoklasisty będzie odbywał się w dniach 14 - 16 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z harmonogramem.

  • wtorek, 14 maja – język polski, godz. 9:00, czas trwania: 120 minut,
  • środa, 15 maja – matematyka, godz. 9:00, czas trwania: 100 minut,
  • czwartek, 16 maja – język obcy nowożytny, godz. 9:00, czas trwania: 90 minut.

  Uczniowie, którzy korzystają z dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o 50%.

 • Nocne powtórki z języka polskiego trwają. Uczniowie klasy VIII spotykają się w szkole, by wspólnie powtarzać materiał przed egzaminem. Atmosfera wieczoru wcale nie przeszkadza w utrwalaniu wiedzy, wręcz przeciwnie.

  Wkrótce podzielimy się wrażeniami z naszych wyjątkowych zajęć.

  Elżbieta Wącior

 • 3 Maja to ważny dzień dla Polski. Tego dnia 233 lata temu w 1791r został uchwalony najważniejszy dokument w państwie - konstytucja. Jest to akt prawny, który określa ustrój państwa, a także wolność, prawa i obowiązki obywateli. Polacy jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie (po Amerykanach) uchwali konstytucję, które niosła duże zmiany: wprowadziła trójpodział władzy, zniosła liberum veto i wolną elekcję.

  Do powstania Konstytucji 3 maja przyczynił się między innymi król Polski Stanisław August Poniatowski. Głównymi autorami byli zaś : Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki i Stanisław Małachowski. Wprowadzony dokument gwarantował każdemu mieszkańcowi Polski wiele wolności – jak wolność słowa i wiary. Zmiany wprowadzone w Konstytucji 3 maja miały ułatwić podejmowanie decyzji w państwie. Powstanie tego dokumentu wpływało na uporządkowanie prawa i utrudnienie Rosji, Austrii i Prusom dalszej ingerencji.

 • W dniu 26 kwietnia w Centrum Kultury Gminy Jabłonna, odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik. Po raz pierwszy przystąpiły do niego dwie solistki z naszej szkoły: w kategorii wiekowej 6-8 lat Nadia Stachyra oraz w kategorii wiekowej 11-13 lat Nadia Migdal. Dla dziewczynek było to ważne wydarzenie - pokazały, że potrafią przezwyciężyć tremę i przed publicznością zaprezentować swoje zdolności wokalne. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców.

 • W dniach 22- 26 kwietnia realizowaliśmy różne przedsięwzięcia poświęcone naszej planecie. W tych dniach odbyły się na lekcjach min. pogadanki na tematy poświęcone dbaniu o naszą Ziemię, przygotowanie plakatów zachęcających do udziału w działaniach na rzecz naszego środowiska, projektowanie koszulek propagujących hasła dotyczące ochrony przyrody i środowiska, część artystyczna przybliżająca problemy z jakimi boryka się przyroda. Uczniowie naszej szkoły wyruszyli również na wiosenne porządki, przyłączając się w ten sposób do akcji * Wiosenne Sprzątanie Gminy z ZZOKiem.* Uczestnicy zostali zaopatrzeni w rękawiczki, i worki dostarczone przez Urząd Gminy w Wojciechowie i wymaszerowali w teren. Okolice szkoły sprzątali młodsi uczniowie ze swoimi wychowawcami, starsi zaś w asyście opiekunów oczyścili ze śmieci okolice rzeki, drogi i przystanku w Łubkach oraz pobliskiego lasu.

 • 20 kwietnia 2024r. pięcio i sześciolatki z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Gminnym Festiwalu Tańca WESOŁE PLĄSY, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie. Celem festiwalu była integracja środowisk przedszkolnych z Gminy Wojciechów oraz popularyzacja różnych form ruchowo- tanecznych. Podczas imprezy mieliśmy okazję podziwiać występy 7 grup przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkolaki z naszej szkoły przygotowane przez panie: K. Masiukiewicz i J. Wieczorek zaprezentowały układ taneczny do piosenki You're The One That I Want (From “Grease”). Wszystkie grupy przedszkolne zostały nagrodzone brawami, medalami oraz innymi upominkami.

 • ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

  Wisława Szymborska

  "I śmiech niekiedy może być nauką...", pod takim hasłem 11 kwietnia 2024r. odbył się dziesiąty - jubileuszowy Konkurs "W Królestwie Słowa i Obrazu", zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.

  W bibliotece szkolnej zebrali się przedstawiciele uczniów szkół podstawowych z Gminy Wojciechów. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrane przez siebie fragmenty utworów literackich skupione wokół przewodniego tematu, a ponad 40 prac plastycznych zawisło na towarzyszącej konkursowi wystawie.

 • 9 kwietnia 2024 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Lublina.

  Pierwszym miejscem jakie odwiedzili był Park trampolin i rozrywki Lublin - Strefa Wysokich Lotów. Skorzystaliśmy tam z mnóstwa atrakcji, m.in.: z trampolin o różnych wymiarach, ogromnej kosmicznej sali zabaw, zjeżdżalni, tuneli, tyrolki, gier interaktywnych oraz ścianek wspinaczkowych z auto-asekuracją.

  Następnie udaliśmy się do Restauracja McDonald’s aby nabrać sił po szaleństwie na trampolinach.

 • Dyrekcji

  Wszystkim Nauczycielom

  Pracownikom szkoły

  Uczniom i ich Rodzinom

  Życzymy

  radosnego, wiosennego nastroju

  serdecznych spotkań w gronie rodziny

  oraz

  Wesołego Alleluja

  Samorząd Uczniowski

 • Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

  Wisława Szymborska

  27 marca jest Dniem Teatru, W naszej szkole z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs pięknego czytania, w którym wzięli udział uczniowie klas I-VIII, a nawet przedszkola.

  W skład jury weszły p. Dyrektor Irena Śmiech, p. Dorota Kołodziejczyk i p. Aneta Zubrzycka. Prowadzeniem zajęli się uczniowie klasy VIII. Przy ocenie brano pod uwagę prawidłową dykcję, płynność i bezbłędność, odpowiednią intonację. Spośród uczestników wyłoniono laureatów:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58, 24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć